Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

21. 05. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek pořídila pro rodičky moderní přenosný ultrazvuk

Nemocnice Písek rozšířila vybavení Gynekologicko-porodnického oddělení o nejmodernější ultrazvukový přístroj s vynikajícím zobrazením. To hraje klíčovou roli při vyšetření nejrůznějších závažných stavů během těhotenství, při porodu i po něm. Nový přístroj je mobilní, takže vyšetření významně urychluje a zároveň zvyšuje pohodlí rodiček.

celá zpráva

20. 05. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

INOVACE V PÉČI O PACIENTY. V TÁBORSKÉ NEMOCNICI PROBĚHL WORKSHOP O CÉVNÍCH VSTUPECH

Inovace a péče o pacienty V rámci našeho neustálého úsilí o zlepšení péče o pacienty jsme měli tu čest zúčastnit se Workshopu o cévních vstupech ve spolupráci s firmou Teleflex, pod vedením Mgr. Martiny Douglas, PICC Team Leader FN Olomouc. Tato událost byla zaměřena na lékaře a zdravotnické pracovníky, kteří se podílejí na zavádění a péči o střednědobé a dlouhodobé cévní vstupy.

celá zpráva

20. 05. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice zvyšuje připravenost personálu na případný útok aktivního střelce

Dne 23. května 2024 proběhne v Nemocnici Strakonice rozsáhlé policejní cvičení, jehož cílem je nastavit a prověřit postupy pro případ, kdy by nemocnici napadl aktivní střelec. Toto cvičení bude simulovat reálnou situaci a proběhne v prostorech chirurgické ambulance v pavilonu operačních oborů. Cvičení se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2024 od 11:00 do 14:00 hodin.

celá zpráva

15. 05. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek má jako jediná na jihu Čech akreditaci oboru urogynekologie

Urogynekologické centrum Nemocnice Písek, které patří v oblasti řešení inkontinence, sestupů dělohy, pochvy a dalších potíží pánevního dna mezi největší pracoviště v celé České republice, získalo akreditaci. Vedle diagnostiky a léčby pacientek může v oboru urogynekologie nově zajišťovat i odborné vzdělávání lékařů – jako jediné pracoviště svého druhu na jihu Čech. Akreditace je příslibem přílivu nových lékařů do Písku a dalšího růstu urogynekologického centra.

celá zpráva