Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

V písecké nemocnici jezdí další elektromobil

V písecké nemocnici jezdí další elektromobil

V areálu písecké nemocnice začíná jezdit další elektromobil. K několika vozidlům na elektrický pohon, která zajišťují svoz prádla a odpadu, údržbu areálu a další potřebné činnosti, v uplynulých dnech přibyl ještě multifunkční nákladní elektromobil. Vůz za 2,3 miliony korun nahradil více než 30 let starou multikáru.

Vedení Nemocnice Písek se vydalo cestou elektromobility už před devíti lety. Dieselové multikáry tehdy nahradilo tichými elektromobily, které vedle úspory decibelů i financí navíc zlepšují kvalitu provozních činností a jsou dalším příspěvkem k ekologii. Technické oddělení nemocnice několik let využívá elektromobil se skříňovou nástavbou na svoz prádla a valník na svoz odpadu nebo na stěhování, které na jedno dobití zvládnou až osmdesátihodinový provoz. Také nynější obnova vozového parku technického oddělení je ekologická.

„Víceúčelový nákladní elektromobil k údržbě areálu jsme přivezli před několika dny. Na jeho nákup jsme získali dotaci ve výši šest set tisíc korun prostřednictvím Národního programu Životní prostředí. Sám jsem si řízení zkusil a musím říci, že komfort pro řidiče a vybavení, již pouze kabiny, je v rozdílu několika tříd oproti dříve provozované multikáře.“ řekl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

Ekologickým přístupem se písecká nemocnice řídí už řadu let. Vedle elektromobility se zaměřuje na třídění odpadu, sázení stromů v arboretu a energetické úspory. „U budov v areálu jsme nechali postupně zateplit střechy, půdy, obvodové pláště a vyměnit okna. Zateplení nám pomohlo uspořit energii i snížit emise oxidu uhličitého. Do celého areálu i některých objektů jsme instalovali ekologické LED osvětlení, které spotřebuje méně elektrické energie. Nyní nás čeká velký projekt modernizace prádelny a instalace několika fotovoltaických elektráren na objekty nemocnice, které přinesou další opravdu značné úspory,“ sdělil Jiří Holan.