Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

21. 09. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Děťátko nalezené ve strakonickém babyboxu dostalo jméno Melitta

Novorozená holčička byla nalezena ve čtvrtek 21. září v 1.45 hodin ve strakonickém babyboxu. Jako první s ní přišla do kontaktu zdravotní sestra Helena Frömlová, následně ji ošetřil dětský lékař Petr Lyer. „Dítě bylo odloženo krátce po porodu. Má 4070 gramů, je zdravé a v naší péči,“ potvrdil předseda představenstva Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

celá zpráva

21. 09. 2017 / Nemocnice Český Krumlov, a. s.

Přijměte pozvání na „Prsakoule“!

Dne 26. 9. 2017 pořádá Nemocnice Český Krumlov spolu s neziskovou organizací Loono vzdělávací workshop "Prsakoule". Kampaň upozorňuje na důležitost samovyšetření v prevenci rakoviny prsou a varlat.

celá zpráva

20. 09. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice se připojila k Národnímu týdnu kojení

Řešíte problém s výživou svých dětí? Neváhejte a navštivte tento týden (od 18. do 24. 9.) Nemocnici Strakonice, která se připojila k Národnímu týdnu podpory kojení. Erudované sestry na oddělení šestinedělí se budou příchozím maminkám věnovat ze všech sil. Stejně tak je možné navštívit bez objednání přímo výživovou poradnu prim. MUDr. Martina Gregory na dětském oddělení.

celá zpráva

20. 09. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila provoz zrekonstruovaného Chirurgického oddělení

Chirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice má nové zázemí. Z pavilonu CH se přestěhovalo do zrekonstruovaného 2. a. 3. patra prostor pavilonu C. V uplynulých dvou letech tak byl v rámci stavebních prací v nemocnici postupně přestavěn téměř celý centrální pavilon.

celá zpráva

19. 09. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku se půjde už počtvrté pochod Za zdravé chlapy

Na prevenci urologických onemocnění, například prostaty, upozorní ve středu 20. září pochod Za zdravé chlapy, který už čtvrtým rokem pořádá Nemocnice Písek, a. s. Pochod startuje v 16.30 od písecké nemocnice. Už v 16.00 tam všichni účastníci získají modrá trička a také poukaz v hodnotě 90 korun pro konzumaci v závěru happeningové akce na Ostrově, kde pochod skončí.

celá zpráva

18. 09. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

V rámci Národního týdne kojení uspořádá Nemocnice České Budějovice osvětovou akci

Nemocnice České Budějovice se připojí k Národnímu týdnu kojení. Ve středu 20. září uspořádá od 11 do 14 hodin osvětovou akci. Místem dění se stane terminál nemocnice.

celá zpráva

18. 09. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Ve Strakonicích se uskuteční tradiční česko-americké neurologicko/internistické sympozium

Ve čtvrtek 5. října 2017 uspořádá Nemocnice Strakonice ve spolupráci s Lahey Hospital & Medical Center (Boston, USA) již čtvrtý ročník česko-amerického neurologicko/internistického sympozia. Akce se uskuteční v reprezentačních prostorách strakonického hradu.

celá zpráva

15. 09. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Za finanční dar od společnosti Swiss Life Select zakoupila Nemocnice Strakonice nový spirometr pro dětské oddělení

Finanční dar ve výši 100 tisíc korun získala Nemocnice Strakonice od společnosti Swiss Life Select. Převzala si ho prostřednictvím nadace Naděje dětem.

celá zpráva

12. 09. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Českobudějovické Centrum kyčelní ortopedie je ojedinělé z hlediska komplexní péče

V lednu roku 2017 zahájila Nemocnice České Budějovice provoz Centra kyčelní ortopedie, jehož funkcí je centralizovaná komplexní péče o pacienty s degenerativním postižením, vrozenými vadami i poúrazovými stavy kyčelního kloubu. Pacienti mohou mít jistotu, že se o ně starají skuteční specialisté patřící v dané oblasti ke špičce. Uplynulý více než půlrok provozu prokázal, že otevření centra mělo svůj význam. Na jihu Čech jde o jedinečné pracoviště.

celá zpráva

08. 09. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

V rámci Světového týdne idiopatické plicní fibrózy nabídne Nemocnice Strakonice specializované pneumologické vyšetření

Nemocnice Strakonice specializované pneumologické vyšetření Ve středu 20. září se Nemocnice Strakonice připojí ke Světovému týdnu idiopatické plicní fibrózy. Plicní ambulance nabídne veřejnosti možnost specializovaného pneumologického vyšetření. Zájemcům bude provedeno vyšetření plicních funkcí a skiagram hrudníku s následnou konzultací u lékaře.

celá zpráva

08. 09. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku garantují kvalitu při péči o pacienty s chronickými ranami

Písecká nemocnice získala už podruhé certifikát, který garantuje kvalitu v péči o klienty s chronickými a komplikovanými ranami. Certifikát je pro pacienty zárukou kvalitní zdravotní péče o chronickou ránu a používání nejnovějších hojících materiálů. Zároveň také deklaruje vzdělaný a vyškolený personál, který sleduje nové trendy péče o chronické defekty.

celá zpráva

08. 09. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Pacienty se zlomeninou krčku přijímají v Písku obden

Každý druhý den přijímají na Ortopedickém oddělení Nemocnice Písek, a. s., pacienty se zlomeninou krčku. Ještě v osmdesátých letech minulého století jich přitom bylo 40 za rok. Důvodem je stárnutí populace, kvůli němuž přibývá nejen stařeckých zlomenin, ale i bolestivé artrózy.

celá zpráva

08. 09. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice podporuje svůj provoz službami pro veřejnost

Nejen vysoce kvalitní zdravotní péče je doménou písecké nemocnice. Toto jihočeské zdravotnické zařízení se snaží podporovat své fungování dalšími obslužnými službami pro veřejnost. Jedná se například o služby prádelny, stravování, cukrárny, dopravy, ale například i nabídku tenisových kurtů nebo ubytovny.

celá zpráva

08. 09. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Operací kýly v písecké nemocnici přibývá

Do Nemocnice Písek, a. s., přichází stále více pacientů s kýlou. Důvodem je fakt, že zde už osmým rokem funguje Centrum pro řešení kýly, které poskytuje vynikající péči v této oblasti. V Centru využívají nejmodernější poznatky tohoto oboru, novinky a přístrojové vybavení k zákrokům, šitým pacientům na míru.

celá zpráva

07. 09. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice investovala o prázdninách například do prádelny či stravovacího provozu

Prachatická nemocnice nezahálela ani o prázdninách a plnila investiční plán pro letošní rok. Mimo jiné modernizovala technické vybavení prádelny, zařízení stravovacího provozu či centrální operační sály.

celá zpráva

31. 08. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice, a.s. připravuje na 17. září 2017 další porodní přípravu pro páry s prohlídkou porodního sálu

Nemocnice Prachatice, a.s. připravuje na 17. září 2017 další porodní přípravu pro páry s prohlídkou porodního sálu. Bližší informace v odkazu níže.

celá zpráva

30. 08. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice navýšila od července mzdy pro středně zdravotnické pracovníky

O dotaci z dotačního programu MZ ČR na podporu nelékařských zdravotních pracovníků si prostřednictvím Jihočeského kraje zažádala Nemocnice Strakonice. Vzhledem k velké administrativní zátěži budou možné finanční prostředky ze zmíněné dotace získány až ke konci letošního roku. Střední zdravotničtí pracovníci strakonické nemocnice si přesto přilepšili už od července.

celá zpráva

30. 08. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Projekt GEOMED zkoumá léčivou sílu přírody. Osvědčenou klimatickou léčbu nabízí například Hrudkov u Vyššího Brodu

Na lesní vzduch, který formou přirozených inhalací může posloužit návštěvníkům Jihočeského kraje k relaxaci, rehabilitaci a do určité míry i k léčbě dýchacího systému, se v posledních dvou letech soustřeďují organizátoři programu GEOMED (geo-medicina). Projekt, který má podporu odborníků Nemocnice České Budějovice, se zabývá souvislostmi mezi medicínou a léčivou silou přírody.

celá zpráva

29. 08. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Lékárna Nemocnice České Budějovice otevře v září nové výdejní místo léků na předpis. Urychlí tak obsluhování zákazníků

Počet zákazníků lékárny v Nemocnici České Budějovice neustále roste. Oproti loňskému roku vzrostl počet klientů o 10 procent. Lékárna proto od 1. září rozšíří počet výdejních míst na recepty. Celkem tedy bude mít pět výdejních míst pro léky na předpis a jedno na volný prodej.

celá zpráva

29. 08. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice navýšila kapacitu firemní školky zhruba o třetinu

Nemocnice České Budějovice dokončila projekt přístavby MŠ Preslova. Navýšila tak kapacitu zařízení ze 78 dětí na 103. Firemní školka je prioritně určena dětem zaměstnanců nemocnice a Krajského úřadu Jihočeského kraje.

celá zpráva