Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

02. 05. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Operace střevního nádoru v Písku: zítra jídlo, pozítří doma

Moderní laparoskopické operace tlustého střeva a konečníku, na které se specializují chirurgové z písecké nemocnice, přinesly překvapivé výsledky: průměrná doba hospitalizace pacientů se zkrátila o polovinu. I po náročných zákrocích, například odstranění pravé poloviny tlustého střeva, může být pacient doma už třetí den. Hospitalizace při operaci tradiční metodou přitom trvá i déle než týden.

celá zpráva

28. 04. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Od úterý 2. května 2023 najdou pacienti Lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v pavilonu „C“ v horním areálu, a to v prostoru urgentního příjmu v přízemí pavilonu C

Lékařskou pohotovostní službu (LPS) najdou pacienti od 2. května v pavilonu „C“ v horním areálu Nemocnice České Budějovice, a.s., v prostoru urgentního příjmu. Přesun LPS souvisí s projektem „Restrukturalizace a rekonstrukce horního areálu Nemocnice České Budějovice, a.s.“, jehož cílem je vytvořit moderní a logicky uspořádanou nemocnici, opustit dolní areál, veškeré provozy přesunout pouze do areálu horního a vytvořit v něm podmínky pro fungování oborů akutní péče v podobě monobloku.

celá zpráva

28. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Fungování strakonické nemocniční lékárny o státním svátku 8.5.2023

Lékárna v areálu Nemocnice Strakonice, a.s. bude 8. 5. 2023 otevřená od 8 do 12 hodin.

celá zpráva

25. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Konec omezení návštěv ve strakonické nemocnici

S ohledem na příznivý epidemiologický vývoj Nemocnice Strakonice, a.s., již aktuálně nevyžaduje žádná specifická epidemiologická opatření či omezení režimu návštěv.

celá zpráva

24. 04. 2023 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Studenti soutěžili v českokrumlovské nemocnici o titul Medik roku 2023

Sedmý ročník soutěže MEDIK ROKU 2023 hostila od pátku do neděle (21. – 23/4/2023) Nemocnice Český Krumlov, a.s. O titul se utkalo 15 týmů studentů 4. – 6. ročníků medicíny. Každý tým tvořilo pět mediků, kteří studují na některé ze tří Lékařských fakult Univerzity Karlovy v Praze, Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Připraveno pro ně bylo 12 soutěžních disciplín.

celá zpráva

18. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice nabídne pacientům jednodenní péči

Ráno do nemocnice, přes den na operaci a za pár hodin domů. Takové službu v rámci jednodenní péče připravuje pro pacienty strakonická nemocnice. Možnost takzvané jednodenní péče zavedly od letošního roku zdravotní pojišťovny. Služba bude ve Strakonicích poskytována chirurgickým pacientům a týká se především operací křečových žil, kýly, hemoroidů, žlučníku nebo slepého střeva. Pacient stráví v nemocnici 24 hodin a následně odchází domů.

celá zpráva

17. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice se zapojila do programu včasného záchytu osteoporózy

Ve strakonické nemocnici mohou klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny podstoupit nově zřízené screeningové vyšetření osteoporózy. K vyšetření se využívá celotělový denzitometr. Počet takto provedených vyšetření je v České republice stále nízký, přičemž právě časný záchyt osteoporózy a brzy zahájená účinná léčba významně snižuje riziko vzniku bolestivých zlomenin zejména páteře, předloktí či krčků stehenních kostí, které mohou být spojeny s řadou dalších, někdy i život ohrožujících, komplikací. Ke screeningovému vyšetření potřebují klienti doporučení od svého praktického lékaře či ambulantního gynekologa, týká se paušálně žen nad 60 let a mužů nad 70 let a dále mladších osob, které jsou prokazatelně ve zvýšeném riziku osteoporózy.

celá zpráva

11. 04. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice zavádí jednodenní péči

Pacienti písecké nemocnice budou moci po některých operacích své lůžko opustit do 24 hodin od svého přijetí. Odejít domů krátce po zákroku jim bude umožněno například po šetrné operaci kýly, křečových žil, prsů, žlučníku a hemoroidů. Tyto úkony plánuje vedení nemocnice provádět v rámci jednodenní chirurgické péče, kterou od letošního roku hradí zdravotní pojišťovny.

celá zpráva

05. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nová gama kamera – přínos pro pacienty i lékaře

Oddělení nukleární medicíny strakonické nemocnice získalo novou gama kameru. Diagnostický systém SPECT/CT umožní provádět vyšetření v lepší diagnostické kvalitě. Součástí dodávky za více než 27 milionů korun byl také laminární box a příslušenství. Finance na pořízení nového přístroje Nemocnice Strakonice získala z operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj REACT-EU.

celá zpráva

04. 04. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s., má nové skiaskopicko-endoskopické pracoviště

Táborská nemocnice se může od začátku března pochlubit zbrusu novým skiaskopicko-endoskopickým pracovištěm.

celá zpráva

04. 04. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se připojí ke Světovému dni zdraví

Měření tlaku, měření podílu svalové hmoty v těle, výživové poradenství, psychologie a informace k prevenci civilizačních chorob – to vše bude součástí informační akce pro středoškoláky, kterou na středu 12. 4. připravuje Nemocnice Písek. Krajské zdravotnické zařízení se tím připojí ke Světovému dni zdraví, který připadá na 7. dubna.

celá zpráva

29. 03. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Dětská pohotovost v Nemocnici Strakonice, a.s., rozšíří ordinační dobu

Dětská pohotovost v Nemocnici Strakonice, a.s., rozšíří ordinační dobu. K pravidelnému provozu o svátcích a víkendech přibudou od dubna ještě páteční ordinační hodiny. Ambulance v přízemí pavilonu N.O.R.D. bude malým pacientům k dispozici v pátek od 16:00 do 20:00 hodin a o svátcích a víkendech od 8:00 do 20:00 hod.

celá zpráva

16. 03. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Lékaři písecké nemocnice pomáhají i za hranicemi

Aktivity lékařů písecké nemocnice překračují hranice tohoto zdravotnického zařízení, města i celé země. A to doslova. Lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Dominik Hes se nedávno vrátil z humanitární mise v Sierra Leone, další anesteziolog Miroslav Kutsyna vloni zprostředkoval předání přístrojů do jedné z nemocnic ve válkou postižené Ukrajině. Jiní lékaři ARO pomáhají v rámci hospicové péče nebo slouží jako záchranáři.

celá zpráva

10. 03. 2023 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Zákaz návštěv na ONRP A v jindřichohradecké nemocnici

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace je v Nemocnici Jindřichův Hradec, a. s., na oddělení následné a rehabilitační péče A vyhlášen od 10. 3. 2023 do 17. 3. 2023 zákaz návštěv pacientů.

celá zpráva

09. 03. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Světový den ledvin ve strakonické nemocnici

Světový den ledvin v roce 2023 připadá na čtvrtek 9. března. Také letos se k němu připojí strakonická nemocnice a nabídne zájemcům preventivní vyšetření funkce ledvin bez objednání. Zájemci, kteří si přejí zjistit, zda jejich ledviny fungují správě, mohou přijít ve čtvrtek 9.3.2023 od 8:30 do 10:30 do nefrologické ambulance bez objednání. Měli by být na lačno. S sebou přinesou ve skleničce ranní moč a na místě jim odebereme krev. V průběhu několika dnů pak budou seznámeni s výsledky vyšetření.

celá zpráva

09. 03. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Elektromobily pro domácí péči TEREZA

Nemocnice Tábor, a.s., pořídila dva elektromobily pro Domácí péči TEREZA, která nabízí pacientům ambulantní péči v jejich domácím prostředí. Nemocnice využila možnosti nabídnuté Státním fondem životního prostředí v rámci výzvy NPŽP 3/2022 a získala dotaci ve výši 556 tis. Kč.

celá zpráva

09. 03. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice, a.s. se připojuje ke Světovému dni ledvin

Den prevence onemocnění ledvin | 9. března 2023 | 8.00 – 13.00 Myslete na prevenci a nechte si ledviny vyšetřit.

celá zpráva

03. 03. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Vyšetření krve v písecké nemocnici automatizuje nový přístroj

Písecká nemocnice bude mít nový přístroj pro laboratorní vyšetření krve. Zařízení se systémem tzv. digitální morfologie automatizuje časově náročnou mikroskopii, která se tradičně provádí manuálně. Přístroj podobného typu v písecké hematologické laboratoři už nyní funguje, ale dosluhuje.

celá zpráva

27. 02. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Podpůrný paliativní tým v táborské nemocnici

V Nemocnici Tábor, a.s., byl založen podpůrný paliativní tým. Jde o specifickou formu poskytování specializované péče pacientům trpícím závažným nebo život ohrožujícím onemocněním, kteří jsou hospitalizováni ve zdravotnickém zařízení akutní a následné péče a jejich blízkým. Cílem je udržet dobrou kvalitu života, zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovi důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Podnět ke konziliu/intervenci může dát podpůrnému paliativnímu týmu ošetřující lékař, člen základního ošetřujícího týmu (sestra, psycholog, zdravotně-sociální pracovník) nebo i sám pacient a jeho rodina.

celá zpráva

20. 02. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písečtí patologové využijí služby svých kolegů z Budějovic

Písečtí patologové už nebudou muset zasílat vzorky tkání nemocných k doplňující analýze do laboratoří v jiných regionech. V oblasti tzv. prediktivní onkologické diagnostiky, která se zabývá zkoumáním genů ve zhoubných nádorech pacientů z důvodu jejich léčby, začnou spolupracovat s novou referenční laboratoří Nemocnice České Budějovice. Změnu plánují od letošního druhého pololetí.

celá zpráva