Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

13. 09. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Léčbu i pobyt v písecké nemocnici zlepší další modernizace

Rychlejší vyšetření, šetrnější operace, čistší vzduch i bezpečnější informační systém. Takový dopad na pacienty bude mít další modernizace písecké nemocnice, k níž vedení krajského zdravotnického zařízení využije státní i evropské dotace. Za více než 80 milionů korun například nakoupí nové přístroje a další miliony investuje do energeticky úsporných opatření, užitkového elektromobilu a posílení ochrany digitálních dat.

celá zpráva

06. 09. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku zajišťují kvalitní péči o nevyléčitelně nemocné a seniory

Nejen špičkovou medicínu, ale také kvalitní zdravotní a ošetřovatelskou péči o nevyléčitelně a dlouhodobě nemocné seniory poskytuje písecká nemocnice. Pacienti, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou, zde mají zajištěny důstojné podmínky pro závěrečnou fázi svého života bez fyzického a psychického utrpení.

celá zpráva

01. 08. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Pilotní program časného záchytu karcinomu plic

Nemocnice Prachatice, a.s. požádala v květnu letošního roku MZ ČR o zapojení se do Pilotního programu časného záchytu karcinomu plic. Dne 22. července 2022 akreditované radiologické pracoviště prachatické nemocnice získalo Osvědčení o splnění podmínek a zařazení do Pilotního programu časného záchytu karcinomu plic. Toto osvědčení je platné do konce roku 2024.

celá zpráva

01. 08. 2022 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Protiemidemiologická opatření v Nem. ST z důvodu nárůstu pozitivně testovaných osob na nemoc covid-19

Z důvodu zvyšujícího se počtu pozitivně testovaných osob na onemocnění covid-19 žádá Nemocnice Strakonice, a.s., osoby přicházející na vyšetření o ohleduplnost a dodržování epidemiologických pravidel. • při vstupu do budov Nemocnice Strakonice proveďte dezinfekci rukou • dodržujte objednací časy a snažte se tak omezit pobyt v čekárně na minimum • pokud na sobě pociťujete příznaky respiračního onemocnění, použijte ochranu dýchacích cest (respirátor třídy FFP2)

celá zpráva