Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

07. 01. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká porodnice přivedla na svět rekordní počet miminek

Jedna maminka zde vloni porodila dvakrát V roce 2019 se v písecké porodnici narodilo celkem 993 dětí. Je to nejvíce za posledních 29 let, tedy od roku 1990! Vzhledem k tomu, že děti narozené v roce 1990 byly většinou počaty ještě za minulého režimu, lze říci, že během loňska přišel na svět nejsilnější polistopadový ročník.

celá zpráva

06. 01. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Poslední den roku 2019 byl pro jihočeské zdravotníky opět náročný

Lékaři úrazových ambulancí jihočeských nemocnic měli již tradičně poslední den roku 2019 napilno. Silvestrovské oslavy jsou každý rok spojeny s úrazy a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

celá zpráva

06. 01. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

První letošní miminko narozené na jihu Čech se jmenuje Adam a je ze Strakonic

Již 27 minut po půlnoci se v Nemocnici Strakonice narodilo první jihočeské miminko roku 2020. Rodiče mu dali jméno Adam.

celá zpráva

06. 01. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Na nové monografii Kardiochirurgie v instruktivních kazuistikách se podíleli odborníci převážně z českobudějovické nemocnice

Kardiochirurgie v instruktivních kazuistikách. Tak se jmenuje nová kniha nakladatelství Maxdorf, jejímž hlavním autorem je MUDr. Vojtěch Kurfirst, Ph.D. Další spoluautoři této knihy jsou převážně z Oddělení kardiochirurgie a hrudní chirurgie Nemocnice České Budějovice, a.s.

celá zpráva