Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

07. 06. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice obhájila certifikát kvality a bezpečí

Ve dnech 5. a 6. června 2019 se v Nemocnici České Budějovice, a.s. uskutečnilo hodnocení kvality a bezpečí poskytovaných služeb, takzvaná reakreditace. Hodnotitelský tým České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví posoudil úroveň poskytovaných zdravotních služeb v českobudějovické nemocnici jako vyhovující ve všech standardech a ukazatelích a nemocnice tak obdržela certifikát kvality a bezpečí s platností na tři roky.

celá zpráva

05. 06. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Oficiální stanovisko Nemocnice České Budějovice k pořadu České televize Obchod se svědomím z cyklu Infiltrace, odvysílaného dne 3. 6. 2019

Dne 3. 6. 2019 Česká televize odvysílala pořad Obchod se svědomím z cyklu Infiltrace, ve kterém jsou popisovány tři různé příběhy z nemocničního prostředí. Jeden z nich se týká Nemocnice České Budějovice, přičemž je založen na jednostranném vyjádření osoby blízké pacientky, která byla v péči naší nemocnice.

celá zpráva

24. 05. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Lékaři a sestry se sjedou do Písku kvůli rakovině prsu

Odborníci na rakovinu prsu se stejně jako každý rok sjedou do Písku také letos, aby diskutovali o tomto závažném onemocnění. V pátek 31. května se v tamní nemocnici potkají na Píseckém mamologickém dni 2019. Právě Nemocnice Písek, a. s., je známa svým komplexním přístupem k řešení tohoto onemocnění – od prevence, diagnostiky, chirurgického zákroku až po následnou léčbu a psychologickou terapii.

celá zpráva

22. 05. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku opět připomenou, jak si správně umýt ruce

Písecká nemocnice připravuje na úterý 28. května zábavně-vzdělávací akci pro širokou veřejnost, zaměřenou na péči o čistotu. V rámci Mezinárodního dne hygieny rukou zdravotníci ukáží, jak si správně umýt ruce. Zájemci mohou přijít do žluté chodby u oční ambulance písecké nemocnice mezi 8.30 a 13.00.

celá zpráva

20. 05. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice ukazuje studentům laboratoře, ti se tam vracejí jako lékaři

Jednou z cest, jak získat budoucí pracovníky, je pořádání exkurzí přímo v provozu. Tudy se rozhodla před několika lety jít i písecká nemocnice. Ta každoročně pořádá pro studenty Gymnázia Písek exkurze do své mikrobiologické laboratoře. Přestože při nich některé dívky téměř omdlévají, po letech se tam vracejí pracovat.

celá zpráva

10. 05. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

ZDRAVÝ DEN na téma: Očkování

Nemocnice České Budějovice, a. s., ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a SZŠ a VOŠZ České Budějovice pořádá 15. 5. 2019 od 10 do 13 hodin zdravotně-edukační akci zaměřenou na zodpovězení otázek na téma očkování.

celá zpráva

03. 05. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Osvětová akce v Nemocnici Strakonice se zaměří na správnou hygienu rukou

Nemocnice Strakonice, a.s. se tradičně připojí ke světovému dni hygieny rukou, a to v úterý 7. května 2019 od 9 do 12 hodin. Osvětová akce se uskuteční ve vstupní hale pavilonu operačních oborů.

celá zpráva

03. 05. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Úroveň táborské nemocnice je potěšila

celá zpráva

03. 05. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

SVĚTOVÝ DEN HYGIENY RUKOU 2019

Nemocnice Tábor, a. s. se jako každý rok připojí ke Světovému dni hygieny rukou, který si se Světovou zdravotnickou organizací pravidelně 5. května připomínáme.

celá zpráva

30. 04. 2019 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Nemocnice Strakonice zve na XV. Prácheňský ošetřovatelský den

Dne 23. května 2019 se v Domě kultury ve Strakonicích uskuteční XV. Prácheňský ošetřovatelský den, jehož organizátorem je Nemocnice Strakonice, a. s.

celá zpráva

15. 04. 2019 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Tým 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením Bc. Márie Stratilové zvítězil v prestižní soutěži Medik roku 2019

V Nemocnici České Budějovice se 12. až 14. dubna 2019 konal již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku, která je určena studentům 4. až 6. ročníků lékařských fakult z České republiky. Vítězem se stal tým číslo 15, který vedla kapitánka Mária Stratilová.

celá zpráva

09. 04. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice bude hostit studenty medicíny z celé republiky. Uspořádá pátý ročník soutěže Medik roku

Ve dnech 12. až 14. dubna 2019 se v Nemocnici České Budějovice uskuteční již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku. Celkem se počítá s účastí 95 studentů medicíny z celé České republiky.

celá zpráva

05. 04. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku mají stále nemocnici 21. století

Nemocnice Písek je jednou z mála nemocnic v České republice, u které Česká lékařská komora (ČLK) může garantovat občanům, že budou ošetřováni dostatečným množstvím patřičně erudovaných lékařů. ČLK v této souvislosti označila písecké zdravotnické zařízení jako „Nemocnici 21. století“. Nemocnice Písek obhájila tuto pozici už potřetí.

celá zpráva

05. 04. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

NOVÝM PŘEDSEDOU PŘEDSTAVENSTVA ČESKOBUDĚJOVICKÉ NEMOCNICE JE MICHAL ŠNOREK

Představenstvo Nemocnice České Budějovice, a.s. zvolilo s účinností od 5. dubna 2019 do funkce předsedy představenstva MUDr. Ing. Michala Šnorka, Ph.D., FESC.

celá zpráva

04. 04. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ 2019

Na 7. dubna připadá Světový den zdraví, který každoročně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Po celém světě se konají různé události zaměřené především na prevenci onemocnění a zlepšení kvality života.

celá zpráva

02. 04. 2019 / Nemocnice Strakonice, a.s.

Nemocnice Strakonice opraví vjezd do areálu

Ve čtvrtek 4. dubna bude zahájena oprava vjezdu do Nemocnice Strakonice. Stavební práce potrvají zhruba čtrnáct dní.

celá zpráva

29. 03. 2019 / Nemocnice Písek, a. s.

Pacienti se lépe vyznají na webu nemocnice

Nemocnice Písek v uplynulém týdnu zprovoznila nové webové stránky, které jsou přehlednější a uživatelsky přívětivější. Veřejnost na nich nalezne ucelené informace o nemocničních odděleních, zdravotních výkonech, ordinačních hodinách jednotlivých ambulancí i potřebné kontakty. Prostřednictvím webu se může každý do nemocnice i podívat – virtuálně.

celá zpráva

28. 03. 2019 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

MUDr. Břetislav Shon odchází z funkce předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, a. s.

Ke dni 28. března 2019 odstupuje MUDr. Břetislav Shon z postu předsedy představenstva Nemocnice České Budějovice, do kterého byl zvolen 15. března 2005. Ke stejnému datu také končí jeho členství v představenstvu Nemocnice České Budějovice, a.s. Z těchto postů odchází na vlastní žádost po dovršení věku 70 let.

celá zpráva

26. 03. 2019 / Nemocnice Tábor, a. s.

Světový den ledvin v táborské nemocnici

Světový den ledvin vyhlašují Mezinárodní federace pro onemocnění ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně na druhý březnový čtvrtek v měsíci. Druhý týden v březnu však byly v našem okrese také „vyhlášeny“ jarní prázdniny. Z tohoto důvodu jsme preventivní akci, věnující se ledvinám, odsunuli na čtvrtek 28. března 2018.

celá zpráva

25. 03. 2019 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Nemocnice Jindřichův Hradec slavnostně otevře rekonstruované Oddělení následné a rehabilitační péče – stanice „B“

Oddělení následné a rehabilitační péče Nemocnice Jindřichův Hradec (ONRP) slavnostně otevře v pavilonu A (bývalý dětský pavilon) nové rekonstruované prostory pro stanici „B“ a lůžka DIOP. Akce se uskuteční ve čtvrtek 28. března 2019 od 14 hodin.

celá zpráva