Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

12. 11. 2018 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nadace ČEZ podpořila zvýšení antimikrobiální ochrany na ortopedickém operačním sále Nemocnice Prachatice

Projekt s názvem „Zvýšení antimikrobiální ochrany na ortopedickém operačním sále“ prachatické nemocnice podpořila v grantovém řízení Podpora regionů Nadace ČEZ. Poskytnutý příspěvek je 190 tisíc korun, celkové náklady 390 021 korun s DPH.

celá zpráva

09. 11. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

Inkontinenci žen řeší v Písku už bez operace

Ženy s inkontinencí (neboli s potíží s unikáním moči) mají v jižních Čechách novou možnost zbavit se jí i bez operace. Lékaři písecké nemocnice v letošním roce zavedli zcela novou metodu léčby ženské stresové inkontinence, kterou je aplikace látky zvané Bulkamid do okolí močové trubice.

celá zpráva

05. 11. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovická radnice vzdá hold neonatologickému oddělení, předčasně narozeným dětem i jejich rodičům

K oslavám Světového dne předčasně narozených dětí se v pátek 9. listopadu připojí radnice města České Budějovice. Stejně jako mnohé významné světové objekty (například Eiffelova věž či The Empire State Building) bude nasvícena purpurovou barvou. Poctí tak mimo jiné i Neonatologické oddělení Nemocnice České Budějovice, které se řadí mezi velice úspěšná pracoviště svého druhu v České republice.

celá zpráva

30. 10. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku se chystá setkání předních biochemiků

Jak poznat časné poškození ledvin podle rozboru krve? Které látky poukazují na náhlé příhody břišní? Těmito a dalšími otázkami se budou zabývat kliničtí biochemici v Písku. Klinická biochemie je specializované odvětví medicíny, které se zabývá zkoumáním a měřením chemických látek například v krvi či moči pacientů. Několik desítek lékařů a laboratorních specialistů se setká 1. a 2. listopadu v penzionu U Malířských v Písku.

celá zpráva