Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

05. 12. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice, a.s. stěhuje prodejnu zdravotní techniky do vlastních prostor

V pondělí 9. prosince zahájí provoz v nových prostorách prodejna zdravotní techniky Nemocnice Strakonice, a.s. Odborné pracoviště se nyní bude nacházet přímo v areálu nemocnice – na adrese Radomyšlská 336.

celá zpráva

04. 12. 2019 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice opět slaví úspěchy. Absolutním vítězem soutěže Nemocnice ČR 2019 je Nemocnice Strakonice, a.s.

Jihočeské nemocnice stále patří k absolutní špičce tuzemského zdravotnictví. Mimo jiné o tom svědčí i úspěchy v prestižním projektu Nemocnice roku, který pořádá nezisková organizace HealthCare Institute. Absolutním vítězem této soutěže se v roce 2019 stala Nemocnice Strakonice, a.s. V kategorii Finanční zdraví absolutní vítěz zvítězila Nemocnice České Budějovice, a.s. Obhájila tak své prvenství z loňského roku.

celá zpráva

21. 11. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. slavnostně zahájila přístavbu a přestavbu pavilonu CH. Práce na první etapě potrvají zhruba 900 dní

Pavilon CH Nemocnice České Budějovice, a.s. čekají významné změny. Nemocnice se pustila do jeho přestavby a přístavby, přičemž práce na první etapě by měly být dokončeny zhruba za 900 dní. Slavnostní zahájení prací se uskutečnilo ve čtvrtek 21. listopadu.

celá zpráva

20. 11. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Pozvánka na společenské setkání k rozsvícení vánočního stromu

Hejtmanka Jihočeského kraje, předsedkyně dozorčí rady a předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s. si Vás dovolují pozvat na společenské setkání k rozsvícení vánočního stromu v pondělí 25. listopadu 2019 v 16:00 v aromatické zahradě nemocnice za tónů koled v podání strakonických trubačů.

celá zpráva

19. 11. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice, a.s. tradičně upozorňuje na důležitost správné indikace antibiotik

Nemocnice Strakonice, a.s. se již podvanácté připojuje k celoevropské kampani věnované problematice antibiotické léčby. V rámci iniciativy Evropský antibiotický den, která připadá na 18. listopad 2019, připomíná Mikrobiologická laboratoř prostřednictvím plakátů všem spolupracujícím lékařům v terénu a klinickým oddělením v nemocnici důležitost správné indikace antibiotik, tedy nutnost předepisovat tato cenná léčiva pouze na infekce způsobené vnímavými bakteriemi.

celá zpráva

18. 11. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Osmá geriatrická konference

Za hojné účasti se uskutečnil už osmý ročník Geriatrické konference, kterou pravidelně pořádá Oddělení následné péče písecké nemocnice. Přednášky na této konferenci každým rokem přesahují do různých oborů, tentokrát se zabývaly eutanázií, spánkem, diagnostikou poruch polykání a výživou, což jsou témata, která se netýkají pouze seniorů.

celá zpráva

18. 11. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

K Evropskému antibiotickému týdnu se tradičně připojí i Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice, a.s.

V pondělí 18. listopadu se uskuteční tradiční Evropský antibiotický den, který je pro svou významnost od roku 2012 prodloužen na Evropský antibiotický týden. K osvětové akci se každoročně připojuje také Antibiotické středisko Nemocnice České Budějovice, a.s. ve spolupráci s nemocniční lékárnou. Ani letos tomu nebude jinak.

celá zpráva

18. 11. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice, a.s. nabídne zájemcům vyšetření plicní funkce na Plicním oddělení

Ve středu 20. listopadu se Nemocnice Strakonice, a.s. připojí ke Světovému dnu CHOPN. Na Plicním oddělení si zájemci budou moci nechat vyšetřit plicní funkce, a to od 8 do 14 hodin.

celá zpráva

14. 11. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

100 litrů krve od Upírů

V rámci projektu Upíři ve škole už studenti darovali v písecké nemocnici už 100 litrů krve. Cílem projektu Střední zdravotnické školy v Písku je informovat a motivovat studenty středních škol k dobrovolnému dárcovství krve. Upíří dny se konají pravidelně od května 2018 a zapojilo se do nich dvě stě studentů. Projekt se šíří po středních školách a učilištích v celé republice.

celá zpráva

14. 11. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Chemici mluvili o toxikologii i laboratorních vyšetřeních

Už podesáté se sešli lékaři, analytici a laboranti, aby si vyměnili zkušenosti z oblasti klinické biochemie. Pod záštitou České společnosti klinické biochemie a Nemocnice Písek, a. s., se v píseckém penzionu U Malířských setkalo 45 klinických biochemiků a přibližně desítka zástupců odborných firem.

celá zpráva

12. 11. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Klienti lékárny Nemocnice Strakonice, a.s. si nově mohou léky předepsané na elektronickém receptu rezervovat on-line

Strakonická nemocniční lékárna nabízí svým klientům novou službu - on-line rezervaci léků předepsaných na elektronickém receptu. Pacient si nyní může prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách nemocnice (www.nemst.cz) zarezervovat v lékárně své léky, které si vyzvedne po obdržení potvrzovacího e-mailu nebo SMS zprávy.

celá zpráva

11. 11. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Píseckou nemocnici navštívili nadaní studenti

Písecká nemocnice v úterý 5. 11.2019 hostila 16 nadaných studentů jihočeských gymnázií, kteří se účastnili letošní TalentAkademie jihočeských nadějí. Studenti do nemocnice zavítali, aby si prohloubili své znalosti z medicíny. Byla pro ně připravena řada zajímavých přednášek, praktické ukázky z vyšetření a léčby přímo ze zdravotnického zařízení.

celá zpráva

07. 11. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den diabetu v Nemocnici Tábor, a.s.

Na počest narození objevitele insulinu Fredericka Bantinga vyhlašuje každoročně od roku 1991 Světová zdravotnická organizace a Mezinárodní diabetická federace 14. listopad jako Světový den diabetu. Tento projekt má za cíl zvýšení povědomí o všech typech cukrovky a podporu prevence cukrovky 2. typu.

celá zpráva

22. 10. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

I. Jindřichohradecké ošetřovatelské dny se věnovaly problematice současných trendů v gynekologii, porodnictví, ARO a pediatrii

Ve čtvrtek 17. října 2019 se v Jindřichově Hradci uskutečnily I. Jindřichohradecké ošetřovatelské dny. Konferenci, která byla určena nelékařským pracovníkům jihočeských nemocnic a nemocnic kraje Vysočina, uspořádala Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

celá zpráva

17. 10. 2019 / Nemocnice Dačice, a. s.

Den otevřených dveří Nemocnice Dačice, a.s. měl tradičně úspěch

Nemocnice Dačice a.s. uspořádala v pátek 11. října již 10. ročník Dne otevřených dveří pro obyvatele a zájemce z Dačic a okolí. Odpoledne pak na akci navázalo tradiční setkání bývalých a současných zaměstnanců nemocnice.

celá zpráva

14. 10. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Soutěž Jihočeská sestřička 2019 má vítěze. Absolutním vítězem se stal tým SZŠ a VOŠZ České Budějovice s kapitánem Josefem Divišem

Letošní ročník tradiční odborné soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem, je minulostí. V kategorii vyšších odborných zdravotních škol a vysokých škol zvítězil tým kapitána Josefa Diviše - SZŠ a VOŠZ České Budějovice, v kategorii středních zdravotních škol tým kapitána Filipa Richtera - SOŠZ a SOU Český Krumlov. Soutěž se konala 12. října v Nemocnici Tábor, a.s.

celá zpráva

09. 10. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Soutěž Jihočeská sestřička 2019 míří do Tábora

Pátý ročník soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s., ve spolupráci s Jihočeským krajem míří do Tábora. Záštitu nad touto akcí převzal ministr zdravotnictví České republiky Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch, MHA a hejtmanka Jihočeského kraje Mgr. Ivana Stráská.

celá zpráva

07. 10. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Ve Strakonicích budou přednášet i zdravotníci z amerického Bostonu

V pátek 11. října 2019 se v Rytířském sále strakonického hradu uskuteční V. česko-americké neurologicko/internistické sympozium. Organizátory jsou Nemocnice Strakonice, a.s. ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center (Boston, USA) a Česká lékařská komora Strakonice.

celá zpráva

07. 10. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Jihočeský kraj podpořil specializační vzdělávání lékařů Nemocnice Strakonice, a.s.

Zdravotnictví je oblast, která kráčí rychle dopředu, zdravotníci se tedy neustále vzdělávají, drží krok s vývojem. Odborníci Nemocnice Strakonice, a.s. nejsou výjimkou. Specializační vzdělávání lékařů strakonické nemocnice nyní podpořil Jihočeský kraj částkou 210 tisíc korun, a to v rámci programu Podpora vzdělávání lékařů v Jihočeském kraji.

celá zpráva

03. 10. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Velký kongres zdravotnického personálu Budějovice kazuistické dal opět prostor mladým odborníkům

Ve čtvrtek 3. října se v prostorách výukového centra Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity uskutečnil šestý ročník kongresu Budějovice kazuistické, který organizuje Nemocnice České Budějovice, a.s.

celá zpráva