Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

15. 05. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Vysvětlení ceny za PCR vyšetření v jihočeských nemocnicích pro samoplátce

Od 15. května platí cenový předpis MZ ČR 8/2020/CAU, který stanovuje maximální cenu za mikrobiologické vyšetření metodou PCR na COVID-19 (jde o přímý průkaz viru) a cenu za odběr biologického materiálu v souvislosti s COVID-19. Cena za mikrobiologické vyšetření se skládá ze dvou výkonů s maximální cenou 760 Kč a 914 Kč, celkem tedy 1674 Kč. Cena za odběr biologického materiálu je 82 Kč. Celkem tedy je cena za regulované výkony 1756 Kč. To ale nejsou všechny náklady spojené s testem PCR a jeho výsledkem.

celá zpráva

12. 05. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Okresní agrární komora poskytla nemocnici finanční dar

Okresní agrární komora Tábor, zastoupená Ing. Miroslavem Vondruškou, Ing. Martinem Habartem a Miroslavem Drsem, poskytla finanční dar z prostředků sbírky konané mezi členy dárce. Tento finanční dar ve výši 283.000,- Kč byl poskytnut za účelem nákupu ventilátoru Savina 300, který má pomoci zvládnout léčbu těžké formy koronavirové infekce u nemocných okresu Tábor a v běžném provozu bude používán k záchraně životů nemocných s těžkými formami srdečního selhání, všech druhů pneumonií a léčby chronické obstrukční choroby bronchopulmonální.

celá zpráva

05. 05. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Koncert pro nemocnici a hospic Jordán v Táboře

Římskokatolická farnost v Mladé Vožici chystá koncert pro táborskou nemocnici a hospic, jako poděkování zdravotníkům a povzbuzení pacientům. Účinkují Josef Dušek a Ivan Kubát. Koncert se uskuteční v neděli 10. května 2020 v kostele sv. Martina v Mladé Vožici od 17.00 hodin (online na youtube farnost Mladá Vožice). Výtěžek z tohoto koncertu bude věnován hospici Jordán v Táboře.

celá zpráva

04. 05. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice se vrací do normálního provozu

S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci v regionu obnovuje Nemocnice Prachatice, a.s. provoz všech ambulancí, lůžek i operativy. Ruší tak s účinností od 5. 5. 2020 předchozí omezení.

celá zpráva