Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

23. 03. 2017 / Jihočeské nemocnice, a. s.

V letech 2008 až 2015 investovalo osm jihočeských nemocnic 3,7 miliardy korun z vlastních zdrojů

Jihočeské nemocnice se pravidelně umisťují v první desítce nejlepších zdravotnických zařízení v České republice. Základem úspěchů jsou zkušení manažeři a dlouhodobě plánované investice do zkvalitňování péče.

celá zpráva

22. 03. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nadace Křižovatka předá prachatické nemocnici nové monitory dechu

Novorozenecké oddělení Nemocnice Prachatice bude mít nové monitory dechu. Ve čtvrtek 23. března je přiveze zástupkyně mimovládní neziskové organizace Nadace Křižovatka. Slavnostní předání se uskuteční ve 13 hodin ve druhém patře gynekologicko-porodnického oddělení.

celá zpráva

14. 03. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

DEN VÝŽIVY ANEB PŘIJĎTE SE PORADIT

Chcete se zbavit přebytečných kil? Předepsal Vám lékař dietu na cukrovku? Rádi byste změnili stravovací návyky?

celá zpráva

13. 03. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Do Benešova nad Černou míří příznivci programu GEOMED

Organizátoři a příznivci programu GEOMED, který se zabývá souvislostmi mezi medicínou a léčivou silou přírody, se v pátek 10. března sejdou poprvé v Benešově nad Černou. Náplní setkání, které se koná pod záštitou starostky města Veroniky Zemanové-Korchové, bude příprava květnové konference, jež se uskuteční v Lázních Bechyně.

celá zpráva

07. 03. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice uspořádá Den zdraví zaměřený na zelený zákal. Připojí se k celosvětové osvětové kampani

Den zdraví ku příležitosti Světového týdne glaukomu uspořádá 13. března Nemocnice České Budějovice. Od 10 do 13 hodin si zájemci budou moci nechat změřit nitrooční tlak.

celá zpráva

28. 02. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovická nemocnice se připojí ke Světovému dni ledvin

Zdravým životním stylem pro zdravé ledviny. To je odkaz letošního Světového dne ledvin, který připadá na 9. března. Letos se věnuje edukaci o škodlivých následcích obezity a jejího vztahu k onemocnění ledvin. Ve vstupním terminálu Nemocnice České Budějovice přivítají o týden později, tedy 16. března, lékaři a zdravotnický personál všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o nemocech ledvin a obezitě.

celá zpráva

28. 02. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice připravila společně s odborovou organizací již 38. ročník Dětské zimní olympiády

Celkem 22 dětských závodníků soutěžilo ve slalomu na lyžích a bobování na tradiční Dětské zimní olympiádě, kterou organizuje Nemocnice Strakonice ve spolupráci s odborovou organizací. Již 38. ročník této oblíbené události se uskutečnil 18. února v rekreačním zařízení nemocnice, které se nachází na Kubově Huti.

celá zpráva

27. 02. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

V rámci Světového dne ledvin nabídne nefrologická ambulance Nemocnice Prachatice zájemcům preventivní vyšetření

Nemocnice Prachatice se připojí k 11. ročníku Světového dne ledvin, který letos připadl na 9. březen. V nefrologické ambulanci budou moci zájemci využít základní vyšetření k zachycení onemocnění ledvin.

celá zpráva

27. 02. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Spolupráce českobudějovické nemocnice a energetické společnosti E.ON funguje přes dvanáct let

Nemocnice České Budějovice má po svém boku již dlouhé roky silné partnery. Přes dvanáct let ji podporuje také energetická skupina E.ON, která od roku 2005 nakoupila pro největší krajské zdravotnické zařízení vybavení v řádech milionů korun. Největší příspěvek každoročně putuje na kardiologické oddělení.

celá zpráva

24. 02. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Modernizace Onkologického oddělení Nemocnice České Budějovice zajistila intenzivní péči o nemocné

Onkologické oddělení Nemocnice České Budějovice prošlo v uplynulém roce zatím poslední fází modernizace. Výsledkem je přesunutí stacionáře ambulantní léčby do bezprostředního sousedství nově zmodernizované stanice JIP v 5. patře centrálního pavilonu. Tím je zajištěna intenzivní péče o nemocné v případě jakéhokoliv akutního stavu, vzniklého během ambulantní onkologické léčby. Na první pohled je také vidět kvalitativní posun o několik stupňů výš.

celá zpráva

23. 02. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přichází v novém roce s modernějším Nemocničním zpravodajem

Českobudějovická nemocnice představila na začátku tohoto týdne modernější a svěžejší vydání Nemocničního zpravodaje. Bude vycházet častěji a nabídne pacientům v čekárnách zajímavá témata a rozhovory. V prvním čísle například s plastickým chirurgem Vladimírem Maříkem nebo neurochirurgem Jiřím Fiedlerem.

celá zpráva

22. 02. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Technické služby Strakonice darovaly strakonické nemocnici 15 tisíc korun

Finanční dar ve výši 15 tisíc korun získala strakonická nemocnice od Technických služeb Strakonice. Částka bude využita k vylepšení prostředí pro pacienty hospitalizované na plicním oddělení nemocnice, konkrétně na nákup tří nových televizních přístrojů do pokojů pro nemocné.

celá zpráva

21. 02. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Obnovení vozového parku Dopravní zdravotnické služby Nemocnice Tábor, a.s.

Minulý týden proběhlo předání posledního ze série čtyř nových sanitních vozů, které táborská nemocnice pořídila v rámci obnovy svého vozového parku. Ze stávající flotily čtrnácti sanitních vozů tak nová vozidla nahradí vozidla nejstarší, čímž dojde ke snížení provozních nákladů, především v rostoucích opravách, ale i ke snížení spotřeby pohonných hmot.

celá zpráva

20. 02. 2017 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Nemocnice České Budějovice a NNemocnice Strakonice odvolávají od pondělí 20. února zákaz návštěv

Od pondělí 20. února budou opět povoleny návštěvy pacientů Nemocnice České Budějovice a Nemocnice Strakonice. Důvodem zrušení zákazu návštěv je klesající nemocnost akutních respiračních onemocnění. Na Českobudějovicku klesla oproti předešlému týdnu o 16,4 %, na Strakonicku o 1,5 %.

celá zpráva

20. 02. 2017 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec od středy ruší zákaz návštěv

Doznívající chřipková epidemie v Jihočeském kraji umožňuje dalším nemocnicím znovu otevřít své brány pro návštěvy pacientů. Od středy 22. února ruší zákaz návštěv Nemocnice Jindřichův Hradec. Opatření tak už nebude platit v žádné jihočeské nemocnici.

celá zpráva

16. 02. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice opět podpoří Světový den ledvin. Zájemce preventivně vyšetří ambulance hemodialyzačního střediska

Ke Světovému dni ledvin, který se letos uskuteční ve čtvrtek 9. března, se tradičně připojí Nemocnice Strakonice. Zájemcům vyšetří od 8 do 12 hodin na ambulanci hemodialyzačního střediska ledviny.

celá zpráva

16. 02. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Jihočeské sestřičky se mohou hlásit do stejnojmenné soutěže

Také letos si budoucí zdravotní sestry ze škol v Jihočeském kraji změří své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti. Třetí ročník odborné soutěže „Jihočeská sestřička roku 2017“, se tentokrát bude konat 30. září v Nemocnici Písek, a. s., kde si studentky vyzkoušejí sesterskou práci přímo ve zdravotnickém zařízení.

celá zpráva

15. 02. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Dvě kamarádky vydaly kalendář. Část výtěžku z prodeje věnovaly dětské onkologii Nemocnice České Budějovice

Deset tisíc korun věnovaly Nemocnici České Budějovice dvě kamarádky - básnířka Věra Hanzalová ze Soběslavi a malířka Daniela Kuruc z Prahy (původně z Českých Budějovic). Jedná se o část výtěžku z prodeje společného kalendáře pro rok 2017, který obě ženy vydaly vlastními silami v nákladu 600 kusů.

celá zpráva

10. 02. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Oznámení o zrušení zákazu návštěv

Nemocnice Tábor, a.s. oznamuje, že z důvodu poklesu chřipkového onemocnění ruší od soboty 11. února zákaz návštěv. Tímto dnem jsou návštěvy pacientů opět povoleny.

celá zpráva

07. 02. 2017 / Nemocnice Dačice, a. s.

Nemocnice Dačice odvolala zákaz návštěv

Nemocnice Dačice odvolala díky příznivější epidemiologické situaci zákaz návštěv na oddělení léčebny dlouhodobě nemocných. Opatření začíná platit v úterý 7. února.

celá zpráva