Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Gymnazisté vydělali 25 tisíc pro strakonickou nemocnici

Gymnazisté vydělali 25 tisíc pro strakonickou nemocnici

Zadělat, vyválet, vykrájet, upéct, nazdobit, zabalit, prodat a utržené peníze darovat. To je recept studentů Gymnázia Strakonice, jak pomáhat. Už dlouhou řádku let začátkem adventu provoní gymnaziální kuchyň a jídelnu perníčky, které studenti upečou, nazdobí a následně prodají na adventních trzích pod rumpálem. „Výtěžek pak darují na dobrou věc. Letos se rozhodli podpořit Dětské oddělení Nemocnice Strakonice. Podařilo se jim vydělat 25 tisíc korun,“ řekl při předávání šeku ředitel gymnázia Miroslav Hlava, kterého těší, že studenti i pedagogové neváhají a ve svém volném čase se věnují dobrovolné a prospěšné práci pro druhé.

Šek za nemocnici převzali ředitel Tomáš Fiala a primář dětského oddělení Martin Gregora. Právě na dětském oddělení peníze pomohou. „Finance investujeme do nového přístrojového vybavení,“ poděkoval studentům ředitel Fiala. „Uvažovali jsme, že bychom pořídili nový lineární dávkovač. Díky tomu bychom mohli dva starší vyřadit,“ má konkrétné představu a těší se na modernizaci vybavení primář Gregora.

Celkem se do práce na výrobě a prodeji perníčků zapojilo 62 studentek a studentů. Ve školní jídelně prý při zdobení panovala dobrá nálada. „Pouštěli jsme si vánoční písničky. Bylo to fajn,“ vrátila se o pár týdnů zpět Viktorie Chodová. Zkušenosti s prodejem už nebyly vždy jen pozitivní. „Kupující jsme museli spíš oslovovat. Někdo se podíval a šel dál, někdo byl nepříjemný. Ale většinou byli milí. Dokonce koupili i víc balení perníčků najednou,“ podělila se o zážitky z prodeje Anna Reisingerová.

Spolupráce nemocnice a Gymnázia Strakonice je dlouhodobá. Výtěžky z vybraných koncertů právě dětskému oddělení pravidelně předává také pěvecký sbor gymnázia. Tyto finance většinou slouží na nákup výtvarných potřeb pro malé pacienty. Nemocnice zase studentům 3. a 4. ročníků připravuje exkurze po nemocnici a zájemcům o studium medicíny a dalších zdravotnických profesí nabízí konzultace, praxe a stáže.