Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

17. 10. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Pro malý zájem pozastavila Nemocnice Prachatice očkování proti covidu

Nemocnice Prachatice, a.s. v současné době nebude pro malý zájem vypisovat další termíny očkování proti nemoci COVID-19.

celá zpráva

09. 10. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Prachatická nemocnice pořídila další dva zbrusu nové sanitní vozy

Pro omlazení vozového parku zakoupila prachatická nemocnice dvě nová sanitní vozidla, která nahradí starší vozy. Nemocnice tak pokračuje v obnově vozového parku sanitek, kterých má momentálně celkem 10 včetně rezervních. Sanitky Ford Transit Custom byly pořízeny podle investičního plánu a vyšly nemocnici zřizovanou Jihočeským krajem na 2 715 800 Kč bez DPH.

celá zpráva

09. 10. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Ve Strakonicích mohou pacienti den po operaci domů

Pacientů, kteří chtějí podstoupit operaci v režimu jednodenní péče, přibývá. Novinku, kdy pacient ráno nastoupí do nemocnice na operaci a do 24 hodin ji pouští, zavedla strakonická nemocnice letos na jaře. Využívá se především u pacientů při plánovaných operacích křečových žil, kýly, hemoroidů nebo slepého střeva.

celá zpráva

21. 09. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Den, který vám otevře oči a posílí vaše srdce - 25. 9. 2023

Přijďte s námi oslavit Den srdce. Připravili jsme pro vás bohatý program, kde se dozvíte, jak chránit své zdraví. Můžete si nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, poradit se o správné životosprávě, nebo zjistit, jak na správnou rekonvalescenci po úrazu, a mnoho dalšího. Třešničkou celé akce bude autogramiáda hráčů HC Banes MOTOR České Budějovice.

celá zpráva