Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Studenti soutěžili v českokrumlovské nemocnici o titul Medik roku 2023

Studenti soutěžili v českokrumlovské nemocnici o titul Medik roku 2023

Sedmý ročník soutěže MEDIK ROKU 2023 hostila od pátku do neděle (21. – 23/4/2023) Nemocnice Český Krumlov, a.s. O titul se utkalo 15 týmů studentů 4. – 6. ročníků medicíny. Každý tým tvořilo pět mediků, kteří studují na některé ze tří Lékařských fakult Univerzity Karlovy v Praze, Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. Připraveno pro ně bylo 12 soutěžních disciplín.

Týmy mediků plnily úkoly, které prověřily jejich znalosti a dovednosti například při hemodialýze, ultrasonografii velkých žil, v porodnictví, gastroenterologii a digestivní endoskopii, pediatrii, či osteosyntéze. Vyzkoušely si práci se špičkovou zdravotnickou technikou - ultrazvukem, CT, endoskopií, počítačem řízenými modely či moderními výcvikovými simulátory. Smyslem soutěže je prověřit nejen teoretické znalosti a praktické dovednosti studentů, ale také jejich týmovou souhru, která je v medicíně důležitá.

Nejlépe v soutěži obstály týmy:

  1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (kapitán týmu: Natália Zápachová)
  2. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (kapitán týmu: Albert Strunz)
  3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze (kapitán týmu: Katarína Mydlová)

Odborná připravenost studentů byla nad očekávání dobrá. „Výkony všech týmů byly velmi vyrovnané. Pokud se kdokoli z těchto studentů rozhodne ucházet o práci v jihočeských nemocnicích, můžeme se těšit na kvalitní lékaře, kteří jsou týmovými hráči a chtějí dělat špičkovou medicínu pro spokojené pacienty. U nás mají dveře otevřené,“ ohodnotil úroveň výsledků letošních soutěžících člen představenstva společnosti Jihočeské nemocnice, a.s. a spolutvůrce projektu MEDIK ROKU Ing. Michal Čarvaš, MBA.

Vítězné týmy získaly zajímavé ceny od partnerů soutěže, od vitaminových doplňků od společnosti AG FOODS Group a.s. až po let balónem od společnosti PROMO-AIR s.r.o. či poukazů na rafty od společnosti Rafting Maleček. Všichni soutěžící mají dle svého výměru možnost stáže v některé z moderních jihočeských nemocnic. Soutěž MEDIK ROKU se do prostor reálné nemocnice vrátila po dvouleté přestávce způsobné opatřeními v souvislosti s onemocnění COVID-19 a loňské on-line verzi. Zároveň uzavřela pomyslné kolečko po všech okresech Jihočeského kraje a příští rok se soutěž bude už podruhé konat v Nemocnici Prachatice, a. s., kde v roce 2014 vznikla.