Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

03. 05. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Světový den hygieny rukou

Světový den hygieny rukou připadá na datum 5.5. Symbolika pěti prstů na každé ruce je jasná. Protože letos vychází 5. květen na neděli, rozhodli jsme se osvětu v hygieně rukou o den posunout. V pondělí 6. května bude mít veřejnost možnost si v nemocniční Lékárně Katovická vyzkoušet, jestli si myje ruce správně. Po umytí rukou antibakteriální dezinfekcí si pod speciální UV lampou zájemci prohlédnou, zda je mají dokonale čisté, či někde ještě zůstaly nečistoty.

celá zpráva

02. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Urgentní příjem jindřichohradecké nemocnice je tu pro pacienty s akutními zdravotními problémy už 10 let.

Lékaři a sestry na urgentním příjmu Nemocnice Jindřichův Hradec měsíčně ošetří v průměru 2 200 pacientů. Před deseti lety, když urgent začínal, to bylo 900 pacientů. Personál je zde vždy připraven přijmout pacienty ve vážném stavu, ať už je do nemocnice dopraví zdravotnická záchranná služba nebo přicházejí sami.

celá zpráva

23. 04. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Do zlepšení péče o pacienty písecké nemocnice půjde letos 150 milionů korun

Pacienti písecké nemocnice se mohou těšit na další zlepšení zdravotní péče. Vedení nemocnice do ní letos plánuje investovat 150 milionů korun. Finance použije například na rekonstrukci Interního oddělení, nákup nových moderních přístrojů nebo na posílení ochrany dat v informační síti.

celá zpráva

22. 04. 2024 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Titul MEDIK ROKU 2024 získal tým studentů medicíny v Hradci Králové

Osmý ročník soutěže MEDIK ROKU je minulostí. V sobotu 20. dubna 2024 v Nemocnici Prachatice, a.s., soutěžilo 15 týmů studentů 4. až 6. ročníků lékařských fakult z univerzit v Brně, Hradci Králové, Plzni, Praze a Olomouci. Celkem 13 disciplín prověřilo jejich teoretické znalosti, praktické dovednosti, schopnost spolupráce a často i odolnost ve stresových situacích.

celá zpráva