Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

21. 02. 2018 / Nemocnice Písek, a.s.

Do Písku se sjedou odborníci na léčbu dětských hormonálních poruch

V pátek a sobotu (23. a 24. února) se budou v Kulturním domě Písek konat 19. Dny dětské endokrinologie, které organizuje písecká nemocnice spolu se strakonickou pod taktovkou známého českého pediatra profesora Jana Lebla.

celá zpráva

21. 02. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a.s.

Českobudějovická nemocnice otevřela novou ambulanci. Pomáhá dětem se získanými či vrozenými očními chorobami

V Nemocnici České Budějovice byla zprovozněna nová ambulance, která se zabývá péčí o dětské pacienty v oblasti oftalmologie. Jedná se o významný krok, protože na Českobudějovicku se tomuto oboru věnuje mizivé procento lékařů.

celá zpráva

20. 02. 2018 / Nemocnice Strakonice, a.s.

Kvůli modernizaci babyboxu přeruší Nemocnice Strakonice dočasně jeho provoz

Od středy 21. února bude dočasně mimo provoz babybox, který se nachází v prostorách Nemocnice Strakonice. Důvodem je výměna za novější model.

celá zpráva

19. 02. 2018 / Nemocnice Tábor, a.s.

Omezení provozu radiodiagnostického oddělení

Od 26. 2. 2018 od 7:00 do 19. 3. 2018 do 7:00 bude pracoviště CT na radiodiagnostickém oddělení táborské nemocnice MIMO PROVOZ a to z důvodu plánované výměny zastaralého CT přístroje za přístroj modernější.

celá zpráva

16. 02. 2018 / Nemocnice Písek, a.s.

Písečtí lékaři pomáhají studentům

Lékaři písecké nemocnice se aktivně zapojili do vzdělávání budoucích zdravotníků. Se studenty Střední zdravotnické školy v Písku absolvují workshopy, na kterých se dělí například o své zkušenosti s praktickou léčbou nebo o poznatky z medicíny.

celá zpráva

13. 02. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici radí pacientům s vývodem

Ulehčovat život lidem se stomií, laicky „vývodem“, radit s výběrem vhodných stomických pomůcek nebo pomáhat ošetřovat vývod – to je hlavním úkolem stomické poradny písecké nemocnice. Pacienti ji mohou navštěvovat každou středu od 12.00 do 13:30 v prostorách chirurgického oddělení.

celá zpráva

13. 02. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Nemocnice v Jindřichově Hradci vydává e-recepty už více než rok

Elektronické recepty v nemocnici v Jindřichově Hradci vydávají lékaři bez problémů. Systém tu zavedli ještě předtím, než se stal od letoška povinným. Za více než rok se podařilo vyladit i možné chyby. Lékaři a lékárníci si e-recepty chválí, pacienti nezaznamenali rozdíl.

celá zpráva

06. 02. 2018 / Nemocnice Prachatice, a.s.

Od středy 7. února bude Nemocnice Prachatice uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v prachatickém okrese vyhlásil ředitel Nemocnice Prachatice Ing. Michal Čarvaš, MBA zákaz návštěv pacientů. Platit bude od středy 7. února do odvolání.

celá zpráva

02. 02. 2018 / Nemocnice Tábor, a.s.

Vyhlášení zákazu návštěv

Nemocnice Tábor, a.s. vyhlašuje od soboty 3.2.2018 zákaz návštěv

celá zpráva

25. 01. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Nové bistro v areálu Nemocnice Jindřichův Hradec bude sloužit pacientům i široké veřejnosti

V pátek 2. února zahájí provoz nově zřízené bistro v areálu Nemocnice Jindřichův Hradec. Sloužit bude nejen pacientům a zaměstnancům nemocnice, ale i široké veřejnosti.

celá zpráva

25. 01. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Od soboty 27. ledna bude Nemocnice Jindřichův Hradec uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v jindřichohradeckém okrese vyhlásil ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec Ing. Miroslav Janovský zákaz návštěv pacientů. Platit bude od soboty 27. ledna do odvolání.

celá zpráva

24. 01. 2018 / Nemocnice Strakonice, a.s.

Od soboty 27. ledna bude Nemocnice Strakonice uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění ve strakonickém okrese vyhlásil ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA zákaz návštěv pacientů. Platit bude od soboty 27. ledna do odvolání.

celá zpráva

24. 01. 2018 / Nemocnice Tábor, a.s.

Kávou provoněná nemocnice

Pokud jste vstoupili v pondělí či v úterý tohoto týdne do haly táborské nemocnice, uvítala vás příjemně se linoucí vůně kávy. Mohl za to kavárník David Stránský, jenž v rámci svého charitativního “Kavárna na cestě k lidem”, připravoval pro pacienty, návštěvy i zaměstnance nemocnice zdarma kávu, čaj i limonádu.

celá zpráva

24. 01. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a.s.

Pacienti Nemocnice České Budějovice budou volit prezidenta České republiky v pátek

O druhé kolo prezidentských voleb je v Nemocnici České Budějovice velký zájem. Na základě zápisu do zvláštního seznamu voličů bude moci volit 213 pacientů, což je více než v prvním kole, kdy bylo zapsáno 148 voličů. Členové okrskové volební komise se v nemocnici zastaví s přenosnou volební schránkou v pátek 26. ledna ve 14 hodin.

celá zpráva

22. 01. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Od úterý 23. ledna platí v Nemocnici České Budějovice zákaz návštěv

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od úterý 23. ledna 2018 zákaz návštěv. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice. Zákaz potrvá až do odvolání.

celá zpráva

22. 01. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Studenti gymnázia darovali dětem ve strakonické nemocnici výtvarné potřeby

Studenti strakonického gymnázia podpořili Nemocnici Strakonice. Dětem hospitalizovaným na dětském oddělení nakoupili výtvarné potřeby v hodnotě 4,5 tisíce korun.

celá zpráva

19. 01. 2018 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice pokračuje ve zkrášlování interiérů. Ortopedicko-traumatologické oddělení nyní zdobí velké fotografie

Osm velkých fotografií zachycujících jihočeskou přírodu nově zdobí Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Prachatice. Fotoobrazy v hliníkových rámech nahradily původní plakáty a nástěnky s cílem prostory zkrášlit, aby byl pro pacienty pobyt co nejpříjemnější. Projekt s názvem Prostředí pomáhá léčbě byl slavnostně představen v pátek 19. ledna v 10 hodin. Mezi hosty byli zástupci Nadace ČEZ, která projekt pomohla financovat, regionální ředitelka Všeobecné zdravotní pojišťovny Ing. Bronislava Hlachová, regionální ředitelka Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky JUDr. Božena Kučerová, Ph.D. a další osobnosti.

celá zpráva

18. 01. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Pacienti na vícelůžkových pokojích mají více soukromí

Více soukromí mají od počátku tohoto roku pacienti na pokojích s více lůžky v písecké nemocnici. Intimitu nemocným zaručují teleskopické tyče s textilními zábranami.

celá zpráva

17. 01. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Eliška a Tomáš. Tato jména vloni v jindřichohradecké porodnici dominovala

V Nemocnici Jindřichův Hradec přišlo v roce 2017 na svět 678 dětí, z toho 340 děvčat a 338 chlapců. Celkem devětkrát se narodila dvojčátka. Novorozencem s největší porodní hmotností byl chlapec, který vážil 4650 gramů. U děvčete byla největší porodní hmotnost 4560 gramů.

celá zpráva

16. 01. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Kavárna na cestě s láskou k lidem

V pondělí 22. a úterý 23. ledna 2018 budou mít návštěvníci táborské nemocnice možnost ochutnat skvělou výběrovou kávu, bylinné čaje, domácí limonády a míchané drinky z filtrované kávy. Případný drobný zcela dobrovolný příspěvek bude použit jako dar pro oddělení neurologie.

celá zpráva