Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

02. 05. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Operace střevního nádoru v Písku: zítra jídlo, pozítří doma

Moderní laparoskopické operace tlustého střeva a konečníku, na které se specializují chirurgové z písecké nemocnice, přinesly překvapivé výsledky: průměrná doba hospitalizace pacientů se zkrátila o polovinu. I po náročných zákrocích, například odstranění pravé poloviny tlustého střeva, může být pacient doma už třetí den. Hospitalizace při operaci tradiční metodou přitom trvá i déle než týden.

celá zpráva

28. 04. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Od úterý 2. května 2023 najdou pacienti Lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v pavilonu „C“ v horním areálu, a to v prostoru urgentního příjmu v přízemí pavilonu C

Lékařskou pohotovostní službu (LPS) najdou pacienti od 2. května v pavilonu „C“ v horním areálu Nemocnice České Budějovice, a.s., v prostoru urgentního příjmu. Přesun LPS souvisí s projektem „Restrukturalizace a rekonstrukce horního areálu Nemocnice České Budějovice, a.s.“, jehož cílem je vytvořit moderní a logicky uspořádanou nemocnici, opustit dolní areál, veškeré provozy přesunout pouze do areálu horního a vytvořit v něm podmínky pro fungování oborů akutní péče v podobě monobloku.

celá zpráva

28. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Fungování strakonické nemocniční lékárny o státním svátku 8.5.2023

Lékárna v areálu Nemocnice Strakonice, a.s. bude 8. 5. 2023 otevřená od 8 do 12 hodin.

celá zpráva

25. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Konec omezení návštěv ve strakonické nemocnici

S ohledem na příznivý epidemiologický vývoj Nemocnice Strakonice, a.s., již aktuálně nevyžaduje žádná specifická epidemiologická opatření či omezení režimu návštěv.

celá zpráva