Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

14. 02. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Metodu FIBROSIS-4 index používanou k hodnocení závažnosti onemocnění jater zavádí nyní v táborské nemocnici na Oddělení klinické biochemie

Pole neinvazivní diagnostiky jaterních chorob se neustále dynamicky rozvíjí a objevují se nové technologie i metody a možnosti jejich využití. I naše nemocnice drží krok s trendy a zavádí nyní metodu FIBROSIS – 4 index (FIB-4), který schválila Evropská asociace pro studium jater (EASL) a ČHS ČLS JEP ve svých doporučeních pro klinickou praxi. Konkrétně se tento neinvazivní test používá k hodnocení fibrózního postižení jater a dlouhodobé prognózy u rizikových pacientů. Je to užitečný nástroj pro pacienty s chronickými jaterními onemocněními, jako jsou virové hepatitidy, cholestatické nebo metabolické choroby a nealkoholová tuková choroba jater.

celá zpráva

13. 02. 2024 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nový operační ortopedický stůl usnadňuje práci zdravotníkům a nabízí větší komfort pro pacienty

Superaseptický operační sál, který slouží pro ortopedické a traumatologické zákroky, je nově vybaven nejmodernějším multifunkčním operačním stolem. Odlehčený polohovací stůl s nejrůznějším příslušenstvím usnadňuje práci lékařům i ostatnímu zdravotnickému personálu a současně nabízí větší komfort pro pacienta. Na operační stůl za 3,2 mil Kč bez DPH získala Nemocnice Jindřichův Hradec dotaci z programu REACT-EU.

celá zpráva

06. 02. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Cesta k magnetické rezonanci je snazší

Nemocnice Písek dokončila výstavbu transportního koridoru k magnetické rezonanci. Slouží pro převoz lůžek s ortopedickými pacienty, které čeká vyšetření na tomto přístroji. Díky koridoru je cesta na magnetickou rezonanci komfortnější, a to pro nemocné i personál.

celá zpráva

05. 02. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Omezení návštěv v Nemocnici Tábor, a.s.

Na základě rozhodnutí vedení Nemocnice Tábor, a.s. se od úterý 6. února vyhlašuje až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV na všech odděleních Nemocnice Tábor.

celá zpráva