Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

11. 12. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Centrální laboratoře ve strakonické nemocnici oslavily deset let pod společnou střechou

Přednáškové odpoledne a den otevřených dveří uspořádaly v úterý 4. prosince Centrální laboratoře Nemocnice Strakonice. Stalo se tak při příležitosti deseti let trvání od vybudování tohoto laboratorního komplexu.

celá zpráva

06. 12. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice otevřela Gastroenterologické centrum

Novým Gastroenterologickým centrem disponuje Nemocnice Strakonice. Zprovozněno bylo v přízemí interního pavilonu, v prostorách, které dříve využívala hemodialyzační stanice.

celá zpráva

27. 11. 2018 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Nemocnice Strakonice je 4. nejlepší nemocnicí v České republice

Jihočeské nemocnice opět zaznamenaly úspěch v celorepublikovém prestižním projektu Nemocnice roku, který pořádá nezisková organizace HealthCare Institute. Nemocnice Strakonice je čtvrtou nejlepší nemocnicí v České republice, dále se umístila na 3. místě v hodnocení zaměstnanců. Nemocnice Jindřichův Hradec obsadila třetí příčku v hodnocení pacientů. Krajská Nemocnice České Budějovice se stala absolutním vítězem v hodnocení finanční kondice.

celá zpráva

22. 11. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V porodnici písecké nemocnice se cítí rodičky nejlépe

Porodnici písecké nemocnice označily rodičky jako zařízení, ve kterém se cítí nejvíce spokojené. Vyplývá to z hodnocení projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP), do kterého je Nemocnice Písek, a. s., zapojena od roku 2014. Písecká porodnice získala prvenství ve spokojenosti rodiček už podruhé za sebou.

celá zpráva

21. 11. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nadace Kapka naděje předala Nemocnici Strakonice dvě speciální lůžka pro dětské pacienty

Dětské oddělení Nemocnice Strakonice získalo dvě speciální lůžka pro dětské pacienty. Dárcem lůžek je Nadace Kapka naděje, jejíž prezidentkou a zakladatelkou je Vendula Pizingerová.

celá zpráva

19. 11. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice se zapojí do propagace Evropského antibiotického dne (EAAD) / týdne

Ve dnech 18. až 25. listopadu se uskuteční Evropský antibiotický týden, jehož účelem je snaha oslovit a ovlivnit širokou laickou i odbornou veřejnost, podávat důkazy o dopadech nadbytečné spotřeby antibiotik a pokusit se omezit nepříznivý vývoj v jejich spotřebě i narůstající rezistenci mikroorganizmů. K osvětové akci se připojí Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice ve spolupráci s nemocniční lékárnou.

celá zpráva

14. 11. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nadace Křižovatka darovala Nemocnici Strakonice šest monitorů dechu

Šest monitorů dechu získalo Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Strakonice od Nadace Křižovatka. Přístroje v celkové hodnotě 12 tisíc korun převzal z rukou dárců primář MUDr. Václav Vlášek.

celá zpráva

12. 11. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den diabetu STOP DEKUBITŮM Světový den mrtvice v Nemocnici Tábor, a.s.

Na počest narození objevitele insulinu Fredericka Bantinga vyhlašuje každoročně od roku 1991 Světová zdravotnická organizace a Mezinárodní diabetická federace 14. listopad jako Světový den diabetu. Tento projekt má za cíl zvýšení povědomí o všech typech cukrovky a podporu prevence cukrovky 2. typu. Zároveň si v tomto měsíci připomínáme Světový den „STOP DEKUBITŮM“, který evropský poradní panel pro otázky proleženin EPUAP stanovil letos na 15. listopad. (Organizace EPUAP vznikla před 20. lety v Londýně s cílem propojit zdravotní praxi, výzkum, osvětu a politickou sféru pro společnou podporu prevence dekubitů.) Dekubity (neboli proleženiny) jsou poškození kůže a podkožních tkání, které vznikají jako důsledek kombinace dlouhodobého tlaku a dalších rizikových faktorů u osob se ztrátou hybnosti nebo citlivosti. Dekubity se tvoří nejčastěji v místech, kde se kostní výčnělky pokryté malou vrstvou tukové a svalové tkáně dotýkají podložky. Proleženiny se tvoří velmi rychle, někdy i během několika desítek minut.

celá zpráva

12. 11. 2018 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nadace ČEZ podpořila zvýšení antimikrobiální ochrany na ortopedickém operačním sále Nemocnice Prachatice

Projekt s názvem „Zvýšení antimikrobiální ochrany na ortopedickém operačním sále“ prachatické nemocnice podpořila v grantovém řízení Podpora regionů Nadace ČEZ. Poskytnutý příspěvek je 190 tisíc korun, celkové náklady 390 021 korun s DPH.

celá zpráva

09. 11. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Inkontinenci žen řeší v Písku už bez operace

Ženy s inkontinencí (neboli s potíží s unikáním moči) mají v jižních Čechách novou možnost zbavit se jí i bez operace. Lékaři písecké nemocnice v letošním roce zavedli zcela novou metodu léčby ženské stresové inkontinence, kterou je aplikace látky zvané Bulkamid do okolí močové trubice.

celá zpráva

05. 11. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovická radnice vzdá hold neonatologickému oddělení, předčasně narozeným dětem i jejich rodičům

K oslavám Světového dne předčasně narozených dětí se v pátek 9. listopadu připojí radnice města České Budějovice. Stejně jako mnohé významné světové objekty (například Eiffelova věž či The Empire State Building) bude nasvícena purpurovou barvou. Poctí tak mimo jiné i Neonatologické oddělení Nemocnice České Budějovice, které se řadí mezi velice úspěšná pracoviště svého druhu v České republice.

celá zpráva

30. 10. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku se chystá setkání předních biochemiků

Jak poznat časné poškození ledvin podle rozboru krve? Které látky poukazují na náhlé příhody břišní? Těmito a dalšími otázkami se budou zabývat kliničtí biochemici v Písku. Klinická biochemie je specializované odvětví medicíny, které se zabývá zkoumáním a měřením chemických látek například v krvi či moči pacientů. Několik desítek lékařů a laboratorních specialistů se setká 1. a 2. listopadu v penzionu U Malířských v Písku.

celá zpráva

29. 10. 2018 / Nemocnice Dačice, a. s.

Nemocnice Dačice získala na další tři roky Certifikát kvality a bezpečí

Dne 19. října 2018 probíhala v Nemocnici Dačice celodenní reakreditační kontrola komise odborníků České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o. Pracovníci se zde sešli po třech letech od první akreditace v roce 2015. Procházeli všechny provozy nemocnice a kontrolovali procesy, postupy, zkoušeli zaměstnance z odborných problematik, vnitřních předpisů a tak dále.

celá zpráva

29. 10. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Na sázení lip republiky v Nemocnice České Budějovice se podílela také hejtmanka Jihočeského kraje

Ve čtvrtek 25. října byly v parčíku mezi budovou ředitelství Nemocnice České Budějovice a pavilonem Z vysázeny tří lípy ku příležitosti 100. výročí republiky. Kromě hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské takzvané lípy republiky sázeli člen představenstva MUDr. Jaroslav Novák, MBA, a ředitel Úseku interních oborů MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

celá zpráva

25. 10. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice očkuje proti chřipce

Písecké očkovací centrum plní zájemci o vakcínu proti chřipce. Právě podzim je totiž nejvhodnějším časem k očkování proti této stále velice podceňované infekci, kterou ročně onemocní téměř každý čtvrtý Čech. Vyhnout se riziku nákazy je přitom možné pro každého dostupným očkováním. Vakcíny proplácejí svým klientům prakticky všechny tuzemské zdravotní pojišťovny.

celá zpráva

23. 10. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Kongres jihočeských traumatologů se zaměřil na spolupráci lékařů TRAUMACENTRA s lékaři okresních nemocnic jihočeského regionu, ambulantních specialistů a záchranářů

Po roce se opět sešli jihočeští traumatologové, aby řešili aktuální otázky úrazové chirurgie, moderní operační postupy nebo spolupráci se záchrannou službou. Setkání se uskutečnilo ve středu 17. října od 10.00 hodin v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Vedle traumatologů na ně zavítali také plastičtí chirurgové, ortopedi, chirurgové, neurochirurgové a další.

celá zpráva

22. 10. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice buduje nové zázemí pro stanici dárců krve a lůžkovou stanici rehabilitačního oddělení

V pondělí 22. října zahájila Nemocnice České Budějovice stavbu nového objektu, do kterého bude umístěna lůžková stanice rehabilitačního oddělení se všemi terapeutickými pracovišti a stanice dárců krve – transfúzní oddělení. Novostavba vznikne v jihozápadním rohu horního areálu, v bezprostřední blízkosti budovy, která je využívána Jihočeskou univerzitou. Předpokládaný termín dokončení je v prosinci 2019.

celá zpráva

22. 10. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zahájila stavbu nové prádelny

Dne 22. října zahájila Nemocnice České Budějovice stavbu nové prádelny, která by měla být v prostorách za technickým vjezdem do horního areálu dokončena za 8 měsíců. Výstavba bude stát necelých 78 milionů korun bez DPH.

celá zpráva

19. 10. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice připravuje novou vodoléčbu

V uplynulých týdnech začala rekonstrukce technologií vodoléčebného úseku rehabilitačního oddělení písecké nemocnice. V suterénu pavilonu L se započalo s přestavbou bazénu i sálu vodoléčby, výměnou vzduchotechniky, s budováním denní místnosti a toalet pro personál i pacienty. Novou vodoléčbu budou moci pacienti Nemocnice Písek, a. s., využívat v únoru příštího roku.

celá zpráva

15. 10. 2018 / Nemocnice Dačice, a. s.

Nemocnici Dačice navštívil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

V pátek 12. října hostila Nemocnice Dačice ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha. V doprovodu předsedkyně představenstva nemocnice MUDr. Miroslavy Člupkové, MBA, LL.M. si prohlédl Léčebnu dlouhodobě nemocných, kde se pozdravil s lékařským a nelékařským personálem. Diskutovali společně problémy, které v běžné praxi ve zdravotnickém zařízení nastávají.

celá zpráva