Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

21. 09. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Den, který vám otevře oči a posílí vaše srdce - 25. 9. 2023

Přijďte s námi oslavit Den srdce. Připravili jsme pro vás bohatý program, kde se dozvíte, jak chránit své zdraví. Můžete si nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, poradit se o správné životosprávě, nebo zjistit, jak na správnou rekonvalescenci po úrazu, a mnoho dalšího. Třešničkou celé akce bude autogramiáda hráčů HC Banes MOTOR České Budějovice.

celá zpráva

06. 09. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Do Písku se vrátí Blesk Ordinace

Po loňském úspěchu se do jihočeského Písku vrátí Blesk Ordinace. Vloni přilákala stovky návštěvníků a letos tu bude pro zájemce o preventivní vyšetření znovu. Lékaři, sestry a další personál písecké nemocnice budou na Velkém náměstí ordinovat 12. září. „Má to smysl,“ říká předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan k tomu, proč už podruhé kývl deníku Blesk na nabídku zorganizovat akci právě v tomto městě.

celá zpráva

29. 08. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice pomáhá řešit duševní potíže po porodu

Porodnické oddělení písecké nemocnice se zapojuje do pomoci ženám s duševními potíži po porodu. Pro Národní ústav duševního zdraví pomáhá mapovat ty, které jsou rozvojem duševních potíží po porodu ohroženy. Takovým maminkám pak ústav nabízí podporu a odbornou psychologickou pomoc.

celá zpráva

18. 08. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Předporodní kurzy přizpůsobujeme maminkám na přání

Předporodní kurzy ve strakonické nemocnici jsou maminkám šité na míru. Dozvědí se v nich, kdy vyrazit do porodnice, co si s sebou vzít, ale také, jak se na porod nejlépe fyzicky i psychicky připravit, jak manipulovat s novorozencem a samozřejmě navštíví porodnici a oddělení šestinedělí. Kurz má 6 lekcí a část z nich lze absolvovat i online. „Snažíme se maminkám vyjít vstříc. Z toho důvodu je možné kurz absolvovat jak individuálně, tak ve skupině více maminek, s partnery, nebo bez nich. Některé kurzy se odehrávají i o víkendech. Termín vždy dohodneme tak, aby účastnicím vyhovoval,“ říká staniční porodní asistentka a vedoucí kurzů Bc. Hana Hanzlíková, která je připravená s účastnicemi probrat vše, co je o těhotenství a porodu zajímá.

celá zpráva

14. 08. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Sociální pracovnice radí rodinám s následnou péčí o nemohoucí pacienty

Lidé v sociální tísni, kteří jsou ze zdravotních důvodů hospitalizováni v písecké nemocnici, mohou využít bezplatné sociální poradenství. Nemocnice za tímto účelem zaměstnává zdravotně sociální pracovnice, které pacientům v tíživé životní situaci pomohou například zprostředkovat následný pobyt v sociálních zařízeních nebo zajistit pečovatelské a asistenční služby v rámci domácí péče.

celá zpráva

07. 08. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici ošetřují dvojnásobek úrazů

Aktivní dovolená v jižních Čechách, která do našeho regionu každoročně přiláká tisíce Čechů, se odráží na bilanci letních úrazů. V písecké nemocnici zaznamenali za první prázdninový měsíc jejich nárůst oproti ostatním měsícům až o sto procent. Počet ošetření za letošní červenec se zvýšil i v porovnání se stejným obdobím v předchozích letech. Podle odhadu lékařů Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Písek tvoří rekreanti až polovinu všech úrazových pacientů.

celá zpráva

31. 07. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická gastroenterologie byla zařazena mezi špičková pracoviště

Gastroenterologické centrum Nemocnice Strakonice, a.s., se zařadilo mezi špičková pracoviště v celé České republice. Od Ministerstva zdravotnictví získalo statut Centra digestivní endoskopie. Toto prestižní postavení v síti odborných zdravotnických zařízení bylo nemocnici uděleno na základě počtu a spektra jak základních, tak vysoce specializovaných výkonů v oboru gastroenterologie.

celá zpráva

31. 07. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Uzavření dětského lůžkového oddělení prachatické nemocnice

Nemocnice Prachatice, a.s. oznamuje, že z provozních důvodů bude uzavřeno dětské lůžkové oddělení od pátku 28. 7. 2023 do pátku 4. 8. 2023, kdy bude opět plně v provozu.

celá zpráva

19. 07. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Radiolog střídá práci v nemocnici s půlročními výpravami

Humanitární mise s Lékaři bez hranic, které se zúčastnil anesteziolog Dominik Hes, nebo výcvik psů pro vodní záchranářství, kterému se věnuje vrchní sestra oddělení následné péče Jana Mášková, nejsou jedinými veřejně známými aktivitami zaměstnanců písecké nemocnice. Pracuje v ní například i cestovatel, fotograf a cestopisec. Lékař Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Písek Matúš Lašan se věnuje túrám neprobádanou krajinou, které trvají až tři čtvrtě roku, kdy pěšky ujde až tři tisíce kilometrů a k tomu fotografuje a sepisuje poznatky z trasy. Má za sebou dlouhé pěší výpravy na Slovensko, Nový Zéland, Island i do Patagonie. O svých túrách, na nichž poznal svou manželku Annu, píše a beseduje. K cestám Patagonií, Novým Zélandem a nově také Islandem vydal knihy s úžasnými fotografiemi.

celá zpráva

13. 07. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici jezdí další elektromobil

V areálu písecké nemocnice začíná jezdit další elektromobil. K několika vozidlům na elektrický pohon, která zajišťují svoz prádla a odpadu, údržbu areálu a další potřebné činnosti, v uplynulých dnech přibyl ještě multifunkční nákladní elektromobil. Vůz za 2,3 miliony korun nahradil více než 30 let starou multikáru.

celá zpráva

28. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice otevírá laktační poradnu

Písecká nemocnice zajišťuje kompletní zdravotnické služby a vedle ambulancí a lůžkových oddělení provozuje také celou řadu poraden. Veřejnost se na ni může obracet například tehdy, pokud má potíže s hojením ran, trpí bolestí hlavy, má křečové žíly, potřebuje poradit s péčí o nedonošené dítě a v řadě dalších případů. Nově ji mohou kontaktovat i maminky, které mají potíže s kojením.

celá zpráva

27. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Chirurgické oddělení písecké nemocnice povede David Bunda

Chirurgické oddělení Nemocnice Písek bude mít od letošního července nového primáře. Stane se jím MUDr. David Bunda, který dosud působil jako vedoucí lékař stanice CH I tohoto oddělení. V pozici primáře nahradí Martu Horákovou, která odchází na jiné pracoviště.

celá zpráva

19. 06. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Táborská nemocnice pořádala speciální endoskopický workshop

Dne 13. 6. 2023 Nemocnice Tábor pořádala speciální vzdělávací akci. Na nově otevřeném skiaskopickém pracovišti gastroenterologického oddělení se uskutečnil digestivní endoskopický workshop.

celá zpráva

14. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká porodnice přichystala pro rodičky s miminky fotokoutek

První okamžiky se svým miminkem si mohou rodičky v Písku nově zvěčnit ve speciálně vyzdobeném prostoru. Gynekologicko-porodnické oddělení písecké nemocnice pro ně přichystalo fotokoutek s dětskými motivy v pozadí a tabulí, kam lze napsat jméno novorozence, datum a čas jeho narození, případně i další podrobnosti.

celá zpráva

09. 06. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor investuje do nové sterilizační a mycí techniky. Zvyšuje tím bezpečnost a pohodlí zaměstnanců a šetří čas

Na přelomu dubna a května Nemocnice Tábor započala rozsáhlou přístrojovou modernizaci pracovišť sterilizace na centrálních operačních sálech. Investice ve výši bezmála 18,5 milionů korun je součástí modernizačního projektu, který bude financován z evropských fondů REACT-EU. Cílem této akce bylo významné zkvalitnění materiální základny nemocnice a zrychlení předoperační přípravy nástrojového vybavení používaného při operačních výkonech na centrálních operačních sálech.

celá zpráva

07. 06. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Premiér Fiala navštívil ve středu 7. června českobudějovickou nemocnici

Nemocnici České Budějovice, a.s. navštívil za doprovodu hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby předseda vlády ČR Petr Fiala. Spolu s generálním ředitelem krajské nemocnice Michalem Šnorkem prošli vybraná pracoviště.

celá zpráva

06. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Vjezd do písecké nemocnice zrychlí kamery

Vjezd i výjezd z písecké nemocnice bude jednodušší i rychlejší. Pohyb vozidel přes závoru tu bude řídit kamerový systém s detekcí státních poznávacích značek vozidel. Díky němu ubydou časové prostoje spojené se skenováním a ověřováním velké části tištěných parkovacích lístků nebo s ověřováním zaměstnaneckých čipů. Systém za téměř 400 tisíc korun bude fungovat už za několik týdnů.

celá zpráva

01. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Hematologicko-transfúzní oddělení povede Marcela Kellnerová

Novou primářkou Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Písek bude od prvního června Marcela Kellnerová, dosavadní zástupkyně primářky. V čele oddělení, které se zabývá onemocněním krve, jejím vyšetřováním i dárcovstvím, nahradí Helenu Kubánkovou. Ta odchází do důchodu a na oddělení bude působit jako emeritní primářka.

celá zpráva

31. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

V areálu prachatické nemocnice se měnilo dopravní značení

V minulém týdnu bylo v areálu Nemocnice Prachatice, a.s. změněno dopravní značení. Pro pacienty, kteří jsou držiteli karty ZTP bylo vyznačeno 6 míst u zadního vchodu do areálu nemocnice. Dvě místa jsou naproti radiodiagnostickému oddělení, dvě naproti JIP a dvě u hemodialýzy.

celá zpráva

31. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nová pračka víc vypere a ušetří práci

V pátek 26. května byla v prachatické nemocnici uvedena do provozu nová hygienická pračka. Ta byla vysoutěžená ve veřejné zakázce a dodala ji firma Pragoperun. Pračka najednou vypere až 90 kg prádla. Nahradila původní pračku z roku 1992.

celá zpráva