Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne
Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

09. 05. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Soutěž Medik roku se vrací. Nově v on-line podobě

Po dvouleté přestávce, kvůli pandemii nemoci covid-19, se v roce 2022 do jihočeských nemocnic vrací oblíbená prestižní soutěž „Medik roku 2022". Novinkou 6. ročníku soutěže, určené pro studenty 4. - 6. ročníků medicíny, je její konání on-line formou. Nově také nesoutěží celé týmy, ale jednotlivci. Registrace na stránce www.medikroku.cz už byla zahájena a poběží po celou dobu soutěže. Ta odstartuje 9. května ve 12 hod a potrvá až do konce měsíce.

celá zpráva

06. 05. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecké OČKO se přesunulo před nemocnici

Písecké očkovací centrum funguje ode dneška v nových prostorách. Zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 je naleznou v místě dřívějšího odběrového místa, mimo areál nemocnice.

celá zpráva

26. 04. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Sezóna klíšťat začala, je nejvyšší čas se nechat naočkovat

Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice nabízí očkování proti klíšťové encefalitidě. Pro zájemce ve věku nad 50 let je toto očkování nově zcela zdarma, hrazeno ze zdravotního pojištění.

celá zpráva

04. 04. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká porodnice jde dále vstříc matkám, které chtějí rodit přirozeně

Používání těhotenských šátků před porodem i během něj, nové polohování rodiček, využití aromaterapie a homeopatie při porodu – to jsou další novinky, s nimiž porodní asistentky písecké nemocnice napomohou matkám k přirozenému průběhu porodu. Cestou přirozeného porodu jde písecká porodnice dlouhodobě, za což ji spokojené rodičky v minulosti už několikrát ocenily prvenstvím v rámci projektu Přirozený Porod v Porodnici (PPP).

celá zpráva

31. 03. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Samoobslužné výdejní místo Z-BOX Zásilkovny u nemocnice

V době pandemie koronaviru se významně zvýšil zájem o doručování balíčků prostřednictvím zásilkových služeb. Nemocnice Tábor, a. s., má přes 1 000 zaměstnanců, což představuje takové město ve městě. Abychom šetřili čas našim zaměstnancům, v pondělí 28. 3. 2022 bylo nainstalováno bezkontaktní výdejní místo Z-BOX Zásilkovny před hlavním vchodem do nemocnice.

celá zpráva

31. 03. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Gump – pes, který naučil lidi žít na dětském oddělení

Táborská nemocnice zažila zase jeden výjimečný den. Filip Rožek, který je autorem knihy Gump – pes, který naučil lidi žít, přišel s nápadem potěšit děti na dětském oddělení naší nemocnice. Ve středu 30. 3 2022 přijel na toto oddělení se svým psem Gumpem, se známým hercem a ústřední postavou filmu MgA. Bolkem Polívkou a s režisérem a kameramanem doc. MgA. Františkem A.Brabcem, který třikrát získal Českého lva a je kameramanem a režisérem filmu Gump.

celá zpráva

28. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici pomáhá s likvidací bakterií robot

Omezit šíření infekčních onemocnění, bakterií a dalších druhů škodlivých mikroorganismů v Nemocnici Písek pomáhá od letošního února robot. Během deseti minut vydezinfikuje místnost o velikosti 25 metrů čtverečních i s toaletou a významně tak ušetří čas zdravotnického personálu. Nemocnice jej využívá na Ortopedicko-traumatologickém oddělení a na jednotce intenzívní péče.

celá zpráva

25. 03. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Úrazy dětí a dospělých ošetříme od 1. dubna v pavilonu C v prostoru Oddělení urgentního příjmu

Nemocnice České Budějovice přesouvá od 1. dubna akutní úrazové ambulance pro děti a dospělé do přízemí pavilonu C, do prostor Oddělení urgentního příjmu.

celá zpráva

17. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Středoškoláky z Písku si opět vyhlédli upíři

Studenti píseckých středních škol jako noví dobrovolní dárci krve. S tímto cílem středoškoláky už několik let oslovují organizátoři akce „Upíři ve škole“. Střední zdravotnická škola Písek ve spolupráci s píseckou nemocnicí takto hledají mezi mladými lidmi prvodárce.

celá zpráva

16. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice pomáhá Ukrajině – do země posílá zdravotnické pomůcky, uprchlíkům nabízí ubytování i ošetření

Písecká nemocnice se intenzívně zapojila do pomoci Ukrajině. Do válkou zasažené země zasílá zdravotnický materiál i přístroje, uprchlíkům nabízí ubytování i lékařskou péči. Zaměstnanci nemocnice finančně přispívají na konta pomoci.

celá zpráva

16. 03. 2022 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Od 17.3.2022 budou opět povoleny návštěvy pacientů v jindřichohradecké nemocnici

Od zítřka tj. 17.3.2022 budou opět povoleny návštěvy pacientů v jindřichohradecké nemocnici za dodržení níže uvedených pravidel.

celá zpráva

14. 03. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice povoluje od 14. března návštěvy pacientů

Od pondělí 14. března se Nemocnice České Budějovice, a.s. znovu otevírá návštěvám.

celá zpráva

10. 03. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrové místo COVID-19

Českobudějovická nemocnice přesouvá od pondělí 14. března odběrové místo pro PCR diagnostiku COVID-19 z hlavního parkoviště před nemocnicí do pavilonu E, ve kterém sídlí Infekční oddělení.

celá zpráva

04. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se letos opět přihlásí ke Světovému dni ledvin

Ani v době pandemie Covid-19 nepřestávají lékaři písecké nemocnice šířit osvětu k četnosti a závažnosti onemocnění ledvin. Ta budou podle zdravotnických prognóz do roku 2040 pátou hlavní příčinou úmrtí na světě. K nižší úmrtnosti i větší efektivitě léčby přitom významně přispívá včasný záchyt těchto nemocí. „Proto je dostatečná informovanost a péče o ledviny tak důležitá,“ říká primář Hemodialyzačního oddělení Nemocnice Písek MUDr. Zdeněk Hobzek.

celá zpráva

04. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Lékaři písecké nemocnice úspěšně pečují o desítky pacientů s transplantovanou ledvinou

Ledviny jsou nejčastěji transplantovaným orgánem. První transplantace ledviny v ČR byla provedena v Hradci Králové v roce 1961, nebyla úspěšná. Ta první úspěšná proběhla v roce 1966 v IKEM v Praze – Krči. V roce 2020 bylo v České republice transplantováno 443 ledvin, o rok později 415. Nejvíce výkonů se provádí v pražském IKEM, vloni to bylo 306 výkonů. Čekací doba na novou ledvinu je v ČR průměrně 2 roky, to je méně než v jiných evropských zemích.

celá zpráva

03. 03. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. - primář/ primářka Gynekologicko-porodnického oddělení.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Představenstvo Nemocnice Prachatice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice: primář/ primářka Gynekologicko-porodnického oddělení.

celá zpráva

03. 03. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. - primář/ primářka Anesteziologicko-resuscitačního oddělení

JIHOČESKÝ KRAJ NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Představenstvo Nemocnice Prachatice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice: primář/ primářka Anesteziologicko-resuscitačního oddělení.

celá zpráva

28. 02. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila v pátek 25. února provoz nového endoskopického centra Gastroenterologického oddělení a hemodialyzačního střediska Interního oddělení

Nemocnice České Budějovice, a.s. v pátek 25. února slavnostně otevřela nové prostory endoskopického centra Gastroenterologického oddělení a hemodialyzačního střediska Interního oddělení v pavilonu C, blok 2. Nástavba pavilonu C – část nad lineárními urychlovači - byla realizována v průběhu jednoho roku. Dokončena byla v listopadu 2021. Celkové náklady stavby, včetně nákladů na projektovou dokumentaci a veškeré další související činnosti, činily téměř 170 mil. Kč vč. DPH.

celá zpráva

22. 02. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Očkovací centrum a odběrové centrum Nemocnice České Budějovice ukončují svůj provoz na výstavišti

Očkovací i odběrové centrum, která na Výstavišti České Budějovice zřídil Jihočeský kraj a provozovala Nemocnice České Budějovice, a.s., splnila své poslání. Poslední zájemci využijí jejich služby v pátek 25. února 2022.

celá zpráva

09. 02. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku pečují o onkologicky nemocné bez omezení i v době Covid-19

O pacienty s rakovinou z Písku a okolí pečují v písecké nemocnici bez omezení i během pandemie Covid-19. Onkologicky nemocní tam mají dokonce rozsáhlejší péči, než je v nemocnicích okresního typu běžné: k dispozici jim jsou dvě ambulance a dva lékaři. Prostory onkologického oddělení navíc byly nedávno zmodernizovány.

celá zpráva