Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

29. 05. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Děti hrály dětem pohádky

Děti, hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice Tábor, a.s. se na jedno květnové odpoledne „přenesly“ přímo do pohádky, lépe řečeno do pohádek.

celá zpráva

25. 05. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Narozené děti v prachatické nemocnici bude hlídat 5 nových monitorů dechu…

Nadace Křižovatka předala darem 5 monitorů dechu na novorozenecké oddělení Nemocnice Prachatice, a.s., kde budou tyto přístroje hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí.

celá zpráva

16. 05. 2017 / V rámci Dne zdraví v Nemocnici České Budějovice si zájemci budou moci nechat vyšetřit pigmentová znaménka

V rámci Dne zdraví v Nemocnici České Budějovice si zájemci budou moci nechat vyšetřit pigmentová znaménka

V terminále Nemocnice České Budějovice se ve středu 17. května uskuteční Den zdraví zaměřený na melanom. Zájemci se budou moci nechat preventivně vyšetřit od 12 do 16 hodin.

celá zpráva

10. 05. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Test ukázal, že lékaři i pacienti mají čisté ruce

Na čistotu rukou pacientů, ale i lékařů a sestřiček, se včera zaměřila vedoucí laborantka prachatické nemocnice Daniela Jilečková a manažerka kvality Dana Podholová. S desinfekčním prostředkem, který obsahuje fluorescenční látku, si mohli zájemci vydezinfikovat ruce a následně pod UV lampou zjistit, jak dobře si umějí ruce umýt.

celá zpráva

09. 05. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Prácheňský ošetřovatelský den nabídne ve Strakonicích program plný přednášek

Dům kultury Strakonice bude 17. května hostit už třináctý ročník konference Prácheňský ošetřovatelský den. Pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské ho při příležitosti Dne ošetřovatelství pořádá Nemocnice Strakonice.

celá zpráva

09. 05. 2017 / Jihočeské nemocnice, a. s.

V jihočeských nemocnicích se v loňském roce narodilo téměř sedm tisíc dětí

Přesně 6529 porodů a 6724 narozených dětí. Takové jsou počty jihočeských nemocnic za rok 2016 podle nejnovější infografiky. Nejvíce porodů má za sebou Nemocnice České Budějovice, která jich zvládla téměř dva a půl tisíce. Za ní jsou v pořadí Nemocnice Tábor a Nemocnice Písek.

celá zpráva

03. 05. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

5. květen – Světový den hygieny rukou

Světový den hygieny rukou si připomínáme každý rok 5. května a provází jej kampaň Světové zdravotnické organizace s názvem „Zachraň život – umývej si ruce“, která upozorňuje na význam mytí rukou.

celá zpráva

03. 05. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

5. květen 2017 - SVĚTOVÝ DEN HYGIENY RUKOU aneb zdraví máme ve svých rukou

Dovolujeme si Vás oslovit s kampaní, ke které se při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připojila i Nemocnice Strakonice, a.s. Den hygieny rukou, který každý rok připadá na 5. květen a který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) „SAVE Lives: Clean Your Hands“ (Zachraň život – umývej si ruce), upozorňuje na význam mytí rukou jako klíčového preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama.

celá zpráva

03. 05. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Lázeňská Bechyně bude hostit odbornou konferenci projektu GEOMED

Do Bechyně se na konci příštího týdne sjedou odborníci na balzamické silice, nutraceutika a peloidy. V lázeňském městě se od 4. do 6. května uskuteční další odborná konference a soustředění projektu GEOMED 2017. Akci připravila Česká společnost klinické farmakologie ve spolupráci s pracovištěm klinické farmakologie Nemocnice České Budějovice.

celá zpráva

02. 05. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice zrekonstruovala ordinaci a čekárny

Pacienti a návštěvníci prachatické nemocnice, zejména pak ambulance bolesti, interní pohotovosti a rentgenů mají od dubna příjemnější prostředí. Nové vybavení do čekáren vyšlo prachatickou nemocnici na celkových 110 tis. Kč. Pacientům se tak zvýšil komfort při čekání na vyšetření, neboť stávající sedačky již byly velmi nepohodlné.

celá zpráva

02. 05. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Dne 27.4.2017 se konal I.ročník odborné konference "OŠETŘOVATELSTVÍ NAPŘÍČ ODBORNOSTMI"

Konferenci uspořádal organizační tým Nemocnice Prachatice, a.s., pod vedením hlavní sestry Mgr. Heleny Prokešové a manažerky kvality Mgr. Dany Podholové. Program přednášek byl sestaven tak, aby byl přínosem nejen pro vrcholový management zdravotnických zařízení a ústavů sociální péče, ale i pro pracovníky ve vedoucích pozicích na lůžkových odděleních a zároveň i pro ošetřovatelský personál ve směnném i ambulantním provozu.

celá zpráva

02. 05. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

SNĚHOVÁ KALAMITA ZASÁHLA I PRACHATICKOU NEMOCNICI

Kalamitní stav a s tím spojený blackout zasáhl v pátek 28. dubna 2017 i nemocnici v Prachaticích.

celá zpráva

26. 04. 2017 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Výborná čísla zdobila jihočeské nemocnice i v loňském roce

Jihočeské nemocnice mohou rok 2016 prohlásit za úspěšný. Vyplývá to z loňských čísel sedmi krajských zdravotnických zařízení. Výroční zprávy a účetní závěrky projednaly představenstva nemocnic na svých posledních zasedáních.

celá zpráva

20. 04. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Neurochirurgové z Nemocnice České Budějovice se v Brně zúčastnili workshopu světových odborníků

Na začátku dubna hostil Anatomický ústav Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně špičky české a světové neurochirurgie. Mezi pozvanými hosty byl Vladimír Beneš z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, uznávaná kapacita oboru, nebo také zástupce primáře neurochirurgického oddělení českobudějovické nemocnice Jiří Fiedler.

celá zpráva

18. 04. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovická nemocnice otevírá pro gynekologii a urologii zmodernizovaný pavilon Z

Rekonstrukce, která začala loni na jaře, je u konce. Nemocnice České Budějovice otevírá po necelém roce zmodernizovaný pavilon Z. Do nových prostor se přesunou oddělení gynekologie a urologie. Celkové náklady stavby, která byla financována jen z vlastních zdrojů nemocnice, byly 134 milionů korun.

celá zpráva

12. 04. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice dozná na jaře dalších výrazných změn. Náklady uhradí z vlastních zdrojů.

Duben a květen jsou v letošním roce velmi důležitými měsíci pro Nemocnici České Budějovice. Už za týden dojde k dlouho očekávanému otevření zrekonstruovaného pavilonu Z, kam se přestěhují oddělení gynekologie a urologie. Začala také výstavba nových prostor mateřské školky a v neposlední řadě se ke konci blíží práce na dvoupatrovém parkovišti.

celá zpráva

11. 04. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

XXL ambulancí v kraji už prošlo přes 500 klientů

Jedinou XXL ambulancí jihočeského krajského zdravotnictví, kterou tři a půl roku provozuje Nemocnice Písek, a. s., prošlo už více než 500 obézních lidí. Těm se pod dohledem zkušené lékařky a nutriční terapeutky podařilo zhubnout a ve většině případů svou váhu udržet.

celá zpráva

11. 04. 2017 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Prohlášení základních odborových organizací Jihočeských nemocnic a. s., Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče České republiky k situaci v Jihočeských nemocnicích a. s.

Prohlášení základních odborových organizací Jihočeských nemocnic a. s., Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče České republiky k situaci v Jihočeských nemocnicích a. s.

celá zpráva