Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

16. 03. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Lékaři písecké nemocnice pomáhají i za hranicemi

Aktivity lékařů písecké nemocnice překračují hranice tohoto zdravotnického zařízení, města i celé země. A to doslova. Lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Dominik Hes se nedávno vrátil z humanitární mise v Sierra Leone, další anesteziolog Miroslav Kutsyna vloni zprostředkoval předání přístrojů do jedné z nemocnic ve válkou postižené Ukrajině. Jiní lékaři ARO pomáhají v rámci hospicové péče nebo slouží jako záchranáři.

celá zpráva

10. 03. 2023 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Zákaz návštěv na ONRP A v jindřichohradecké nemocnici

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace je v Nemocnici Jindřichův Hradec, a. s., na oddělení následné a rehabilitační péče A vyhlášen od 10. 3. 2023 do 17. 3. 2023 zákaz návštěv pacientů.

celá zpráva

09. 03. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Světový den ledvin ve strakonické nemocnici

Světový den ledvin v roce 2023 připadá na čtvrtek 9. března. Také letos se k němu připojí strakonická nemocnice a nabídne zájemcům preventivní vyšetření funkce ledvin bez objednání. Zájemci, kteří si přejí zjistit, zda jejich ledviny fungují správě, mohou přijít ve čtvrtek 9.3.2023 od 8:30 do 10:30 do nefrologické ambulance bez objednání. Měli by být na lačno. S sebou přinesou ve skleničce ranní moč a na místě jim odebereme krev. V průběhu několika dnů pak budou seznámeni s výsledky vyšetření.

celá zpráva

09. 03. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Elektromobily pro domácí péči TEREZA

Nemocnice Tábor, a.s., pořídila dva elektromobily pro Domácí péči TEREZA, která nabízí pacientům ambulantní péči v jejich domácím prostředí. Nemocnice využila možnosti nabídnuté Státním fondem životního prostředí v rámci výzvy NPŽP 3/2022 a získala dotaci ve výši 556 tis. Kč.

celá zpráva

09. 03. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice, a.s. se připojuje ke Světovému dni ledvin

Den prevence onemocnění ledvin | 9. března 2023 | 8.00 – 13.00 Myslete na prevenci a nechte si ledviny vyšetřit.

celá zpráva

03. 03. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Vyšetření krve v písecké nemocnici automatizuje nový přístroj

Písecká nemocnice bude mít nový přístroj pro laboratorní vyšetření krve. Zařízení se systémem tzv. digitální morfologie automatizuje časově náročnou mikroskopii, která se tradičně provádí manuálně. Přístroj podobného typu v písecké hematologické laboratoři už nyní funguje, ale dosluhuje.

celá zpráva

27. 02. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Podpůrný paliativní tým v táborské nemocnici

V Nemocnici Tábor, a.s., byl založen podpůrný paliativní tým. Jde o specifickou formu poskytování specializované péče pacientům trpícím závažným nebo život ohrožujícím onemocněním, kteří jsou hospitalizováni ve zdravotnickém zařízení akutní a následné péče a jejich blízkým. Cílem je udržet dobrou kvalitu života, zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovi důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Podnět ke konziliu/intervenci může dát podpůrnému paliativnímu týmu ošetřující lékař, člen základního ošetřujícího týmu (sestra, psycholog, zdravotně-sociální pracovník) nebo i sám pacient a jeho rodina.

celá zpráva

20. 02. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písečtí patologové využijí služby svých kolegů z Budějovic

Písečtí patologové už nebudou muset zasílat vzorky tkání nemocných k doplňující analýze do laboratoří v jiných regionech. V oblasti tzv. prediktivní onkologické diagnostiky, která se zabývá zkoumáním genů ve zhoubných nádorech pacientů z důvodu jejich léčby, začnou spolupracovat s novou referenční laboratoří Nemocnice České Budějovice. Změnu plánují od letošního druhého pololetí.

celá zpráva

14. 02. 2023 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Medik roku 2023 se vrací z on-line prostředí do skutečné nemocnice

Soutěž Medik roku se vrací do jihočeských nemocnic. Po dvouleté přestávce zapříčiněné opatřeními v souvislosti s onemocněním COVID-19 a loňské on-line verzi soutěže budou medici opět soutěžit v reálné nemocnici. Soutěžní disciplíny si do 7. ročníku soutěže pro týmy studentů 4. – 6. ročníků lékařských fakult připravuje Nemocnice Český Krumlov.

celá zpráva

14. 02. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku nabízejí šetrnější léčbu křečových žil

Ještě šetrnější ošetření čeká pacienty, kteří se rozhodli pro léčbu křečových žil v písecké nemocnici. Lékaři chirurgického oddělení tam už několik měsíců používají nový laser, díky němuž je odstranění křečových žil bezbolestné a velmi ohleduplné k tělu pacientů. Ti mohou krátce po zákroku nemocnici opustit.

celá zpráva

12. 02. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Zrušení zákazu návštěv v táborské nemocnici

Od pondělí 13. 2. 2023 jsou v Nemocnici Tábor, a.s., opět povoleny návštěvy pacientů.

celá zpráva

07. 02. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici nabízejí rodičkám pestřejší snídaně

Budoucí maminky, které se rozhodnou rodit v písecké nemocnici, čeká další příjemná novinka: pestřejší snídaně. Ty jsou nově připravovány ve čtyřech variantách s mléčným výrobkem navíc. Rodičky si z nabídky vybírají snídani na každý den, stejně jako v případě oběda.

celá zpráva

03. 02. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Zrušen zákaz návštěv ve strakonické nemocnici

S platností od 4. února 2023 ruší Nemocnice Strakonice, a.s. plošný zákaz návštěv. Stále ale platí omezení pro návštěvy.

celá zpráva

02. 02. 2023 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Zrušení zákazu návštěv v NJH

Počínaje dnem 4. 2. 2023 jsou v Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s. opět povoleny návštěvy pacientů.

celá zpráva

27. 01. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice představila novinky v nástrojích personálně-motivační politiky

S cílem rozšířit a posílit spektrum nástrojů pro nábor zaměstnanců představila Nemocnice České Budějovice, a.s. novinky v oblasti personálně-motivační politiky.

celá zpráva

27. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Nové pomůcky pomohou s péčí o ležící pacienty

Nemocnice Písek v uplynulých dnech nakoupila nové kompenzační pomůcky, které napomohou péči o dlouhodobě nemocné pacienty. Klíny, válce, opěrky a pomůcky k vypodložení pat za celkem 120 tisíc korun využijí zaměstnanci Oddělení následné péče k prevenci proleženin dlouhodobě nemocných.

celá zpráva

24. 01. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Ortopedické oddělení Nemocnice České Budějovice pořádá 1. Středoevropské kolenní osteotomické sympozium

Ve dnech 26. ledna - 27. ledna 2023 pořádá Ortopedické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. 1. Středoevropské kolenní osteotomické sympozium.

celá zpráva

19. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice pracuje s podněty pacientů

Písecká nemocnice letos pokračuje v anonymizovaném průzkumu spokojenosti svých pacientů. Ti mohli už vloni vyjádřit svůj názor na přístup zdravotníků k nemocným prostřednictvím elektronických tabletů, umístěných v prostorách Transfuzního oddělení a Infuzního centra. Letos se k péči a přístupu nemocničního personálu mohou vyjadřovat znovu, tentokrát ale prostřednictvím tabletů u ortopedické a interní ambulance.

celá zpráva

17. 01. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Gymnazisté díky vánočním přáním vydělali dětským pacientům na výtvarné potřeby

Vyrobit při výtvarné výchově vánoční přáníčka, na vánočním koncertě školního sboru a sborů ZUŠ je prodat a za utržené peníze nakoupit výtvarné potřeby pro pacienty dětského oddělení strakonické nemocnice. To je na první pohled velmi jednoduchý, ale už několik let radost přinášející recept strakonického gymnázia. Autorkou receptu byla před lety studentka, která sama často v nemocnici pobývala.

celá zpráva

10. 01. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice má nové CT – je rychlejší a přesnější

Vyšetření rychlejší, diagnostika detailnější a především výrazně nižší dávka záření – to jsou výhody, které pacientům a lékařům přináší nové CT ve strakonické nemocnici. Vyšetření na CT (zkratka z anglického Computed Tomography) je radiologické vyšetření, které pomocí rentgenového záření umožňuje lékařům prohlédnout vnitřní orgány a tkáně pacienta.

celá zpráva