Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

03. 01. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Zákaz návštěv ve strakonické nemocnici

Vzhledem ke stoupajícímu počtu respiračních onemocnění v regionu vyhlašuje vedení Nemocnice Strakonice, a.s., od středy 4. ledna 2023 až do odvolání zákaz návštěv. Prosíme, s ohledem na naše pacienty a také zaměstnance nemocnice, o dodržování tohoto zákazu.

celá zpráva

02. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice darovala ukrajinské nemocnici infuzní pumpy

Čtyřiatřicet infuzních pump z Nemocnice Písek pomůže při léčbě pacientů v ukrajinském městě Svaljava. Jihočeské krajské zdravotnické zařízení je v uplynulých dnech zaslalo darem tamní nemocnici.

celá zpráva

02. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecké Centrum pro řešení kýly operuje nejmodernější metodou

Centrum pro řešení kýly Nemocnice Písek před několika dny operovalo pacienta s břišní kýlou pomocí konstrukce Fasciotens. Ta umožňuje uzavírat velké kýly i bez složité rekonstrukce břišních stěn. Písečtí chirurgové tuto metodu použili jako třetí v celé České republice. A výsledek? Pacient má velkou břišní kýlu uzavřenu, zdárně se zotavuje a cítí se dobře.

celá zpráva

02. 01. 2023 / Jihočeské nemocnice, a. s.

První jihočeské miminko roku 2023 se narodilo 13 minut po půlnoci

V pěti jihočeských porodnicích už za sebou mají první porod roku 2023.

celá zpráva