Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

18. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice žádá veřejnost o omezení návštěv u krátce hospitalizovaných pacientů

S ohledem na vývoj epidemiologické situace se obrací vedení Nemocnice České Budějovice, a.s. na veřejnost s žádostí o omezení návštěv u krátce hospitalizovaných pacientů a omezení počtu doprovodů pacientů k vyšetření.

celá zpráva

18. 09. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Zákaz návštěv - Nemocnice Písek, a.s.

Nemocnice Písek, a.s. vyhlašuje s ohledem na epidemiologickou situaci s platností od 19. 9. 2020 zákaz návštěv. Zákaz platí do odvolání, s výjimkou: - nezletilých pacientů - pacientů s omezenou svéprávností - pacientů v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění - rodiček

celá zpráva

17. 09. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Výpadek elektrické energie v Nemocnici Tábor, a.s.

Vážení spoluobčané, pacienti, vzhledem k instalaci nových dieselagregátů a přepojování na novou elektrickou rozvodnu dojde dne 19. 9. 2020 cca od 8.00 – do 16.00 hodin k výpadku elektrické energie a omezení provozu. K dalšímu omezení elektrické energie dojde dne 26. 9.2020 a 3. 10. 2020 v době od 8.00 – do 16.00 hodin.

celá zpráva

14. 09. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Technické služby města Blatné věnovaly Nemocnici Strakonice finanční dar ve výši 50 tisíc korun

Technické služby města Blatné opět podpořily Nemocnici Strakonice, a.s. Ve čtvrtek 10. září jí v prostorách blatenské polikliniky předaly za přítomnosti starostky Kateřiny Malečkové a místostarosty Pavla Ounického finanční dar ve výši 50 tisíc korun.

celá zpráva

14. 09. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Návštěvy hospitalizovaných pacientů v Nemocnici Strakonice

Od pátku 11. 9. 2020 je strakonický okres na Semaforu výskytu COVID-19 v zelené barvě. V této souvislosti Nemocnice Strakonice, a.s. upozorňuje na pravidla pobytu u hospitalizovaných pacientů.

celá zpráva

14. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Pacientům z Jihočeského kraje slouží nová hyperbarická komora Nemocnice České Budějovice

Novou hyperbarickou (přetlakovou) komorou disponuje Nemocnice České Budějovice, a.s. Na jihu Čech ji k léčbě používá jako jediná nemocnice, tudíž slouží v případě potřeby všem pacientům z celého Jihočeského kraje. Je součástí přístrojového vybavení Traumacentra. Původní dvoumístná komora byla nahrazena šestimístnou.

celá zpráva

08. 09. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Benefiční koncert nazvaný Kdo má rád… opět podpoří Nemocnici Prachatice

V sobotu 19. září se v Kulturním centru Máj ve městě Nové Hrady uskuteční již 10. ročník benefičního koncertu s názvem Kdo má rád…, a to pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské. Výtěžek z akce bude opět poukázán na Dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Prachatice, a.s.

celá zpráva

07. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrné místo k vyšetření na koronavirovou infekci

Českobudějovická nemocnice přesouvá od středy 9. září odběrné místo k vyšetření na COVID-19. Nově bude umístěno u patrového parkoviště pro veřejnost, které se nachází před hlavním vstupem do nemocnice.

celá zpráva

04. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice provedla první operaci s japonským mikroskopem MITAKA

Neurochirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. disponuje dalším moderním přístrojem, který navyšuje kvalitu poskytované péče. Jedná se o japonský mikroskop MITAKA. Instalován byl v pondělí 31. srpna a hned ten den byl využit při mikrochirurgické operaci.

celá zpráva

04. 09. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Výpadek elektrické energie v Nemocnici Tábor, a.s.

Vážení spoluobčané, pacienti, vzhledem k instalaci nových dieselagregátů a přepojování na novou elektrickou rozvodnu dojde dne 11. 9. 2020 cca od 9.00 – do 17.00 hodin k citelnému výpadku elektrické energie a omezení provozu v celém areálu nemocnice. K dalším omezení elektrické energie dojde dne 19. 9. 2020, 26. 9.2020 a 3. 10. 2020 v době od 8.00 – do 16.00 hodin.

celá zpráva

04. 09. 2020 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice startuje kampaň na podporu Banky mateřského mléka aneb Banka mateřského mléka - místo, kde maminky pomáhají maminkám

V České republice jsou pouze čtyři banky mateřského mléka. Jedna z nich se nachází na Neonatologickém oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., která nyní startuje propagační kampaň s názvem Banka mateřského mléka – místo, kde maminky pomáhají maminkám.

celá zpráva

02. 09. 2020 / Nemocnice Písek, a. s.

Počítače z nemocnice využijí žáci

Deset osobních počítačů, které ještě donedávna využívali zaměstnanci písecké nemocnice, pomohou výuce v Základní škole J. K. Tyla v Písku. Nemocnice je darovala škole k novému školnímu roku.

celá zpráva

31. 08. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

V Nemocnici Prachatice byl nainstalován nový plně automatizovaný detekční systém pro statimová vyšetření chřipky a COVID-19

Přístrojem GeneXpert Systém IV se softwarem, čtečkou a notebookem nyní disponuje Nemocnice Prachatice, a.s. Jedná se o přístroj PCR – plně automatizovaný detekční systém pro statimová vyšetření. Nainstalován byl na oddělení lékařské mikrobiologie.

celá zpráva

25. 08. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice ruší zákaz návštěv

S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci v okrese Prachatice povoluje od středy 26. srpna Nemocnice Prachatice, a.s. návštěvy pacientů.

celá zpráva

17. 08. 2020 / Nemocnice Dačice, a. s.

Nemocnice Dačice ruší zákaz návštěv pacientů

Od soboty 15. srpna jsou opět povoleny návštěvy u pacientů LDN Nemocnice Dačice, a.s. Zákaz se ale nadále týká lidí s příznaky infekčního onemocnění, jakými jsou zvýšená teplota, rýma, kašel, bolest hlavy, kloubů a tak dále.

celá zpráva

10. 08. 2020 / Nemocnice Tábor, a. s.

Vozidlo pro Domácí péči Nemocnice Tábor, a.s.

V průběhu koronavirové pandemie vypsala společnost ŠKODA AUTO, a.s. grantový program Škoda auto „Program MOBILITA“ v rámci Nadace rozvoje občanské společnosti NROS. Cílem tohoto programu bylo rozdělit 100 vozidel značky ŠKODA Octavia organizacím, které zajišťují zdravotnické a sociálních služby a to zejména terénní formou, aby se zlepšila dostupnost a zvýšil se dosah poskytování těchto služeb.

celá zpráva

05. 08. 2020 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice zavedla rouškomat. Kromě roušek nabízí i dezinfekce a rukavice

Nemocnice Strakonice, a.s. nově disponuje takzvaným rouškomatem. Návštěvníci a pacienti ho naleznou v centrální recepci pavilonu operačních oborů. Jedná se o modifikovaný prodejní automat, jehož obsahem jsou roušky, nanoroušky, dezinfekce i rukavice. Je pravděpodobné, že nabídku v budoucnu rozšíří i ochranné pláště.

celá zpráva

05. 08. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice zakoupila moderní novorozenecký inkubátor SHELLY

Novým inkubátorem SHELLY SI-610-1 disponuje novorozenecké oddělení prachatické nemocnice. Určen je pro intermediární i intenzivní péči, přičemž poskytuje vysoký komfort moderního zdravotnického výrobku jak pro pacienta, tak i pro zdravotnický personál.

celá zpráva

27. 07. 2020 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Zákaz návštěv v Nemocnici Prachatice

Nemocnice Prachatice, a.s. vyhlašuje po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí Jihočeského kraje od 28. července 2020 zákaz návštěv v souvislosti s narůstajícím počtem případů onemocnění COVID-19 v okrese Prachatice.

celá zpráva

23. 07. 2020 / Nemocnice Dačice, a. s.

Zákaz návštěv v Nemocnici Dačice

Nemocnice Dačice, a.s. vyhlašuje od 23. července 2020 zákaz návštěv v souvislosti s narůstajícím počtem případů onemocnění COVID-19 v okrese Jindřichův Hradec a v okrese Jihlava. Zákaz návštěv je vyhlášen do odvolání.

celá zpráva