Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

07. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice začala očkovat nejohroženější personál

V písecké nemocnici od pondělka aplikují vakcínu proti onemocnění Covid-19 prvním zdravotníkům. Úvodní várku stovky vakcín nemocnice využije pro očkování nejohroženějších pracovníků, do konce týdne aplikuje dalších 300 vakcín.

celá zpráva

06. 01. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice opět navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Od pondělí 11. ledna odkládá Nemocnice České Budějovice, a.s. veškeré hospitalizace, plánované do 31. 1. 2021, u kterých je to medicínsky bezpečné, dle dikce mimořádného opatření MZ ČR „bez výrazného vlivu na zdravotní stav pacientů". Rovněž bude zastaveno objednávání nových pacientů k těmto procedurám.

celá zpráva

01. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Úrazové ambulance jihočeských nemocnic měly poslední den roku 2020 napilno

Lékaři úrazových ambulancí jihočeských nemocnic měli poslední den roku 2020 vyšší počet ošetřených i k hospitalizaci přijatých pacientů.

celá zpráva

01. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Prvním miminkem na jihu Čech je holčička Inna z Českých Budějovic

V Nemocnici České Budějovice, a.s. se 52 minut po půlnoci narodilo první jihočeské miminko roku 2021, holčička Inna z Českých Budějovic.

celá zpráva

31. 12. 2020 / Nemocnice Dačice, a. s.

Jihočeský kraj podpořil Nemocnici Dačice

Nemocnice Dačice, a.s. obdržela v roce 2020 vyrovnávací platbu za závazek veřejné služby. Účelem dotace je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem činností Nemocnice Dačice, a.s. jako závazek veřejné služby: Lékařská pohotovostní služba (LPS) pro děti a dorost a LPS pro dospělé a činností nehrazených zdravotními pojišťovnami.

celá zpráva

30. 12. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice startují očkování proti koronaviru

Ve středu 30. prosince obdržely jihočeské nemocnice 975 dávek vakcíny COMIRNATY proti covid-19. Jako první zahájí očkování svých zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a.s., která je jedním ze 30 páteřních očkovacích center v České republice.

celá zpráva

23. 12. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Oznámení o omezení provozu ORL oddělení

Od dnešního dne tj. 23.12.2020 se z důvodu nemoci personálu dočasně omezuje chod ORL oddělení.

celá zpráva

18. 12. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Projekty a činnosti Nemocnice Tábor, a.s., podporované Jihočeským krajem v roce 2020

Nemocnice Tábor, a.s., uzavřela se svým zakladatelem Jihočeským krajem smlouvy o poskytnutí neinvestičních dotací, jejichž cílem je kompenzace vynaložených nákladů, které nejsou zcela pokryty tržbami od zdravotních pojišťoven nebo od jiných subjektů.

celá zpráva

11. 12. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Jihočeský kraj podpořil pohotovost i sociální lůžka písecké nemocnice

Téměř devět milionů korun – to je částka, kterou Jihočeský kraj podpořil píseckou nemocnici v letošním roce. Finance nemocnice využila na mzdy lékařů dětské a dospělé pohotovosti, na sociální pracovníky i na odborné vzdělání lékařů.

celá zpráva

10. 12. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Jihočeský kraj podpořil Nemocnici Prachatice, a.s.

Nemocnice Prachatice, a.s. obdržela v roce 2020 vyrovnávací platbu za závazek veřejné služby. Účelem dotace je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem následujících činností Nemocnice Prachatice, a.s. jako závazek veřejné služby: Lékařská pohotovostní služba (LPS) a Pohotovostní služba na ambulancích (ÚPS).

celá zpráva

02. 12. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku si dokáží poradit s mrtvicí jako jedni z nejlepších

Písecká nemocnice patří k těm zdravotnickým zařízením, které poskytují nejlepší péči o pacienty s mozkovou cévní příhodou neboli mrtvicí. Potvrzuje to ocenění iniciativy Angels. Ocenění získalo Iktové centrum při Nemocnici Písek, a. s., už vloni. Letos je obhájilo.

celá zpráva

02. 12. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek, a.s. se připravuje na antigenní testování pedagogických pracovníků

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 30. 11. 2020 o antigenním testování pedagogických pracovníků zahájila Nemocnice Písek, a. s. přípravy na tuto službu. Předzásobili jsme se antigenními testy a začali komunikovat se školami (mateřskými, základními, středními i jednou vysokou školou) v okrese Písek ohledně průběhu testování.

celá zpráva

27. 11. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nové pokoje na Neonatologickém oddělení Nemocnice České Budějovice pomohou maminkám, které mají doma další malé dítě

Dva nové pokoje otevřelo u příležitosti Mezinárodního dne předčasně narozených dětí Neonatologické oddělení Nemocnice České Budějovice., a.s. Maminky v nich mohou být se svými nedonošenými novorozenci a zároveň dalšími dětmi do věku tří let.

celá zpráva

26. 11. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje ocenila osobnosti Nemocnice České Budějovice

Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje letos slaví 15. výročí vzniku. Při této příležitosti se její ředitel MUDr. Marek Slabý, MBA, LL.M rozhodl ocenit pamětní medailí jak zaměstnance ZZS JčK, tak osobnosti, které se významně podílely na formování nově vzniklé organizace a její propojení s nemocniční péčí. Jsou mezi nimi zaměstnanci Nemocnice České Budějovice, a.s., jmenovitě: MUDr. Miroslava Nevšímalová, MUDr. Ladislav Pešl, MUDr. Bohuslav Kuta, MBA a MUDr. František Toušek, FESc.

celá zpráva

25. 11. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Absolutním vítězem projektu Nejlepší nemocnice ČR 2020 je Nemocnice České Budějovice

V celostátním průzkumu společnosti HealthCare Institute Nemocnice ČR zvítězila Nemocnice České Budějovice, a.s. Po pěti letech se tak toto nejvyšší hodnocení vrací do jihočeské metropole. Celkem bylo hodnoceno 154 zdravotnických zařízení z celé České republiky.

celá zpráva

20. 11. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice znovu otevírá lůžkovou část Dětského i Novorozeneckého oddělení a také Porodnici

Od pondělí 23. listopadu otevře Nemocnice Prachatice, a.s. lůžkové stanice Dětského a Novorozeneckého oddělení a také Porodnici.

celá zpráva

19. 11. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice pozastavuje činnost odběrného místa covid-19 na letišti v Plané

Nemocnice České Budějovice, a.s. pozastavuje z důvodu poklesu počtu indikovaných k vyšetření na covid-19 od soboty 21. listopadu činnost odběrného místa, které se nachází v areálu Jihočeského letiště České Budějovice a.s. v Plané u Českých Budějovic.

celá zpráva

18. 11. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Aktuální informace z Nemocnice Tábor, a.s.

Vážení spoluobčané, mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR byl od 28. 10. 2020 zastaven příjem nových pacientů za účelem poskytování plánované péče s požadavkem uvolňovat původní kapacitu ve prospěch péče o pacienty s onemocněním COVID19.

celá zpráva

05. 11. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice omezuje 24hodinovou gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci

Z důvodu onemocnění většího počtu personálu uzavřela od středy 4. listopadu Nemocnice Prachatice, a.s. dočasně pohotovostní ambulanci v rámci Gynekologického oddělení.

celá zpráva

04. 11. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

„Maminko, dýchám“

Třináct monitorů dechu v celkové hodnotě 26.000 Kč dnes předala Nadace Křižovatka novorozeneckému oddělení naší nemocnice. Přístroje byly zakoupeny z finančního daru, který poskytly společnosti PH METAL, ALUPOL, SZECH PACK a MA-DONA.

celá zpráva