Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

30. 05. 2023 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice zahájí provoz Kožní ambulance

V pondělí 5. června zahajuje v Nemocnici Prachatice, a.s. provoz Kožní ambulance (Dermatologie). Tím bude efektivně naplněna potřeba tolik chybějící zdravotní péče v tomto oboru pro obyvatele Prachatic a širokého okolí. Péče v kožní ambulanci je nasmlouvána pro pacienty všech zdravotních pojišťoven.

celá zpráva

22. 05. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Prácheňský ošetřovatelský den o nových začátcích

Strakonická nemocnice pokračuje v tradici Prácheňských ošetřovatelských dnů. Letos pořádá už 17. ročník této konference pro zdravotnické pracovníky. Uskuteční se 25. května v Domě kultury a jeho motto je „Každý konec může být novým začátkem…“.

celá zpráva

17. 05. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Novorozené děti ve Strakonicích bude hlídat 8 nových monitoru dechu

Nadace Křižovatka předala 16. května 8 monitorů dechu v celkové hodnotě 20.000,- Kč do strakonické nemocnice. Předávání se zúčastnili primář Gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Václav Vlášek a ředitel Nemocnice Strakonice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA. Velmi děkujeme společnosti NAFO, která dar pro nemocnici financovala.

celá zpráva

16. 05. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se zaměří na prevenci preeklampsie

Předporodní péče písecké nemocnice, která patří stejně jako péče porodní mezi špičku v celé republice, se dále rozšiřuje. Její součástí je nově také prevence a záchyt preeklampsie, která patří mezi nejobávanější zdravotní komplikace v těhotenství. Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Písek může provádět vyšetření preeklampsie jako jedno z mála v jižních Čechách.

celá zpráva

15. 05. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice připravuje centrum pro léčbu osteoporózy

Písecká nemocnice připravuje centrum, zaměřené na záchyt a léčbu osteoporózy, takzvané řídnutí kostí. Otevřít je chce v příštích měsících pod odborným lékařským dohledem profesora MUDr. Vladimíra Paličky, CSc., Dr. H. c. Ten je v naší zemi uznávaným odborníkem na klinickou biochemii a diagnostice a léčbě osteoporózy se věnuje už více než 35 let.

celá zpráva

02. 05. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Operace střevního nádoru v Písku: zítra jídlo, pozítří doma

Moderní laparoskopické operace tlustého střeva a konečníku, na které se specializují chirurgové z písecké nemocnice, přinesly překvapivé výsledky: průměrná doba hospitalizace pacientů se zkrátila o polovinu. I po náročných zákrocích, například odstranění pravé poloviny tlustého střeva, může být pacient doma už třetí den. Hospitalizace při operaci tradiční metodou přitom trvá i déle než týden.

celá zpráva

28. 04. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Od úterý 2. května 2023 najdou pacienti Lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v pavilonu „C“ v horním areálu, a to v prostoru urgentního příjmu v přízemí pavilonu C

Lékařskou pohotovostní službu (LPS) najdou pacienti od 2. května v pavilonu „C“ v horním areálu Nemocnice České Budějovice, a.s., v prostoru urgentního příjmu. Přesun LPS souvisí s projektem „Restrukturalizace a rekonstrukce horního areálu Nemocnice České Budějovice, a.s.“, jehož cílem je vytvořit moderní a logicky uspořádanou nemocnici, opustit dolní areál, veškeré provozy přesunout pouze do areálu horního a vytvořit v něm podmínky pro fungování oborů akutní péče v podobě monobloku.

celá zpráva

28. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Fungování strakonické nemocniční lékárny o státním svátku 8.5.2023

Lékárna v areálu Nemocnice Strakonice, a.s. bude 8. 5. 2023 otevřená od 8 do 12 hodin.

celá zpráva

25. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Konec omezení návštěv ve strakonické nemocnici

S ohledem na příznivý epidemiologický vývoj Nemocnice Strakonice, a.s., již aktuálně nevyžaduje žádná specifická epidemiologická opatření či omezení režimu návštěv.

celá zpráva

24. 04. 2023 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Studenti soutěžili v českokrumlovské nemocnici o titul Medik roku 2023

Sedmý ročník soutěže MEDIK ROKU 2023 hostila od pátku do neděle (21. – 23/4/2023) Nemocnice Český Krumlov, a.s. O titul se utkalo 15 týmů studentů 4. – 6. ročníků medicíny. Každý tým tvořilo pět mediků, kteří studují na některé ze tří Lékařských fakult Univerzity Karlovy v Praze, Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Připraveno pro ně bylo 12 soutěžních disciplín.

celá zpráva

18. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice nabídne pacientům jednodenní péči

Ráno do nemocnice, přes den na operaci a za pár hodin domů. Takové službu v rámci jednodenní péče připravuje pro pacienty strakonická nemocnice. Možnost takzvané jednodenní péče zavedly od letošního roku zdravotní pojišťovny. Služba bude ve Strakonicích poskytována chirurgickým pacientům a týká se především operací křečových žil, kýly, hemoroidů, žlučníku nebo slepého střeva. Pacient stráví v nemocnici 24 hodin a následně odchází domů.

celá zpráva

17. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice se zapojila do programu včasného záchytu osteoporózy

Ve strakonické nemocnici mohou klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny podstoupit nově zřízené screeningové vyšetření osteoporózy. K vyšetření se využívá celotělový denzitometr. Počet takto provedených vyšetření je v České republice stále nízký, přičemž právě časný záchyt osteoporózy a brzy zahájená účinná léčba významně snižuje riziko vzniku bolestivých zlomenin zejména páteře, předloktí či krčků stehenních kostí, které mohou být spojeny s řadou dalších, někdy i život ohrožujících, komplikací. Ke screeningovému vyšetření potřebují klienti doporučení od svého praktického lékaře či ambulantního gynekologa, týká se paušálně žen nad 60 let a mužů nad 70 let a dále mladších osob, které jsou prokazatelně ve zvýšeném riziku osteoporózy.

celá zpráva

11. 04. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice zavádí jednodenní péči

Pacienti písecké nemocnice budou moci po některých operacích své lůžko opustit do 24 hodin od svého přijetí. Odejít domů krátce po zákroku jim bude umožněno například po šetrné operaci kýly, křečových žil, prsů, žlučníku a hemoroidů. Tyto úkony plánuje vedení nemocnice provádět v rámci jednodenní chirurgické péče, kterou od letošního roku hradí zdravotní pojišťovny.

celá zpráva

05. 04. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nová gama kamera – přínos pro pacienty i lékaře

Oddělení nukleární medicíny strakonické nemocnice získalo novou gama kameru. Diagnostický systém SPECT/CT umožní provádět vyšetření v lepší diagnostické kvalitě. Součástí dodávky za více než 27 milionů korun byl také laminární box a příslušenství. Finance na pořízení nového přístroje Nemocnice Strakonice získala z operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj REACT-EU.

celá zpráva

04. 04. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s., má nové skiaskopicko-endoskopické pracoviště

Táborská nemocnice se může od začátku března pochlubit zbrusu novým skiaskopicko-endoskopickým pracovištěm.

celá zpráva

04. 04. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se připojí ke Světovému dni zdraví

Měření tlaku, měření podílu svalové hmoty v těle, výživové poradenství, psychologie a informace k prevenci civilizačních chorob – to vše bude součástí informační akce pro středoškoláky, kterou na středu 12. 4. připravuje Nemocnice Písek. Krajské zdravotnické zařízení se tím připojí ke Světovému dni zdraví, který připadá na 7. dubna.

celá zpráva

29. 03. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Dětská pohotovost v Nemocnici Strakonice, a.s., rozšíří ordinační dobu

Dětská pohotovost v Nemocnici Strakonice, a.s., rozšíří ordinační dobu. K pravidelnému provozu o svátcích a víkendech přibudou od dubna ještě páteční ordinační hodiny. Ambulance v přízemí pavilonu N.O.R.D. bude malým pacientům k dispozici v pátek od 16:00 do 20:00 hodin a o svátcích a víkendech od 8:00 do 20:00 hod.

celá zpráva

16. 03. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Lékaři písecké nemocnice pomáhají i za hranicemi

Aktivity lékařů písecké nemocnice překračují hranice tohoto zdravotnického zařízení, města i celé země. A to doslova. Lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Dominik Hes se nedávno vrátil z humanitární mise v Sierra Leone, další anesteziolog Miroslav Kutsyna vloni zprostředkoval předání přístrojů do jedné z nemocnic ve válkou postižené Ukrajině. Jiní lékaři ARO pomáhají v rámci hospicové péče nebo slouží jako záchranáři.

celá zpráva

10. 03. 2023 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Zákaz návštěv na ONRP A v jindřichohradecké nemocnici

Z důvodu zhoršující se epidemiologické situace je v Nemocnici Jindřichův Hradec, a. s., na oddělení následné a rehabilitační péče A vyhlášen od 10. 3. 2023 do 17. 3. 2023 zákaz návštěv pacientů.

celá zpráva

09. 03. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Světový den ledvin ve strakonické nemocnici

Světový den ledvin v roce 2023 připadá na čtvrtek 9. března. Také letos se k němu připojí strakonická nemocnice a nabídne zájemcům preventivní vyšetření funkce ledvin bez objednání. Zájemci, kteří si přejí zjistit, zda jejich ledviny fungují správě, mohou přijít ve čtvrtek 9.3.2023 od 8:30 do 10:30 do nefrologické ambulance bez objednání. Měli by být na lačno. S sebou přinesou ve skleničce ranní moč a na místě jim odebereme krev. V průběhu několika dnů pak budou seznámeni s výsledky vyšetření.

celá zpráva