Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

18. 05. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice pozastavují další objednávání samoplátců na testy PCR

Všechny jihočeské nemocnice pozastavují nové objednávání samoplátců na PCR testování bez lékařské indikace. Důvodem je náhlé páteční nařízení MZČR o regulaci ceny, která je nižší než skutečné celkové náklady na odběr, laboratorní testy, provoz odběrového místa, dopravu vzorků do externí laboratoře, dezinfekci, likvidaci infekčního odpadu, veškerou administraci, osobní náklady, ochranné prostředky v době epidemie a další náklady.

celá zpráva

15. 05. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Vysvětlení ceny za PCR vyšetření v jihočeských nemocnicích pro samoplátce

Od 15. května platí cenový předpis MZ ČR 8/2020/CAU, který stanovuje maximální cenu za mikrobiologické vyšetření metodou PCR na COVID-19 (jde o přímý průkaz viru) a cenu za odběr biologického materiálu v souvislosti s COVID-19. Cena za mikrobiologické vyšetření se skládá ze dvou výkonů s maximální cenou 760 Kč a 914 Kč, celkem tedy 1674 Kč. Cena za odběr biologického materiálu je 82 Kč. Celkem tedy je cena za regulované výkony 1756 Kč. To ale nejsou všechny náklady spojené s testem PCR a jeho výsledkem.

celá zpráva

12. 05. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Okresní agrární komora poskytla nemocnici finanční dar

Okresní agrární komora Tábor, zastoupená Ing. Miroslavem Vondruškou, Ing. Martinem Habartem a Miroslavem Drsem, poskytla finanční dar z prostředků sbírky konané mezi členy dárce. Tento finanční dar ve výši 283.000,- Kč byl poskytnut za účelem nákupu ventilátoru Savina 300, který má pomoci zvládnout léčbu těžké formy koronavirové infekce u nemocných okresu Tábor a v běžném provozu bude používán k záchraně životů nemocných s těžkými formami srdečního selhání, všech druhů pneumonií a léčby chronické obstrukční choroby bronchopulmonální.

celá zpráva

05. 05. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Koncert pro nemocnici a hospic Jordán v Táboře

Římskokatolická farnost v Mladé Vožici chystá koncert pro táborskou nemocnici a hospic, jako poděkování zdravotníkům a povzbuzení pacientům. Účinkují Josef Dušek a Ivan Kubát. Koncert se uskuteční v neděli 10. května 2020 v kostele sv. Martina v Mladé Vožici od 17.00 hodin (online na youtube farnost Mladá Vožice). Výtěžek z tohoto koncertu bude věnován hospici Jordán v Táboře.

celá zpráva

04. 05. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice se vrací do normálního provozu

S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci v regionu obnovuje Nemocnice Prachatice, a.s. provoz všech ambulancí, lůžek i operativy. Ruší tak s účinností od 5. 5. 2020 předchozí omezení.

celá zpráva

29. 04. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s. se vrací k normálnímu provozu

Vzhledem k tomu, že vývoj na Táborsku je v souvislosti s COVID19 příznivý, Nemocnice Tábor, a.s. se vrací k normálnímu provozu.

celá zpráva

26. 04. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Odběrové místo Nemocnice Strakonice bude testovat zájemce z řad přeshraničních pracovníků

Pendleři, kteří potřebují potvrzení, že byli testováni na Covid-19, budou moci pro test využít Odběrové místo Nemocnice Strakonice, a.s. Testování probíhá na vlastní náklady, a to na základě předem uhrazeného poplatku ve výši 2600 korun.

celá zpráva

24. 04. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Lékárna Nemocnice České Budějovice bude moci využít další výdejní místo. Snahou je zkrátit dobu čekání

Od pondělí 27. dubna přechází lékárna Nemocnice České Budějovice, a.s. do režimu, který poskytne pacientům pohodlnější vyzvedávání potřebných léků. Při dodržení podmínek mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví umožní vstup klientům do výdejních prostor lékárny ve vstupním terminále.

celá zpráva

21. 04. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Finanční dar ve výši 500 tisíc korun použila Nemocnice Prachatice na nákup plicního ventilátoru

Nemocnice Prachatice, a.s. zakoupila plicní ventilátor značky Mindray SV300 s EtC02 (kapnografie). Stalo se tak díky finančnímu daru v celkové výši 500 tisíc korun od místního mecenáše, kterému tímto velmi děkujeme.

celá zpráva

17. 04. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek se postupně vrací k běžnému provozu, epidemiologická situace to v této chvíli dovoluje

Písecká nemocnice stejně jako další jihočeské nemocnice v následujících dvou týdnech postupně obnoví plánovaný provoz. Vrátí se tak k běžnému provozu v oblasti plánované hospitalizace pacientů, operací, výkonů a vyšetření. Běžný provoz nemocnice obnovují v souladu s doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR. Záviset bude i na epidemiologické situaci v regionu.

celá zpráva

17. 04. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Informace o organizaci zdravotní péče od 20. dubna 2020

Jako reakce na stávající postup a doporučení Ministerstva zdravotnictví a vlády ČR přistupuje Nemocnice Tábor, a.s. k postupnému přibližování normálního chodu nemocnice, a to v následujících krocích:

celá zpráva

17. 04. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice v souladu s doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR v následujících dvou týdnech postupně obnoví plánovaný provoz

„Do konce dubna postupně obnoví všechny jihočeské nemocnice plánovaný provoz v rozsahu hospitalizací, operací, výkonů a vyšetření. Zároveň bude i nadále ve všech nemocnicích probíhat činnost odběrových a třídících COVID center“, upřesnil člen představenstva holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA.

celá zpráva

16. 04. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

NEMOCNICE STRAKONICE - PŘÍTOMNOST TŘETÍ OSOBY PŘI PORODU

V souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č. 16214/2020-1/MIN/KAN, které nabylo účinnosti dne 16. 4. 2020 v 00.00 hod., umožňuje Nemocnice Strakonice, a.s. přítomnost třetí osoby při porodu při splnění následujících podmínek.

celá zpráva

14. 04. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Traumacentrum Nemocnice České Budějovice zaznamenalo během velikonočních svátků enormní nárůst úrazů

44 urgentních operací a 400 ambulantně ošetřených pacientů během 4 svátečních dnů. Taková je bilance velikonočních svátků na traumatologickém oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s.

celá zpráva

02. 04. 2020 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Stav v Nemocnici Jindřichův Hradec ke dni 2. 4. 2020 - Covid-19

K dnešnímu dni má jindřichohradecká nemocnice celkem 18 zaměstnanců v karanténě. Tento počet zatím neomezil její běžný provoz.

celá zpráva

01. 04. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice – 2 pozitivně testované pacientky a rozsáhlá karanténa personálu

Pět lékařů a třicet dva zaměstnanců z řad nelékařského zdravotnického personálu muselo vedení Nemocnice Prachatice, a.s. poslat do karantény. „Ošetřovali nebo se setkali s pacientkou, která má pozitivní test na COVID-19. Tato pacientka ležela od čtvrtka do pondělí v naší nemocnici a skutečnost, že se setkala s pozitivně testovanou osobou, nám zatajila,“ uvedl Ing. Michal Čarvaš, MBA, předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s.

celá zpráva

01. 04. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Od čtvrtka 2. dubna musí pacienti směřující do strakonické nemocnice procházet centrálním třídícím pracovištěm

Nemocnice Strakonice, a.s. zkvalitňuje agendu třídění pacientů s možnou koronavirovou infekcí. Od čtvrtka 2. dubna 2020 zprovozňuje centrální třídící pracoviště, kterým musí projít všichni pacienti směřující do nemocnice s výjimkou pacientů přivezených ZZS a pacientů oddělení hemodialýzy, dětského oddělení a Centra péče o zrak.

celá zpráva

01. 04. 2020 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec uzavřela přechodně JIP interního oddělení

Důvodem dočasného uzavření je zjištění pozitivity testu na Covid-19 u jedné zdravotní sestry.

celá zpráva

30. 03. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Vyjádření k mimořádnému opatření na chirurgii

Vyjádření k mimořádnému opatření na chirurgii

celá zpráva

25. 03. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice zahájila tzv. PCR diagnostiku pacientů s koronavirovou infekcí

Nemocnice Strakonice, a.s. je třetí jihočeskou laboratoří schopnou toto vyšetření v plném rozsahu provádět. Po otevření speciálního odběrového místa pro pacienty s podezřením na nemoc COVID-19 se tím dovršil komplexní diagnostický přístup strakonické nemocnice k tomuto onemocnění.

celá zpráva