Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

07. 12. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

PRACOVNÍ TERAPIE – SOUČÁST LÉČBY NA PSYCHIATRII

Od března 2021 je klientům k dispozici nová budova psychiatrie, která je postavena v moderním stylu a stejně tak i vybavena. Příjemným prostředím, vhodným přístupem a léčbou pomáháme klientům překonat, pro někoho, těžké období v jeho životě / což dost často pobyt na psychiatrii je/.

celá zpráva

30. 11. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice vyhrála již potřetí za sebou v žebříčku českých nemocnic v anketě NEJLEPŠÍ NEMOCNICE 2022

Organizace HealthCare Institute o.p.s. vyhlásila v úterý 29. listopadu 2022 výsledky 17. ročníku celostátního projektu „Nemocnice ČR 2022“, který byl realizován v období od 1. února do 31. srpna. Do projektu bylo zapojeno 148 nemocnic s akutními lůžky z celé České republiky.

celá zpráva

29. 11. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Výstava Gumpa ve vstupní hale táborské nemocnice

Kdo prochází vstupní halou nemocnice, nemůže si nevšimnout výstavy fotografií GUMPa. Jedná se o fotografie z charitativního kalendáře. Již třetím rokem bude výtěžek z prodeje kalendářů pomáhat pejskům v nouzi.

celá zpráva

28. 11. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Chirurgové českobudějovické nemocnice operovali inovativní metodou Fasciotens

I přes rychlý vývoj a neustále se zdokonalující chirurgické postupy patří kýla v jizvě mezi časté pozdní následky břišní chirurgie. Chirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. použilo jako první v České republice inovativní metodu Fasciotens, která zcela převratně řeší komplexní defekty břišní stěny.

celá zpráva

10. 11. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice chystá další ekologické projekty

Písecká nemocnice se chová zodpovědně nejen k pacientům, ale i k přírodě. Při svém provozu dodržuje šetrný přístup k životnímu prostředí a svou modernizaci vede cestou energetických úspor. Nejinak tomu bude při nadcházející modernizaci technického zázemí.

celá zpráva

03. 11. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Zemřel Břetislav Shon, generální ředitel Nemocnice České Budějovice v letech 2005 – 2019

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 2. 11. 2022 nás navždy opustil emeritní generální ředitel MUDr. Břetislav Shon. Za 14 let výkonu své funkce se nesmazatelným způsobem zapsal do dějin Nemocnice České Budějovice, a.s.

celá zpráva

01. 11. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nová příjezdová cesta k urgentnímu příjmu interních oborů

V září byla dokončena příjezdová komunikace k urgentnímu příjmu pro interní obory. V minulosti bylo nutné objíždět polovinu areálu nemocnice, aby se sanitky a interní akutní případy dostaly před hlavní vchod do pavilonu interních oborů. Nová komunikace významně zkrátí cestu uvnitř areálu a zrychlí tím ošetření akutních případů.

celá zpráva

01. 11. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici vyšetřují opičí neštovice

Laboratoř klinické mikrobiologie Nemocnice Písek rozšířila své služby o vyšetření opičích neštovic (Monkeypox) metodou RT PCR. S žádostí o vyšetření se na ni mohou obracet praktičtí lékaři při podezření na toto onemocnění u svých pacientů.

celá zpráva

31. 10. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s., otevřela ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost

Od 1. října 2022 je v táborské nemocnici nově otevřena ordinace praktického lékaře pro děti a dorost.

celá zpráva

20. 10. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Pavilon českobudějovické nemocnice cvičně zachvátil požár, hasiči evakuovali pacienty

Několik desítek hasičů a zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a.s. se ve středu 19. října zapojilo do taktického cvičení složek, jehož námětem byl simulovaný požár v jednom z pokojů pavilonu „O“ – Oddělení následné péče v horním areálu Nemocnice České Budějovice. Součástí zásahu byla evakuace všech osob ze „zasaženého“ objektu.

celá zpráva

19. 10. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Motivační program a jeho úspěch v táborské nemocnici

Rozšiřujeme naše týmy lékařů a sester o mladé lidi. Nabízíme možnost pracovního uplatnění v širokém spektru oborů poskytované péče. Kromě základních oborů - interny, chirurgie, gynekologie a pediatrie, také v oborech ARO, ortopedie, plicní, psychiatrie, infekce, urologie, ORL, onkologie, rehabilitace a dalších oborech včetně komplementu - biochemie, hematologie a krevní banky, mikrobiologie, patologie a RDG.

celá zpráva

18. 10. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

#nechcichripku počtvrté aneb Nemocnice České Budějovice chrání očkováním zaměstnanců své pacienty před chřipkou

Nemocnice České Budějovice, a.s. nabízí všem svým zaměstnancům očkování proti chřipce zdarma již několik let. Zdravotníci přicházejí do kontaktu s nemocnými pacienty a patří tak mezi skupiny lidí, kteří jsou chřipkou nejvíce ohroženi. Očkování chrání je samotné, ale také pacienty, o které pečují.

celá zpráva

18. 10. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku podají týdně tři stovky vakcín proti covidu

Píseckým očkovacím centrem, které už půl roku funguje v nových prostorách vedle areálu nemocnice, projde aktuálně každý týden kolem tří set zájemců o očkování proti onemocnění Covid-19. Zdravotníci jim podávají nejnovější vakcínu Comirnaty Original/Omicron BA.4/BA.5.

celá zpráva

17. 10. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Senátoři se s vedením Nemocnice Písek shodli na řešení nedostatku zdravotníků

Zkrátit studium všeobecných zdravotních sester a zjednodušit systém atestací lékařů – takové je podle senátorů a zástupců úspěšných zdravotnických zařízení řešení dlouhodobě trvajícího nedostatku zdravotníků v českých nemocnicích. Shodli se na tom členové Výboru pro zdravotnictví Senátu ČR s vedením písecké nemocnice. Ta se dnes stala, jako významný poskytovatel zdravotní péče v jihočeském regionu, místem výjezdního zasedání senátního Výboru pro zdravotnictví.

celá zpráva

10. 10. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Titul Jihočeská sestřička 2022 vybojovaly týmy z Jihočeské univerzity a jindřichohradecké zdravotnické školy

Sedmý ročník soutěže Jihočeská sestřička 2022 zná své vítěze. První soutěžní kategorii, která je určená studentům třetích ročníků VOŠ a VŠ, obor všeobecná sestra vyhrál tým Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity pod vedením kapitánky Miroslavy Koldové. Vítězem druhé kategorie, určené studentům čtvrtých ročníků SZŠ a SOŠZ, obor praktická sestra se stal tým ze Střední zdravotnické školy v Jindřichově Hradci, jehož kapitánkou byla Chiara (čti Kiara) Saviolo.

celá zpráva

16. 09. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Blesk ordinace v Písku

Lékaři a sestry písecké nemocnice z různých medicínských oborů budou na Velkém náměstí 21. září 2022 od 12 do 18 hodin v několika stanech například měřit krevní tlak či hladinu cukru v krvi, vyšetřovat zrak a kontrolovat mateřská znaménka. Na preventivní vyšetření může do Blesk Ordinace přijít kdokoliv.

celá zpráva

13. 09. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Léčbu i pobyt v písecké nemocnici zlepší další modernizace

Rychlejší vyšetření, šetrnější operace, čistší vzduch i bezpečnější informační systém. Takový dopad na pacienty bude mít další modernizace písecké nemocnice, k níž vedení krajského zdravotnického zařízení využije státní i evropské dotace. Za více než 80 milionů korun například nakoupí nové přístroje a další miliony investuje do energeticky úsporných opatření, užitkového elektromobilu a posílení ochrany digitálních dat.

celá zpráva

06. 09. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku zajišťují kvalitní péči o nevyléčitelně nemocné a seniory

Nejen špičkovou medicínu, ale také kvalitní zdravotní a ošetřovatelskou péči o nevyléčitelně a dlouhodobě nemocné seniory poskytuje písecká nemocnice. Pacienti, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou, zde mají zajištěny důstojné podmínky pro závěrečnou fázi svého života bez fyzického a psychického utrpení.

celá zpráva

01. 08. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Pilotní program časného záchytu karcinomu plic

Nemocnice Prachatice, a.s. požádala v květnu letošního roku MZ ČR o zapojení se do Pilotního programu časného záchytu karcinomu plic. Dne 22. července 2022 akreditované radiologické pracoviště prachatické nemocnice získalo Osvědčení o splnění podmínek a zařazení do Pilotního programu časného záchytu karcinomu plic. Toto osvědčení je platné do konce roku 2024.

celá zpráva

01. 08. 2022 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Protiemidemiologická opatření v Nem. ST z důvodu nárůstu pozitivně testovaných osob na nemoc covid-19

Z důvodu zvyšujícího se počtu pozitivně testovaných osob na onemocnění covid-19 žádá Nemocnice Strakonice, a.s., osoby přicházející na vyšetření o ohleduplnost a dodržování epidemiologických pravidel. • při vstupu do budov Nemocnice Strakonice proveďte dezinfekci rukou • dodržujte objednací časy a snažte se tak omezit pobyt v čekárně na minimum • pokud na sobě pociťujete příznaky respiračního onemocnění, použijte ochranu dýchacích cest (respirátor třídy FFP2)

celá zpráva