Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

26. 02. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice rozšířila jednodenní péči o gynekologické zákroky

Strakonická nemocnice rozšířila spektrum jednodenní péče vedle chirurgických také na gynekologické zákroky. Při těchto zákrocích pacientky přicházejí do nemocnice až v den plánovaného výkonu a domů odcházejí zpravidla ještě týž den, nejpozději do 24 hodin od jeho provedení. Konkrétně jde o revize po spontánních potratech nebo po tzv. zamlklém těhotenství, konizaci děložního čípku, hysteroskopie, interrupce, diagnostické nebo lehčí operační laparoskopické operace (odstranění cyst, sterilizace), dále i o zákroky v oblasti zevních rodidel.

celá zpráva

22. 02. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice vychovala už stovky sanitářů

Až třicet nových sanitářů ročně. Právě tolik pracovníků ve zdravotnických zařízeních začíná vykonávat svou profesi díky Nemocnici Písek. Akreditovaný sanitářský kurz pořádá Nemocnice Písek ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Písek už osmnáct let. Jeho absolventi se vedle písecké nemocnice uplatňují zejména v Nemocnici Strakonice, ve zdravotnických zařízeních v Jihočeském a Plzeňském kraji nebo v lékárnách v Písku, Protivíně i Českých Budějovicích.

celá zpráva

22. 02. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

40. Mezikrajské dny klinické biochemie

V květnu se do Blatné sjedou zdravotní laboranti ze tří krajů. Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice, a.s. a Česká společnost klinické biochemie ČLS JEP připravují na 21. a 22. května už 40. Mezikrajské dny klinické biochemie jihočeského, královéhradeckého a pardubického regionu. Na jubilejním ročníku tradiční odborné akce se setkají nejen zdravotní laborantky a laboranti, ale všechny kategorie pracovníků z klinické biochemie a dalších laboratorních oborů. Místem konání odborného setkání bude vodní zámek v Blatné, který má kromě své historické a umělecké hodnoty zvláště pro zdravotníky ještě další vzácnost. A to připomínku na působení Jana Evangelisty Purkyně jako vychovatele v rodině barona Hildprandta, který budoucího českého vědce podporoval a jehož potomci zámek vlastní dodnes. Do laboratoří stále více vstupuje automatizace a robotizace, přesto je osobní setkání odborníků důležité a přínosné pro výměnu zkušeností a odborných poznatků. Aktivně účastnit se mohou i odborníci dalších laboratorních oborů – hematologie, imunologie, mikrobiologie, genetiky.

celá zpráva

15. 02. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Na vybraných odděleních jindřichohradecké nemocnice je nově možné platit kartou

Možnost uhradit lékařské vyšetření nebo regulační poplatek platební kartou přímo na místě ošetření ušetří čas třeba samoplátcům na radiodiagnostickém oddělení nebo maminkám při platbě za nadstandartní pokoje v porodnici, ale i na dalších sedmi odděleních.

celá zpráva

15. 02. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Písečtí internisté se těší uznání v odborných kruzích

Interní oddělení Nemocnice Písek získává v tuzemsku velmi dobré jméno. Dokládá to rostoucí počet úspěchů a ocenění jeho lékařů v odborných kruzích. Dva z nich budou dokonce Českou republiku reprezentovat na Mezinárodním kongresu interní medicíny MIRCIM, který se bude konat letos v květnu v polském Krakově.

celá zpráva

14. 02. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Metodu FIBROSIS-4 index používanou k hodnocení závažnosti onemocnění jater zavádí nyní v táborské nemocnici na Oddělení klinické biochemie

Pole neinvazivní diagnostiky jaterních chorob se neustále dynamicky rozvíjí a objevují se nové technologie i metody a možnosti jejich využití. I naše nemocnice drží krok s trendy a zavádí nyní metodu FIBROSIS – 4 index (FIB-4), který schválila Evropská asociace pro studium jater (EASL) a ČHS ČLS JEP ve svých doporučeních pro klinickou praxi. Konkrétně se tento neinvazivní test používá k hodnocení fibrózního postižení jater a dlouhodobé prognózy u rizikových pacientů. Je to užitečný nástroj pro pacienty s chronickými jaterními onemocněními, jako jsou virové hepatitidy, cholestatické nebo metabolické choroby a nealkoholová tuková choroba jater.

celá zpráva

13. 02. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nový operační ortopedický stůl usnadňuje práci zdravotníkům a nabízí větší komfort pro pacienty

Superaseptický operační sál, který slouží pro ortopedické a traumatologické zákroky, je nově vybaven nejmodernějším multifunkčním operačním stolem. Odlehčený polohovací stůl s nejrůznějším příslušenstvím usnadňuje práci lékařům i ostatnímu zdravotnickému personálu a současně nabízí větší komfort pro pacienta. Na operační stůl za 3,2 mil Kč bez DPH získala Nemocnice Jindřichův Hradec dotaci z programu REACT-EU.

celá zpráva

06. 02. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Cesta k magnetické rezonanci je snazší

Nemocnice Písek dokončila výstavbu transportního koridoru k magnetické rezonanci. Slouží pro převoz lůžek s ortopedickými pacienty, které čeká vyšetření na tomto přístroji. Díky koridoru je cesta na magnetickou rezonanci komfortnější, a to pro nemocné i personál.

celá zpráva

05. 02. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Omezení návštěv v Nemocnici Tábor, a.s.

Na základě rozhodnutí vedení Nemocnice Tábor, a.s. se od úterý 6. února vyhlašuje až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech odděleních Nemocnice Tábor.

celá zpráva

29. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Při operacích v písecké nemocnici je zajištěna špičková anesteziologická péče

Lékaři Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Nemocnice Písek ovládají jako jedni z mála v České republice i Evropě techniku umrtvení pod ultrazvukem – v současnosti nejefektivnější způsob anestezie při operacích. Tato technika zajišťuje největší přesnost při lokálním umrtvení, šetří zdraví pacientů a zároveň je zbavuje bolesti po dokončení operace. Anesteziologové písecké nemocnice v těchto postupech dokonce školí jiné tuzemské lékaře, protože většina z nich metodu umrtvení pod ultrazvukem neovládá.

celá zpráva

26. 01. 2024 / Nemocnice Český Krumlov, a. s.

Vodní záchranná služba dostala sanitní vozidlo od nemocnice

Dne 23.01.2024 Nemocnice Český Krumlov, a. s., předala sanitní vozidlo Vodní záchranné službě ČČK České Budějovice, p.s. Jedná se o zánovní Renault Trafic. Nemocnice v rámci obnovy vozového parku každý rok mění 2-3 vozidla, protože náročný provoz vyžaduje výměnu vozidel každých 6-8 let. Po této době mají vozidla běžně najeto okolo 400 tis. kilometrů

celá zpráva

26. 01. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Exkurze studentů v mikrobiologické laboratoři v Nemocnici Tábor, a.s.

Na oddělení lékařské mikrobiologie proběhla exkurze pro studenty Gymnázium Pierra de Coubertina v rámci výuky biologie.

celá zpráva

24. 01. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Celorepublikový pokles porodnosti ve Strakonicích nezaznamenali

V roce 2023 se narodilo v ČR zhruba o 10% méně dětí, než v roce 2022. Strakonická porodnice pokles nezaznamenala. V roce 2023 se v ní narodilo 563 dětí, o rok dříve to bylo jen o pět dětí více. Vyhledávají ji i rodičky z okolních regionů. Empatický personál umí ženy provést těhotenstvím, porodem i péčí o miminko v prvních měsících života, a to vše v moderním a přívětivém prostředí.

celá zpráva

24. 01. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s. nabízí STIPENDIJNÍ PROGRAM pro studenty medicíny

Táborská nemocnice nabízí studentům medicíny nejen dobrovolnou praxi, kdy mohou strávit 2-3 dny na oddělení podle vlastního výběru, ale také stipendijní program, který jim zajistí cenné zkušenosti a finanční podporu při studiu.

celá zpráva

18. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice dokončila výstavbu fotovoltaických elektráren

Od letošního roku začne písecká nemocnice využívat sluneční energii, díky níž uspoří velkou část provozních nákladů. Fotovoltaické elektrárny na střechách budov v jejím areálu budou mít celkový instalovaný výkon přes 300 kilowatt-peaků (kWp). Výstavbu prvních šesti právě dokončila.

celá zpráva

17. 01. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Laparoskopický trenažer

Jsme velmi potěšeni, že vám můžeme představit další novinku. V naší nemocnici máme nově pro lékaře chirurgických oborů k dispozici laparoskopický trenažér, na kterém se mohou lékaři z gynekologie, chirurgie a urologie dále zdokonalovat ve svých operačních schopnostech.

celá zpráva

12. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Chcete domů krátce po operaci? V Písku to lze v několika případech.

Pacienti písecké nemocnice mohou po některých operacích své lůžko opustit do 24 hodin od svého přijetí. Odejít domů krátce po zákroku jim je umožněno například po šetrné operaci kýly, křečových žil, prsů, žlučníku, hemoroidů, ale i po gynekologických zákrocích. Písečtí lékaři tyto úkony provádějí v rámci jednodenní péče, kterou od loňského roku hradí zdravotní pojišťovny.

celá zpráva

08. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

V souvislosti s drogami končí v nemocnici stále více dětí

V rukou lékařů Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Písek končí stále více pacientů, jejichž zdravotní potíže souvisejí s užíváním drog. V různé formě se to týká jak ilegálních návykových látek, tak těch volně dostupných. Podle primáře oddělení Karla Chytrého jde o třicetinásobný nárůst oproti období před deseti lety.

celá zpráva

08. 01. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nová nemocniční lékárna nabízí široký sortiment léků i služeb a raritu v obsluze klientů – drive-in okénko

Nemocnice Strakonice bude provozovat už druhou lékárnu. Novou provozovnu slavnostně otevřela 8. ledna v obchodní zóně u Katovické ulice. Lékárna se nachází v nové Obchodní ulici za provozovnou KFC a klientům nabízí své služby od pondělí do neděle od 7:00 do 19:00 hodin. Jen o víkendech bude provoz přerušen polední pauzou od 12:00 do 12:30. Novinkou, a v provozu lékáren v ČR zatím raritou, je drive-in okénko.

celá zpráva

04. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Do písecké nemocnice se jezdí rodit z jiných okresů

Téměř dvojnásobek dětí oproti těm, narozeným ze spádové oblasti, přichází každoročně na svět v písecké nemocnici. A výjimkou nebyl ani loňský rok. Během něj se v Nemocnici Písek narodilo 822 miminek. Z celkem 811 porodů bylo těch mimo okresních 48 procent.

celá zpráva