Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Vjezd do písecké nemocnice zrychlí kamery

Vjezd do písecké nemocnice zrychlí kamery

Vjezd i výjezd z písecké nemocnice bude jednodušší i rychlejší. Pohyb vozidel přes závoru tu bude řídit kamerový systém s detekcí státních poznávacích značek vozidel. Díky němu ubydou časové prostoje spojené se skenováním a ověřováním velké části tištěných parkovacích lístků nebo s ověřováním zaměstnaneckých čipů. Systém za téměř 400 tisíc korun bude fungovat už za několik týdnů.

„Jedná se o první krok k připravované změně dopravy v této části města. Ta se chystá v souvislosti s plánovanou realizací Emergency – urgentního příjmu pro akutní pacienty. Jejím cílem je jednak oddělit pohyb záchranářů od běžného provozu v nemocnici, rozšířit vstupní prostor pro pěší návštěvníky a pacienty nemocnice, a tak zajistit jejich větší bezpečnost, i rychlý převoz nemocných,“ řekl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

Změna dopravy bude postupná. „Nejprve kamerový systém, posléze se změní vjezd do nemocnice pro všechna vozidla. Nově bude umístěn mezi prodejnu a Zdravotnickou záchranou službu. Část příjezdové komunikace bude vyčleněna pouze vozidlům zdravotnické záchranné služby pro příjezd k urgentnímu příjmu. Výjezd z nemocnice bude současnou hlavní vrátnicí,“ přiblížil vedoucí údržby Nemocnice Písek Dušan Vašek.

Nový vjezd do nemocnice bude realizován v příštím roce. Komunikace pouze pro vozidla záchranky má být dokončena souběžně s urgentním příjmem, pravděpodobně v roce 2025.