Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

22. 05. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

TISKOVÁ ZPRÁVA k návštěvě Andreje Babiše v Nemocnici Tábor, a.s. dne 22.5.2020

Premiér Andrej Babiš navštívil dne 22.5.2020 táborskou nemocnici. Na své návštěvě se setkal zhruba se 40 zaměstnanci. Diskuse se zaměstnanci se účastnila i hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská a zástupci vedení nemocnice jako ředitel Ivo Houška a hlavní sestra Dana Podholová.

celá zpráva

19. 05. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice provedla první jihočeskou endoskopickou resekci výhřezu meziobratlové ploténky

Historicky první endoskopickou operaci výhřezu meziobratlové ploténky provedli ve čtvrtek 14. května neurochirurgové MUDr. Ondřej Teplý a MUDr. David Měšťan z Nemocnice České Budějovice, a.s. Na obě operace dohlížel MUDr. Karel Máca, Ph.D. z Neurochirurgické kliniky FN Brno a LF MU Brno, který se dlouhodobě věnuje neuroendoskopické operativě.

celá zpráva

18. 05. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice snižuje cenu testů pro samoplátce

Od 16. května snižuje Nemocnice Strakonice, a.s. cenu vyšetření PCR na COVID-19 pro samoplátce na 1756 Kč.

celá zpráva

18. 05. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice ruší centrální třídící místo. Triáž bude probíhat již na pracovištích

Centrální třídící místo pro pacienty směřující do strakonické nemocnice fungovalo v prostoru centrální recepce pavilonu operačních oborů od 2. 4. 2020. K 18. 5. 2020 jej Nemocnice Strakonice, a.s. s ohledem na příznivou epidemiologickou situaci ruší.

celá zpráva