Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

12. 01. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku budují nové očkovací a testovací centrum

Písecké očkovací centrum se za necelé dva měsíce přesune z nynějších prostor nemocniční rehabilitace mimo areál nemocnice. Zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 je už koncem února 2022 naleznou v místě nynějšího odběrového místa v předpolí nemocnice.

celá zpráva

07. 01. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice připravují laboratoře na omikron - inovují přístroje a navyšují kapacitu vyhodnocených PCR testů

Jihočeské nemocnice navýší kapacitu laboratorních pracovišť pro vyhodnocování PCR testů. Bude to možné díky dovybavení laboratoří přístroji, které zvládají vyhodnotit více odebraných vzorků v kratším čase než doposud.

celá zpráva

06. 01. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice koupí další přístroj pro automatizaci PCR testování

Až 2000 vzorků slin či výtěrů denně bude schopna už v na konci ledna vyšetřit laboratoř písecké nemocnice v souvislosti s PCR testováním na onemocnění Covid-19. Větší počet rozborů v krátkém časovém intervalu zajistí nový přístroj. Po nedávno zakoupeném analyzátoru bude dalším laboratorním pomocníkem pro rychlejší určení virové nákazy.

celá zpráva

05. 01. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Silvestr patřil k těm klidnějším, shodují se lékaři Jihočeských nemocnic

Jako jednu z klidnějších hodnotí lékaři Jihočeských nemocnice, a.s. uplynulou silvestrovskou noc. Dohromady bylo ve všech nemocnicích ošetřeno okolo jednoho sta pacientů.

celá zpráva

05. 01. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

1. miminka roku 2022 narozená v Jihočeských nemocnicích

První Jihočeské miminko roku 2022 se jednu minutu po půlnoci narodilo v Písku. Holčička Nela Dobiášová váží 3550 g a měří 50 cm. Narodila se šikovné mamince Heleně Dobiášové z Písku, jako její druhé miminko. Porod proběhl přirozenou cestou. Maminka i miminko jsou v pořádku a všichni včetně tatínka se moc těší z narození hezké holčičky.

celá zpráva

13. 12. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

O protilátky, které chrání před těžkým průběhem Covid-19, je enormní zájem

Týdně až sedmdesáti pacientům s Covid-19 podávají lékaři písecké nemocnice protilátky, které je chrání před těžkým průběhem onemocnění. „Monoklonální protilátky“ pomáhají podobně jako očkování, na rozdíl od něj se aplikují osobám s už prokázanou infekcí. Pro ně jsou jedinou ochranou.

celá zpráva

13. 12. 2021 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Podzimní vlna v prachatické nemocnici s onemocněním COVID-19

K dnešnímu dni má Nemocnice Prachatice, a.s. 136 hospitalizovaných pacientů s onemocněním COVID-19. Z toho bylo 49 pacientů očkovaných (36%) a 87 neočkovaných (64%).

celá zpráva

30. 11. 2021 / Nemocnice Tábor, a. s.

Omezení odložitelné péče v Nemocnici Tábor, a.s..

Z důvodu skokového nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 je donucena Nemocnice Tábor, a.s. v nejbližších dnech omezovat odložitelnou péči.

celá zpráva

24. 11. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Absolutním vítězem projektu Nejlepší nemocnice ČR 2021 je Nemocnice České Budějovice

Organizace HealthCare Institute o.p.s. vyhlásila v úterý 23. listopadu 2021 výsledky 16. ročníku celostátního projektu „Nemocnice ČR 2021“, který byl realizován v období od 1. února do 31. srpna. Do projektu bylo zapojeno 150 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky.

celá zpráva

23. 11. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Přednášku primáře písecké nemocnice ocenili odborníci na rakovinu, pacientům pomůže její využití v praxi

Přednášku primáře Oddělení klinické biochemie Nemocnice Písek Pavla Maliny k laboratornímu vyšetřování zánětu ocenili jako nejlepší přednášku nedávných 45. Brněnských onkologických dnů čeští i zahraniční odborníci na rakovinu. Primář Malina v ní hovořil o využití jednoho z ukazatelů zánětlivých stavů, který se nazývá Interleukin-6. Díky němu dokáží písečtí lékaři velmi brzy zjistit přítomnost zánětu nejen u onkologicky nemocných. To ve svém důsledku ocení pacienti.

celá zpráva

22. 11. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice navyšuje kapacitu pro nemocné s covid-19

Nemocnice České Budějovice je se 182 hospitalizovanými pacienty s covid-19 aktuálně nejzatíženější nemocnicí v České republice.

celá zpráva

18. 11. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Příběhy z provázení se staly inspirací pro nevšední knihu

Rostislav Homola, který je jedenáct let vedoucím Oddělení spirituální péče a pomáhá v nemocnici s bolestmi duše zdravotníků i pacientů, se stal také spisovatelem. Jeho kniha „Jako hvězdy na noční obloze“ je plná úvah k nejrůznějším tématům a sám autor ji charakterizuje jako „laskavou etiku v příbězích“.

celá zpráva

18. 11. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Přibývá obézních, kterým s hubnutím pomáhají léky

V Písku roste počet obézních lidí, kteří v rámci redukce váhy sáhnou po lécích na hubnutí. Vyplývá to z bilance jediné XXL ambulance v Jihočeském kraji, kterou provozuje Nemocnice Písek, a. s. Většina pacientů, kteří se rozhodli zhubnout pod lékařským dohledem v posledním půlroce, si nechala léky předepsat.

celá zpráva

16. 11. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

OČKO na českobudějovickém Výstavišti spustí opět provoz 18. listopadu

Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice, a.s. obnoví provoz v prostorách pavilonu T1 českobudějovického Výstaviště tento čtvrtek, tj. 18. listopadu.

celá zpráva

09. 11. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Nemocnice České Budějovice omezuje plánované výkony, ostatní jihočeské nemocnice zatím nemusí

Z důvodu skokového nárůstu hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 omezuje krajská nemocnice v Českých Budějovicích plánovanou péči o dvacet pět procent. S 99 hospitalizovanými pacienty s covid-19 je po FN Ostrava a FN Brno třetí nejzatíženější českou nemocnicí.

celá zpráva

01. 11. 2021 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Přirozený porod v porodnici

Nemocnice Prachatice, a.s. je již osmým rokem zapojena do projektu PPP – Přirozený Porod v Porodnici. Cílem je nabídnout budoucím maminkám přívětivé prostředí v kombinaci se vstřícným přístupem zdravotníků, s respektem k individuálním potřebám rodiček i tempu porodu, bez nadbytečných zásahů do jeho průběhu.

celá zpráva

27. 10. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice vyhlašují plošný zákaz návštěv

Z důvodu narůstajícího počtu pozitivních případů COVID-19 v Jihočeském kraji a nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s COVID-19 vyhlašují Jihočeské nemocnice od 1. 11. 2021 plošný zákaz návštěv.

celá zpráva

26. 10. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice navyšuje očkovací kapacitu

Pohled na ARO a JIP Infekčního oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. jasně potvrzuje, že očkování proti COVID-19 chrání před těžkým průběhem onemocnění. Nemocnice České Budějovice proto od 28. října 2021 navyšuje svoji očkovací kapacitu a od listopadu bude ve vybrané dny očkovat až do 22 hodin.

celá zpráva

21. 10. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

REŽIM NÁVŠTĚV PACIENTŮ V NEMOCNICÍCH JIHOČESKÉHO KRAJE

Na základě vývoje epidemiologické situace v Jihočeském kraji žádáme veřejnost o respektování následujících pravidel

celá zpráva

17. 10. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Soutěž Jihočeská sestřička 2021 má vítěze. Absolutním vítězem se stal tým Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity s kapitánkou Terezou Svárovskou

Letošní ročník tradiční odborné soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem, je minulostí. V kategorii vyšších odborných zdravotnických škol a vysokých škol zvítězil tým kapitánky Terezy Svárovské ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, v kategorii středních zdravotnických škol tým kapitánky Daniely Nováčkové ze SZŠ a VOŠ České Budějovice. Soutěž se konala 16. října v Nemocnici České Budějovice, a.s.

celá zpráva