Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

09. 03. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice, a.s. se připojuje ke Světovému dni ledvin

Den prevence onemocnění ledvin | 9. března 2023 | 8.00 – 13.00 Myslete na prevenci a nechte si ledviny vyšetřit.

celá zpráva

03. 03. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Vyšetření krve v písecké nemocnici automatizuje nový přístroj

Písecká nemocnice bude mít nový přístroj pro laboratorní vyšetření krve. Zařízení se systémem tzv. digitální morfologie automatizuje časově náročnou mikroskopii, která se tradičně provádí manuálně. Přístroj podobného typu v písecké hematologické laboratoři už nyní funguje, ale dosluhuje.

celá zpráva

27. 02. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Podpůrný paliativní tým v táborské nemocnici

V Nemocnici Tábor, a.s., byl založen podpůrný paliativní tým. Jde o specifickou formu poskytování specializované péče pacientům trpícím závažným nebo život ohrožujícím onemocněním, kteří jsou hospitalizováni ve zdravotnickém zařízení akutní a následné péče a jejich blízkým. Cílem je udržet dobrou kvalitu života, zmírnit bolest a další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovi důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. Podnět ke konziliu/intervenci může dát podpůrnému paliativnímu týmu ošetřující lékař, člen základního ošetřujícího týmu (sestra, psycholog, zdravotně-sociální pracovník) nebo i sám pacient a jeho rodina.

celá zpráva

20. 02. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písečtí patologové využijí služby svých kolegů z Budějovic

Písečtí patologové už nebudou muset zasílat vzorky tkání nemocných k doplňující analýze do laboratoří v jiných regionech. V oblasti tzv. prediktivní onkologické diagnostiky, která se zabývá zkoumáním genů ve zhoubných nádorech pacientů z důvodu jejich léčby, začnou spolupracovat s novou referenční laboratoří Nemocnice České Budějovice. Změnu plánují od letošního druhého pololetí.

celá zpráva