Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

01. 08. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Pilotní program časného záchytu karcinomu plic

Nemocnice Prachatice, a.s. požádala v květnu letošního roku MZ ČR o zapojení se do Pilotního programu časného záchytu karcinomu plic. Dne 22. července 2022 akreditované radiologické pracoviště prachatické nemocnice získalo Osvědčení o splnění podmínek a zařazení do Pilotního programu časného záchytu karcinomu plic. Toto osvědčení je platné do konce roku 2024.

celá zpráva

01. 08. 2022 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Protiemidemiologická opatření v Nem. ST z důvodu nárůstu pozitivně testovaných osob na nemoc covid-19

Z důvodu zvyšujícího se počtu pozitivně testovaných osob na onemocnění covid-19 žádá Nemocnice Strakonice, a.s., osoby přicházející na vyšetření o ohleduplnost a dodržování epidemiologických pravidel. • při vstupu do budov Nemocnice Strakonice proveďte dezinfekci rukou • dodržujte objednací časy a snažte se tak omezit pobyt v čekárně na minimum • pokud na sobě pociťujete příznaky respiračního onemocnění, použijte ochranu dýchacích cest (respirátor třídy FFP2)

celá zpráva

13. 07. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku využijí k rehabilitaci pacientů rozlehlou zahradu

Písecká nemocnice chystá další novinku pro své pacienty. Připravuje venkovní rehabilitaci, která bude sloužit zejména lidem po úrazech, akutních onemocněních pohybové soustavy, operacích nebo jiných potížích vyžadujících další péči. Otevřený pavilon rehabilitace bude v rozlehlé nemocniční zahradě součástí komplexu arboreta – části zahrady, zaměřené na pěstění dřevin.

celá zpráva

29. 06. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

V Nemocnici České Budějovice simulovaně hořelo. Krajská nemocnice cvičila evakuaci svých pracovišť.

Českobudějovická nemocnice v červnu prověřila požární evakuační plány v simulovaných situacích. Nácviky evakuace budou postupně pokračovat na dalších pracovištích nemocnice.

celá zpráva

22. 06. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice dokončila kompletní rekonstrukci Gastroenterologického oddělení

Necelé tři měsíce po otevření nového endoskopického centra Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. byla dokončena také rekonstrukce ambulantní části tohoto pracoviště. V rekordním čase se podařilo původní ambulantní a endoskopické prostory přestavět a vytvořit moderní zázemí pro ambulantní péči o gastroenterologické pacienty

celá zpráva

21. 06. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice investovala do svého rozvoje stovky milionů

Moderní přístroje, nové pokoje, krásnější prostředí – písecká nemocnice se v uplynulých letech výrazně proměnila. Do svého rozvoje investovala jen během posledních pěti let v součtu více než 200 milionů korun s cílem zvýšit komfort pacientů při jejich hospitalizaci nebo návštěvě ambulancí a samozřejmě kvalitu.

celá zpráva

13. 06. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice má díky nadaci nové monitory dechu

Dětské oddělení písecké nemocnice má pro novorozence a hospitalizované kojence šest nových monitorů dechu. Přístroje, které hlídají pravidelnost dechu miminek a zvyšují tak jejich ochranu před syndromem náhlého úmrtí kojence, získalo darem od Nadace Křižovatka.

celá zpráva

13. 06. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Omezení provozu Nemocnice Prachatice, a. s., během července po dobu realizace nezbytných stavebních investic

Dovolte nám, abychom Vás předem informovali o připravovaném omezení provozu a operativy v prachatické nemocnici o letošních prázdninách.

celá zpráva

10. 06. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně otevřela nové pracoviště centrálních operačních sálů a centrální sterilizace

Nemocnice České Budějovice, a.s. v pátek 10. června slavnostně otevřela nové centrální operační sály a novou centrální sterilizaci. Stavba byla realizována v období od listopadu 2019 do května 2022 sdružením firem OHLA ŽS a Metrostav. Celkové náklady stavby činily včetně nákladů na projektovou přípravu a dalších souvisejících výdajů 1,15 miliardy Kč vč. DPH.

celá zpráva

30. 05. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V péči Píseckých logopedů jsou i klienti z okolních okresů

Na píseckou nemocnici se obrací stále více zájemců z okolních okresů, kteří chtějí pomoci odstranit vadu řeči. Důvodem jsou jak dobré výsledky práce píseckých logopedů s poruchami výslovnosti u dětí, dospělých nebo například pacientů po cévní mozkové příhodě, tak nedostatek klinických logopedů.

celá zpráva

26. 05. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku odhalí vrozené vady velmi brzy – speciální vyšetření budou provádět i nadále

Písecká nemocnice bude i nadále provádět vyšetření, které dokáže už v prvních třech měsících těhotenství zachytit vrozené vývojové vady plodu. Těhotné ženy z Písecka i okolních okresů tak nebudou muset za specializovanou péčí cestovat do Českých Budějovic nebo do Prahy. Právě písecká nemocnice je totiž vedle jedné soukromé ordinace v Českých Budějovicích jediným místem v jižních Čechách, kde toto vyšetření provádí.

celá zpráva

19. 05. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s., mění místo odběrů PCR a Antigenních testů na COVID - 19

Od pondělí 23. 5. 2022 budou prováděny odběry PCR a Antigenních testů na příjmové ambulanci Infekčního oddělení - v budově E.

celá zpráva

18. 05. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Odborníci na rakovinu prsu se sejdou kvůli novinkám v oboru

Odborníci na rakovinu prsu i jejich kolegové z oborů příbuzných a spolupracujících se po dvou letech opět setkají v Písku, aby diskutovali o tomto závažném onemocnění. Oddělení chirurgie Nemocnice Písek tam pro ně koncem tohoto května chystá Písecký mamologický den.

celá zpráva

09. 05. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Soutěž Medik roku se vrací. Nově v on-line podobě

Po dvouleté přestávce, kvůli pandemii nemoci covid-19, se v roce 2022 do jihočeských nemocnic vrací oblíbená prestižní soutěž „Medik roku 2022". Novinkou 6. ročníku soutěže, určené pro studenty 4. - 6. ročníků medicíny, je její konání on-line formou. Nově také nesoutěží celé týmy, ale jednotlivci. Registrace na stránce www.medikroku.cz už byla zahájena a poběží po celou dobu soutěže. Ta odstartuje 9. května ve 12 hod a potrvá až do konce měsíce.

celá zpráva

06. 05. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecké OČKO se přesunulo před nemocnici

Písecké očkovací centrum funguje ode dneška v nových prostorách. Zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 je naleznou v místě dřívějšího odběrového místa, mimo areál nemocnice.

celá zpráva

26. 04. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Sezóna klíšťat začala, je nejvyšší čas se nechat naočkovat

Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice nabízí očkování proti klíšťové encefalitidě. Pro zájemce ve věku nad 50 let je toto očkování nově zcela zdarma, hrazeno ze zdravotního pojištění.

celá zpráva

04. 04. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká porodnice jde dále vstříc matkám, které chtějí rodit přirozeně

Používání těhotenských šátků před porodem i během něj, nové polohování rodiček, využití aromaterapie a homeopatie při porodu – to jsou další novinky, s nimiž porodní asistentky písecké nemocnice napomohou matkám k přirozenému průběhu porodu. Cestou přirozeného porodu jde písecká porodnice dlouhodobě, za což ji spokojené rodičky v minulosti už několikrát ocenily prvenstvím v rámci projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP).

celá zpráva

31. 03. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Samoobslužné výdejní místo Z-BOX Zásilkovny u nemocnice

V době pandemie koronaviru se významně zvýšil zájem o doručování balíčků prostřednictvím zásilkových služeb. Nemocnice Tábor, a. s., má přes 1 000 zaměstnanců, což představuje takové město ve městě. Abychom šetřili čas našim zaměstnancům, v pondělí 28. 3. 2022 bylo nainstalováno bezkontaktní výdejní místo Z-BOX Zásilkovny před hlavním vchodem do nemocnice.

celá zpráva

31. 03. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Gump – pes, který naučil lidi žít na dětském oddělení

Táborská nemocnice zažila zase jeden výjimečný den. Filip Rožek, který je autorem knihy Gump – pes, který naučil lidi žít, přišel s nápadem potěšit děti na dětském oddělení naší nemocnice. Ve středu 30. 3 2022 přijel na toto oddělení se svým psem Gumpem, se známým hercem a ústřední postavou filmu MgA. Bolkem Polívkou a s režisérem a kameramanem doc. MgA. Františkem A.Brabcem, který třikrát získal Českého lva a je kameramanem a režisérem filmu Gump.

celá zpráva

28. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici pomáhá s likvidací bakterií robot

Omezit šíření infekčních onemocnění, bakterií a dalších druhů škodlivých mikroorganismů v Nemocnici Písek pomáhá od letošního února robot. Během deseti minut vydezinfikuje místnost o velikosti 25 metrů čtverečních i s toaletou a významně tak ušetří čas zdravotnického personálu. Nemocnice jej využívá na Ortopedicko-traumatologickém oddělení a na jednotce intenzívní péče.

celá zpráva