Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

10. 11. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice chystá další ekologické projekty

Písecká nemocnice se chová zodpovědně nejen k pacientům, ale i k přírodě. Při svém provozu dodržuje šetrný přístup k životnímu prostředí a svou modernizaci vede cestou energetických úspor. Nejinak tomu bude při nadcházející modernizaci technického zázemí.

celá zpráva

03. 11. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Zemřel Břetislav Shon, generální ředitel Nemocnice České Budějovice v letech 2005 – 2019

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že 2. 11. 2022 nás navždy opustil emeritní generální ředitel MUDr. Břetislav Shon. Za 14 let výkonu své funkce se nesmazatelným způsobem zapsal do dějin Nemocnice České Budějovice, a.s.

celá zpráva

01. 11. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nová příjezdová cesta k urgentnímu příjmu interních oborů

V září byla dokončena příjezdová komunikace k urgentnímu příjmu pro interní obory. V minulosti bylo nutné objíždět polovinu areálu nemocnice, aby se sanitky a interní akutní případy dostaly před hlavní vchod do pavilonu interních oborů. Nová komunikace významně zkrátí cestu uvnitř areálu a zrychlí tím ošetření akutních případů.

celá zpráva

01. 11. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici vyšetřují opičí neštovice

Laboratoř klinické mikrobiologie Nemocnice Písek rozšířila své služby o vyšetření opičích neštovic (Monkeypox) metodou RT PCR. S žádostí o vyšetření se na ni mohou obracet praktičtí lékaři při podezření na toto onemocnění u svých pacientů.

celá zpráva