Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

20. 05. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice zvyšuje připravenost personálu na případný útok aktivního střelce

Dne 23. května 2024 proběhne v Nemocnici Strakonice rozsáhlé policejní cvičení, jehož cílem je nastavit a prověřit postupy pro případ, kdy by nemocnici napadl aktivní střelec. Toto cvičení bude simulovat reálnou situaci a proběhne v prostorech chirurgické ambulance v pavilonu operačních oborů. Cvičení se uskuteční ve čtvrtek 23. května 2024 od 11:00 do 14:00 hodin.

celá zpráva

15. 05. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice Písek má jako jediná na jihu Čech akreditaci oboru urogynekologie

Urogynekologické centrum Nemocnice Písek, které patří v oblasti řešení inkontinence, sestupů dělohy, pochvy a dalších potíží pánevního dna mezi největší pracoviště v celé České republice, získalo akreditaci. Vedle diagnostiky a léčby pacientek může v oboru urogynekologie nově zajišťovat i odborné vzdělávání lékařů – jako jediné pracoviště svého druhu na jihu Čech. Akreditace je příslibem přílivu nových lékařů do Písku a dalšího růstu urogynekologického centra.

celá zpráva

14. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Ambulance pro léčbu bolesti se rozrostla o nového lékaře a rozšiřuje ordinační hodiny

Pro pacienty s chronickou bolestí je teď péče v jindřichohradecké nemocnici dostupnější. V ambulanci pro léčbu bolesti na poliklinice doplnil MUDr. Evu Zýkovou další algeziolog MUDr. Pavel Kroutil a ordinace je tak od května kromě dosavadní středy otevřena i v pondělí. Cílem lékařů je bolesti konkrétního pacienta porozumět, díky vhodné léčbě ji pomoci zvládnout, a tím zvýšit kvalitu jejich života.

celá zpráva

13. 05. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nový rehabilitační trenažér pomáhá pacientům zpátky na nohy

Thera-Trainer Bemo je důmyslný přístroj pro pasivní, asistenční nebo aktivní pohyb paží a nohou. Díky speciální pojízdné konstrukci může pacient rehabilitovat přímo na lůžku. V Nemocnici Jindřichův Hradec teď pomáhá pacientům na následné intenzivní péči a ARO.

celá zpráva