Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

27. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

V jindřichohradecké nemocnici lékaři pacientce úspěšně odstranili 19 kg těžký nádor. Jde o největší nádor tohoto typu na světě

Medicínský zázrak - tak by se dal nazvat příběh šestasedmdesátileté pacientky, která před Vánoci přišla do Nemocnice Jindřichův Hradec s tím, že má nejspíše kýlu. Ukázalo se však, že jde o vzácný nádor takzvaný liposarkom, který v břiše vyrostl do obřích rozměrů. Paní Marii ze Soběslavi čekala akutní extrémně složitá operace, při které lékaři pacientce odstranili devatenáctikilový nádor spolu s ledvinou v jejímž tukovém pouzdře vznikl. Velmi náročná, ale nakonec úspěšná, byla i následná rekonvalescence po operaci. Na konci března byla pacientka propuštěna domů.

celá zpráva

21. 05. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek pořídila pro rodičky moderní přenosný ultrazvuk

Nemocnice Písek rozšířila vybavení Gynekologicko-porodnického oddělení o nejmodernější ultrazvukový přístroj s vynikajícím zobrazením. To hraje klíčovou roli při vyšetření nejrůznějších závažných stavů během těhotenství, při porodu i po něm. Nový přístroj je mobilní, takže vyšetření významně urychluje a zároveň zvyšuje pohodlí rodiček.

celá zpráva

20. 05. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

INOVACE V PÉČI O PACIENTY. V TÁBORSKÉ NEMOCNICI PROBĚHL WORKSHOP O CÉVNÍCH VSTUPECH

Inovace a péče o pacienty V rámci našeho neustálého úsilí o zlepšení péče o pacienty jsme měli tu čest zúčastnit se Workshopu o cévních vstupech ve spolupráci s firmou Teleflex, pod vedením Mgr. Martiny Douglas, PICC Team Leader FN Olomouc. Tato událost byla zaměřena na lékaře a zdravotnické pracovníky, kteří se podílejí na zavádění a péči o střednědobé a dlouhodobé cévní vstupy.

celá zpráva

20. 05. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice zvyšuje připravenost personálu na případný útok aktivního střelce

Dne 23. května 2024 proběhne v Nemocnici Strakonice rozsáhlé policejní cvičení, jehož cílem je nastavit a prověřit postupy pro případ, kdy by nemocnici napadl aktivní střelec. Toto cvičení bude simulovat reálnou situaci a proběhne v prostorech chirurgické ambulance v pavilonu operačních oborů. Cvičení se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2024 od 11:00 do 14:00 hodin.

celá zpráva

15. 05. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek má jako jediná na jihu Čech akreditaci oboru urogynekologie

Urogynekologické centrum Nemocnice Písek, které patří v oblasti řešení inkontinence, sestupů dělohy, pochvy a dalších potíží pánevního dna mezi největší pracoviště v celé České republice, získalo akreditaci. Vedle diagnostiky a léčby pacientek může v oboru urogynekologie nově zajišťovat i odborné vzdělávání lékařů – jako jediné pracoviště svého druhu na jihu Čech. Akreditace je příslibem přílivu nových lékařů do Písku a dalšího růstu urogynekologického centra.

celá zpráva

14. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Ambulance pro léčbu bolesti se rozrostla o nového lékaře a rozšiřuje ordinační hodiny

Pro pacienty s chronickou bolestí je teď péče v jindřichohradecké nemocnici dostupnější. V ambulanci pro léčbu bolesti na poliklinice doplnil MUDr. Evu Zýkovou další algeziolog MUDr. Pavel Kroutil a ordinace je tak od května kromě dosavadní středy otevřena i v pondělí. Cílem lékařů je bolesti konkrétního pacienta porozumět, díky vhodné léčbě ji pomoci zvládnout, a tím zvýšit kvalitu jejich života.

celá zpráva

13. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nový rehabilitační trenažér pomáhá pacientům zpátky na nohy

Thera-Trainer Bemo je důmyslný přístroj pro pasivní, asistenční nebo aktivní pohyb paží a nohou. Díky speciální pojízdné konstrukci může pacient rehabilitovat přímo na lůžku. V Nemocnici Jindřichův Hradec teď pomáhá pacientům na následné intenzivní péči a ARO.

celá zpráva

13. 05. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Táborští gastroenterologové se zúčastnili evropského endoskopického kongresu ESGE days Berlin 2024

Již tradiční kongres Evropské společnosti pro gastrointestinální endoskopii (ESGE) se letos uskutečnil v německé metropoli ve dnech 25.4. - 27.4.2024.

celá zpráva

06. 05. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Prácheňský ošetřovatelský den se bude věnovat kráse ze všech stran

Tradiční setkání zdravotníků - Prácheňský ošetřovatelský den - se letos ve Strakonicích uskuteční už poosmnácté. Konference v Kulturním domě má motto "Krása je světlo v srdci ..." a zdravotní sestry z jihočeských nemocnici se na ni sjedou 28. května. Připravena pro ně bude řada odborných přednášek. „Konference přináší účastníkům nové vědomosti a poznatky z různých oborů. Je ale také společenským setkáním, na kterém se potkávají přátelé,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Strakonice, a.s. a organizátorka konference Mgr. Edita Klavíková, MBA.

celá zpráva

03. 05. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Světový den hygieny rukou

Světový den hygieny rukou připadá na datum 5.5. Symbolika pěti prstů na každé ruce je jasná. Protože letos vychází 5. květen na neděli, rozhodli jsme se osvětu v hygieně rukou o den posunout. V pondělí 6. května bude mít veřejnost možnost si v nemocniční Lékárně Katovická vyzkoušet, jestli si myje ruce správně. Po umytí rukou antibakteriální dezinfekcí si pod speciální UV lampou zájemci prohlédnou, zda je mají dokonale čisté, či někde ještě zůstaly nečistoty.

celá zpráva

02. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Urgentní příjem jindřichohradecké nemocnice je tu pro pacienty s akutními zdravotními problémy už 10 let.

Lékaři a sestry na urgentním příjmu Nemocnice Jindřichův Hradec měsíčně ošetří v průměru 2 200 pacientů. Před deseti lety, když urgent začínal, to bylo 900 pacientů. Personál je zde vždy připraven přijmout pacienty ve vážném stavu, ať už je do nemocnice dopraví zdravotnická záchranná služba nebo přicházejí sami.

celá zpráva

23. 04. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Do zlepšení péče o pacienty písecké nemocnice půjde letos 150 milionů korun

Pacienti písecké nemocnice se mohou těšit na další zlepšení zdravotní péče. Vedení nemocnice do ní letos plánuje investovat 150 milionů korun. Finance použije například na rekonstrukci Interního oddělení, nákup nových moderních přístrojů nebo na posílení ochrany dat v informační síti.

celá zpráva

22. 04. 2024 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Titul MEDIK ROKU 2024 získal tým studentů medicíny v Hradci Králové

Osmý ročník soutěže MEDIK ROKU je minulostí. V sobotu 20. dubna 2024 v Nemocnici Prachatice, a.s., soutěžilo 15 týmů studentů 4. až 6. ročníků lékařských fakult z univerzit v Brně, Hradci Králové, Plzni, Praze a Olomouci. Celkem 13 disciplín prověřilo jejich teoretické znalosti, praktické dovednosti, schopnost spolupráce a často i odolnost ve stresových situacích.

celá zpráva

18. 04. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Zpět do formy s pomocí fyzioterapie: Podpora maminkám po porodu

Ženy na oddělení šestinedělí ve Strakonicích nově navštěvuje fyzioterapeutka. Předá jim informace o tom, jak o sebe po porodu pečovat – jak se starat o případné porodní poranění, o jizvu po porodu císařským řezem a především jak jemným cvičením a správným dechem opět aktivovat břišní svaly, bránici, protáhnout bedra a posílit pánevní dno. „Pokud maminky mají zájem a chvilku času, ukážu jim, jak mohou cvičit a dát se po porodu opět do pořádku,“ vysvětluje fyzioterapeutka a lektorka zdravotního cvičení Štěpánka Halamová, která do porodnice dochází dvakrát týdně.

celá zpráva

16. 04. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

V táborské porodnici nyní dostávají tatínci speciální dárek: Nůžky po přestřihnutí pupeční šňůry!

Tatínek, když přestřihuje pupeční šnůru svého novorozeného dítěte, zažívá jedinečný okamžik. Jeho ruce se dotýkají toho malého života, který právě přišel na svět. Je to jemný, ale důležitý úkon, který je prováděn s ohledem na hygienu a bezpečnost. Symbolicky označuje začátek samostatného života nového člověka. Přestřižení pupeční šňůry je často první aktivitou, kterou tatínek může pro své dítě udělat a mnoho z nich považuje tento okamžik za velmi osobní a významný.

celá zpráva

10. 04. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor je schváleným Regionálním onkologickým centrem. Splňuje vysoké standardy péče o onkologické pacienty

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) České republiky pracuje na vytvoření Regionálních onkologických center (ROC). Tato centra mají sloužit k poskytování komplexní onkologické péče pacientům co možná nejblíže jejich domovu. Vytvoření ROC je tedy krokem k lepší dostupnosti onkologické péče pro pacienty. VZP spolupracuje s Komplexními onkologickými centry (KOC) a pečlivě vybírá poskytovatele, kteří splňují odborné požadavky. Ocenění jako regionální onkologické centrum je pro nemocnici velmi prestižní a znamená, že nemocnice splňuje vysoké standardy péče o onkologické pacienty. Je to důležitý krok k zajištění kvalitní léčby a koordinace mezi různými odborníky.

celá zpráva

08. 04. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Gynekologicko-porodnické oddělení táborské nemocnice má nového primáře

Gynekologicko-porodnické oddělení táborské nemocnice vede od 1. dubna 2024 nový primář. Dosavadní primář MUDr. Jiří Holub požádal o ukončení své funkce k 31.3.2024, na oddělení jako lékař však zůstává i nadále.

celá zpráva

04. 04. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Den zdraví 2024 v Nemocnici Jindřichův Hradec

Světový den zdraví je globálním dnem povědomí o zdraví, který se každoročně slaví 7. dubna pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) a dalších spřízněných organizací. V Nemocnici Jindřichův Hradec jsme si tento den připomněli ve středu 3. dubna. Akce měla preventivní a edukační zaměření.

celá zpráva

04. 04. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec otevřela novou ambulanci hojení ran

Pacienti s chronicky nehojícími se ranami mohou nově docházet do specializované ambulance chirurgického oddělení jindřichohradecké nemocnice. V ambulanci se lékaři zaměřují na takzvané vlhké hojení ran, tedy moderní a účinnou metodu například pro převazy ran u diabetiků po amputaci končetiny nebo u pacientů s bércovými vředy.

celá zpráva

04. 04. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Nejširší sortiment zdravotnických pomůcek má jako jediná v Písku nemocnice

Obyvatelé Písku a okolí mají díky Nemocnici Písek k dostání na jednom místě kompletní sortiment zdravotnických potřeb včetně odborného poradenství. Ve výdejně zdravotnických prostředků v pavilonu U uvnitř nemocničního areálu si mohou vyzvednout nejrůznější ortopedické pomůcky, paruky, protetické podprsenky, diabetickou obuv, dioptrické brýle, kompresivní punčochy a celou řadu dalších výrobků.

celá zpráva