Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

21. 06. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Pokud pacient s nemocnými ledvinami přijede během nadcházejících letních prázdnin do jižních Čech, může využít služeb Hemodialyzačního střediska Nemocnice Písek, a. s. Ročně této služby využívá až dvacet nemocných z různých koutů České republiky, kteří do jižních Čech jezdí v létě na dovolenou nebo o vánočních či velikonočních svátcích za svými příbuznými. Výjimečně jezdí také cizinci.

celá zpráva

20. 06. 2018 / Nemocnice Tábor, a.s.

Nemocnice Tábor, a.s., obhájila po páté certifikát CZECH Stability Award AAA

Již pátým rokem obhájila Nemocnice Tábor, a.s., získání certifikátu CZECH Stability Award AAA. Certifikát převzal z rukou zástupce firmy Bisnode Lukáše Ručky ředitel Nemocnice Tábor, a.s., Ing. Ivo Houška, MBA a ekonomický náměstek Ing. Miroslav Kubeš, MBA

celá zpráva

19. 06. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice otevírá nové pracoviště magnetické rezonance

Tříleté snažení strakonických lékařů o zavedení nové diagnostické metody bude začátkem léta završeno zprovozněním nové magnetické rezonance.

celá zpráva

19. 06. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Lékárna Nemocnice Strakonice přiblíží veřejnosti profesi lékárníka

Ve čtvrtek 21. června se uskuteční jubilejní 20. ročník Dne lékáren. Připojí se k němu také Nemocnice Strakonice, která pro klienty připravila edukační materiály a drobné dárky.

celá zpráva

18. 06. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Upíři hledají ve školách novou krev

I když je v jižních Čechách dlouhodobě dostatek transfúzní krve, nemocnice vítají každého nového zájemce o dárcovství této tekutiny. Například písecká nemocnice začíná hledat nové dárce krve mezi středoškoláky. Akcí s názvem „Upíři ve škole“ upozorňuje na význam dobrovolného dárcovství a nabírá prvodárce.

celá zpráva

18. 06. 2018 / Nemocnice Prachatice, a. s.

8. ročník Dětského dne a benefičního koncertu “Kdo má rád...”

Déšť na zámku Nové Hrady připršel koncertu „Kdo má rád…“ něco přes 44.000,- Kč. V sobotu 2. června se v jižních Čechách na zámku Nové Hrady uskutečnil 8. ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád“ pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, která se akce osobně zúčastnila již poosmé.

celá zpráva

13. 06. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Fotbalový turnaj jihočeských nemocnic 2018

Již čtvrtý ročník fotbalového turnaje mezi jihočeskými nemocnicemi se uskutečnil v pátek 8. června 2018 v Borovanech. Pořádající nemocnicí byl tentokrát Český Krumlov. V příjemném počasí se sjeli hráči ze šesti nemocnic Jihočeského kraje (Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor).

celá zpráva

07. 06. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec otevírá nové pracoviště magnetické rezonance

Jindřichohradecká nemocnice po dvou letech intenzivních příprav uvede začátkem prázdnin do provozu zcela nové pracoviště magnetické rezonance.

celá zpráva

01. 06. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V Nemocnici Písek bude na Mezinárodní den dětí otevřen nový babybox

Nemocnice Písek bude disponovat babyboxem nové generace. Otevřen bude v pátek 1. června 2018 ve 12 hodin. Symbolicky se tak stane 13 let po otevření vůbec prvního českého babyboxu – 1. června 2005 byl uveden do provozu v pražském Hloubětíně na soukromé klinice GynCentrum.

celá zpráva

30. 05. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Odborníci na rakovinu prsu se sjedou do Písku

Až stovka odborníků na rakovinu prsu se chystá do Písku, aby diskutovala o tomto závažném onemocnění, které postihuje stále větší procento žen. V pátek 1. června se v písecké nemocnici bude konat Písecký mamologický den 2018. Právě Nemocnice Písek, a. s., je známa svým komplexním přístupem k řešení tohoto onemocnění – od prevence, diagnostiky, chirurgického zákroku až po následnou léčbu a psychologickou terapii.

celá zpráva

24. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Své ano si řekli na JIPce Infekčního oddělení

V českobudějovické nemocnici se minulý týden udála velice nestandardní událost. Přímo na jednotce intenzivní péče Infekčního oddělení v sobotu proběhl svatební obřad. Své ano si řekli pacient v závažném, ale stabilizovaném stavu, a jeho snoubenka. Oddávajícím byl nemocniční kaplan, svědky ošetřující lékař a sestra ve službě.

celá zpráva

23. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zve na preventivní osvětovou akci zaměřenou na rakovinu kůže

V terminálu Nemocnice České Budějovice se ve čtvrtek 24. května uskuteční Den zdraví zaměřený na prevenci proti kožním nádorům.

celá zpráva

21. 05. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice je letos zelenější a s novými ptačími budkami

Písecká nemocnice je letos na jaře o něco zelenější než v předchozích letech. Právě nyní se plně projevuje projekt obnovy zeleně, který nemocnice vloni realizovala a v rámci nějž odstranila nemocné stromy a zároveň vysadila nové porosty. Stromy navíc zdobí nové ptačí budky, které vyrobili žáci druhého ročníku Vyšší odborné školy a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga v Písku.

celá zpráva

18. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s. a Nemocnice Tábor, a. s.

Vyjádření Nemocnice České Budějovice a Nemocnice Tábor k rozhodnutí Vrchního soudu v Praze ve sporu o ochranu pověsti obou nemocnic

Na včerejší rozhodnutí Vrchního soudu v Praze ve sporu o ochranu pověsti Nemocnice České Budějovice a Nemocnice Tábor, který soudy projednávají již téměř tři roky, spěšně reagoval Nejvyšší kontrolní úřad tiskovou zprávou. Nemocnice České Budějovice a Nemocnice Tábor i přes prozatím zamítavá rozhodnutí soudů nadále považují způsob, jakým NKÚ medializoval závěry kontrolní akce č. 14/16, za nesprávný a nezákonný.

celá zpráva

11. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Den zdraví v Nemocnici České Budějovice bude zaměřen na prevenci nádoru tlustého střeva

Nemocnice České Budějovice se připojí k Českému dni proti rakovině. V pondělí 14. května uspořádá Den zdraví zaměřený na prevenci nádoru tlustého střeva.

celá zpráva

10. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Obrázky pacientů Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice budou vystaveny v IGY

V pátek 11. května bude v obchodním a společenském centru IGY zahájena výstava dětských obrázků pacientů Dětského oddělení Nemocnice České Budějovice. K vidění bude až do 8. června.

celá zpráva

10. 05. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V nemocnici ukáží, jak správně mýt ruce

Písecká nemocnice připravuje na úterý 15. května zábavně-vzdělávací akci pro všechny zájemce, kteří dbají o čistotu. V rámci Mezinárodního dne hygieny rukou jim zdravotníci ukáží, jak správně mýt ruce.

celá zpráva

10. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Český národní registr dárců kostní dřeně eviduje již 80 tisíc dárců. Jubilejní dárce se zaregistroval v Nemocnici České Budějovice

Počet dárců kostní dřeně roste. Ve čtvrtek 10. května překročil Český národní registr dárců kostní dřeně hranici 80 tisíc. Jubilejním dárcem se v Nemocnici České Budějovice stal pan Jan Švepeš z Trhových Svinů.

celá zpráva

09. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch si prohlédl nové Oddělení urgentního příjmu Nemocnice České Budějovice

Ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch navštívil v pátek 4. května Nemocnici České Budějovice. V odpoledních hodinách si prošel nové Oddělení urgentního příjmu, které bylo slavnostně otevřeno ve středu 18. dubna.

celá zpráva

04. 05. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Den hygieny rukou

5. květen je vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací Mezinárodním dnem hygieny rukou, která je nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem ochrany proti šíření nemocí. K tomuto významnému dni se připojí i táborská nemocnice ve středu 9. května 2018.

celá zpráva