Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

04. 06. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Rozhovor s vrchní sestrou ARO Ivanou Kalinovou

S jindřichohradeckou nemocnicí spojila celý svůj profesní život. Teď vrchní sestra ARO Ivana Kalinová odchází do důchodu a těší se na pomalá rána, sport a vnoučata.

celá zpráva

30. 05. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Dobrovolníci ve Strakonické nemocnici přinášejí radost pacientům

Na oddělení následné péče v Nemocnici Strakonice, a.s., docházejí dobrovolníci, kteří pomáhají pacientům zpříjemnit pobyt a zkrátit dlouhou chvíli. Těmito dobrovolníky jsou středoškolští studenti, kteří ve svém volném čase navštěvují pacienty a nabízejí jim pestřejší program.

celá zpráva

30. 05. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek rozšířila léčbu nádorů

Onkologičtí pacienti z Písku a okolí už nemusejí za aplikací některých specializovaných léčiv cestovat až do Českých Budějovic, jako tomu bylo ještě v minulém roce. Díky Nemocnici Písek, která se stala novým Regionálním onkologickým centrem, mají dostupnou už i biologickou léčbu nádorů.

celá zpráva

27. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

V jindřichohradecké nemocnici lékaři pacientce úspěšně odstranili 19 kg těžký nádor. Jde o největší nádor tohoto typu na světě

Medicínský zázrak - tak by se dal nazvat příběh šestasedmdesátileté pacientky, která před Vánoci přišla do Nemocnice Jindřichův Hradec s tím, že má nejspíše kýlu. Ukázalo se však, že jde o vzácný nádor takzvaný liposarkom, který v břiše vyrostl do obřích rozměrů. Paní Marii ze Soběslavi čekala akutní extrémně složitá operace, při které lékaři pacientce odstranili devatenáctikilový nádor spolu s ledvinou v jejímž tukovém pouzdře vznikl. Velmi náročná, ale nakonec úspěšná, byla i následná rekonvalescence po operaci. Na konci března byla pacientka propuštěna domů.

celá zpráva