Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

22. 02. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku vypomáhají ochromeným nemocnicím Karlovarského kraje

Písečtí zdravotníci vypomáhají s péčí o covidové pacienty některým více ochromeným zdravotnickým zařízením Karlovarského kraje, konkrétně nemocnicím v Chebu a Sokolově. Odtud přijali k hospitalizaci na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) 4 pacienty a na standardní lůžka s kyslíkem 3 pacienty. Dovoluje to dosud stabilní situace v Nemocnici Písek, kde je v posledních týdnech hospitalizováno 35 až 40 pacientů.

celá zpráva

17. 02. 2021 / Nemocnice Tábor, a. s.

ZMĚNA místa OČKOVÁNÍ proti COVID 19

Od čtvrtka 18. února.2021 bude očkování proti COVID 19 prováděno v „OČKU“ na zimním stadionu v Táboře (viz mapa). Do té doby se očkovalo přímo v nemocnici.

celá zpráva

12. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přijímá pacienty s COVID-19 z ostatních krajů

Do českobudějovické nemocnice bylo ve čtvrtek 11. února přeloženo z nemocnice v Chebu k hospitalizaci celkem 5 pacientů s COVID-19, jejichž stav nevyžadoval intenzívní péči. O dalších 5 hospitalizovaných pacientů se podělila Nemocnice Strakonice, a.s. a Nemocnice Písek, a.s. Nemocnice České Budějovice, a.s. v předchozích týdnech takto převzala do péče dalších 7 pacientů z ostatních krajů, z toho 3 v těžkém stavu na umělé plicní ventilaci.

celá zpráva

11. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zakoupila novou SPECT/CT kameru

Nemocnice České Budějovice, a.s. dokončila obnovu přístrojového vybavení na Oddělení nukleární medicíny. Z vlastních zdrojů pořídila v hodnotě 16 milionů korun nejmodernější verzi zobrazovacího systému SPECT/CT.

celá zpráva