Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

12. 04. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

K očkovacímu centru přibyla venkovní čekárna

Prostorný přístřešek, který bude sloužit jako venkovní čekárna pro zájemce o očkování proti onemocnění Covid, právě přibyl k pavilonu OČKO v Nemocnici Písek. Přístřešek využijí zejména ti, kteří dorazí na očkování s předstihem.

celá zpráva

06. 04. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Zemřel emeritní primář chirurgie písecké nemocnice MUDr. Václav Čečelovský

30. březen 2021 byl posledním dnem života medicínské legendy emeritního primáře chirurgie Václava Čečelovského. Těžko napsat něco nebolavého o člověku, který znamenal pro tisíce operovaných život, pro některé kamaráda, pro řadu autoritu, pro mne také život o službách a při nich noční boje na sálech a vyšetřovnách, krásný chvíle u dávných příběhů chirurgie, bitvy za nové cesty medicíny na kongresech. Přitom doma u cirkulárky a v brázdě brambor na traktoru by v něm chirurga s rukama hodináře nikdo nehledal.

celá zpráva

26. 03. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Změna péče o cévní mozkové příhody v Jihočeském kraji

V Jihočeském kraji vzniklo v rámci holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. v pondělí 22. března třetí iktové centrum pro pacienty s mozkovou příhodou.

celá zpráva

18. 03. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Stanovisko Nemocnice České Budějovice k přednostnímu antigennímu testování řidičů nákladní dopravy

Centrální řídící tým MZ ČR vydal „Metodický pokyn k zajištění testování řidičů nákladní dopravy“ dostupný na https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/03/Metodický-pokyn-k-testován%C3%AD-řidičů-nákladn%C3%AD-přepravy.pdf. Předmětem pokynu je doporučení udělení výjimky pro řidiče nákladní dopravy, která jim umožní podstoupit antigenní test na průkaz antigenu viru SARS-CoV-2 bez povinnosti předchozího objednání.

celá zpráva