Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

02. 10. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice podpořila válkou zdevastovanou Sýrii

Písecká nemocnice podpořila válkou zdevastovanou nemocnici v syrském Damašku a pomohla ji vybavit zdravotnickou technikou. Vedení nemocnice vyslyšelo žádost fotoreportérky a dokumentaristky Jarmily Štukové, která v této zemi dlouhodobě působí, a senátora Tomáše Jirsy a do Sýrie poslalo dva horkovzdušné sterilizátory. Ty slouží ke sterilizaci kovových nástrojů pro operace.

celá zpráva

01. 10. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku zavedli novou metodu vyšetření uzlin u žen s nádorem prsu

Jako jediní v Jihočeském kraji a třetí v celé České republice provádí v písecké nemocnici zákrok, který je součástí léčby rakoviny prsu - vyšetření a odstranění sentinelových uzlin prostřednictvím feromagnetické látky. V Písku tento zákrok provádějí od letošního července.

celá zpráva

30. 09. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

#nechcichripku aneb Nemocnice České Budějovice, a.s. spouští kampaň Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty

Zdravotníci přicházející do kontaktu s nemocnými pacienty patří mezi skupiny lidí, které jsou nejvíce ohroženy chřipkou. Nemocnice České Budějovice, a.s. se proto rozhodla, že proti tomuto závažnému onemocnění nechá zdarma očkovat všechny zaměstnance s výjimkou těch, kteří mají zdravotní nebo jiné závažné důvody, proč nemohou být očkováni. Jedná se o krok, který má především chránit samotné pacienty.

celá zpráva

25. 09. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku vás vyšetří na novém přístroji

Pacienti písecké nemocnice budou už zanedlouho vyšetřováni novým přístrojem, nazývaným hovorově „CT“, který využívá k rozpoznání chorob rentgenových paprsků. Nemocnice jej pořídí letos v říjnu za necelých 17 milionů korun.

celá zpráva

18. 09. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. je absolutním vítězem v hodnocení kvality a bezpečí

Nemocnice České Budějovice, a. s., poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči na tak vysoké úrovni, že se stala v kategorii nemocnice nad 1000 lůžek absolutním vítězem celostátní soutěže Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019.

celá zpráva

16. 09. 2019 / Nemocnice Dačice, a. s.

Děti si užijí zábavné dopoledne v areálu Nemocnice Dačice, a.s.

Ve čtvrtek 19. září 2019 uspořádá Nemocnice Dačice, a.s. Den zdraví pro žáky 4. a 5. tříd základních škol z Dačic a okolních obcí.

celá zpráva

11. 09. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Jitka Bláhová z Nemocnice České Budějovice, a.s. je ve finále soutěže o NEJ sestřičku

Nemocnice České Budějovice, a.s. má zástupkyni ve finále prestižní soutěže Nej sestřička Batist. Mezi dvanáctku finalistek se probojovala Jitka Bláhová, která pracuje na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

celá zpráva

11. 09. 2019 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Lékárna Nemocnice Prachatice, a.s. bude mít otevřeno i o státních svátcích

Lékárna Nemocnice Prachatice, a.s. bude nově poskytovat své služby i o státních svátcích, konkrétně 28. září, 28. října, 25. prosince a 26. prosince, a to v čase od 9 do 20 hodin.

celá zpráva

11. 09. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku se opět chystá Pochod Za zdravé chlapy

Město Písek bude opět dějištěm Pochodu Za zdravé chlapy, jehož cílem je upozornit na prevenci urologických onemocnění, například prostaty. Ten se půjde už pošesté a pořadatel – Nemocnice Písek, a. s., zve i letos účastníky na odlehčenou téměř happeningovou akci.

celá zpráva

11. 09. 2019 / Nemocnice Písek, a .s.

Veřejnost bude poznávat své zdraví

„Poznej své zdraví“ – to je název Dne otevřených dveří písecké nemocnice, který je plánován na úterý 17. září od 12 do 17 hodin. Lidé si během něj budou moci nechat natočit EKG, změřit krevní tlak, cholesterol, podíl tuku v těle nebo glykemii.

celá zpráva

10. 09. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Finalistka soutěže NEJSESTŘIČKA Helena Novotná

NEJSESTŘIČKA, soutěž, ve které nejde ani o věk, ani o fyzickou krásu. Soutěž, která má za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského. Tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o které se často říká, že je posláním a jehož záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování.

celá zpráva

04. 09. 2019 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Sestřička z Nemocnice Prachatice, a.s. je ve finále soutěže o Nej sestřičku

Dvanáct zdravotních sester z celé České republiky se zúčastní 5. října 2019 v Náchodě velkého finále 11. ročníku soutěže o Nej sestřičkou. Jednou z nich bude také Mgr. Markéta Kubová, vedoucí sestra Interního oddělení I Nemocnice Prachatice, a.s.

celá zpráva

03. 09. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Město Blatná věnovalo Nemocnici Strakonice, a.s. finance na pořízení ultrazvukového přístroje pro dětské oddělení

Město Blatná podporuje Nemocnici Strakonice, a.s. dlouhodobě. Aktuálně nemocnici věnovalo cestou Technických služeb Blatná, s.r.o. 40 tisíc korun. Využity budou na nákup ultrazvukového přístroje pro dětské oddělení.

celá zpráva

29. 08. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Spartanský štít podporující charitativní projekt navštíví Nemocnici Tábor, a.s.

Charitativní projekt „Spartanská odysea“ podporující handicapované děti, jejichž symbolem je Spartanský štít, navštíví v pondělí 2. září 2019 dětské oddělení Nemocnice Tábor, a.s.

celá zpráva

29. 08. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Spolek Nedoklubko věnoval Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. pelíšky Neobed

Pět pelíšků Neobed v celkové hodnotě 25 200 korun předali ve čtvrtek 29. srpna zástupci spolku Nedoklubko Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. Zároveň potěšili maminky předčasně narozených dětí i sourozence nedonošených miminek symbolickými dárky.

celá zpráva

20. 08. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. modernizuje přístrojové vybavení radiodiagnostického oddělení

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. pořídila v rámci modernizace přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení nový moderní skiaskopicko-skiagrafický přístroj CANON Ultimax–i, kterým nahradila zastaralý multifunkční diagnostický komplet MD-4 od firmy Philips. Cena přístroje je 11.797.500,- Kč včetně DPH a nemocnice ho zakoupila z vlastních prostředků.

celá zpráva

15. 08. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice patří k nejlepším v léčbě pacientů s mrtvicí

Písecká nemocnice poskytuje špičkovou péči o pacienty s mozkovou cévní příhodou, lidově řečeno mrtvicí. Potvrzuje to ocenění iniciativy Angels, které v uplynulých dnech získalo Iktové centrum při Nemocnici Písek, a. s.

celá zpráva

12. 08. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

IV. Castle Beauty Conference opět přinesla nové trendy pro plastickou estetickou chirurgii

Na konci července se v Hluboké nad Vltavou uskutečnil již čtvrtý ročník nejvýznamnější republikové akce na poli plastické estetické chirurgie - Castle Beauty Conference. Zorganizovali ji primář oddělení plastické chirurgie českobudějovické nemocnice MUDr. Vladimír Mařík a jeho zástupce MUDr. Pavel Kurial. Zasazení akce do jižních Čech má svůj význam, mezi plastickými chirurgy se již léta traduje, že nové trendy v estetické chirurgii přináší do České republiky českobudějovický tým.

celá zpráva

12. 08. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Zástupci Kapky naděje předali Dětskému oddělení českobudějovické nemocnice nová nemocniční lůžka

Ve středu 31. července se v 13 hodin uskutečnilo na Dětském oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. předání daru od Nadačního fondu Kapka naděje – čtyř nových nemocničních lůžek.

celá zpráva

26. 07. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Příměstský tábor pro děti zaměstnanců NT, a.s., „MLADÝ ZÁCHRANÁŘ“

V areálu Nemocnice Tábor, a.s., je tento týden vidět i slyšet neobvykle mnoho dětí. V pondělí 22. července byl zahájen příměstský tábor pro děti zaměstnanců naší nemocnice „MLADÝ ZÁCHRANÁŘ“, zaměřený na činnost integrovaného záchranného systému.

celá zpráva