Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

17. 06. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice obnovila předporodní kurzy

Těhotné ženy z Písecka mohou opět navštěvovat kurzy předporodní přípravy. Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Písek, a. s., je pořádá od letošního června. Protože stále platí některá omezení v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací, nemocnice se rozhodla pro zrychlenou verzi kurzů.

celá zpráva

16. 06. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice obměnila kardioangiografický přístroj určený k zobrazení srdečních a cévních struktur

Nemocnice České Budějovice, a.s. instalovala v nově rekonstruované katetrizační laboratoři českobudějovického kardiocentra nový kardioangiografický přístroj určený primárně k zobrazení srdečních a cévních struktur v hodnotě 20 630 500,- Kč včetně DPH.

celá zpráva

09. 06. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice se chystá na případné PCR testování všech žáků

Laboratoř písecké nemocnice bude schopna prozkoumat více vzorků na Covid, odebraných ze slin pro PCR testování. Větší počet rozborů v krátkém časovém intervalu zajistí analyzátor. Nemocnice se chce pořízením přístroje připravit na situaci, kdy by musela vyhovět skokovému nárůstu poptávky po analýze vzorků v souvislosti s případným zařazením testů jako podmínky pro standardizovanou výuku ve školách.

celá zpráva

31. 05. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice od června v téměř běžném provozu

Nemocnice České Budějovice, a.s. se od úterý 1. června vrací k téměř běžnému provozu a obnovuje i návštěvy pacientů. Zároveň bude mít stále zajištěnou nezbytnou kapacitu pro péči o pacienty s COVID-19.

celá zpráva

28. 05. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Stanovisko Nemocnice České Budějovice a Nemocnice Tábor ke sporu s Nejvyšším kontrolním úřadem o ochranu pověsti

Ústavní soud dne 11. 5. 2021 odmítl stížnost Nemocnice České Budějovice, a.s. a Nemocnice Tábor, a.s. ve sporu s Nejvyšším kontrolním úřadem o ochranu pověsti vedeným od roku 2015.

celá zpráva

19. 05. 2021 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Režim návštěv v Nemocnici Prachatice od středy 19. 5. 2021

V souladu s novým mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR (č. j.: MZDR 14597/2021-2/MIN/KAN) a příznivou epidemiologickou situací povoluje od středy 19. 5. 2021 Nemocnice Prachatice, a.s. návštěvy hospitalizovaných pacientů.

celá zpráva

19. 05. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

19. květen - Světový den IBD

Idiopatické střevní záněty (Inflammatory Bowel Disease) jsou chronická zánětlivá onemocnění trávicí trubice, mezi něž patří Crohnova choroba a ulcerózní kolitida. Obě nemoci začínají zpravidla v mladém věku a projevují se nejen břišními a střevními obtížemi (bolesti břicha, krvácení, průjem, hubnutí), ale mají i řadu doprovodných příznaků, které mohou významně zhoršovat kvalitu života těchto pacientů a vést k jejich invalidizaci.

celá zpráva

18. 05. 2021 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Pravidla pro návštěvy pacientů v Nemocnici Jindřichův Hradec, a. s. od 19. 5. 2021

V návaznosti na mimořádné opatření MZČR se s účinností od 19.5.2021 ruší zákaz návštěv v Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s.

celá zpráva

13. 05. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice opět blíže běžnému provozu

Nemocnice České Budějovice, a.s. od pondělí 17. května dále navyšuje svou kapacitu pro plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s COVID-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče.

celá zpráva

07. 05. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Neurochirurgické oddělení čelí nárůstu počtu pacientů

Neurochirurgické oddělení nemocnice České Budějovice, a.s. provede ročně přibližně 2 000 operací pro více než 60 druhů onemocnění.

celá zpráva

06. 05. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Budoucí sestřičky čeká maturita na odděleních i v kapli

Devětadvacet studentek a jeden student Střední zdravotnické školy Písek budou od 10. do 14. května skládat v písecké nemocnici praktickou část maturitní zkoušky. Letos poprvé budou svou práci obhajovat v nemocniční kapli.

celá zpráva

05. 05. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice získaly darem nano respirátory SPURTEX

Celkem 8 640 kusů nano respirátorů SPURTEX třídy FFP2 věnovala společnost SPUR holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. Jedná se o dar v hodnotě 432 tisíc korun.

celá zpráva

04. 05. 2021 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice uvedla do provozu nové CT

V minulých dnech byl v Nemocnici Prachatice, a.s. nainstalován a uveden do plného provozu nový CT přístroj v hodnotě 15,6 mil. Kč. Jedná se již o třetí CT (počítačová tomografie) v řadě.

celá zpráva

29. 04. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Postupné obnovení plánované zdravotní péče

Nemocnice České Budějovice, a.s. začne počínaje 3. květnem postupně obnovovat plánovanou zdravotní péči. Zároveň bude stále zajištěná dostatečná rezervní kapacita pro péči o pacienty s COVID-19, zejména pak volná kapacita intenzivní péče.

celá zpráva

27. 04. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Medici se v Písku učí operovat na prasatech

Medici, kteří si pro svou stáž vyberou píseckou nemocnici, se učí operovat na některých částech těla prasete. V rámci pětihodinového kurzu nacvičují například šití kůže nebo sešívání střeva. Vše pod dohledem zkušených chirurgů.

celá zpráva

23. 04. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice pokračuje v režimu odložené plánované péče

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijímá s opatrným optimismem informaci, že některé jihočeské nemocnice již zahájily obnovení dlouho odkládané plánované péče.

celá zpráva

22. 04. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

V jihočeských nemocnicích dochází postupně k dalšímu poklesu hospitalizovaných pacientů

V týdnu od 19. dubna převádí většina jihočeských nemocnic část covidových stanic na standardní režim.

celá zpráva

12. 04. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

K očkovacímu centru přibyla venkovní čekárna

Prostorný přístřešek, který bude sloužit jako venkovní čekárna pro zájemce o očkování proti onemocnění Covid, právě přibyl k pavilonu OČKO v Nemocnici Písek. Přístřešek využijí zejména ti, kteří dorazí na očkování s předstihem.

celá zpráva

06. 04. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Zemřel emeritní primář chirurgie písecké nemocnice MUDr. Václav Čečelovský

30. březen 2021 byl posledním dnem života medicínské legendy emeritního primáře chirurgie Václava Čečelovského. Těžko napsat něco nebolavého o člověku, který znamenal pro tisíce operovaných život, pro některé kamaráda, pro řadu autoritu, pro mne také život o službách a při nich noční boje na sálech a vyšetřovnách, krásný chvíle u dávných příběhů chirurgie, bitvy za nové cesty medicíny na kongresech. Přitom doma u cirkulárky a v brázdě brambor na traktoru by v něm chirurga s rukama hodináře nikdo nehledal.

celá zpráva

26. 03. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Změna péče o cévní mozkové příhody v Jihočeském kraji

V Jihočeském kraji vzniklo v rámci holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. v pondělí 22. března třetí iktové centrum pro pacienty s mozkovou příhodou.

celá zpráva