Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne
Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

12. 04. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

K očkovacímu centru přibyla venkovní čekárna

Prostorný přístřešek, který bude sloužit jako venkovní čekárna pro zájemce o očkování proti onemocnění Covid, právě přibyl k pavilonu OČKO v Nemocnici Písek. Přístřešek využijí zejména ti, kteří dorazí na očkování s předstihem.

celá zpráva

06. 04. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Zemřel emeritní primář chirurgie písecké nemocnice MUDr. Václav Čečelovský

30. březen 2021 byl posledním dnem života medicínské legendy emeritního primáře chirurgie Václava Čečelovského. Těžko napsat něco nebolavého o člověku, který znamenal pro tisíce operovaných život, pro některé kamaráda, pro řadu autoritu, pro mne také život o službách a při nich noční boje na sálech a vyšetřovnách, krásný chvíle u dávných příběhů chirurgie, bitvy za nové cesty medicíny na kongresech. Přitom doma u cirkulárky a v brázdě brambor na traktoru by v něm chirurga s rukama hodináře nikdo nehledal.

celá zpráva

26. 03. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Změna péče o cévní mozkové příhody v Jihočeském kraji

V Jihočeském kraji vzniklo v rámci holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. v pondělí 22. března třetí iktové centrum pro pacienty s mozkovou příhodou.

celá zpráva

18. 03. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Stanovisko Nemocnice České Budějovice k přednostnímu antigennímu testování řidičů nákladní dopravy

Centrální řídící tým MZ ČR vydal „Metodický pokyn k zajištění testování řidičů nákladní dopravy“ dostupný na https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/03/Metodický-pokyn-k-testován%C3%AD-řidičů-nákladn%C3%AD-přepravy.pdf. Předmětem pokynu je doporučení udělení výjimky pro řidiče nákladní dopravy, která jim umožní podstoupit antigenní test na průkaz antigenu viru SARS-CoV-2 bez povinnosti předchozího objednání.

celá zpráva

16. 03. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nové video přináší Jihočechům praktické rady pro úspěšné dokončení rezervace termínu očkování

V Jihočeském kraji je v provozu 7 očkovacích center. Nemocnice České Budějovice, a.s. připravila na základě poznatků z provozu instruktážní video, které napomůže úspěšnému dokončení rezervace termínu očkování.

celá zpráva

09. 03. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Světový den ledvin připomíná závažnost onemocnění tohoto orgánu

Přestože je už rok péče o zdraví podřizována pandemii Covid, písečtí zdravotníci upozorňují na četnost a závažnost onemocnění ledvin. Ta vedou ve svých důsledcích k závažnému poškození zdraví s nutností nahradit funkci ledvin. Důležitost péče o ledviny nám připomíná Světový den ledvin, který se tradičně koná druhý březnový čtvrtek, letos tedy připadá na 11. 3.

celá zpráva

03. 03. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Ženám s rakovinou prsu nabízí písecká nemocnice kompletní péči

Písecká nemocnice nabízí jako jedno z málo pracovišť v jižních Čechách komplexní diagnostiku i léčbu ženám s rakovinou prsu. Součástí zdejších služeb je také mamologická poradna, v plánu pak pořádání setkání pacientek k předávání zkušeností. Vzhledem k tomu, že karcinom prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen a postihne až sedm tisíc Češek ročně, je rozvoj mamologické péče v Písku velmi vítaný.

celá zpráva

28. 02. 2021 / Nemocnice Tábor, a. s.

Očkování proti COVID-19 v táborském okrese

Oběma dávkami bylo doposud naočkováno 2.066 osob. První dávkou dalších 2.442 osob. Dohromady 4.508 osob, z toho například seniorů ve věkové skupině 80+ to bylo 2.449 osob a klientů a zaměstnanců domovů důchodců a pečovatelských služeb dohromady 901 osob. Zbytek tvoří především zdravotničtí pracovníci a rizikoví pacienti.

celá zpráva

22. 02. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku vypomáhají ochromeným nemocnicím Karlovarského kraje

Písečtí zdravotníci vypomáhají s péčí o covidové pacienty některým více ochromeným zdravotnickým zařízením Karlovarského kraje, konkrétně nemocnicím v Chebu a Sokolově. Odtud přijali k hospitalizaci na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) 4 pacienty a na standardní lůžka s kyslíkem 3 pacienty. Dovoluje to dosud stabilní situace v Nemocnici Písek, kde je v posledních týdnech hospitalizováno 35 až 40 pacientů.

celá zpráva

17. 02. 2021 / Nemocnice Tábor, a. s.

ZMĚNA místa OČKOVÁNÍ proti COVID 19

Od čtvrtka 18. února.2021 bude očkování proti COVID 19 prováděno v „OČKU“ na zimním stadionu v Táboře (viz mapa). Do té doby se očkovalo přímo v nemocnici.

celá zpráva

12. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přijímá pacienty s COVID-19 z ostatních krajů

Do českobudějovické nemocnice bylo ve čtvrtek 11. února přeloženo z nemocnice v Chebu k hospitalizaci celkem 5 pacientů s COVID-19, jejichž stav nevyžadoval intenzívní péči. O dalších 5 hospitalizovaných pacientů se podělila Nemocnice Strakonice, a.s. a Nemocnice Písek, a.s. Nemocnice České Budějovice, a.s. v předchozích týdnech takto převzala do péče dalších 7 pacientů z ostatních krajů, z toho 3 v těžkém stavu na umělé plicní ventilaci.

celá zpráva

11. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zakoupila novou SPECT/CT kameru

Nemocnice České Budějovice, a.s. dokončila obnovu přístrojového vybavení na Oddělení nukleární medicíny. Z vlastních zdrojů pořídila v hodnotě 16 milionů korun nejmodernější verzi zobrazovacího systému SPECT/CT.

celá zpráva

10. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice převzala od společnosti LINET hlavní cenu za vítězství v anketě Nemocnice ČR 2020

Nemocnice České Budějovice, a.s. byla nejlépe hodnocenou nemocnicí v rámci celé České republiky. Uspěla v hodnocení spokojenosti a bezpečnosti pacientů, zaměstnanců a také v kategorii finanční kondice a stala se tak absolutním vítězem pro rok 2020.

celá zpráva

04. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zakoupila jako první v Evropě mikrochirurgické odsávací zařízení Takayama

Zakoupením mikrochirurgické odsávačky s oplachem značky Takayama v hodnotě půl milionu korun českobudějovická nemocnice významně podpořila další možný rozvoj mikrochirurgické operativy.

celá zpráva

02. 02. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

OČKO není plně využité kvůli nedostatku vakcín

Přestože je písecké očkovací centrum už nyní připraveno pojmout denně až tisíc zájemců o očkování proti onemocnění Covid-19, vzhledem k omezenému množství vakcíny očkuje výrazně méně. Důvodem je nedostatek vakcín, které do krajských nemocnic míří od státu.

celá zpráva

28. 01. 2021 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice dokončila modernizaci zázemí Oddělení klinické biochemie a hematologie. Vybudovala hygienickou smyčku

Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Prachatice, a.s., disponuje hygienickou smyčkou. Její stavba, která začala vloni v listopadu, byla dokončena v úterý 26. ledna.

celá zpráva

21. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecké vakcinační centrum bude místo nemocniční elektroléčby

Jeden z okrajových pavilonů v areálu písecké nemocnice se na příští měsíce přemění ve vakcinační centrum. Zájemcům o očkování proti onemocnění Covid-19 bude určeno celé suterénní patro dosavadní elektroléčby s přístupem z Budějovické ulice, které umožní očkovat 80 lidí za hodinu, tedy 600 až 1000 lidí za den.

celá zpráva

14. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice vyhověly žádosti Národního dispečinku lůžkové péče o převzetí pacientů s velmi těžkým průběhem onemocnění covid-19 na lůžka intenzivní péče

Dostatečná kapacita lůžkového fondu jihočeských nemocnic umožnila přijetí 3 pacientů z Karlovarského kraje.

celá zpráva

13. 01. 2021 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Omezení návštěv v Nemocnici Strakonice i nadále trvá

Z důvodu stále nepříznivé a horšící se epidemické situace a rostoucímu počtu hospitalizovaných pacientů s vážným průběhem onemocnění covid-19 i nadále trvá v Nemocnici Strakonice, a.s. omezení návštěv.

celá zpráva

12. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Píseckou nemocnici si oblíbily rodičky z jiných okresů

V písecké porodnici přišlo v roce 2020 na svět celkem 969 dětí, z toho 505 chlapců a 464 děvčat. Pro srovnání: v roce 2019 se v písecké porodnici narodilo 993 dětí, což je nejvíce za posledních 30 let. Celých 47 procent rodiček vloni přijelo do Písku z jiných okresů, což svědčí o oblibě písecké porodnice.

celá zpráva