Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

10. 09. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Finalistka soutěže NEJSESTŘIČKA Helena Novotná

NEJSESTŘIČKA, soutěž, ve které nejde ani o věk, ani o fyzickou krásu. Soutěž, která má za cíl vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného a lidského. Tento projekt je prezentací náročné práce sestřiček, o které se často říká, že je posláním a jehož záměrem je vyzdvihnout jejich podstatnou úlohu ve zdravotnictví, profesionalitu a chování nejen k pacientům a vyjádřit jim touto akcí poděkování.

celá zpráva

04. 09. 2019 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Sestřička z Nemocnice Prachatice, a.s. je ve finále soutěže o Nej sestřičku

Dvanáct zdravotních sester z celé České republiky se zúčastní 5. října 2019 v Náchodě velkého finále 11. ročníku soutěže o Nej sestřičkou. Jednou z nich bude také Mgr. Markéta Kubová, vedoucí sestra Interního oddělení I Nemocnice Prachatice, a.s.

celá zpráva

03. 09. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Město Blatná věnovalo Nemocnici Strakonice, a.s. finance na pořízení ultrazvukového přístroje pro dětské oddělení

Město Blatná podporuje Nemocnici Strakonice, a.s. dlouhodobě. Aktuálně nemocnici věnovalo cestou Technických služeb Blatná, s.r.o. 40 tisíc korun. Využity budou na nákup ultrazvukového přístroje pro dětské oddělení.

celá zpráva

29. 08. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Spartanský štít podporující charitativní projekt navštíví Nemocnici Tábor, a.s.

Charitativní projekt „Spartanská odysea“ podporující handicapované děti, jejichž symbolem je Spartanský štít, navštíví v pondělí 2. září 2019 dětské oddělení Nemocnice Tábor, a.s.

celá zpráva

29. 08. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Spolek Nedoklubko věnoval Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. pelíšky Neobed

Pět pelíšků Neobed v celkové hodnotě 25 200 korun předali ve čtvrtek 29. srpna zástupci spolku Nedoklubko Neonatologickému oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. Zároveň potěšili maminky předčasně narozených dětí i sourozence nedonošených miminek symbolickými dárky.

celá zpráva

20. 08. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. modernizuje přístrojové vybavení radiodiagnostického oddělení

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. pořídila v rámci modernizace přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení nový moderní skiaskopicko-skiagrafický přístroj CANON Ultimax–i, kterým nahradila zastaralý multifunkční diagnostický komplet MD-4 od firmy Philips. Cena přístroje je 11.797.500,- Kč včetně DPH a nemocnice ho zakoupila z vlastních prostředků.

celá zpráva

15. 08. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice patří k nejlepším v léčbě pacientů s mrtvicí

Písecká nemocnice poskytuje špičkovou péči o pacienty s mozkovou cévní příhodou, lidově řečeno mrtvicí. Potvrzuje to ocenění iniciativy Angels, které v uplynulých dnech získalo Iktové centrum při Nemocnici Písek, a. s.

celá zpráva

12. 08. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

IV. Castle Beauty Conference opět přinesla nové trendy pro plastickou estetickou chirurgii

Na konci července se v Hluboké nad Vltavou uskutečnil již čtvrtý ročník nejvýznamnější republikové akce na poli plastické estetické chirurgie - Castle Beauty Conference. Zorganizovali ji primář oddělení plastické chirurgie českobudějovické nemocnice MUDr. Vladimír Mařík a jeho zástupce MUDr. Pavel Kurial. Zasazení akce do jižních Čech má svůj význam, mezi plastickými chirurgy se již léta traduje, že nové trendy v estetické chirurgii přináší do České republiky českobudějovický tým.

celá zpráva

12. 08. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Zástupci Kapky naděje předali Dětskému oddělení českobudějovické nemocnice nová nemocniční lůžka

Ve středu 31. července se v 13 hodin uskutečnilo na Dětském oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. předání daru od Nadačního fondu Kapka naděje – čtyř nových nemocničních lůžek.

celá zpráva

26. 07. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Příměstský tábor pro děti zaměstnanců NT, a.s., „MLADÝ ZÁCHRANÁŘ“

V areálu Nemocnice Tábor, a.s., je tento týden vidět i slyšet neobvykle mnoho dětí. V pondělí 22. července byl zahájen příměstský tábor pro děti zaměstnanců naší nemocnice „MLADÝ ZÁCHRANÁŘ“, zaměřený na činnost integrovaného záchranného systému.

celá zpráva

17. 07. 2019 / Nemocnice Strakonice, a.s.

Nemocnice Strakonice, a.s. pořídila nový sanitní vůz k přepravě pacientů regionu Strakonicka

V pondělí 22. července se v 9.30 hodin uskuteční v Nemocnici Strakonice, a.s. křest nového sanitního vozu Renault Traffic, který obsahuje jedno lůžko, jedno křeslo pro kardiaky a další dvě místa pro sedící pacienty.

celá zpráva

01. 07. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Japonci podpořili písecké nedonošence

Písecký strojírenský podnik AISIN EUROPE MANUFACTURING CZECH s.r.o., který je dceřiným výrobním závodem společnosti AISIN EUROPE S.A., patřící do japonské globální skupiny AISIN SEIKI Co., Ltd., věnoval půl milionu korun Nemocnici Písek, a.s.Ta za finanční dar nakoupila plicní ventilátor pro nedonošené děti.

celá zpráva

27. 06. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Vysoké náborové příspěvky, ale i podpora stálých zaměstnanců. Vedení Nemocnice České Budějovice představilo balík motivačních nástrojů

Dlouhodobě udržitelný a transparentně definovaný počet vlídných zaměstnanců z pohledu vyváženosti kvality a bezpečí poskytované péče na straně jedné a ekonomických možností na straně druhé. Rozdělení přesčasové práce zohledňující individuální možnosti jednotlivých zaměstnanců. Podpora systematického vzdělávání a předávání erudice. To jsou hlavní cíle personální politiky Nemocnice České Budějovice, a.s. Balík motivačních nástrojů prezentoval Michal Šnorek, předseda představenstva Nemocnice České Budějovice.

celá zpráva

26. 06. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

K utlumení porodních bolestí mohou maminky v Nemocnici České Budějovice využít takzvaný rajský plyn. Poskytován je zdarma

Zcela zdarma mohou nastávající maminky v Nemocnici České Budějovice, a.s. využít během porodu takzvanou inhalační analgesii, ke které se používá medicinální plyn složený z oxidu dusného a kyslíku v poměru 1:1, lidově řečeno rajský plyn.

celá zpráva

24. 06. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Oznámení pro občany - Zvýšená opatrnost v areálu Nemocnice Tábor, a.s.

V průběhu dnešního dne 24.6.2019 dojde k přerušení vstupního chodníku do hlavní budovy nemocnice z důvodu natažení kabelových rozvodů. Přístupový chodník bude zajištěn dřevěným přemostěním, tak aby nebyl omezen přístup do nemocnice.

celá zpráva

21. 06. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice dokončila rekonstrukci kaple

Nemocnice Písek, a. s., dokončila obnovu nejstarší a poslední samostatně stojící budovy v areálu tohoto zdravotnického zařízení, která dříve sloužila jako umrlčí komora, kaple a pitevna. Nemocnice a její zřizovatel Jihočeský kraj využijí rekonstruovaný objekt jako multifunkční prostor. Služby zde poskytne oddělení spirituální péče, logopedie, rehabilitace, technologicky je připraven i pro vzdělávání, konference, školení.

celá zpráva

20. 06. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Den dětí v táborské nemocnici

Kdo zavítal v sobotu 15. června do areálu Nemocnice Tábor, a.s., nemohl přehlédnout děti, pobíhající v nemocničním parku. V místech, kde jsme začátkem října loňského roku zasadili lípu svobody a uložili do země časovou schránku, slavily děti zaměstnanců naší nemocnice Dětský den.

celá zpráva

14. 06. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Den zdraví v Nemocnici Jindřichův Hradec kladl důraz na prevenci a předcházení civilizačním chorobám

Ve čtvrtek 13. června uspořádala Nemocnice Jindřichův Hradec ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a Střední zdravotnickou školou Jindřichův Hradec akci s názvem Den prevence. Byla určena zaměstnancům i široké veřejnosti.

celá zpráva

11. 06. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice je na světové špičce v péči o nemocné během operací

Nemocnice Písek, a. s., se ocitá na světové špičce v oblasti péče o nemocné během operací. Je to díky lékařům a sestrám tamního anesteziologicko-resuscitačního oddělení, kteří ovládají jako jedni z mála v České republice i Evropě techniku umrtvení pod ultrazvukem. Tento způsob anestezie umožňuje zatím největší přesnost při lokálním umrtvení, šetří zdraví pacientů a zároveň zbaví nemocných bolesti po dokončení operace.

celá zpráva

11. 06. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

SPORTOVNÍ TURNAJ JIHOČESKÝCH NEMOCNIC VE FOTBALE A VOLEJBALE

Pátek, 7. června 2019, se v jihočeských nemocnicích nesl ve znamení sportu. Již pátý ročník putovního fotbalového utkání mezi nemocnicemi jihočeského kraje se tento rok uskutečnil pod taktovkou Nemocnice Tábor, a.s.

celá zpráva