Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

29. 01. 2024 / Nemocnice Písek, a. s.

Při operacích v písecké nemocnici je zajištěna špičková anesteziologická péče

Lékaři Anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Nemocnice Písek ovládají jako jedni z mála v České republice i Evropě techniku umrtvení pod ultrazvukem – v současnosti nejefektivnější způsob anestezie při operacích. Tato technika zajišťuje největší přesnost při lokálním umrtvení, šetří zdraví pacientů a zároveň je zbavuje bolesti po dokončení operace. Anesteziologové písecké nemocnice v těchto postupech dokonce školí jiné tuzemské lékaře, protože většina z nich metodu umrtvení pod ultrazvukem neovládá.

celá zpráva

26. 01. 2024 / Nemocnice Český Krumlov, a. s.

Vodní záchranná služba dostala sanitní vozidlo od nemocnice

Dne 23.01.2024 Nemocnice Český Krumlov, a. s., předala sanitní vozidlo Vodní záchranné službě ČČK České Budějovice, p.s. Jedná se o zánovní Renault Trafic. Nemocnice v rámci obnovy vozového parku každý rok mění 2-3 vozidla, protože náročný provoz vyžaduje výměnu vozidel každých 6-8 let. Po této době mají vozidla běžně najeto okolo 400 tis. kilometrů

celá zpráva

26. 01. 2024 / Nemocnice Tábor, a. s.

Exkurze studentů v mikrobiologické laboratoři v Nemocnici Tábor, a.s.

Na oddělení lékařské mikrobiologie proběhla exkurze pro studenty Gymnázium Pierra de Coubertina v rámci výuky biologie.

celá zpráva

24. 01. 2024 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Celorepublikový pokles porodnosti ve Strakonicích nezaznamenali

V roce 2023 se narodilo v ČR zhruba o 10% méně dětí, než v roce 2022. Strakonická porodnice pokles nezaznamenala. V roce 2023 se v ní narodilo 563 dětí, o rok dříve to bylo jen o pět dětí více. Vyhledávají ji i rodičky z okolních regionů. Empatický personál umí ženy provést těhotenstvím, porodem i péčí o miminko v prvních měsících života, a to vše v moderním a přívětivém prostředí.

celá zpráva