Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

V táborské nemocnici otevřeli Dětskou skupinu Gumpík. Postarají se tu o děti zdravotnického personálu

V táborské nemocnici otevřeli  Dětskou skupinu Gumpík. Postarají se tu o děti zdravotnického personálu

V táborské nemocnici v pátek 23. 2. 2024 oficiálně otevřeli Dětskou skupinu Gumpík. Dětská skupina dostala jméno po psu Gumpovi ze známého filmu, jelikož jeho producent Filip Rožek dlouhodobě spolupracuje s dětským oddělením Nemocnice Tábor.

Tohoto slavnostního otevření se zúčastnil i jihočeský hejtman Martin Kuba. „Jestliže chceme, aby k nám do jižních Čech přicházeli vzdělaní lidé nebo tu zůstávali, musíme jim vytvářet podmínky. Je to o kvalitě života. Jsem rád, že si to kolegové v nemocnici uvědomují,“ řekl hejtman.

Pro mladé rodiny, jejichž členové pracují ve zdravotnictví, je velmi obtížné najít zařízení pečující o děti do tří let věku, které by navíc fungovalo v časech přizpůsobených provozu nemocnice. Proto se nemocnice rozhodla vybudovat prostor právě pro založení Dětské skupiny, kde budou děti zaměstnanců ve věku od 18 měsíců do 3 let věku dítěte.

„Přece jen máme 1050 zaměstnanců a mnozí z nich mají malé děti. Navíc začal být nedostatek zdravotníků a tím do sebe zapadalo, že vytvoření dětského zařízení přímo v nemocnici může být motivačním programem.“ zmínil ředitel nemocnice Ing. Ivo Houška. Účelem je umožnit rodičům návrat do zaměstnání dříve, než jim skončí řádná rodičovská dovolená, nebo možnost navýšit stávající úvazek u zaměstnanců, kteří již do práce chodí.

Dětská skupina Gumpík vznikla v prostorách bývalého oddělení následné péče. Rekonstrukce původních prostor začala v srpnu 2023 a skončila kolaudačním rozhodnutím v prosinci téhož roku. Celý tento projekt včetně nábytkového vybavení vyšel na 2,6 milionu korun.

Dětská skupina již běží ve zkušebním provozu. Zapsáno je pět dětí a od března přibydou další tři. Maximální kapacita je současná přítomnost 12 dětí. Provozní doba je pondělí až pátek 5:45 – 18:15 hod včetně prázdnin. Personálně je provoz zajištěn 3 kvalifikovanými chůvami s předepsaným vzděláním a praxí.

Věříme, že tento krok bude dalším ulehčením pro naše stávající zaměstnance, ale i zajímavým benefitem pro nové uchazeče o zaměstnání v naší nemocnici.