Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

18. 11. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Aktuální informace z Nemocnice Tábor, a.s.

Vážení spoluobčané, mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR byl od 28. 10. 2020 zastaven příjem nových pacientů za účelem poskytování plánované péče s požadavkem uvolňovat původní kapacitu ve prospěch péče o pacienty s onemocněním COVID19.

celá zpráva

05. 11. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice omezuje 24hodinovou gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci

Z důvodu onemocnění většího počtu personálu uzavřela od středy 4. listopadu Nemocnice Prachatice, a.s. dočasně pohotovostní ambulanci v rámci Gynekologického oddělení.

celá zpráva

04. 11. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

„Maminko, dýchám“

Třináct monitorů dechu v celkové hodnotě 26.000 Kč dnes předala Nadace Křižovatka novorozeneckému oddělení naší nemocnice. Přístroje byly zakoupeny z finančního daru, který poskytly společnosti PH METAL, ALUPOL, SZECH PACK a MA-DONA.

celá zpráva

02. 11. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice získala monitory dechu

Dětské oddělení písecké nemocnice má pět nových monitorů dechu pro novorozence. Monitory za přibližně 10 tisíc korun budou hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí. Přístroje věnovala nemocnici Nadace Křižovatka v rámci projektu „Maminko, dýchám“.

celá zpráva

02. 11. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice v krocích rozšiřuje Covid péči

Písecká nemocnice je připravena v případě potřeby navýšit kapacity Covidových stanic, kde se pečuje o pacienty s koronavirem. V nemocnici je nyní hospitalizováno 35 osob s tímto onemocněním a lůžek je zde zatím dostatek.

celá zpráva

02. 11. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Samoplátci se mohou nechat vyšetřit na protilátky

Nemocnice Písek provádí testy na protilátky COVID pro zájemce – samoplátce. Odběr na vyšetření protilátek se provádí na centrálním odběrovém místě v areálu nemocnice po uhrazení faktury na nemocniční pokladně. Žadatel nesmí mít příznaky nemoci.

celá zpráva

30. 10. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice navyšuje kapacitu odběrných míst na Covid-19, pomůže i Armáda ČR

Nemocnice České Budějovice, a.s. znovu navyšuje kapacitu obou odběrných míst na COVID-19. Od 30. října do 13. listopadu pak Drive-in odběrné místo na letišti posílí Armáda ČR.

celá zpráva

23. 10. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice reaguje na enormní nárůst poptávky po stěrech na COVID-19

Vzhledem k obrovskému nárůstu poptávky po stěrech na COVID-19 provede Nemocnice České Budějovice, a.s. od pondělí 26. října 2020 stěr osobám bez potvrzené rezervace pouze v případě průběžné volné kapacity, a to jen u pacientů s příznaky onemocnění COVID-19 (horečka, dušnost…). Ti musí mít zároveň také žádanku od lékaře nebo od hygienické služby.

celá zpráva

22. 10. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice uzavírá lůžkovou část Dětského, Novorozeneckého i Gynekologického oddělení

Z důvodu přesměrování personálu i z důvodu otevření nové kapacity lůžek pro pacienty s onemocněním COVID-19 dočasně uzavírá od pátku 23. října Nemocnice Prachatice, a.s. lůžkovou péči na Dětském, Novorozeneckém i Gynekologickém oddělení. Současně dojde k uzavření porodnické části.

celá zpráva

20. 10. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Lékárna Nemocnice České Budějovice upravuje provoz a rozsah služeb

S cílem zajistit akutní a neodkladnou péči a urychlit odbavení pacientů přistupuje Lékárna Nemocnice České Budějovice, a.s. od úterý 20. října k omezením, která se týkají dočasného pozastavení přijímání zákaznických karet a zrušení bezplatného parkování, které souvisí s nákupem v lékárně.

celá zpráva

19. 10. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Od středy 21. října přistupuje Nemocnice České Budějovice, a.s. k odložení veškerých hospitalizací, u kterých je to medicínsky bezpečné, a to do 13. listopadu. Cílem tohoto opatření je dále navýšit rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19. Ambulantní péče se toto opatření nyní netýká.

celá zpráva

13. 10. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice omezí od středy 14. října plánovanou péči a operace

S ohledem na vyčlenění kapacit pro pacienty s COVID-19 postupně omezí Nemocnice Prachatice, a.s. od středy 14. října plánovanou péči a operace. Jako první budou odloženy gynekologické a chirurgické výkony, následně v případě nutnosti i ortopedické. Akutní případy budou i nadále operovány. Pro pacienty s COVID-19 je vyčleněna stanice interny 1 s 26 lůžky. Pacienti jsou již hospitalizováni i na Jednotce intenzivní a resuscitační péče (JIRP).

celá zpráva

12. 10. 2020 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice jsou připravené na nárůst počtu pacientů s COVID-19

Jihočeské nemocnice doposud fungovaly ve víceméně běžném režimu, přestože počet hospitalizovaných pacientů s COVID-19 je několikanásobně vyšší než v jarních měsících. Na základě dosavadních zkušeností s léčbou pacientů s COVID-19 a modelací možných scénářů budoucího vývoje přistupují k částečnému omezení, respektive odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října 2020, u kterých to je medicínsky bezpečné.

celá zpráva

09. 10. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici platí „pandemický“ režim

V souvislosti s šířením koronaviru platí od středy 7. října v Nemocnici Písek, a. s., nový režim. Jeho součástí je opětovný vznik Covidové stanice s Jednotkou intenzívní péče pro pacienty s tímto onemocněním a vznik Covid ARO.

celá zpráva

02. 10. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Kongres Budějovice kazuistické se poprvé konal bez fyzické přítomnosti posluchačů. Nemocnice České Budějovice jej realizovala v online formě

Ve čtvrtek 1. října se v prostorách vzdělávacího centra Nemocnice České Budějovice, a.s. uskutečnil sedmý ročník kongresu Budějovice kazuistické, který tradičně pořádá českobudějovická nemocnice společně se Zdravotně sociální fakultou Jihočeské univerzity. V souvislosti s protiepidemickými opatřeními byl kongres pro registrované účastníky vysílán živě na internetu.

celá zpráva

02. 10. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice upravuje režim návštěv na Plicním oddělení

S ohledem na vývoj epidemiologické situace vyhlašuje Nemocnice Strakonice, a.s. od soboty 3. října 2020 zákaz návštěv na Plicním oddělení (OTRN).

celá zpráva

02. 10. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

POMOZTE DRUHÝM DARUJTE „ REKONVALESCENTNÍ PLAZMU“

PLAZMY JE MÁLO A PACIENTŮ PŘIBÝVÁ Plazma od pacientů, kteří se vyléčili z nemoci COVID-19 může být prospěšná pro pacienty se závažným stupněm onemocnění COVID-19. Cílem je zvýšení schopnosti organismu bojovat s virem.

celá zpráva

01. 10. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Částečné omezení provozu táborské nemocnice

Vážení spoluobčané, pacienti, vzhledem k instalaci nových dieselagregátů a přepojování na novou elektrickou rozvodnu dne 3. 10. 2020 cca od 8.00 – do 16.00 hodin bude pavilon interních oborů, ARO, porodnice, chirurgická a ortopedická ambulance a dětské oddělení napájeno z náhradního zdroje. Zbytek nemocnice bude fungovat ve standardním režimu.

celá zpráva

30. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Pacienti Nemocnice České Budějovice budou volit v pátek 2. října

O nadcházející krajské volby pacienti českobudějovické nemocnice nepřijdou. Zájemci, kteří splní zákonné podmínky, budou volit v pátek 2. října, kdy se za nimi dostaví zástupci okrskové volební komise.

celá zpráva

29. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovičtí lékaři provedli unikátní operaci. První svého typu v České republice

Na Oddělení kardiochirurgie a hrudní chirurgie Nemocnice České Budějovice, a.s. byla v rámci pilotní studie provedena unikátní operace, při které byl během jednoho chirurgického zákroku odstraněn plicní nádor, a zároveň byla zaléčena srdeční arytmie. Jednalo se o vůbec první operaci tohoto typu v České republice.

celá zpráva