Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

13. 07. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku využijí k rehabilitaci pacientů rozlehlou zahradu

Písecká nemocnice chystá další novinku pro své pacienty. Připravuje venkovní rehabilitaci, která bude sloužit zejména lidem po úrazech, akutních onemocněních pohybové soustavy, operacích nebo jiných potížích vyžadujících další péči. Otevřený pavilon rehabilitace bude v rozlehlé nemocniční zahradě součástí komplexu arboreta – části zahrady, zaměřené na pěstění dřevin.

celá zpráva

29. 06. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

V Nemocnici České Budějovice simulovaně hořelo. Krajská nemocnice cvičila evakuaci svých pracovišť.

Českobudějovická nemocnice v červnu prověřila požární evakuační plány v simulovaných situacích. Nácviky evakuace budou postupně pokračovat na dalších pracovištích nemocnice.

celá zpráva

22. 06. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice dokončila kompletní rekonstrukci Gastroenterologického oddělení

Necelé tři měsíce po otevření nového endoskopického centra Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. byla dokončena také rekonstrukce ambulantní části tohoto pracoviště. V rekordním čase se podařilo původní ambulantní a endoskopické prostory přestavět a vytvořit moderní zázemí pro ambulantní péči o gastroenterologické pacienty

celá zpráva

21. 06. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice investovala do svého rozvoje stovky milionů

Moderní přístroje, nové pokoje, krásnější prostředí – písecká nemocnice se v uplynulých letech výrazně proměnila. Do svého rozvoje investovala jen během posledních pěti let v součtu více než 200 milionů korun s cílem zvýšit komfort pacientů při jejich hospitalizaci nebo návštěvě ambulancí a samozřejmě kvalitu.

celá zpráva