Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

16. 08. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice vaří pacientům v nové kuchyni

Pacienti písecké nemocnice a další strávníci konzumují už několik týdnů jídlo připravené v modernizované kuchyni. Nemocnice totiž dokončila rozsáhlou rekonstrukci ve svém stravovacím provozu, kdy vyměnila varné a mycí technologie. Nová elektrická myčka nádobí přitom stála více než 2,3 milionu korun, elektrické varné kotle téměř 2,2 milionu korun.

celá zpráva

16. 08. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Hemoroidy potrápí v létě pacienty o něco víc

V letním období trápí hemoroidy pacienty mnohem více, než během dalších částí roku. Důvodem je častější cestování, při kterém se dlouho sedí v dopravních prostředcích, teplé počasí i nedostatek tekutin, kterým právě při cestování mnohdy trpíme.

celá zpráva

02. 08. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V lékárně se nyní nakupuje zejména výbava na dovolenou

Výbava na dovolenou je v těchto dnech nejžádanějším zbožím v písecké nemocniční lékárně. Lidé tak nakupují zejména léky proti průjmu, na zvýšenou teplotu, náplasti, opalovací krémy a prostředky na ošetření spálené pokožky Lékárna navíc většinu medikamentů na cesty nabízí se slevou v rámci akční prázdninové nabídky.

celá zpráva

30. 07. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Lékárna Nemocnice České Budějovice úspěšně ověřila a poté vydala položku v rámci pilotního provozu Směrnice o padělaných léčivých přípravcích (FMD)

Lékárna Nemocnice České Budějovice jako jedna z prvních úspěšně ověřila a vydala léčivo opatřené unikátním 2D kódem v rámci pilotního provozu Směrnice o padělaných léčivých přípravcích (FMD).

celá zpráva

26. 07. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Reakce Nemocnice České Budějovice na nepravdivé údaje uvedené v tiskové zprávě protikorupčního spolku

Nemocnice České Budějovice, a. s., se ohrazuje proti nepravdivým nebo zkresleným tvrzením uváděným v tiskové zprávě spolku Oživení ze dne 25. 7. 2018. Tyto výroky mohou poškodit dobré jméno Nemocnice České Budějovice, a. s. se všemi možnými důsledky pro spolek Oživení. Proto také cítíme potřebu uvést tyto nepravdivé výroky na pravou míru.

celá zpráva

23. 07. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Ministr zdravotnictví navštívil táborskou nemocnici

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil v pátek 20. července 2018 Nemocnici Tábor, a.s. V doprovodu vedení nemocnice si prohlédl nemocniční prostory, navštívil lůžkovou část oddělení chirurgického, gynekologicko – porodnického a hemodialyzačního.

celá zpráva

11. 07. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Vodňanská poliklinika dostane novou sanitku

Nemocnice Strakonice rozšiřuje svůj vozový park o novou sanitku, která byla pořízena s významným přispěním Nadace ČEZ. Nový vůz bude sloužit na detašovaném pracovišti ve Vodňanech. K převozu pacientů ho budou využívat zdravotníci z Polikliniky Vodňany. Nová sanitka bude slavnostně pokřtěna v pátek 13. července.

celá zpráva

09. 07. 2018 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Zástupci jihočeských nemocnic s VZP dojednali nezměněný počet lůžek a nemocničních oddělení

Skladba i počet lůžek v jihočeských nemocnicích zůstanou ve stávající podobě. V průběhu měsíce května a června k této dohodě dospěli zástupci zdravotnického holdingu Jihočeské nemocnice a. s. a Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky při jednáních o nových rámcových smlouvách a spektru péče pro dalších pět let.

celá zpráva

26. 06. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Regulační poplatek za pohotovostní služby v Nemocnici České Budějovice je nyní možné platit bezkontaktní platební kartou

Nemocnice České Budějovice zavedla nový systém úhrad za pohotovostní službu. Regulační poplatek je nyní možné na nejvíce vytížených místech platit bezkontaktní platební kartou. Platební automaty, které tuto možnost nabízejí, se nacházejí v pavilonech C (ve vestibulu v přízemí vedle vstupu urgentního příjmu), CH (traumatologie – úrazy, neurochirurgie) a v dolním areálu v pavilonu E (2. nadzemní podlaží – ORL, oční).

celá zpráva

21. 06. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům

Pokud pacient s nemocnými ledvinami přijede během nadcházejících letních prázdnin do jižních Čech, může využít služeb Hemodialyzačního střediska Nemocnice Písek, a. s. Ročně této služby využívá až dvacet nemocných z různých koutů České republiky, kteří do jižních Čech jezdí v létě na dovolenou nebo o vánočních či velikonočních svátcích za svými příbuznými. Výjimečně jezdí také cizinci.

celá zpráva

20. 06. 2018 / Nemocnice Tábor, a.s.

Nemocnice Tábor, a.s., obhájila po páté certifikát CZECH Stability Award AAA

Již pátým rokem obhájila Nemocnice Tábor, a.s., získání certifikátu CZECH Stability Award AAA. Certifikát převzal z rukou zástupce firmy Bisnode Lukáše Ručky ředitel Nemocnice Tábor, a.s., Ing. Ivo Houška, MBA a ekonomický náměstek Ing. Miroslav Kubeš, MBA

celá zpráva

19. 06. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice otevírá nové pracoviště magnetické rezonance

Tříleté snažení strakonických lékařů o zavedení nové diagnostické metody bude začátkem léta završeno zprovozněním nové magnetické rezonance.

celá zpráva

19. 06. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Lékárna Nemocnice Strakonice přiblíží veřejnosti profesi lékárníka

Ve čtvrtek 21. června se uskuteční jubilejní 20. ročník Dne lékáren. Připojí se k němu také Nemocnice Strakonice, která pro klienty připravila edukační materiály a drobné dárky.

celá zpráva

18. 06. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Upíři hledají ve školách novou krev

I když je v jižních Čechách dlouhodobě dostatek transfúzní krve, nemocnice vítají každého nového zájemce o dárcovství této tekutiny. Například písecká nemocnice začíná hledat nové dárce krve mezi středoškoláky. Akcí s názvem „Upíři ve škole“ upozorňuje na význam dobrovolného dárcovství a nabírá prvodárce.

celá zpráva

18. 06. 2018 / Nemocnice Prachatice, a. s.

8. ročník Dětského dne a benefičního koncertu “Kdo má rád...”

Déšť na zámku Nové Hrady připršel koncertu „Kdo má rád…“ něco přes 44.000,- Kč. V sobotu 2. června se v jižních Čechách na zámku Nové Hrady uskutečnil 8. ročník Dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád“ pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské, která se akce osobně zúčastnila již poosmé.

celá zpráva

13. 06. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Fotbalový turnaj jihočeských nemocnic 2018

Již čtvrtý ročník fotbalového turnaje mezi jihočeskými nemocnicemi se uskutečnil v pátek 8. června 2018 v Borovanech. Pořádající nemocnicí byl tentokrát Český Krumlov. V příjemném počasí se sjeli hráči ze šesti nemocnic Jihočeského kraje (Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor).

celá zpráva

07. 06. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec otevírá nové pracoviště magnetické rezonance

Jindřichohradecká nemocnice po dvou letech intenzivních příprav uvede začátkem prázdnin do provozu zcela nové pracoviště magnetické rezonance.

celá zpráva

01. 06. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V Nemocnici Písek bude na Mezinárodní den dětí otevřen nový babybox

Nemocnice Písek bude disponovat babyboxem nové generace. Otevřen bude v pátek 1. června 2018 ve 12 hodin. Symbolicky se tak stane 13 let po otevření vůbec prvního českého babyboxu – 1. června 2005 byl uveden do provozu v pražském Hloubětíně na soukromé klinice GynCentrum.

celá zpráva

30. 05. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Odborníci na rakovinu prsu se sjedou do Písku

Až stovka odborníků na rakovinu prsu se chystá do Písku, aby diskutovala o tomto závažném onemocnění, které postihuje stále větší procento žen. V pátek 1. června se v písecké nemocnici bude konat Písecký mamologický den 2018. Právě Nemocnice Písek, a. s., je známa svým komplexním přístupem k řešení tohoto onemocnění – od prevence, diagnostiky, chirurgického zákroku až po následnou léčbu a psychologickou terapii.

celá zpráva

24. 05. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Své ano si řekli na JIPce Infekčního oddělení

V českobudějovické nemocnici se minulý týden udála velice nestandardní událost. Přímo na jednotce intenzivní péče Infekčního oddělení v sobotu proběhl svatební obřad. Své ano si řekli pacient v závažném, ale stabilizovaném stavu, a jeho snoubenka. Oddávajícím byl nemocniční kaplan, svědky ošetřující lékař a sestra ve službě.

celá zpráva