Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Vodní záchranná služba dostala sanitní vozidlo od nemocnice

Vodní záchranná služba dostala sanitní vozidlo od nemocnice

Dne 23.01.2024 Nemocnice Český Krumlov, a. s., předala sanitní vozidlo Vodní záchranné službě ČČK České Budějovice, p.s. Jedná se o zánovní Renault Trafic. Nemocnice v rámci obnovy vozového parku každý rok mění 2-3 vozidla, protože náročný provoz vyžaduje výměnu vozidel každých 6-8 let. Po této době mají vozidla běžně najeto okolo 400 tis. kilometrů.

Na konci loňského roku se na nemocnici obrátila Vodní záchranná služba z Českých Budějovic s dotazem na možný odkup vyřazované techniky. „Vzhledem k tomu, že se jedná o nestátní neziskovou organizaci a její předmět činnosti je naší nemocnici blízký, jsme se rozhodli tuto sanitu bezplatně předat do užívání Vodní záchranné službě“ uvádí předseda představenstva Vojtěch Remeň.

Z vyřazovaných vozidel se jedná o vozidlo v nejlepším technickém stavu, před předáním jsme provedli výměnu oleje a filtrů a vozidlo nechali zkontrolovat na stanici technické kontroly uvádí vedoucí dopravy Luboš Přibyl.

Doufáme, že tak jako sloužil sanitní vůz našim pacientům, tak stejně dobře bude nacházet využití i v rámci vodní záchranné služby a přejeme jí mnoho kilometrů bez nehod.

Velmi si vážíme podpory vedení Nemocnice ČK, a.s. Darované sanitní vozidlo nahradí při službě naši 25 let starou sanitku a zajistí tak větší komfort pro pacienty i záchranáře, kteří se v letní sezóně starají o zdraví a bezpečnost návštěvníků Lipenska na stanici VZS v Lipně nad Vltavou. Kromě technických a zdravotnických zásahů na vodě totiž vyjíždíme i na výzvu operačního střediska Zdravotnické záchranné služby JčK v systému First Responder, dodává předsedkyně VZS ČB Šárka Bráchová.