Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

07. 08. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici ošetřují dvojnásobek úrazů

Aktivní dovolená v jižních Čechách, která do našeho regionu každoročně přiláká tisíce Čechů, se odráží na bilanci letních úrazů. V písecké nemocnici zaznamenali za první prázdninový měsíc jejich nárůst oproti ostatním měsícům až o sto procent. Počet ošetření za letošní červenec se zvýšil i v porovnání se stejným obdobím v předchozích letech. Podle odhadu lékařů Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Písek tvoří rekreanti až polovinu všech úrazových pacientů.

celá zpráva

31. 07. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická gastroenterologie byla zařazena mezi špičková pracoviště

Gastroenterologické centrum Nemocnice Strakonice, a.s., se zařadilo mezi špičková pracoviště v celé České republice. Od Ministerstva zdravotnictví získalo statut Centra digestivní endoskopie. Toto prestižní postavení v síti odborných zdravotnických zařízení bylo nemocnici uděleno na základě počtu a spektra jak základních, tak vysoce specializovaných výkonů v oboru gastroenterologie.

celá zpráva

31. 07. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Uzavření dětského lůžkového oddělení prachatické nemocnice

Nemocnice Prachatice, a.s. oznamuje, že z provozních důvodů bude uzavřeno dětské lůžkové oddělení od pátku 28. 7. 2023 do pátku 4. 8. 2023, kdy bude opět plně v provozu.

celá zpráva

19. 07. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Radiolog střídá práci v nemocnici s půlročními výpravami

Humanitární mise s Lékaři bez hranic, které se zúčastnil anesteziolog Dominik Hes, nebo výcvik psů pro vodní záchranářství, kterému se věnuje vrchní sestra oddělení následné péče Jana Mášková, nejsou jedinými veřejně známými aktivitami zaměstnanců písecké nemocnice. Pracuje v ní například i cestovatel, fotograf a cestopisec. Lékař Radiodiagnostického oddělení Nemocnice Písek Matúš Lašan se věnuje túrám neprobádanou krajinou, které trvají až tři čtvrtě roku, kdy pěšky ujde až tři tisíce kilometrů a k tomu fotografuje a sepisuje poznatky z trasy. Má za sebou dlouhé pěší výpravy na Slovensko, Nový Zéland, Island i do Patagonie. O svých túrách, na nichž poznal svou manželku Annu, píše a beseduje. K cestám Patagonií, Novým Zélandem a nově také Islandem vydal knihy s úžasnými fotografiemi.

celá zpráva

13. 07. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici jezdí další elektromobil

V areálu písecké nemocnice začíná jezdit další elektromobil. K několika vozidlům na elektrický pohon, která zajišťují svoz prádla a odpadu, údržbu areálu a další potřebné činnosti, v uplynulých dnech přibyl ještě multifunkční nákladní elektromobil. Vůz za 2,3 miliony korun nahradil více než 30 let starou multikáru.

celá zpráva

28. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice otevírá laktační poradnu

Písecká nemocnice zajišťuje kompletní zdravotnické služby a vedle ambulancí a lůžkových oddělení provozuje také celou řadu poraden. Veřejnost se na ni může obracet například tehdy, pokud má potíže s hojením ran, trpí bolestí hlavy, má křečové žíly, potřebuje poradit s péčí o nedonošené dítě a v řadě dalších případů. Nově ji mohou kontaktovat i maminky, které mají potíže s kojením.

celá zpráva

27. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Chirurgické oddělení písecké nemocnice povede David Bunda

Chirurgické oddělení Nemocnice Písek bude mít od letošního července nového primáře. Stane se jím MUDr. David Bunda, který dosud působil jako vedoucí lékař stanice CH I tohoto oddělení. V pozici primáře nahradí Martu Horákovou, která odchází na jiné pracoviště.

celá zpráva

19. 06. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Táborská nemocnice pořádala speciální endoskopický workshop

Dne 13. 6. 2023 Nemocnice Tábor pořádala speciální vzdělávací akci. Na nově otevřeném skiaskopickém pracovišti gastroenterologického oddělení se uskutečnil digestivní endoskopický workshop.

celá zpráva

14. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká porodnice přichystala pro rodičky s miminky fotokoutek

První okamžiky se svým miminkem si mohou rodičky v Písku nově zvěčnit ve speciálně vyzdobeném prostoru. Gynekologicko-porodnické oddělení písecké nemocnice pro ně přichystalo fotokoutek s dětskými motivy v pozadí a tabulí, kam lze napsat jméno novorozence, datum a čas jeho narození, případně i další podrobnosti.

celá zpráva

09. 06. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor investuje do nové sterilizační a mycí techniky. Zvyšuje tím bezpečnost a pohodlí zaměstnanců a šetří čas

Na přelomu dubna a května Nemocnice Tábor započala rozsáhlou přístrojovou modernizaci pracovišť sterilizace na centrálních operačních sálech. Investice ve výši bezmála 18,5 milionů korun je součástí modernizačního projektu, který bude financován z evropských fondů REACT-EU. Cílem této akce bylo významné zkvalitnění materiální základny nemocnice a zrychlení předoperační přípravy nástrojového vybavení používaného při operačních výkonech na centrálních operačních sálech.

celá zpráva

07. 06. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Premiér Fiala navštívil ve středu 7. června českobudějovickou nemocnici

Nemocnici České Budějovice, a.s. navštívil za doprovodu hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby předseda vlády ČR Petr Fiala. Spolu s generálním ředitelem krajské nemocnice Michalem Šnorkem prošli vybraná pracoviště.

celá zpráva

06. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Vjezd do písecké nemocnice zrychlí kamery

Vjezd i výjezd z písecké nemocnice bude jednodušší i rychlejší. Pohyb vozidel přes závoru tu bude řídit kamerový systém s detekcí státních poznávacích značek vozidel. Díky němu ubydou časové prostoje spojené se skenováním a ověřováním velké části tištěných parkovacích lístků nebo s ověřováním zaměstnaneckých čipů. Systém za téměř 400 tisíc korun bude fungovat už za několik týdnů.

celá zpráva

01. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Hematologicko-transfúzní oddělení povede Marcela Kellnerová

Novou primářkou Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Písek bude od prvního června Marcela Kellnerová, dosavadní zástupkyně primářky. V čele oddělení, které se zabývá onemocněním krve, jejím vyšetřováním i dárcovstvím, nahradí Helenu Kubánkovou. Ta odchází do důchodu a na oddělení bude působit jako emeritní primářka.

celá zpráva

31. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

V areálu prachatické nemocnice se měnilo dopravní značení

V minulém týdnu bylo v areálu Nemocnice Prachatice, a.s. změněno dopravní značení. Pro pacienty, kteří jsou držiteli karty ZTP bylo vyznačeno 6 míst u zadního vchodu do areálu nemocnice. Dvě místa jsou naproti radiodiagnostickému oddělení, dvě naproti JIP a dvě u hemodialýzy.

celá zpráva

31. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nová pračka víc vypere a ušetří práci

V pátek 26. května byla v prachatické nemocnici uvedena do provozu nová hygienická pračka. Ta byla vysoutěžená ve veřejné zakázce a dodala ji firma Pragoperun. Pračka najednou vypere až 90 kg prádla. Nahradila původní pračku z roku 1992.

celá zpráva

30. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice zahájí provoz Kožní ambulance

V pondělí 5. června zahajuje v Nemocnici Prachatice, a.s. provoz Kožní ambulance (Dermatologie). Tím bude efektivně naplněna potřeba tolik chybějící zdravotní péče v tomto oboru pro obyvatele Prachatic a širokého okolí. Péče v kožní ambulanci je nasmlouvána pro pacienty všech zdravotních pojišťoven.

celá zpráva

22. 05. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Prácheňský ošetřovatelský den o nových začátcích

Strakonická nemocnice pokračuje v tradici Prácheňských ošetřovatelských dnů. Letos pořádá už 17. ročník této konference pro zdravotnické pracovníky. Uskuteční se 25. května v Domě kultury a jeho motto je „Každý konec může být novým začátkem…“.

celá zpráva

17. 05. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Novorozené děti ve Strakonicích bude hlídat 8 nových monitoru dechu

Nadace Křižovatka předala 16. května 8 monitorů dechu v celkové hodnotě 20.000,- Kč do strakonické nemocnice. Předávání se zúčastnili primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Václav Vlášek a ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA. Velmi děkujeme společnosti NAFO, která dar pro nemocnici financovala.

celá zpráva

16. 05. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se zaměří na prevenci preeklampsie

Předporodní péče písecké nemocnice, která patří stejně jako péče porodní mezi špičku v celé republice, se dále rozšiřuje. Její součástí je nově také prevence a záchyt preeklampsie, která patří mezi nejobávanější zdravotní komplikace v těhotenství. Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Písek může provádět vyšetření preeklampsie jako jedno z mála v jižních Čechách.

celá zpráva

15. 05. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice připravuje centrum pro léčbu osteoporózy

Písecká nemocnice připravuje centrum, zaměřené na záchyt a léčbu osteoporózy, takzvané řídnutí kostí. Otevřít je chce v příštích měsících pod odborným lékařským dohledem profesora MUDr. Vladimíra Paličky, CSc., Dr. H. c. Ten je v naší zemi uznávaným odborníkem na klinickou biochemii a diagnostice a léčbě osteoporózy se věnuje už více než 35 let.

celá zpráva