Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

22. 07. 2020 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Zákaz návštěv v Nemocnici Jindřichův Hradec

Z důvodu narůstajícího počtu případů onemocnění COVID-19 v okrese Jindřichův Hradec je po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí Jihočeského kraje vyhlášen od středy 22. 7. 2020 až do odvolání zákaz návštěv v Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s.

celá zpráva

10. 07. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

V Nemocnici Strakonice se věnují projektu zaměřenému na fyzickou manipulaci s pacienty při ošetřovatelské péči

Do tříletého projektu Fyzická manipulace s pacienty při ošetřovatelské péči, který je Interním multidisciplinárním výzkumem podpořeným Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, se zapojila Nemocnice Strakonice, a.s.

celá zpráva

09. 07. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila ve čtvrtek 9. července provoz v zrekonstruovaném pavilonu I

Nemocnice České Budějovice, a.s. ve čtvrtek 9. července slavnostně zahájila provoz v pavilonu I. Přestavba pavilonu I byla po odstěhování Interního a Neurologického oddělení zahájena v srpnu 2019 a dokončena v červnu 2020. Celkové náklady stavby činí téměř 125 mil. Kč vč. DPH.

celá zpráva

01. 07. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D. je od července ustanoven náměstkem pro vědu, výzkum a školství Nemocnice České Budějovice

Nemocnice České Budějovice má nově náměstka pro vědu, výzkum a školství. S účinností od 1. července 2020 jím byl představenstvem ustanoven prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D.

celá zpráva

01. 07. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice: V nemocnicích nadále platí povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest

Chystáte se na návštěvu Nemocnice Strakonice? Nezapomeňte si vzít roušku! Vedení nemocnice upozorňuje, že ačkoliv se režimová opatření od 1. července v řadě ohledů uvolňují, ve zdravotnických zařízeních se v souladu s platným mimořádným opatřením ministra zdravotnictví situace významně nemění.

celá zpráva

19. 06. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku odhalí vadu miminka už v počátku těhotenství

V písecké nemocnici dokáží odhalit vývojovou vadu nenarozeného miminka už v počátku těhotenství. Během letošního roku začali lékaři gynekologicko-porodnického oddělení provádět speciální vyšetření, které zjistí s vysokou pravděpodobností míru rizika onemocnění například Downovým syndromem už okolo 13. týdne těhotenství.

celá zpráva

16. 06. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice hostila akci „Odbory v regionech“

Nemocnice České Budějovice, a.s. v pondělí 15. června přivítala na své půdě zástupce Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), kteří tak zahájili svou letošní tour po českých a moravských regionech.

celá zpráva

15. 06. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

V lékárně Nemocnice Strakonice si budete moci nechat bezplatně zkontrolovat znaménka

Trápí vás mateřské znaménko? Máte podezření, že by pro vás mohlo být nebezpečné? Ve čtvrtek 18. června můžete navštívit lékárnu strakonické nemocnice a znaménka si nechat bezplatně prohlédnout.

celá zpráva

15. 06. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Novorozenci bez rodičů opouštějí porodnici s kufříkem

Fotografie, otisk chodidla a drobné dárky – takovou památku na narození dítěte si z písecké porodnice odnášejí rodiče miminek. Stejnou výbavu ale dostanou i ti novorozenci, kterých se jejich rodiče vzdali.

celá zpráva

10. 06. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice spolupracuje s bezpečnostními složkami státu a města při ochraně svých zaměstnanců

Písecká nemocnice se už několik let zaměřuje na prevenci násilí ve zdravotnictví. S pomocí odborníků učí sestry a lékaře jednat s agresivními a podnapilými pacienty. Reaguje na rizikové situace, kterým jsou zdravotníci při své práci vystaveni.

celá zpráva

09. 06. 2020 /

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky poděkovala koncertem zaměstnancům Nemocnice České Budějovice

V prostorách parku Nemocnice České Budějovice, a.s. čekalo na její zaměstnance v úterý 9. června nevšední hudební překvapení, o které se postarala Hudba Hradní stráže a Policie České republiky.

celá zpráva

01. 06. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Otevření odběrového centra pro dárce krve v Táboře

Nemocnice Tábor, a.s. otevírá odběrové centrum pro dárce krve v Táboře. Odběrové centrum bude otevřeno v upravených prostorách přízemí polikliniky Světlogorská 2764 v Táboře. Slavnostní otevření proběhne 10. 6. 2020 pro pozvané hosty od 10.00 hodin a pro veřejnost od 12.00 do 14.00 hodin.

celá zpráva

28. 05. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice opět spouští testování samoplátců na testy PCR

Na základě výsledku jednání s MZČR začnou všechny okresní jihočeské nemocnice od pátku 29. 5. 2020 znovu objednávat a testovat samoplátce metodou PCR na nemoc COVID-19.

celá zpráva

22. 05. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice povolují od 25. května návštěvy pacientů

Od pondělí 25. května se po necelých třech měsících znovu otevírají návštěvám všechny jihočeské nemocnice.

celá zpráva

22. 05. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

TISKOVÁ ZPRÁVA k návštěvě Andreje Babiše v Nemocnici Tábor, a.s. dne 22.5.2020

Premiér Andrej Babiš navštívil dne 22.5.2020 táborskou nemocnici. Na své návštěvě se setkal zhruba se 40 zaměstnanci. Diskuse se zaměstnanci se účastnila i hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a zástupci vedení nemocnice jako ředitel Ivo Houška a hlavní sestra Dana Podholová.

celá zpráva

19. 05. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice provedla první jihočeskou endoskopickou resekci výhřezu meziobratlové ploténky

Historicky první endoskopickou operaci výhřezu meziobratlové ploténky provedli ve čtvrtek 14. května neurochirurgové MUDr. Ondřej Teplý a MUDr. David Měšťan z Nemocnice České Budějovice, a.s. Na obě operace dohlížel MUDr. Karel Máca, Ph.D. z Neurochirurgické kliniky FN Brno a LF MU Brno, který se dlouhodobě věnuje neuroendoskopické operativě.

celá zpráva

18. 05. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice snižuje cenu testů pro samoplátce

Od 16. května snižuje Nemocnice Strakonice, a.s. cenu vyšetření PCR na COVID-19 pro samoplátce na 1756 Kč.

celá zpráva

18. 05. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice ruší centrální třídící místo. Triáž bude probíhat již na pracovištích

Centrální třídící místo pro pacienty směřující do strakonické nemocnice fungovalo v prostoru centrální recepce pavilonu operačních oborů od 2. 4. 2020. K 18. 5. 2020 jej Nemocnice Strakonice, a.s. s ohledem na příznivou epidemiologickou situaci ruší.

celá zpráva

18. 05. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice pozastavují další objednávání samoplátců na testy PCR

Všechny jihočeské nemocnice pozastavují nové objednávání samoplátců na PCR testování bez lékařské indikace. Důvodem je náhlé páteční nařízení MZČR o regulaci ceny, která je nižší než skutečné celkové náklady na odběr, laboratorní testy, provoz odběrového místa, dopravu vzorků do externí laboratoře, dezinfekci, likvidaci infekčního odpadu, veškerou administraci, osobní náklady, ochranné prostředky v době epidemie a další náklady.

celá zpráva

15. 05. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Vysvětlení ceny za PCR vyšetření v jihočeských nemocnicích pro samoplátce

Od 15. května platí cenový předpis MZ ČR 8/2020/CAU, který stanovuje maximální cenu za mikrobiologické vyšetření metodou PCR na COVID-19 (jde o přímý průkaz viru) a cenu za odběr biologického materiálu v souvislosti s COVID-19. Cena za mikrobiologické vyšetření se skládá ze dvou výkonů s maximální cenou 760 Kč a 914 Kč, celkem tedy 1674 Kč. Cena za odběr biologického materiálu je 82 Kč. Celkem tedy je cena za regulované výkony 1756 Kč. To ale nejsou všechny náklady spojené s testem PCR a jeho výsledkem.

celá zpráva