Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

19. 07. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Organizátoři charitativního semináře Kyusho-jitsu ve Vyšším Brodě věnovali dárky dětským pacientům Nemocnice České Budějovice

Dar v podobě elektronických Albi tužek předali v úterý 18. července zástupci oddílu Kyusho Vyšší Brod dětskému oddělení Nemocnice České Budějovice. Oblíbené interaktivní hračky pořídili z výtěžku semináře Kyusho-jitsu, který se konal 23. až 25. června ve Vyšším Brodě.

celá zpráva

11. 07. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

K pití si dáte kávu, čaj nebo něco studeného?

Před rokem nově otevřené hemodialyzační oddělení, které ročně provede okolo osmi a půl tisíce dialyzačních cyklů, poskytuje svým pacientům komfort plně klimatizovaných prostor, možnost sledování „vlastní“ televize se sluchátky i bezplatné WiFi připojení pro příjem internetu a dat.

celá zpráva

10. 07. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice chce obnovit nejstarší budovu ve svém areálu

Umrlčí komora, kaple a pitevna – všechny tyto účely plnila nejstarší budova písecké nemocnice, která se dodnes zachovala jako samostatně stojící objekt. Nemocnice a její zřizovatel Jihočeský kraj ji chtějí obnovit a využívat například ke spirituální péči, logopedickým službám pro děti nebo k péči o děti s mozkovou obrnou.

celá zpráva

10. 07. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku každoročně ošetří přes 300 pacientů s hemoroidy

Přibližně 320 osob trpících hemoroidy ošetří každoročně v Proktologické poradně Nemocnice Písek, a. s. Tam pacientům zároveň poradí, jak lze onemocnění předcházet.

celá zpráva

10. 07. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Novým primářem strakonické chirurgie se stal Radek Chalupa

Chirurgické oddělení Nemocnice Strakonice má od 1. července letošního roku nového primáře. Stal se jím Radek Chalupa, který nahradil Jana Hlada, jenž funkci primáře zastával od 1. září 2004.

celá zpráva

27. 06. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Fanoušci fotbalové Slavie si proti sobě zahráli ve Strakonicích. Výtěžek ze vstupného darovali místní nemocnici

Nemocnici Strakonice podpořili organizátoři 17. celostátního setkání fanklubů SK Slavia Praha, které se uskutečnilo v sobotu 24. června na strakonickém stadionu Na Sídlišti. Celkem 32 týmů z celé ČR se utkalo v tradičním turnaji, který letos organizoval strakonický spolek. Nemocnici darovali výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši 8 tisíc korun.

celá zpráva

21. 06. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila provoz nového dvoupatrového parkoviště

Před Nemocnicí České Budějovice výrazně přibyl počet parkovacích míst. Na místě bývalé transfuzní stanice bylo v úterý 20. června slavnostně otevřeno nové dvoupatrové parkoviště, díky kterému nyní u hlavního vstupu do areálu zaparkuje 497 automobilů, což je dvojnásobek dosavadní kapacity. Výstavba byla zahájena v září roku 2016. Parkoviště bude otevřeno k 1. červenci 2017.

celá zpráva

21. 06. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s. získala certifikát CZECH Stability Award AAA již počtvrté

Hodnocení CZECH Stability Award AAA je prestižní ocenění s historií sahající až do roku 1990. „Díky tištěnému certifikátu a aktivnímu logu na svém webu, které vám již počtvrté uděluje naše firma Bisnode, ujišťujete obchodní partnery, že jednají s prověřenou společností nejvyšších kvalit“, uvedl zástupce firmy Bisnode Lukáš Ručka při předávání certifikátu CZECH Stability Award AAA řediteli Nemocnice Tábor, a.s., Ing. Ivo Houškovi, MBA.

celá zpráva

12. 06. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Lékaři Nemocnice České Budějovice apelují na zahrádkáře, aby při sklizni třešní a dalšího ovoce dbali zvýšené opatrnosti

V roce 2016 bylo v Českých Budějovicích operováno 63 pacientů se zlomenou hrudní nebo bederní páteří a 27 pacientů se zlomeninou v oblasti krční páteře. V obecném povědomí je, že zvýšené riziko těchto úrazů je například v zimě při lyžování či v létě při skocích do vody. Nebezpečná je ale v tomto období také sklizeň třešní a dalšího ovoce.

celá zpráva

12. 06. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

7. ročník dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“

7. ročník dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“ se letos po 6 letech poprvé uskutečnil až téměř na samých hranicích s Rakouskem na zámku Nové Hrady ve městě Nové Hrady v jižních Čechách. Dětský den už začal v 11.00 hodin dopoledne a děti měly opět možnost projít pohádkovým, tentokráte zámeckým parkem, měly možnost svézt se na loďce přes zámecký rybník, vyzkoušet si nafukovací atrakce, elektrického býka nebo si podojit umělou krávu. Za splnění všech úkolů pak po právu získaly perníčky od krále českého perníku Pavla Janoše, hračky, dětské knížky od nakladatelství Brána a spoustu cukrovinek, včetně diplomu.

celá zpráva

09. 06. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

RADIOLOGICKÉ DNY KARLA CHYLÍKA 2017 V TÁBOŘE

Poslední květnovou sobotu proběhl další, již 13. ročník, kongresu – Radiologické dny Karla Chylíka v hotelu MAS v Sezimově Ústí.

celá zpráva

08. 06. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice odmění prvodárce krve praktickým dárkem. Stane se tak v rámci akce 211 kapek pro záchranu života

Akce s názvem 211 kapek pro záchranu života se uskuteční v úterý 13. června od 6.30 do 10.30 hodin na Transfuzním oddělení Nemocnice České Budějovice. Zaměřena bude na prvodárce, pro které si organizátoři přichystali praktický dárek.

celá zpráva

08. 06. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Den zdraví v Nemocnici České Budějovice bude zaměřen na první pomoc a prevenci úrazů

První pomoc a prevence úrazů. Takové je téma Dne zdraví, který se uskuteční ve středu 21. června v terminálu Nemocnice České Budějovice. Na preventivně osvětové akci se bude společně s nemocnicí podílet Všeobecná zdravotní pojišťovna, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická České Budějovice.

celá zpráva

01. 06. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila výstavbu urgentního příjmu

Stavbu oddělení urgentního příjmu (Emergency) slavnostně zahájila ve středu 31. května Nemocnice České Budějovice. Výstavba obnáší kompletní rekonstrukci části prvního nadzemního podlaží centrálního pavilonu a přístavbu pavilonu navazujícího právě na rekonstruovaný prostor.

celá zpráva

29. 05. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Děti hrály dětem pohádky

Děti, hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice Tábor, a.s. se na jedno květnové odpoledne „přenesly“ přímo do pohádky, lépe řečeno do pohádek.

celá zpráva

29. 05. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Hokejista Jiří Novotný navštíví dětské oddělení nemocnice

Předčasný dárek připraví Nemocnice České Budějovice hospitalizovaným dětským pacientům k Mezinárodnímu dni dětí. Předposlední květnový den je navštíví český hokejista a mistr světa Jiří Novotný. Sympatický útočník naposledy působil v Kontinentální hokejové lize, kde oblékal dres Čeljabinsku.

celá zpráva

25. 05. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Narozené děti v prachatické nemocnici bude hlídat 5 nových monitorů dechu…

Nadace Křižovatka předala darem 5 monitorů dechu na novorozenecké oddělení Nemocnice Prachatice, a.s., kde budou tyto přístroje hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí.

celá zpráva

16. 05. 2017 / V rámci Dne zdraví v Nemocnici České Budějovice si zájemci budou moci nechat vyšetřit pigmentová znaménka

V rámci Dne zdraví v Nemocnici České Budějovice si zájemci budou moci nechat vyšetřit pigmentová znaménka

V terminále Nemocnice České Budějovice se ve středu 17. května uskuteční Den zdraví zaměřený na melanom. Zájemci se budou moci nechat preventivně vyšetřit od 12 do 16 hodin.

celá zpráva

10. 05. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Test ukázal, že lékaři i pacienti mají čisté ruce

Na čistotu rukou pacientů, ale i lékařů a sestřiček, se včera zaměřila vedoucí laborantka prachatické nemocnice Daniela Jilečková a manažerka kvality Dana Podholová. S desinfekčním prostředkem, který obsahuje fluorescenční látku, si mohli zájemci vydezinfikovat ruce a následně pod UV lampou zjistit, jak dobře si umějí ruce umýt.

celá zpráva

09. 05. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Prácheňský ošetřovatelský den nabídne ve Strakonicích program plný přednášek

Dům kultury Strakonice bude 17. května hostit už třináctý ročník konference Prácheňský ošetřovatelský den. Pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské ho při příležitosti Dne ošetřovatelství pořádá Nemocnice Strakonice.

celá zpráva