Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

24. 01. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s. nabízí STIPENDIJNÍ PROGRAM pro studenty medicíny

Táborská nemocnice nabízí studentům medicíny nejen dobrovolnou praxi, kdy mohou strávit 2-3 dny na oddělení podle vlastního výběru, ale také stipendijní program, který jim zajistí cenné zkušenosti a finanční podporu při studiu.

celá zpráva

18. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice dokončila výstavbu fotovoltaických elektráren

Od letošního roku začne písecká nemocnice využívat sluneční energii, díky níž uspoří velkou část provozních nákladů. Fotovoltaické elektrárny na střechách budov v jejím areálu budou mít celkový instalovaný výkon přes 300 kilowatt-peaků (kWp). Výstavbu prvních šesti právě dokončila.

celá zpráva

17. 01. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Laparoskopický trenažer

Jsme velmi potěšeni, že vám můžeme představit další novinku. V naší nemocnici máme nově pro lékaře chirurgických oborů k dispozici laparoskopický trenažér, na kterém se mohou lékaři z gynekologie, chirurgie a urologie dále zdokonalovat ve svých operačních schopnostech.

celá zpráva

12. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Chcete domů krátce po operaci? V Písku to lze v několika případech.

Pacienti písecké nemocnice mohou po některých operacích své lůžko opustit do 24 hodin od svého přijetí. Odejít domů krátce po zákroku jim je umožněno například po šetrné operaci kýly, křečových žil, prsů, žlučníku, hemoroidů, ale i po gynekologických zákrocích. Písečtí lékaři tyto úkony provádějí v rámci jednodenní péče, kterou od loňského roku hradí zdravotní pojišťovny.

celá zpráva