Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

10. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice převzala od společnosti LINET hlavní cenu za vítězství v anketě Nemocnice ČR 2020

Nemocnice České Budějovice, a.s. byla nejlépe hodnocenou nemocnicí v rámci celé České republiky. Uspěla v hodnocení spokojenosti a bezpečnosti pacientů, zaměstnanců a také v kategorii finanční kondice a stala se tak absolutním vítězem pro rok 2020.

celá zpráva

04. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zakoupila jako první v Evropě mikrochirurgické odsávací zařízení Takayama

Zakoupením mikrochirurgické odsávačky s oplachem značky Takayama v hodnotě půl milionu korun českobudějovická nemocnice významně podpořila další možný rozvoj mikrochirurgické operativy.

celá zpráva

02. 02. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

OČKO není plně využité kvůli nedostatku vakcín

Přestože je písecké očkovací centrum už nyní připraveno pojmout denně až tisíc zájemců o očkování proti onemocnění Covid-19, vzhledem k omezenému množství vakcíny očkuje výrazně méně. Důvodem je nedostatek vakcín, které do krajských nemocnic míří od státu.

celá zpráva

28. 01. 2021 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice dokončila modernizaci zázemí Oddělení klinické biochemie a hematologie. Vybudovala hygienickou smyčku

Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Prachatice, a.s., disponuje hygienickou smyčkou. Její stavba, která začala vloni v listopadu, byla dokončena v úterý 26. ledna.

celá zpráva

21. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecké vakcinační centrum bude místo nemocniční elektroléčby

Jeden z okrajových pavilonů v areálu písecké nemocnice se na příští měsíce přemění ve vakcinační centrum. Zájemcům o očkování proti onemocnění Covid-19 bude určeno celé suterénní patro dosavadní elektroléčby s přístupem z Budějovické ulice, které umožní očkovat 80 lidí za hodinu, tedy 600 až 1000 lidí za den.

celá zpráva

14. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice vyhověly žádosti Národního dispečinku lůžkové péče o převzetí pacientů s velmi těžkým průběhem onemocnění covid-19 na lůžka intenzivní péče

Dostatečná kapacita lůžkového fondu jihočeských nemocnic umožnila přijetí 3 pacientů z Karlovarského kraje.

celá zpráva

13. 01. 2021 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Omezení návštěv v Nemocnici Strakonice i nadále trvá

Z důvodu stále nepříznivé a horšící se epidemické situace a rostoucímu počtu hospitalizovaných pacientů s vážným průběhem onemocnění covid-19 i nadále trvá v Nemocnici Strakonice, a.s. omezení návštěv.

celá zpráva

12. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Píseckou nemocnici si oblíbily rodičky z jiných okresů

V písecké porodnici přišlo v roce 2020 na svět celkem 969 dětí, z toho 505 chlapců a 464 děvčat. Pro srovnání: v roce 2019 se v písecké porodnici narodilo 993 dětí, což je nejvíce za posledních 30 let. Celých 47 procent rodiček vloni přijelo do Písku z jiných okresů, což svědčí o oblibě písecké porodnice.

celá zpráva

07. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice začala očkovat nejohroženější personál

V písecké nemocnici od pondělka aplikují vakcínu proti onemocnění Covid-19 prvním zdravotníkům. Úvodní várku stovky vakcín nemocnice využije pro očkování nejohroženějších pracovníků, do konce týdne aplikuje dalších 300 vakcín.

celá zpráva

06. 01. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice opět navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Od pondělí 11. ledna odkládá Nemocnice České Budějovice, a.s. veškeré hospitalizace, plánované do 31. 1. 2021, u kterých je to medicínsky bezpečné, dle dikce mimořádného opatření MZ ČR „bez výrazného vlivu na zdravotní stav pacientů". Rovněž bude zastaveno objednávání nových pacientů k těmto procedurám.

celá zpráva

01. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Úrazové ambulance jihočeských nemocnic měly poslední den roku 2020 napilno

Lékaři úrazových ambulancí jihočeských nemocnic měli poslední den roku 2020 vyšší počet ošetřených i k hospitalizaci přijatých pacientů.

celá zpráva

01. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Prvním miminkem na jihu Čech je holčička Inna z Českých Budějovic

V Nemocnici České Budějovice, a.s. se 52 minut po půlnoci narodilo první jihočeské miminko roku 2021, holčička Inna z Českých Budějovic.

celá zpráva

31. 12. 2020 / Nemocnice Dačice, a. s.

Jihočeský kraj podpořil Nemocnici Dačice

Nemocnice Dačice, a.s. obdržela v roce 2020 vyrovnávací platbu za závazek veřejné služby. Účelem dotace je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem činností Nemocnice Dačice, a.s. jako závazek veřejné služby: Lékařská pohotovostní služba (LPS) pro děti a dorost a LPS pro dospělé a činností nehrazených zdravotními pojišťovnami.

celá zpráva

30. 12. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice startují očkování proti koronaviru

Ve středu 30. prosince obdržely jihočeské nemocnice 975 dávek vakcíny COMIRNATY proti covid-19. Jako první zahájí očkování svých zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a.s., která je jedním ze 30 páteřních očkovacích center v České republice.

celá zpráva

23. 12. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Oznámení o omezení provozu ORL oddělení

Od dnešního dne tj. 23.12.2020 se z důvodu nemoci personálu dočasně omezuje chod ORL oddělení.

celá zpráva

18. 12. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Projekty a činnosti Nemocnice Tábor, a.s., podporované Jihočeským krajem v roce 2020

Nemocnice Tábor, a.s., uzavřela se svým zakladatelem Jihočeským krajem smlouvy o poskytnutí neinvestičních dotací, jejichž cílem je kompenzace vynaložených nákladů, které nejsou zcela pokryty tržbami od zdravotních pojišťoven nebo od jiných subjektů.

celá zpráva

11. 12. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Jihočeský kraj podpořil pohotovost i sociální lůžka písecké nemocnice

Téměř devět milionů korun – to je částka, kterou Jihočeský kraj podpořil píseckou nemocnici v letošním roce. Finance nemocnice využila na mzdy lékařů dětské a dospělé pohotovosti, na sociální pracovníky i na odborné vzdělání lékařů.

celá zpráva

10. 12. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Jihočeský kraj podpořil Nemocnici Prachatice, a.s.

Nemocnice Prachatice, a.s. obdržela v roce 2020 vyrovnávací platbu za závazek veřejné služby. Účelem dotace je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem následujících činností Nemocnice Prachatice, a.s. jako závazek veřejné služby: Lékařská pohotovostní služba (LPS) a Pohotovostní služba na ambulancích (ÚPS).

celá zpráva

02. 12. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku si dokáží poradit s mrtvicí jako jedni z nejlepších

Písecká nemocnice patří k těm zdravotnickým zařízením, které poskytují nejlepší péči o pacienty s mozkovou cévní příhodou neboli mrtvicí. Potvrzuje to ocenění iniciativy Angels. Ocenění získalo Iktové centrum při Nemocnici Písek, a. s., už vloni. Letos je obhájilo.

celá zpráva

02. 12. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek, a.s. se připravuje na antigenní testování pedagogických pracovníků

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 30. 11. 2020 o antigenním testování pedagogických pracovníků zahájila Nemocnice Písek, a. s. přípravy na tuto službu. Předzásobili jsme se antigenními testy a začali komunikovat se školami (mateřskými, základními, středními i jednou vysokou školou) v okrese Písek ohledně průběhu testování.

celá zpráva