Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

09. 07. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila ve čtvrtek 9. července provoz v zrekonstruovaném pavilonu I

Nemocnice České Budějovice, a.s. ve čtvrtek 9. července slavnostně zahájila provoz v pavilonu I. Přestavba pavilonu I byla po odstěhování Interního a Neurologického oddělení zahájena v srpnu 2019 a dokončena v červnu 2020. Celkové náklady stavby činí téměř 125 mil. Kč vč. DPH.

celá zpráva

01. 07. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D. je od července ustanoven náměstkem pro vědu, výzkum a školství Nemocnice České Budějovice

Nemocnice České Budějovice má nově náměstka pro vědu, výzkum a školství. S účinností od 1. července 2020 jím byl představenstvem ustanoven prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D.

celá zpráva

01. 07. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice: V nemocnicích nadále platí povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest

Chystáte se na návštěvu Nemocnice Strakonice? Nezapomeňte si vzít roušku! Vedení nemocnice upozorňuje, že ačkoliv se režimová opatření od 1. července v řadě ohledů uvolňují, ve zdravotnických zařízeních se v souladu s platným mimořádným opatřením ministra zdravotnictví situace významně nemění.

celá zpráva

19. 06. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku odhalí vadu miminka už v počátku těhotenství

V písecké nemocnici dokáží odhalit vývojovou vadu nenarozeného miminka už v počátku těhotenství. Během letošního roku začali lékaři gynekologicko-porodnického oddělení provádět speciální vyšetření, které zjistí s vysokou pravděpodobností míru rizika onemocnění například Downovým syndromem už okolo 13. týdne těhotenství.

celá zpráva