Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

23. 11. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se připojí k akci Movember a vyšetří muže

Nemocnice Písek, a. s., se připojí k celosvětové akci Movember, která je zaměřena na prevenci rakoviny prostaty a varlat a boj proti těmto onemocněním. V úterý 28. listopadu od 8 do 13 hodin v rámci Dne otevřených dveří urologické ambulance tamní lékaři preventivně vyšetří prostatu a varlata zájemců.

celá zpráva

23. 11. 2017 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Jindřichohradecká porodnice se zapojila do projektu Život v kufříku

Památníček s fotkami, album, pletené oblečení, hračka, kojenecká lahvička, dudlík a kosmetika. To vše je obsahem kufříků, jež dostávají děti narozené v jindřichohradecké porodnici, které jsou následně předávány do pěstounské péče.

celá zpráva

21. 11. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Ve Filipově Huti se konal druhý ročník odborné konference Ošetřovatelství napříč odbornostmi

Nemocnice Prachatice uspořádala ve dnech 9. – 10. listopadu 2017 odbornou konferenci pro nelékařské zdravotnické pracovníky s názvem Ošetřovatelství napříč odbornostmi. Setkání se opět uskutečnilo ve Filipově Huti na Šumavě.

celá zpráva

21. 11. 2017 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Jindřichohradečtí pacienti závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci mohou být léčeni v domácím prostředí

Nemocnice Jindřichův Hradec se dne 1. září 2017 stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.

celá zpráva

21. 11. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Další knihy putovaly z Městské knihovny Tábor za pacienty do táborské nemocnice

Bylo jich přes 300 a obohatily knihovničky na interně, rehabilitaci, neurologii i plicním oddělení.

celá zpráva

21. 11. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Chronická obstrukční plicní nemoc každý rok zabije 2500 lidí. Nechte se zdarma vyšetřit ve strakonické nemocnici

Světový den CHOPN, tedy chronické obstrukční plicní nemoci, připadá na středu 22. listopadu. Právě v tento den mohou od 8 do 14 hodin zájemci přijít a nechat se zdarma vyšetřit na plicním oddělení Nemocnice Strakonice. Součástí je vyšetření spirometrie a plicních funkcí k vyloučení obstrukce.

celá zpráva

21. 11. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Zrušena akce ke Světovému dni dekubitů

Z důvodu nemoci Nemocnice Tábor, a.s. ruší plánovanou akci ke Světovému dni dekubitů, která se měla konat zítra, tj. 22. listopadu 2017.

celá zpráva

20. 11. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Písecká nemocnice uspokojí i pacienty, kteří chtějí nadstandardní péči

Jedno z nevýznamnějších zdravotnických zařízení na jihu Čech – Nemocnice Písek, a. s. – dokáže uspokojit i náročné pacienty, kteří vyžadují nadstandardní péči. Týká se to nejen pobytu na plně vybavených jednolůžkových pokojích hotelového typu, ale i různých zdravotnických zákroků, například modelace odstátých ušních boltců, preventivního mamografického vyšetření u mladších žen, laparoskopické sterilizace žen, operace očních víček a řady dalších.

celá zpráva

16. 11. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

CELOSVĚTOVÝ DEN STOP DEKUBITŮM

Ve středu 22. listopadu se Nemocnice Tábor připojí k celosvětovému dni Stop dekubitům.

celá zpráva

16. 11. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den CHOPN

Ve středu 22. listopadu 2017 máte možnost, nechat si zde prověřit stav svých plic.

celá zpráva

14. 11. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Jak správně užívat antibiotika poradí v rámci informační kampaně také v lékárně Nemocnice České Budějovice

V pondělí 13. listopadu byl zahájen osmý ročník Antibiotického týdne. Potrvá až do 19. listopadu a připojila se k němu také lékárna Nemocnice České Budějovice. Na problematiku upozorňuje pomocí speciálního plakátu a také letáčků.

celá zpráva

10. 11. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

V rámci Mezinárodního dne diabetu zve Nemocnice Strakonice na osvětovou akci, která nabídne i preventivní vyšetření

Při příležitosti Mezinárodního dne diabetu uspořádá strakonická nemocnice akci, která připomene rizika této nemoci.

celá zpráva

10. 11. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Lékárna Nemocnice Strakonice se připojí k Antibiotickému týdnu

Ve dnech 13. - 16. listopadu se již poosmé uskuteční v prostředí lékáren Antibiotický týden, který patří mezi každoroční kontaktní kampaně lékárníků směrované na pacienty. V lékárně Nemocnice Strakonice dostanou klienti rozšířené informace, jak správně ATB užívat, aby se předešlo vzniku rezistence.

celá zpráva

09. 11. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Tradiční Neonatologické dny se letos spojí s Celostátní konferencí ošetřovatelských profesí v péči o novorozence

Již 33. ročník Neonatologických dnů probíhá ve dnech 8. až 10. listopadu v DK Metropol v Českých Budějovicích. Do jihočeské metropole se vrátí po jedenácti letech. Organizátoři, tedy Nemocnice České Budějovice, letos připravili jednu zásadní novinku, kdy událost spojili s tradiční Celostátní konferencí ošetřovatelských profesí v péči o novorozence, která se vždy konala v květnovém termínu.

celá zpráva

09. 11. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

Pojďte s námi podpořit SVĚTOVÝ DEN DIABETU…

KDY? Ve středu 15. listopadu 2017 ve 14 hodin START KDE? U vstupu do nemocničního areálu (vedle zastávky busu číslo 10)

celá zpráva

07. 11. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká porodnice získala další ocenění

Porodnice písecké nemocnice získala začátkem listopadu další dvě ocenění vysokého standardu své péče. Certifikát za vstřícný přístup k rodičkám a Ocenění za vzornou spolupráci na projektu PPP (Přirozený Porod v Porodnici) předal vedení nemocnice RNDr. Tomáš Raiter – řešitel projektů ve zdravotnictví. Do projektu PPP je porodnice Nemocnice Písek, a. s., zapojena od roku 2014.

celá zpráva

03. 11. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Neurochirurg Jiří Fiedler slavil úspěch na prestižní mezinárodní cerebrovaskulární konferenci v Japonsku

Fantastického přijetí v Japonsku se dočkal neurochirurg Nemocnice České Budějovice MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D. V termínu od 22. do 29. října navštívil tuto zemi ze dvou důvodů – krátké stáži na neurochirurgické klinice NTT Medical Center, University Tokio a mezinárodní cerebrovaskulární konferenci (ICCS2017) v Nagoji. Konference se zúčastnil hlavně jako lektor revaskularizačního mikrochirurgického workshopu. Na základě zde prezentovaných čísel byl až na místě překvapivě vyzván k předsedání semináře o léčbě akutního ischemického iktu.

celá zpráva

03. 11. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Očkování proti chřipce se již rozběhlo, k dispozici je i nová vakcína

Od počátku října očkuje českobudějovická nemocnice zájemce proti sezónní chřipce. Vakcína chrání před onemocněním zhruba už po čtrnácti dnech od očkování a její účinek trvá od šesti do dvanácti měsíců. Vždy tedy vydrží na celou zimní sezónu. Chřipka, kterou ročně onemocní téměř každý čtvrtý Čech, navíc patří mezi nevyzpytatelné infekce, protože pokaždé probíhá v jiné intenzitě.

celá zpráva

02. 11. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

V Českých Budějovicích začalo Traumavideosympozium. Účastní se ho nejzkušenější traumatologové

Prestižní dvoudenní kurz pro odborníky z oblasti traumatologie – takzvané Traumavideosympozium – se od čtvrtka 2. listopadu koná v Českých Budějovicích v aule Biologického centra Jihočeské Univerzity. Organizátorem je světový lídr v postgraduálním vzdělávání v traumatologii AOTrauma. Nejzkušenější traumatologové a ortopedi z celé České republiky, Švýcarska a Holandska pod vedením předsedy kurzu MUDr. Martina Klouba Ph.D. z Úrazového oddělení Nemocnice České Budějovice zde řeší aktuální problémy skeletárních traumat.

celá zpráva

31. 10. 2017 / Nemocnice Písek, a. s.

Přední čeští biochemici se sjedou do Písku

Nové technologie v klinické biochemii budou jedním z hlavních témat osmého ročníku Setkání lékařů – klinických biochemiků v Písku. Klinická biochemie je specializované odvětví medicíny, které se zabývá zkoumáním a měřením chemických látek například v krvi či moči pacientů. Několik desítek biochemiků bude jednat 2. – 3. listopadu v penzionu U Malířských například o monitorování hladin léčiv, hodnotě výsledků v laboratoři, o laboratorní diagnostice jaterních chorob, nebo elektronické zdravotnické dokumentaci v laboratoři.

celá zpráva