Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

18. 11. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice, a.s. nabídne zájemcům vyšetření plicní funkce na Plicním oddělení

Ve středu 20. listopadu se Nemocnice Strakonice, a.s. připojí ke Světovému dnu CHOPN. Na Plicním oddělení si zájemci budou moci nechat vyšetřit plicní funkce, a to od 8 do 14 hodin.

celá zpráva

14. 11. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

100 litrů krve od Upírů

V rámci projektu Upíři ve škole už studenti darovali v písecké nemocnici už 100 litrů krve. Cílem projektu Střední zdravotnické školy v Písku je informovat a motivovat studenty středních škol k dobrovolnému dárcovství krve. Upíří dny se konají pravidelně od května 2018 a zapojilo se do nich dvě stě studentů. Projekt se šíří po středních školách a učilištích v celé republice.

celá zpráva

14. 11. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Chemici mluvili o toxikologii i laboratorních vyšetřeních

Už podesáté se sešli lékaři, analytici a laboranti, aby si vyměnili zkušenosti z oblasti klinické biochemie. Pod záštitou České společnosti klinické biochemie a Nemocnice Písek, a. s., se v píseckém penzionu U Malířských setkalo 45 klinických biochemiků a přibližně desítka zástupců odborných firem.

celá zpráva

12. 11. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Klienti lékárny Nemocnice Strakonice, a.s. si nově mohou léky předepsané na elektronickém receptu rezervovat on-line

Strakonická nemocniční lékárna nabízí svým klientům novou službu - on-line rezervaci léků předepsaných na elektronickém receptu. Pacient si nyní může prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách nemocnice (www.nemst.cz) zarezervovat v lékárně své léky, které si vyzvedne po obdržení potvrzovacího e-mailu nebo SMS zprávy.

celá zpráva

11. 11. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Píseckou nemocnici navštívili nadaní studenti

Písecká nemocnice v úterý 5. 11.2019 hostila 16 nadaných studentů jihočeských gymnázií, kteří se účastnili letošní TalentAkademie jihočeských nadějí. Studenti do nemocnice zavítali, aby si prohloubili své znalosti z medicíny. Byla pro ně připravena řada zajímavých přednášek, praktické ukázky z vyšetření a léčby přímo ze zdravotnického zařízení.

celá zpráva

07. 11. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den diabetu v Nemocnici Tábor, a.s.

Na počest narození objevitele insulinu Fredericka Bantinga vyhlašuje každoročně od roku 1991 Světová zdravotnická organizace a Mezinárodní diabetická federace 14. listopad jako Světový den diabetu. Tento projekt má za cíl zvýšení povědomí o všech typech cukrovky a podporu prevence cukrovky 2. typu.

celá zpráva

22. 10. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

I. Jindřichohradecké ošetřovatelské dny se věnovaly problematice současných trendů v gynekologii, porodnictví, ARO a pediatrii

Ve čtvrtek 17. října 2019 se v Jindřichově Hradci uskutečnily I. Jindřichohradecké ošetřovatelské dny. Konferenci, která byla určena nelékařským pracovníkům jihočeských nemocnic a nemocnic kraje Vysočina, uspořádala Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

celá zpráva

17. 10. 2019 / Nemocnice Dačice, a. s.

Den otevřených dveří Nemocnice Dačice, a.s. měl tradičně úspěch

Nemocnice Dačice a.s. uspořádala v pátek 11. října již 10. ročník Dne otevřených dveří pro obyvatele a zájemce z Dačic a okolí. Odpoledne pak na akci navázalo tradiční setkání bývalých a současných zaměstnanců nemocnice.

celá zpráva

14. 10. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Soutěž Jihočeská sestřička 2019 má vítěze. Absolutním vítězem se stal tým SZŠ a VOŠZ České Budějovice s kapitánem Josefem Divišem

Letošní ročník tradiční odborné soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem, je minulostí. V kategorii vyšších odborných zdravotních škol a vysokých škol zvítězil tým kapitána Josefa Diviše - SZŠ a VOŠZ České Budějovice, v kategorii středních zdravotních škol tým kapitána Filipa Richtera - SOŠZ a SOU Český Krumlov. Soutěž se konala 12. října v Nemocnici Tábor, a.s.

celá zpráva

09. 10. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Soutěž Jihočeská sestřička 2019 míří do Tábora

Pátý ročník soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s., ve spolupráci s Jihočeským krajem míří do Tábora. Záštitu nad touto akcí převzal ministr zdravotnictví České republiky Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch, MHA a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

celá zpráva

07. 10. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Ve Strakonicích budou přednášet i zdravotníci z amerického Bostonu

V pátek 11. října 2019 se v Rytířském sále strakonického hradu uskuteční V. česko-americké neurologicko/internistické sympozium. Organizátory jsou Nemocnice Strakonice, a.s. ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center (Boston, USA) a Česká lékařská komora Strakonice.

celá zpráva

07. 10. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Jihočeský kraj podpořil specializační vzdělávání lékařů Nemocnice Strakonice, a.s.

Zdravotnictví je oblast, která kráčí rychle dopředu, zdravotníci se tedy neustále vzdělávají, drží krok s vývojem. Odborníci Nemocnice Strakonice, a.s. nejsou výjimkou. Specializační vzdělávání lékařů strakonické nemocnice nyní podpořil Jihočeský kraj částkou 210 tisíc korun, a to v rámci programu Podpora vzdělávání lékařů v Jihočeském kraji.

celá zpráva

03. 10. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Velký kongres zdravotnického personálu Budějovice kazuistické dal opět prostor mladým odborníkům

Ve čtvrtek 3. října se v prostorách výukového centra Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity uskutečnil šestý ročník kongresu Budějovice kazuistické, který organizuje Nemocnice České Budějovice, a.s.

celá zpráva

02. 10. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice podpořila válkou zdevastovanou Sýrii

Písecká nemocnice podpořila válkou zdevastovanou nemocnici v syrském Damašku a pomohla ji vybavit zdravotnickou technikou. Vedení nemocnice vyslyšelo žádost fotoreportérky a dokumentaristky Jarmily Štukové, která v této zemi dlouhodobě působí, a senátora Tomáše Jirsy a do Sýrie poslalo dva horkovzdušné sterilizátory. Ty slouží ke sterilizaci kovových nástrojů pro operace.

celá zpráva

01. 10. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku zavedli novou metodu vyšetření uzlin u žen s nádorem prsu

Jako jediní v Jihočeském kraji a třetí v celé České republice provádí v písecké nemocnici zákrok, který je součástí léčby rakoviny prsu - vyšetření a odstranění sentinelových uzlin prostřednictvím feromagnetické látky. V Písku tento zákrok provádějí od letošního července.

celá zpráva

30. 09. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

#nechcichripku aneb Nemocnice České Budějovice, a.s. spouští kampaň Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty

Zdravotníci přicházející do kontaktu s nemocnými pacienty patří mezi skupiny lidí, které jsou nejvíce ohroženy chřipkou. Nemocnice České Budějovice, a.s. se proto rozhodla, že proti tomuto závažnému onemocnění nechá zdarma očkovat všechny zaměstnance s výjimkou těch, kteří mají zdravotní nebo jiné závažné důvody, proč nemohou být očkováni. Jedná se o krok, který má především chránit samotné pacienty.

celá zpráva

25. 09. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku vás vyšetří na novém přístroji

Pacienti písecké nemocnice budou už zanedlouho vyšetřováni novým přístrojem, nazývaným hovorově „CT“, který využívá k rozpoznání chorob rentgenových paprsků. Nemocnice jej pořídí letos v říjnu za necelých 17 milionů korun.

celá zpráva

18. 09. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. je absolutním vítězem v hodnocení kvality a bezpečí

Nemocnice České Budějovice, a. s., poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči na tak vysoké úrovni, že se stala v kategorii nemocnice nad 1000 lůžek absolutním vítězem celostátní soutěže Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019.

celá zpráva

16. 09. 2019 / Nemocnice Dačice, a. s.

Děti si užijí zábavné dopoledne v areálu Nemocnice Dačice, a.s.

Ve čtvrtek 19. září 2019 uspořádá Nemocnice Dačice, a.s. Den zdraví pro žáky 4. a 5. tříd základních škol z Dačic a okolních obcí.

celá zpráva

11. 09. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Jitka Bláhová z Nemocnice České Budějovice, a.s. je ve finále soutěže o NEJ sestřičku

Nemocnice České Budějovice, a.s. má zástupkyni ve finále prestižní soutěže Nej sestřička Batist. Mezi dvanáctku finalistek se probojovala Jitka Bláhová, která pracuje na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

celá zpráva