Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Písecká nemocnice spouští ambulanci pro pacienty s osteoporózou

Písecká nemocnice spouští ambulanci pro pacienty s osteoporózou

Dneškem zahajuje provoz Osteologická ambulance Nemocnice Písek, která bude sloužit péči o pacienty s osteoporózou, lidově řídnutím kostí. Bude otevřena v úterky a čtvrtky a bude zajišťovat kompletní léčbu nemocných s osteoporózou.

 

Ambulance bude fungovat v prostorách Metabolické poradny a Nutriční ambulance Oddělení klinické biochemie v pavilonu Q Nemocnice Písek. Pacienty s již hotovým denzitometrickým vyšetřením do ní budou objednávat praktičtí lékaři a gynekologové. Péči v ambulanci budou poskytovat lékaři prof. Vladimír Palička, uznávaný odborník na klinickou biochemii a osteoporózu, a Pavel Malina, primář Oddělení klinické biochemie Nemocnice Písek, spolu se zdravotní sestrou Monikou Kmetkovou.

„Dosud jsme v nemocnici léčili osteoporózu zejména v Revmatologické ambulanci. Kvůli nárůstu počtu nově diagnostikovaných pacientů s touto chorobou, který souvisí se spuštěním programu prevence, vyhledávání a léčby osteoporózy Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, jsme se rozhodli pro otevření zvláštní ambulance,“ řekl Pavel Malina.