Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

15. 04. 2019 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Tým 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením Bc. Márie Stratilové zvítězil v prestižní soutěži Medik roku 2019

V Nemocnici České Budějovice se 12. až 14. dubna 2019 konal již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku, která je určena studentům 4. až 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Vítězem se stal tým číslo 15, který vedla kapitánka Mária Stratilová.

celá zpráva

09. 04. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice bude hostit studenty medicíny z celé republiky. Uspořádá pátý ročník soutěže Medik roku

Ve dnech 12. až 14. dubna 2019 se v Nemocnici České Budějovice uskuteční již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku. Celkem se počítá s účastí 95 studentů medicíny z celé České republiky.

celá zpráva

05. 04. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku mají stále nemocnici 21. století

Nemocnice Písek je jednou z mála nemocnic v České republice, u které Česká lékařská komora (ČLK) může garantovat občanům, že budou ošetřováni dostatečným množstvím patřičně erudovaných lékařů. ČLK v této souvislosti označila písecké zdravotnické zařízení jako „Nemocnici 21. století“. Nemocnice Písek obhájila tuto pozici už potřetí.

celá zpráva

05. 04. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

NOVÝM PŘEDSEDOU PŘEDSTAVENSTVA ČESKOBUDĚJOVICKÉ NEMOCNICE JE MICHAL ŠNOREK

Představenstvo Nemocnice České Budějovice, a.s. zvolilo s účinností od 5. dubna 2019 do funkce předsedy představenstva MUDr. Ing. Michala Šnorka, Ph.D., FESC.

celá zpráva

04. 04. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 2019

Na 7. dubna připadá Světový den zdraví, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Po celém světě se konají různé události zaměřené především na prevenci onemocnění a zlepšení kvality života.

celá zpráva

02. 04. 2019 / Nemocnice Strakonice, a.s.

Nemocnice Strakonice opraví vjezd do areálu

Ve čtvrtek 4. dubna bude zahájena oprava vjezdu do Nemocnice Strakonice. Stavební práce potrvají zhruba čtrnáct dní.

celá zpráva

29. 03. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Pacienti se lépe vyznají na webu nemocnice

Nemocnice Písek v uplynulém týdnu zprovoznila nové webové stránky, které jsou přehlednější a uživatelsky přívětivější. Veřejnost na nich nalezne ucelené informace o nemocničních odděleních, zdravotních výkonech, ordinačních hodinách jednotlivých ambulancí i potřebné kontakty. Prostřednictvím webu se může každý do nemocnice i podívat – virtuálně.

celá zpráva

28. 03. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

MUDr. Břetislav Shon odchází z funkce předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s.

Ke dni 28. března 2019 odstupuje MUDr. Břetislav Shon z postu předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, do kterého byl zvolen 15. března 2005. Ke stejnému datu také končí jeho členství v představenstvu Nemocnice České Budějovice, a.s. Z těchto postů odchází na vlastní žádost po dovršení věku 70 let.

celá zpráva

26. 03. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den ledvin v táborské nemocnici

Světový den ledvin vyhlašují Mezinárodní federace pro onemocnění ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně na druhý březnový čtvrtek v měsíci. Druhý týden v březnu však byly v našem okrese také „vyhlášeny“ jarní prázdniny. Z tohoto důvodu jsme preventivní akci, věnující se ledvinám, odsunuli na čtvrtek 28. března 2018.

celá zpráva

25. 03. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec slavnostně otevře rekonstruované Oddělení následné a rehabilitační péče – stanice „B“

Oddělení následné a rehabilitační péče Nemocnice Jindřichův Hradec (ONRP) slavnostně otevře v pavilonu A (bývalý dětský pavilon) nové rekonstruované prostory pro stanici „B“ a lůžka DIOP. Akce se uskuteční ve čtvrtek 28. března 2019 od 14 hodin.

celá zpráva

21. 03. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Obrázky dětí zdobí zdi nemocnice

Písecká nemocnice je s příchodem jara o něco vlídnější a barevnější. Zasloužily se o to děti z družiny Základní školy E. Beneše v Písku, které pod vedením vedoucí vychovatelky Mgr. Radky Zapletalové namalovaly pro nemocnici řadu obrázků. Ty zdobí chodby několika oddělení.

celá zpráva

20. 03. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Možnost preventivního vyšetření ledvin využilo v Nemocnici Strakonice pětačtyřicet lidí

Ve čtvrtek 14. března zvala nefrologická ambulance Nemocnice Strakonice zájemce z řad široké veřejnosti k preventivnímu vyšetření ledvin. Možnost využilo pětačtyřicet lidí. Akce se uskutečnila v dopoledních hodinách v rámci Světového dne ledvin.

celá zpráva

12. 03. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku vyšetří ledviny i bez objednání

Také letos se písecká nemocnice připojí ke Světovému dni ledvin. Ve čtvrtek 14. března zájemcům vyšetří bez objednání funkci ledvin a upozorní na nutnost prevence nemocí tohoto důležitého lidského orgánu. Na Hemodialyzační oddělení Nemocnice Písek, a. s., mohou lidé dorazit mezi 7.30 a 13. hodinou.

celá zpráva

12. 03. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně otevřela nové Psychiatrické oddělení v historické budově horního areálu

Psychiatrické oddělení Nemocnice České Budějovice má nové zázemí. Nachází se v prostorách historické budovy v horním areálu, které v uplynulých měsících prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Slavnostní otevření se uskutečnilo v pondělí 11. března.

celá zpráva

08. 03. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovické centrum vysoce specializované cerebrovaskulární péče má za sebou světově unikátní operaci

Světové prvenství drží centrum specializované cerebrovaskulární péče Nemocnice České Budějovice, a.s. Jako první použili v případě akutní cévní mozkové příhody (CMP) způsobené uzávěrem mozkové cévy zkostnatělým vmetkem otevřenou mikrochirurgii. Operace se odehrála v roce 2017. Pacientka byla rok sledována, zda se CMP nebude opakovat. Práce českobudějovických odborníků byla popsána v oficiálním žurnálu Kongresu amerických neurochirurgů.

celá zpráva

08. 03. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice ruší od soboty 9. března 2019 zákaz návštěv

Vzhledem ke snížení výskytu chřipkového onemocnění v okrese České Budějovice ruší člen představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Jaroslav Novák, MBA zákaz návštěv pacientů, a to od soboty 9. března 2019.

celá zpráva

07. 03. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Den zdraví v Nemocnici České Budějovice bude věnován glaukomu a ledvinám

Ve středu 13. března se v Nemocnici České Budějovice uskuteční tradiční Den zdraví. Tentokrát bude zaměřen na Světový týden glaukomu a Světový týden ledvin. Zájemce čekají preventivní vyšetření.

celá zpráva

07. 03. 2019 / Jihočeské nemocnice, a. s.

O studium na středních zdravotnických školách je velký zájem. Otevřeny budou i nové třídy v Prachaticích a Strakonicích

Rekordní počet přihlášek do čtyř otevíraných oborů letos zaznamenala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českých Budějovicích. Zájem je i o studium v odloučených třídách, které budou 1. září tohoto roku otevřeny v prachatické střední pedagogické škole a střední průmyslové škole ve Strakonicích.

celá zpráva

06. 03. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice zve širokou veřejnost k preventivnímu vyšetření ledvin

Nemocnice Strakonice, a.s. se zapojí do XIV. ročníku Světového dne ledvin. Jako každý rok si tak zájemci z řad široké veřejnosti budou moci nechat preventivně vyšetřit funkci ledvin, a to ve čtvrtek 14. března 2019 od 8 do 12 hodin v nefrologické ambulanci hemodialyzačního střediska v pavilonu NORD – budova číslo 16.

celá zpráva

06. 03. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zavádí robotickou chirurgii

Systémem da Vinci pro robotem asistované operace nově disponuje Nemocnice České Budějovice. První operace s tímto velmi moderním přístrojem v hodnotě 33 000 000 korun byla provedena v pondělí 4. března 2019. Využití robotického systému bude zejména při operacích onkologických onemocnění v urologii, gynekologii a chirurgii.

celá zpráva