Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

14. 08. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Sociální pracovnice radí rodinám s následnou péčí o nemohoucí pacienty

Lidé v sociální tísni, kteří jsou ze zdravotních důvodů hospitalizováni v písecké nemocnici, mohou využít bezplatné sociální poradenství. Nemocnice za tímto účelem zaměstnává zdravotně sociální pracovnice, které pacientům v tíživé životní situaci pomohou například zprostředkovat následný pobyt v sociálních zařízeních nebo zajistit pečovatelské a asistenční služby v rámci domácí péče.

celá zpráva

07. 08. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici ošetřují dvojnásobek úrazů

Aktivní dovolená v jižních Čechách, která do našeho regionu každoročně přiláká tisíce Čechů, se odráží na bilanci letních úrazů. V písecké nemocnici zaznamenali za první prázdninový měsíc jejich nárůst oproti ostatním měsícům až o sto procent. Počet ošetření za letošní červenec se zvýšil i v porovnání se stejným obdobím v předchozích letech. Podle odhadu lékařů Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Písek tvoří rekreanti až polovinu všech úrazových pacientů.

celá zpráva

31. 07. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická gastroenterologie byla zařazena mezi špičková pracoviště

Gastroenterologické centrum Nemocnice Strakonice, a.s., se zařadilo mezi špičková pracoviště v celé České republice. Od Ministerstva zdravotnictví získalo statut Centra digestivní endoskopie. Toto prestižní postavení v síti odborných zdravotnických zařízení bylo nemocnici uděleno na základě počtu a spektra jak základních, tak vysoce specializovaných výkonů v oboru gastroenterologie.

celá zpráva

31. 07. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Uzavření dětského lůžkového oddělení prachatické nemocnice

Nemocnice Prachatice, a.s. oznamuje, že z provozních důvodů bude uzavřeno dětské lůžkové oddělení od pátku 28. 7. 2023 do pátku 4. 8. 2023, kdy bude opět plně v provozu.

celá zpráva