Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Přirozeným porodům pomůže v nemocnici Písek i porodní gauč

Přirozeným porodům pomůže v nemocnici Písek i porodní gauč

Písecká nemocnice je na jihu Čech první, která má vedle klasického porodního lůžka také variabilní gauč. Ženy na něm budou moci strávit zejména první dobu porodní v nejrůznějších polohách, například ve stoje, v kleče nebo ve dřepu. Porodní gauč za více než 100 tisíc korun písecké nemocnici daroval Nadační fond Propolis 33, který založila Lilia Khousnoutdinova k podpoře žen. Písecká porodnice chce tuto novinku zprovoznit co nejdříve.

Porodní gauč zajistí maximální pohodlí během porodu a ženám umožní setrvat v poloze, která je uvolní a v daném okamžiku sníží jejich bolest. Rodička se o gauč bude moci různě opřít a libovolně na něm měnit polohu. Gauč lze jednoduše složit, takže po porodu bude využitelný například jako lehátko.

„Velmi si vážíme toho, že Nadační fond Propolis 33 věnoval porodní gauč právě naší nemocnici. Děkujeme. Jedná se o významné ocenění zdejší péče i personálu, který neustále pracuje na zlepšování služeb pro nastávající maminky,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

Porodní gauč pomůže přirozeným porodům, které Nemocnice Písek dlouhodobě podporuje. Už dva roky v ní funguje Centrum porodní asistence, které je určeno ženám s většími individuálními požadavky na porod. Zároveň jim zajišťuje větší bezpečnost než v případě domácích porodů. „Příjem rodičky, první dobu porodní i samotný porod vede porodní asistentka. My v případě náhlých porodních komplikací zajistíme okamžitou podporu – ať už ze strany lékařů nebo přístrojů. To je rozdíl oproti domácím porodům,“ řekl primář Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Písek Michal Turek.