Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

06. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Vjezd do písecké nemocnice zrychlí kamery

Vjezd i výjezd z písecké nemocnice bude jednodušší i rychlejší. Pohyb vozidel přes závoru tu bude řídit kamerový systém s detekcí státních poznávacích značek vozidel. Díky němu ubydou časové prostoje spojené se skenováním a ověřováním velké části tištěných parkovacích lístků nebo s ověřováním zaměstnaneckých čipů. Systém za téměř 400 tisíc korun bude fungovat už za několik týdnů.

celá zpráva

01. 06. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Hematologicko-transfúzní oddělení povede Marcela Kellnerová

Novou primářkou Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Písek bude od prvního června Marcela Kellnerová, dosavadní zástupkyně primářky. V čele oddělení, které se zabývá onemocněním krve, jejím vyšetřováním i dárcovstvím, nahradí Helenu Kubánkovou. Ta odchází do důchodu a na oddělení bude působit jako emeritní primářka.

celá zpráva

31. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

V areálu prachatické nemocnice se měnilo dopravní značení

V minulém týdnu bylo v areálu Nemocnice Prachatice, a.s. změněno dopravní značení. Pro pacienty, kteří jsou držiteli karty ZTP bylo vyznačeno 6 míst u zadního vchodu do areálu nemocnice. Dvě místa jsou naproti radiodiagnostickému oddělení, dvě naproti JIP a dvě u hemodialýzy.

celá zpráva

31. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nová pračka víc vypere a ušetří práci

V pátek 26. května byla v prachatické nemocnici uvedena do provozu nová hygienická pračka. Ta byla vysoutěžená ve veřejné zakázce a dodala ji firma Pragoperun. Pračka najednou vypere až 90 kg prádla. Nahradila původní pračku z roku 1992.

celá zpráva