Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

19. 10. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice připravuje novou vodoléčbu

V uplynulých týdnech začala rekonstrukce technologií vodoléčebného úseku rehabilitačního oddělení písecké nemocnice. V suterénu pavilonu L se započalo s přestavbou bazénu i sálu vodoléčby, výměnou vzduchotechniky, s budováním denní místnosti a toalet pro personál i pacienty. Novou vodoléčbu budou moci pacienti Nemocnice Písek, a. s., využívat v únoru příštího roku.

celá zpráva

15. 10. 2018 / Nemocnice Dačice, a. s.

Nemocnici Dačice navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

V pátek 12. října hostila Nemocnice Dačice ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha. V doprovodu předsedkyně představenstva nemocnice MUDr. Miroslavy Člupkové, MBA, LL.M. si prohlédl Léčebnu dlouhodobě nemocných, kde se pozdravil s lékařským a nelékařským personálem. Diskutovali společně problémy, které v běžné praxi ve zdravotnickém zařízení nastávají.

celá zpráva

12. 10. 2018 / Nemocnice Dačice, a. s.

Zájemci si prohlédli Nemocnici Dačice. Tradičně se sešli i bývalí zaměstnanci

V pátek 5. října se uskutečnil již 9. Den otevřených dveří v Nemocnici Dačice, na který následně navázal 9. Den pro bývalé a současné zaměstnance nemocnice v Dačicích.

celá zpráva

10. 10. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Radiologické oddělení Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájilo provoz nového multidetektorového celotělového CT skeneru

Multidetektorovým celotělovým CT skenerem nejvyšší kategorie - Aquilion ONE GENESIS od firmy Canon - nově disponuje Radiologické oddělení Nemocnice České Budějovice. Provoz přístroje byl slavnostně zahájen ve středu 10. října ve 14 hodin za přítomnosti člena představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Jaroslava Nováka, MBA, ředitele Kardiocentra MUDr. Ladislava Pešla a náměstka hejtmanky Jihočeského kraje Ing. Jaromíra Nováka.

celá zpráva

08. 10. 2018 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Absolutním vítězem čtvrtého ročníku Jihočeské sestřičky se stala Střední zdravotnická škola Tábor

V sobotu 6. října 2018 se v Nemocnici Strakonice uskutečnil čtvrtý ročník odborné soutěže Jihočeská sestřička roku 2018. V kategorii vyšších odborných škol a vysokých škol zvítězil tým Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické České Budějovice, v kategorii středních škol tým Střední zdravotnické školy Tábor, která se zároveň stala absolutním vítězem.

celá zpráva

08. 10. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den zraku

Od roku 1999 si připomínáme v měsíci říjnu Světový den zraku. Ne jinak je tomu letos, kdy oční ambulance Nemocnice Tábor, a.s., připravila pro zájemce „GLAUKOMOVÉ ODPOLEDNE“, zaměřené na prevenci závažného onemocnění glaukomu neboli zeleného zákalu, který je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Přijďte i Vy za kolektivem pracovníků oční ambulance ve středu 10. října mezi 15. až 17. hodinou na oční ambulanci (budova operačních oborů v přízemí).

celá zpráva

04. 10. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zveřejnila nové propagační video

Víc než nemocnice. Žádná prázdná fráze, ale poselství, které je pro nás nesmírně důležité. Těmito slovy začíná nové propagační video Nemocnice České Budějovice, které bylo zveřejněno na sociálních sítích největšího jihočeského zdravotnického zařízení.

celá zpráva

18. 09. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Dar od Technických služeb Blatná využije Nemocnice Strakonice na zkvalitnění prostor polikliniky

Dne 30. srpna se uskutečnila blatenská zastávka oblíbené akce Seniorské hrátky. V tamním Divadelním sále sokolovny se návštěvníci starší pětapadesáti let dozvěděli nejrůznější důležité zdravotní informace, mimo jiné si nechali změřit tlak, cholesterol a užili si vystoupení známých osobností. Na místě byli i zástupci Nemocnice Strakonice.

celá zpráva

14. 09. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Národní týden kojení

Ve středu 19. září 2018 se Nemocnice Tábor, a.s., připojí k Národnímu týdnu kojení.

celá zpráva

14. 09. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V nemocnici prověří, jak jsou na tom lidé se zdravím

Měření cholesterolu, glykémie, krevního tlaku, tělesného tuku a základní dietní doporučení, ukázka umělých kloubů nebo rady ohledně ženské inkontinence – to je jen výčet z programu Dne otevřených dveří v Nemocnici Písek. Ten je připraven na pondělí 17. září a může se jej zúčastnit každý, kdo se chce dozvědět více informací o svém zdraví.

celá zpráva

14. 09. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice nabídne v rámci Národního týdne kojení odborné poradenství a ukázky vybavení pro maminky

Českobudějovická nemocnice ve spolupráci se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zve na osvětovou akci Národní týden kojení. Uskuteční se 19. září od 11 do 14 hodin v terminálu nemocnice.

celá zpráva

05. 09. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Pochod opět upozorní na nutnost prevence onemocnění prostaty

Už popáté se v Písku půjde Pochod Za zdravé chlapy, jehož cílem je upozornit na prevenci urologických onemocnění, například prostaty. Tentokrát odstartuje ve středu 12. září v 16 hodin od písecké nemocnice. Pochod pořádá Nemocnice Písek, a. s.

celá zpráva

04. 09. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Turečtí dudáci pobavili pacienty i personál Nemocnice Strakonice

Ve dnech 23. až 26. srpna se ve Strakonicích uskutečnil XXIII. mezinárodní dudácký festival, v rámci kterého dudáci zavítali i do strakonické nemocnice.

celá zpráva

04. 09. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Běžci z jihočeských nemocnic podpořili „Dobročinný běh kolem Jordánu“ pro Domácí Hospic Jordán

V neděli 2. září 2018 proběhl na táborském Stadionu míru druhý ročník benefičního běhu pro Domácí hospic Jordán (dále jen DHJ). Dovolte mi na tomto místě ze svého pohledu celou akci shrnout...

celá zpráva

31. 08. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

S novým školním rokem přibývají v logopedické ambulanci prvňáčci

S počátkem školního roku se každoročně plní Ambulance klinické logopedie Nemocnice Písek, a. s., prvňáčky i dětmi s odkladem povinné školní docházky. Rodiče dětí se také pravidelně v tomto období více zajímají o klinickou logopedii i o nadstandardy pro předškolní děti, které trpí nejčastěji tzv. patlavostí, vývojovou vadou řeči nebo koktáním.

celá zpráva

29. 08. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Castle Beauty Conference v Hluboké nad Vltavou hostila světovou jedničku v oblasti lipomodelingu prsů – doktora Rogera Khouriho z Miami

V úterý 28. srpna se v hotelu Diamant v Hluboké nad Vltavou uskutečnil třetí ročník prestižní odborné akce na poli plastické estetické chirurgie - Castle Beauty Conference. Organizačně za ní stáli odborníci Nemocnice České Budějovice – primář MUDr. Vlastimír Mařík a MUDr. Pavel Kurial.

celá zpráva

27. 08. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice v Jindřichově Hradci investovala přes 80 milionů do nového vybavení

Více než 80 milionů již letos investovala nemocnice v Jindřichově Hradce do nového vybavení. Modernizací prošla celá řada oddělení – dětské, rehabilitační, radiodiagnostické, chirurgické, neurologické, mikrobiologické, patologické, anesteziologicko-resuscitační i operační sály. Nemocnice letos plánuje pokračovat v modernizaci svých oddělení a nakoupit vybavení za dalších 10,6 milionů korun.

celá zpráva

27. 08. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Zrekonstruovaná křižovatka v ulici L. B. Schneidera navýšila bezpečnost řidičů vyjíždějících z nemocnice

Bez významnějších komplikací provozu Nemocnice České Budějovice se uskutečnila rekonstrukce křižovatky v ulicích L. B. Schneidera a Boženy Němcové, která je plně funkční od středy 1. srpna. Celé dílo zhotovitel předá městu do 30. srpna.

celá zpráva

16. 08. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice vaří pacientům v nové kuchyni

Pacienti písecké nemocnice a další strávníci konzumují už několik týdnů jídlo připravené v modernizované kuchyni. Nemocnice totiž dokončila rozsáhlou rekonstrukci ve svém stravovacím provozu, kdy vyměnila varné a mycí technologie. Nová elektrická myčka nádobí přitom stála více než 2,3 milionu korun, elektrické varné kotle téměř 2,2 milionu korun.

celá zpráva

16. 08. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Hemoroidy potrápí v létě pacienty o něco víc

V letním období trápí hemoroidy pacienty mnohem více, než během dalších částí roku. Důvodem je častější cestování, při kterém se dlouho sedí v dopravních prostředcích, teplé počasí i nedostatek tekutin, kterým právě při cestování mnohdy trpíme.

celá zpráva