Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

23. 04. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Infekční oddělení Nemocnice České Budějovice: Nyní je ideální doba na zahájení očkování proti klíšťové encefalitidě

Klíšťová encefalitida je velmi závažné onemocnění, kterému je ovšem možné předejít očkováním. Pro to je nyní ideální čas.

celá zpráva

19. 04. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.

celá zpráva

18. 04. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice nově disponuje v pavilonu C Oddělením urgentního příjmu

Nemocnice České Budějovice ve středu 18. dubna slavnostně otevřela nové Oddělení urgentního příjmu. Události se kromě zástupců vedení nemocnice zúčastnila také hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

celá zpráva

17. 04. 2018 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Zdravotní klauni vyráží na každoroční Turné plné smíchu, tentokrát se zaměří na úsměvy seniorů

Zdravotní klauni v dubnu opět rozvezou radost a smích do míst, která nemohou navštěvovat pravidelně. Cílem oblíbené akce Turné plné smíchu, která se uskuteční 24. – 27. 4. 2018, jsou letos domovy seniorů, léčebny dlouhodobě nemocných a geriatrická oddělení nemocnic po celé republice.

celá zpráva

16. 04. 2018 / Jihočeské nemocnice, a. s.

V soutěži Medik roku 2018 zvítězil tým z 3. LF UK v Praze pod vedením kapitána Pavla Nováka

Ve dnech 13. – 15. dubna 2018 se v Jindřichově Hradci uskutečnil čtvrtý ročník soutěže zručností, dovedností, ale i zábavy s názvem Medik roku 2018. Soutěž je určena medikům ze 4. - 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Akce je pořádána společností Jihočeské nemocnice a každý rok ji hostí jedna z jihočeských nemocnic. Letos nad akcí převzali záštitu ministr zdravotnictví pan Mgr.et Mgr. Adam Vojtěch a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

celá zpráva

13. 04. 2018 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Dotazník k Jihočeskému zdraví

Již třetím rokem si můžete pročítat rozhovory s lékaři, sestřičkami a dalším personálem jihočeských nemocnic v novinách s názvem Jihočeské zdraví. Nyní bychom rádi znali váš názor. Prosíme o vašich několik desítek vteřin a vyplnění dotazníku.

celá zpráva

13. 04. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Rehabilitační oddělení Nemocnice Jindřichův Hradec zve na den otevřených dveří

Ve středu 18. dubna se od 13 do 16.30 hodin uskuteční den otevřených dveří na Rehabilitačním oddělení Nemocnice Jindřichův Hradec. Prostory rehabilitace jsou nově zrekonstruované a moderně vybavené.

celá zpráva

13. 04. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Výtěžek ze Zadovského plesu byl věnován Dětskému oddělení Nemocnice Strakonice

V sobotu 7. dubna se v hotelu Churáňov konal druhý Zadovský ples, jehož pořadatelem je Cukrárna ELLA Elišky Labaštové. Partnerem události byla Nemocnice Strakonice, jejímuž dětskému oddělení pořadatelé věnovali výtěžek ve výši 50 tisíc korun.

celá zpráva

12. 04. 2018 / Nemocnice Tábor

Nadace Křižovatka daruje novorozenecko – porodnickému oddělení táborské nemocnice třináct monitorů dechu

Nadace Křižovatka v rámci svého projektu „Maminko, dýchám‟ daruje v pátek 13. dubna 2018 ve 13 hodin novorozenecko – porodnickmu oddělení táborské nemocnice třináct monitorů dechu Babysense II.

celá zpráva

12. 04. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice získá další monitory dechu

Novorozenecké oddělení písecké nemocnice získá tři nové monitory dechu pro novorozence. Monitory značky Babysense II za více než 7 tisíc korun budou hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí. Přístroje byly věnovány díky projektu Nadace Křižovatka „Maminko, dýchám“.

celá zpráva

11. 04. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Medik roku 2018 se uskuteční v Jindřichově Hradci

Ve dnech 13. – 15. dubna 2018 proběhne v Nemocnici Jindřichův Hradec 4. ročník soutěže Medik roku. Hlavním organizátorem je společnost Jihočeské nemocnice. Záštitu nad akcí převzal ministr zdravotnictví pan Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

celá zpráva

06. 04. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 2018

7. dubna 1948 byla založena Světová zdravotnická organizace. Na počest této události se každoročně slaví Světový den zdraví. Po celém světě se konají různé události zaměřené především na prevenci onemocnění a zlepšení kvality života.

celá zpráva

04. 04. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V nemocnici s pomocí Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zkoumají rizika pádů pacientů

V písecké nemocnici budou v několika následujících měsících analyzovat, jakým způsobem mohou ochranné pomůcky zabránit pádům hospitalizovaných pacientů. Pády zejména starších osob totiž často výrazně komplikují i prodlužují jejich léčbu. V nemocnici proto budou pozorovat, jak lze riziko pádů minimalizovat.

celá zpráva

03. 04. 2018 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice ruší od středy 4. dubna zákaz návštěv

Od středy 4. dubna budou v Nemocnici Prachatice opět povoleny návštěvy pacientů. Chřipková onemocnění jsou v regionu na ústupu, proto nejsou již omezení nutná.

celá zpráva

28. 03. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Ústí, čelistní a obličejová chirurgie Nemocnice České Budějovice se stěhuje do nových prostor

Do přízemí pavilonu C Horního areálu Nemocnice České Budějovice se v těchto dnech stěhuje oddělení Ústní, čelistní a obličejové chirurgie. Provoz bude v nových prostorách zahájen 3. dubna.

celá zpráva

27. 03. 2018 / Nemocnice Dačice, a. s.

Nemocnice Dačice odvolává zákaz návštěv pacientů

Od středy 28. března budou moci pacienti lůžkového oddělení LDN Nemocnice Dačice přijímat návštěvy. Nemocnice k tomuto datu odvolává zákaz, který byl vyhlášen kvůli vysoké nemocnosti.

celá zpráva

27. 03. 2018 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Zástupci VZP a jihočeských nemocnic jednají o nových rámcových smlouvách na dalších 5 let

Zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky, holdingu Jihočeské nemocnice a nemocnic Jihočeského kraje zahájili v úterý 27. března jednání o nových rámcových smlouvách a spektru péče pro dalších 5 let.

celá zpráva

26. 03. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s. a Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec a Nemocnice Strakonice ruší zákaz návštěv pacientů

Předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec Ing. Miroslav Janovský odvolává od úterý 27. března zákaz návštěv pacientů. O dva dny později, tedy ve čtvrtek 29. března, ukončí omezení způsobené chřipkovou epidemií také Nemocnice Strakonice.

celá zpráva

19. 03. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

V Nemocnici České Budějovice se bude na počkání měřit nitrooční tlak

Ve středu 21. března se v Nemocnici České Budějovice uskuteční akce v rámci, které si zájemci budou moci bez předchozího objednání nechat změřit nitrooční tlak. Toto vyšetření pomáhá k včasnému odhalení glaukomu neboli zeleného zákalu. Měření bude probíhat od 10 do 13 hodin v prostorách vstupního terminálu.

celá zpráva

15. 03. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice ruší od soboty 17. března 2018 zákaz návštěv

Na základě analýzy nemocnosti ruší předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Břetislav Shon zákaz návštěv pacientů, a to od soboty 17. března 2018.

celá zpráva