Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

29. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovičtí lékaři provedli unikátní operaci. První svého typu v České republice

Na Oddělení kardiochirurgie a hrudní chirurgie Nemocnice České Budějovice, a.s. byla v rámci pilotní studie provedena unikátní operace, při které byl během jednoho chirurgického zákroku odstraněn plicní nádor, a zároveň byla zaléčena srdeční arytmie. Jednalo se o vůbec první operaci tohoto typu v České republice.

celá zpráva

29. 09. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Vyhlášení zákazu návštěv

Vzhledem k nárůstu osob infikovaných virem Covid 19 na území České republiky vyhlašuje Nemocnice Tábor, a.s. od středy 30. 9. 2020 zákaz návštěv. Výjimky po domluvě s primářem daného oddělení. Zákaz návštěv platí do odvolání.

celá zpráva

29. 09. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Šestý ročník soutěže Jihočeská sestřička se uskuteční až v roce 2021

V sobotu 3. října se v Nemocnici České Budějovice, a.s. měl konat další ročník tradiční soutěže Jihočeská sestřička. Nakonec tomu tak nebude, a to vzhledem k eskalující epidemiologické situaci a na základě domluvy s řediteli zdravotnických škol. Šestý ročník se tak v Českých Budějovicích uskuteční až na jaře roku 2021.

celá zpráva

29. 09. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Slavnostní otevření budovy Nové psychiatrie

V úterý 29. září 2020 v 11.00 hodin Nemocnice Tábor, a.s., slavnostně otevřela budovu nové psychiatrie.

celá zpráva