Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Středoškoláky z Písku si opět vyhlédli upíři

Středoškoláky z Písku si opět vyhlédli upíři

Studenti píseckých středních škol jako noví dobrovolní dárci krve. S tímto cílem středoškoláky už několik let oslovují organizátoři akce „Upíři ve škole“. Střední zdravotnická škola Písek ve spolupráci s píseckou nemocnicí takto hledají mezi mladými lidmi prvodárce.

„V rámci akce Upíři ve škole navštěvujeme několik středních škol v Písku a studenty třetích a čtvrtých ročníků upozorňujeme na význam dobrovolného dárcovství krve. Zároveň mezi nimi hledáme aktivní dárce, kteří se pak dostaví k odběru do nemocnice,“ řekla autorka projektu „Upíři ve škole“ Mgr. Anna Vodsloňová ze Střední zdravotnické školy Písek.

Mnoho mladých lidí se k dárcovství nehlásí, proto „upíři“ oslovují studenty. Informují je o důležitosti dárcovství a zvou je na odběry. „Je nutná přirozená generační obměna dárců krve, proto vítáme každého nového zájemce,“ řekla MUDr. Marcela Kellnerová, zástupkyně primářky Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Písek.

Studenti, kteří se rozhodnou darovat krev, se mohou přihlásit na e-mailu: upiriveskole@seznam.cz. Samotný odběr je plánován na 22. a 29. března na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Písek, vždy od 7 hodin. Dárcem krve může být každý, kdo v den odběru vyhoví kritériím zdravotní způsobilosti, které posoudí lékař na základě vyplněného dotazníku, laboratorního vyšetření a zdravotní prohlídky.

Leták zde