Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

21. 11. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nadace Kapka naděje předala Nemocnici Strakonice dvě speciální lůžka pro dětské pacienty

Dětské oddělení Nemocnice Strakonice získalo dvě speciální lůžka pro dětské pacienty. Dárcem lůžek je Nadace Kapka naděje, jejíž prezidentkou a zakladatelkou je Vendula Pizingerová.

celá zpráva

19. 11. 2018 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice se zapojí do propagace Evropského antibiotického dne (EAAD) / týdne

Ve dnech 18. až 25. listopadu se uskuteční Evropský antibiotický týden, jehož účelem je snaha oslovit a ovlivnit širokou laickou i odbornou veřejnost, podávat důkazy o dopadech nadbytečné spotřeby antibiotik a pokusit se omezit nepříznivý vývoj v jejich spotřebě i narůstající rezistenci mikroorganizmů. K osvětové akci se připojí Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice ve spolupráci s nemocniční lékárnou.

celá zpráva

14. 11. 2018 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nadace Křižovatka darovala Nemocnici Strakonice šest monitorů dechu

Šest monitorů dechu získalo Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Strakonice od Nadace Křižovatka. Přístroje v celkové hodnotě 12 tisíc korun převzal z rukou dárců primář MUDr. Václav Vlášek.

celá zpráva

12. 11. 2018 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den diabetu STOP DEKUBITŮM Světový den mrtvice v Nemocnici Tábor, a.s.

Na počest narození objevitele insulinu Fredericka Bantinga vyhlašuje každoročně od roku 1991 Světová zdravotnická organizace a Mezinárodní diabetická federace 14. listopad jako Světový den diabetu. Tento projekt má za cíl zvýšení povědomí o všech typech cukrovky a podporu prevence cukrovky 2. typu. Zároveň si v tomto měsíci připomínáme Světový den „STOP DEKUBITŮM“, který evropský poradní panel pro otázky proleženin EPUAP stanovil letos na 15. listopad. (Organizace EPUAP vznikla před 20. lety v Londýně s cílem propojit zdravotní praxi, výzkum, osvětu a politickou sféru pro společnou podporu prevence dekubitů.) Dekubity (neboli proleženiny) jsou poškození kůže a podkožních tkání, které vznikají jako důsledek kombinace dlouhodobého tlaku a dalších rizikových faktorů u osob se ztrátou hybnosti nebo citlivosti. Dekubity se tvoří nejčastěji v místech, kde se kostní výčnělky pokryté malou vrstvou tukové a svalové tkáně dotýkají podložky. Proleženiny se tvoří velmi rychle, někdy i během několika desítek minut.

celá zpráva