Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

19. 02. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Rekreační chata strakonické nemocnice žila Dětskou zimní olympiádou

V sobotu 16. února se na rekreační chatě strakonické nemocnice na Kubově Huti uskutečnil již 39. ročník Dětské zimní olympiády.

celá zpráva

18. 02. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Zákaz návštěv v Nemocnici Strakonice, a. s.

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v okrese Strakonice sdělujeme, že s platností od středy 20. 2. 2019 do odvolání vyhlašujeme v Nemocnici Strakonice, a.s. zákaz návštěv.

celá zpráva

14. 02. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

OTEVŘENÍ NOVÝCH PROSTOR PRO DĚTSKÉ ODDĚLENÍ NEMOCNICE TÁBOR, A.S.

Ve čtvrtek 21. února 2019 v 10 hodin Nemocnice Tábor, a.s. slavnostně otevírá nové prostory pro dětské oddělení.

celá zpráva

13. 02. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice doporučuje omezení návštěv pacientů

Vzhledem k rostoucímu počtu respiračních onemocnění ve strakonickém regionu žádá Nemocnice Strakonice příbuzné hospitalizovaných pacientů, aby pečlivě zvážili nutnost návštěvy svých blízkých. Zároveň vybízí lidi, kteří jsou nemocní, po nemoci nebo s nachlazením, aby návštěvu rovnou odložili.

celá zpráva

07. 02. 2019 / Nemocnice Dačice, a. s.

Lékaři a sestry sloužící v Nemocnici Dačice pohotovostní služby využívají nové inspekční pokoje

Nemocnice Dačice, a.s. disponuje novými inspekčními pokoji pro lékaře a sestry sloužící lékařské pohotovostí služby. Zázemí se nachází v nové přístavbě přímo u ordinace.

celá zpráva

07. 02. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Centrum pro poruchy spánku Nemocnice České Budějovice bylo zařazeno do celosvětového výzkumu

Centrum pro poruchy spánku Nemocnice České Budějovice nabírá dobrovolníky do klinické studie, ve které se hodnotí léčebnost nově se vyvíjejících léků pro léčbu nespavosti. Připojuje se tak k celosvětovému výzkumu. Kromě výše zmíněného se zahajuje také studie sledující dlouhodobě zvýšenou spavost.

celá zpráva

06. 02. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Od středy 6. února bude Nemocnice Jindřichův Hradec uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v jindřichohradeckém okrese vyhlásil ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Ing. Miroslav Janovský zákaz návštěv pacientů. Platit bude od středy 6. února 2019 do odvolání.

celá zpráva

05. 02. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Rakušané obdivovali jihočeské zdravotnictví

Jihočeské nemocnice se s přehledem vyrovnají rakouským klinikám podobné velikosti. V některých službách jsou na tom i lépe. S takovými závěry se vrátili zástupci písecké nemocnice z nedávné výměnné stáže na Zemské klinice Gmünd. Stáže jsou součástí projektu Healthacross for future (HAFF), který realizuje Jihočeský kraj společně s dolnorakouským partnerem projektu - Holdingem dolnorakouských zemských klinik.

celá zpráva

04. 02. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Vyhlášení zákazu návštěv v táborské nemocnici

Vzhledem k nárůstu chřipkových a ostatních akutních respiračních onemocnění vyhlašuje Nemocnice Tábor, a. s., od pondělí 4. 2. 2019 zákaz návštěv. Zákaz návštěv platí do odvolání.

celá zpráva

01. 02. 2019 / Nemocnice Strakonice, a.s.

Nemocnice Strakonice uspořádala Den otevřených dveří. Návštěvnice seznámila s odděleními i některými odbornými výkony

Ve středu 30. ledna 2019 se uskutečnil Den otevřených dveří Nemocnice Strakonice pro žáky devátých tříd základních škol ze strakonického okresu a okolí. Celkem se tohoto dne zúčastnilo 48 budoucích studentek.

celá zpráva

01. 02. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Od pátku 1. února 2019 platí v Nemocnici České Budějovice zákaz návštěv

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje od pátku 1. února 2019 zákaz návštěv. Důvodem je nárůst chřipkových onemocnění v okrese České Budějovice. Zákaz návštěv potrvá až do odvolání.

celá zpráva

29. 01. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

POZVÁNKA - DEN ZDRAVÍ 31. 1. 2019

Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje ve spolupráci s Nemocnicí České Budějovice, a.s., Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a SZŠ a VOŠZ České Budějovice pořádá zdravotně-edukační akci, jejímž záměrem je upozornit na důležitost očkování a dodržování základů hygieny.

celá zpráva

29. 01. 2019 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Budoucí studenti středních škol navštívili Nemocnici Prachatice

V pátek 25. ledna se v Nemocnici Prachatice, a.s. uskutečnil Den otevřených dveří pro žáky 8. a 9. tříd základních škol z Prachatic a okolí. Událo se tak v rámci plánovaného otevření oboru Praktická sestra na SPgŠ Prachatice. V prachatické nemocnici budou jeho studenti a studentky vykonávat praxi.

celá zpráva

24. 01. 2019 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Budoucí praktické sestry budou praktikovat v Nemocnici Prachatice

Se studenty oboru praktická sestra, kteří se budou vzdělávat na SPgŠ a VOŠ Prachatice, se budou od září letošního roku potkávat pacienti i zaměstnanci Nemocnice Prachatice. Budoucí zdravotničtí pracovníci zde budou vykonávat praxi.

celá zpráva

24. 01. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Informace o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie v Nemocnici Tábor, a.s.

Z důvodu neodkladné úpravy na síti vysokého napětí dojde v neděli 27. ledna od 13:00 do cca 15:30 hodin k úplnému výpadku elektrické energie v celém areálu Nemocnice Tábor, a.s.

celá zpráva

23. 01. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Díky studentům Gymnázia Strakonice se dětští pacienti mohou radovat z nových výtvarných potřeb

Pěvecký sbor Gymnázia Strakonice opět potěšil nejmenší pacienty strakonické nemocnice. Za výtěžek z vánočního koncertu pořídili studenti školy výtvarné potřeby, které darovali dětskému oddělení.

celá zpráva

18. 01. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice naplno buduje. Momentálně dokončuje stavbu nového psychiatrického oddělení

Více než půl miliardy korun plánuje v letošním roce prostavět ve stavebních investicích Nemocnice České Budějovice. Momentálně dokončuje přestavbu historické budovy, ve které bude sídlit psychiatrické oddělení. Buduje také novou lůžkovou část rehabilitace a stanici dárců krve, novou prádelnu a připravuje se na další významné investiční akce.

celá zpráva

16. 01. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Kavárna na cestě ve prospěch rehabilitačního oddělení

Charitativní projekt kavárníka Davida Stránského, který odstartoval v loňském roce, bude mít pokračování i letos. V pondělí 21. a úterý 22. ledna 2019 mají návštěvníci táborské nemocnice opět možnost ochutnat zdarma výběrovou kávu od kavárníka Davida Stránského z jeho pojízdné Kavárny na cestě. Případný, zcela dobrovolný příspěvek, použije jako dar pro místní rehabilitační oddělení.

celá zpráva

10. 01. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Vedle prvního miminka letošního roku drží písecká porodnice i další prvenství

Nejčasnějším českým miminkem roku 2019 se stal Tomášek, narozený v písecké porodnici necelou minutu po půlnoci, Nemocnice Písek ale drží v oblasti porodnictví i další primát. Už podruhé za sebou získala prvenství ve spokojenosti rodiček v rámci projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP). Dále je také ojedinělá v tom, že v ní rodí téměř z poloviny ženy z jiných okresů.

celá zpráva

09. 01. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Zřízení sociálních lůžek v NT, a.s.

Nemocnice Tábor, a.s., poskytuje od čtvrtka 10. ledna 2019 novou sociální službu, zřizuje sociální lůžka. Ta jsou určena především pro pacienty naší nemocnice, kteří již nevyžadují hospitalizaci, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu se v domácím prostředí sami o sebe, či se svými blízkými, nedokáží postarat.

celá zpráva