Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

24. 02. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice spustila v lékárně bezplatnou Wi-Fi pro zákazníky

Od čtvrtka 20. února funguje v ústavní lékárně Nemocnice Strakonice, a.s. volný přístupový bod k internetu Wi-Fi free.

celá zpráva

24. 02. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Děti zaměstnanců strakonické nemocnice si užily již čtyřicátý ročník Dětské zimní olympiády na Kubově Huti

V sobotu 22. února se v rekreačním zařízení na Kubově Huti uskutečnila tradiční Dětská zimní olympiáda Nemocnice Strakonice, a.s. Letošní ročník byl významný, děti zaměstnanců nemocnice se sešly již počtyřicáté.

celá zpráva

21. 02. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice ruší zákaz návštěv pacientů

Nemocnice Prachatice, a.s. se opět otevírá návštěvám. Zákaz, který byl vyhlášen kvůli výrazně rostoucí nemocnosti, byl odvolán v pátek 21. února. Od soboty 22. února tak mohou lidé navštěvovat své blízké, kteří jsou v nemocnici hospitalizováni.

celá zpráva

21. 02. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice ruší omezení návštěv

Vzhledem k dalšímu významnému poklesu akutních respiračních onemocnění, včetně chřipky, ruší Nemocnice České Budějovice od 22. 2. 2020 omezení návštěv, které platilo od 28. 1. 2020.

celá zpráva

19. 02. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

V rámci Světového dne ledvin se zájemci budou moci nechat preventivně vyšetřit v Nemocnici Prachatice

Ve čtvrtek 12. března se uskuteční Světový den ledvin. Připojí se k němu také Nemocnice Prachatice, která zve zájemce o preventivní vyšetření do nefrologické ambulance.

celá zpráva

19. 02. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zaznamenala rekordní nárůst počtu zaměstnanců

„Za poslední rok došlo k nárůstu počtu zaměstnanců českobudějovické nemocnice napříč profesemi o 150 na téměř 3 000 pracovníků“, uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D. Pro srovnání, průměrný meziroční nárůst počtu zaměstnanců v předchozích pěti letech byl kolem 50 zaměstnanců ročně.

celá zpráva

17. 02. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Prachatická nemocnice má další dva moderní operační stoly

Dvěma zbrusu novými operačními stoly RAMED s výměnnou pracovní deskou a dalším příslušenstvím disponují centrální operační sály Nemocnice Prachatice, a.s. Instalovány byly v první polovině února.

celá zpráva

17. 02. 2020 / Nemocnice Strakonice, a.s.

Strakonická nemocnice se opět otevírá návštěvám

S výjimkou Oddělení tuberkulózy a respiračních nemocí (plicní odd.) bude od úterý 18. února opět otevřena návštěvám Nemocnice Strakonice, a.s.

celá zpráva

30. 01. 2020 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Od pátku 31. 1. 2020 bude Nemocnice Jindřichův Hradec uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v jindřichohradeckém okrese vyhlásil předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. Ing. Miroslav Janovský zákaz návštěv pacientů. Platit bude od pátku 31. ledna do odvolání.

celá zpráva

28. 01. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Od čtvrtka 30. ledna bude Nemocnice Strakonice uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění ve strakonickém okrese vyhlásil ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA zákaz návštěv pacientů. Platit bude od čtvrtka 30. ledna do odvolání.

celá zpráva

27. 01. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Čekárna písecké XXL ambulance se plní nejvíce nyní – v lednu

Začátek nového roku je nejčastějším obdobím, kdy se lidé s nadváhou rozhodnou k hubnutí. Nápor je během ledna největší také v XXL ambulanci, kterou provozuje Nemocnice Písek, a. s. Ambulancí už prošly stovky obézních i extrémně obézních lidí, kterým se pod dohledem zkušené lékařky a nutriční terapeutky podařilo zhubnout a ve velkém procentu případů svou váhu udržet.

celá zpráva

27. 01. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Do Písku se sjedou kaplani jihočeských nemocnic

Písecká nemocnice se stane místem prvního setkání kaplanů jihočeských nemocnic. Ve středu 29. ledna se do ní sjedou kaplanky a kaplani z nemocnic Tábor, Strakonice, České Budějovice, Jindřichův Hradec, Český Krumlov a Prachatice. Vedle výměny zkušeností se společně pomodlí za pacienty.

celá zpráva

27. 01. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice vyhlašuje omezení návštěv

V Jihočeském kraji dochází k významnému nárůstu akutních respiračních onemocnění, včetně chřipky. V minulých týdnech byly nejvíce postiženy věkové skupiny 0-25 let, vyšší ročníky zatím nevykazují výraznou nemocnost, ale její nárůst především u neočkovaných osob středního a vyššího věku je možné předpokládat v nejbližších dnech a týdnech. V ČR byla již hlášena úmrtí na chřipku.

celá zpráva

22. 01. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Od čtvrtka 23. ledna bude Nemocnice Prachatice uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v prachatickém okrese vyhlásil předseda představenstva Nemocnice Prachatice Ing. Michal Čarvaš, MBA zákaz návštěv pacientů. Platit bude od čtvrtka 23. ledna do odvolání.

celá zpráva

17. 01. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zdvojnásobila počet zaměstnanců očkovaných proti chřipce

Na podzim roku 2019 spustila Nemocnice České Budějovice, a.s. kampaň „Očkujeme zaměstnance, chráníme pacienty“. Jejím výsledkem je, že je nemocnice letos lépe připravena na chřipkovou sezónu. Proočkovanost zaměstnanců proti chřipce se podařilo meziročně zvýšit z 20 % na 40 %, proočkováno bylo téměř 1200 zaměstnanců.

celá zpráva

10. 01. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Doc. MUDr. Jiří Stehlík, CSc. je nově ředitelem Úseku chirurgických oborů Nemocnice České Budějovice, a.s.

Úsek chirurgických oborů Nemocnice České Budějovice, a.s. má nového ředitele. Od 1. ledna 2020 tuto pozici zastává doc. MUDr. Jiří Stehlík, CSc., emeritní primář Ortopedického oddělení.

celá zpráva

07. 01. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká porodnice přivedla na svět rekordní počet miminek

Jedna maminka zde vloni porodila dvakrát V roce 2019 se v písecké porodnici narodilo celkem 993 dětí. Je to nejvíce za posledních 29 let, tedy od roku 1990! Vzhledem k tomu, že děti narozené v roce 1990 byly většinou počaty ještě za minulého režimu, lze říci, že během loňska přišel na svět nejsilnější polistopadový ročník.

celá zpráva

06. 01. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Poslední den roku 2019 byl pro jihočeské zdravotníky opět náročný

Lékaři úrazových ambulancí jihočeských nemocnic měli již tradičně poslední den roku 2019 napilno. Silvestrovské oslavy jsou každý rok spojeny s úrazy a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

celá zpráva

06. 01. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

První letošní miminko narozené na jihu Čech se jmenuje Adam a je ze Strakonic

Již 27 minut po půlnoci se v Nemocnici Strakonice narodilo první jihočeské miminko roku 2020. Rodiče mu dali jméno Adam.

celá zpráva

06. 01. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Na nové monografii Kardiochirurgie v instruktivních kazuistikách se podíleli odborníci převážně z českobudějovické nemocnice

Kardiochirurgie v instruktivních kazuistikách. Tak se jmenuje nová kniha nakladatelství Maxdorf, jejímž hlavním autorem je MUDr. Vojtěch Kurfirst, Ph.D. Další spoluautoři této knihy jsou převážně z Oddělení kardiochirurgie a hrudní chirurgie Nemocnice České Budějovice, a.s.

celá zpráva