Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne
Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

10. 03. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrové místo COVID-19

Českobudějovická nemocnice přesouvá od pondělí 14. března odběrové místo pro PCR diagnostiku COVID-19 z hlavního parkoviště před nemocnicí do pavilonu E, ve kterém sídlí Infekční oddělení.

celá zpráva

04. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se letos opět přihlásí ke Světovému dni ledvin

Ani v době pandemie Covid-19 nepřestávají lékaři písecké nemocnice šířit osvětu k četnosti a závažnosti onemocnění ledvin. Ta budou podle zdravotnických prognóz do roku 2040 pátou hlavní příčinou úmrtí na světě. K nižší úmrtnosti i větší efektivitě léčby přitom významně přispívá včasný záchyt těchto nemocí. „Proto je dostatečná informovanost a péče o ledviny tak důležitá,“ říká primář Hemodialyzačního oddělení Nemocnice Písek MUDr. Zdeněk Hobzek.

celá zpráva

04. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Lékaři písecké nemocnice úspěšně pečují o desítky pacientů s transplantovanou ledvinou

Ledviny jsou nejčastěji transplantovaným orgánem. První transplantace ledviny v ČR byla provedena v Hradci Králové v roce 1961, nebyla úspěšná. Ta první úspěšná proběhla v roce 1966 v IKEM v Praze – Krči. V roce 2020 bylo v České republice transplantováno 443 ledvin, o rok později 415. Nejvíce výkonů se provádí v pražském IKEM, vloni to bylo 306 výkonů. Čekací doba na novou ledvinu je v ČR průměrně 2 roky, to je méně než v jiných evropských zemích.

celá zpráva

03. 03. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. - primář/ primářka Gynekologicko-porodnického oddělení.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Představenstvo Nemocnice Prachatice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice: primář/ primářka Gynekologicko-porodnického oddělení.

celá zpráva