Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Předporodní kurzy přizpůsobujeme maminkám na přání

Předporodní kurzy přizpůsobujeme maminkám na přání

Předporodní kurzy ve strakonické nemocnici jsou maminkám šité na míru. Dozvědí se v nich, kdy vyrazit do porodnice, co si s sebou vzít, ale také, jak se na porod nejlépe fyzicky i psychicky připravit, jak manipulovat s novorozencem a samozřejmě navštíví porodnici a oddělení šestinedělí. Kurz má 6 lekcí a část z nich lze absolvovat i online. „Snažíme se maminkám vyjít vstříc. Z toho důvodu je možné kurz absolvovat jak individuálně, tak ve skupině více maminek, s partnery, nebo bez nich. Některé kurzy se odehrávají i o víkendech. Termín vždy dohodneme tak, aby účastnicím vyhovoval,“ říká staniční porodní asistentka a vedoucí kurzů Bc. Hana Hanzlíková, která je připravená s účastnicemi probrat vše, co je o těhotenství a porodu zajímá.

Ženy, které kurz absolvují, jsou podle Hany Hanzlíkové klidnější. „Znají prostředí, do kterého jdou. Z kurzu ví, že mohou pro úlevu od bolestí využít vanu, aromaterapii, bylinnou napářku nebo míč. Probíráme i jejich porodní přání, co to znamená „zlatá hodinka" a poporodní bonding.“ Součástí kurzu jsou také lekce zaměřené na kojení a co dělat při případných prvních nezdarech při kojení. Jak miminko koupat či nekoupat, proč jsou důležité rituály, jak na masáž dítěte hlazením a prozradíme osvědčené triky, tipy a pomůcky na zklidnění děťátka.

Do předporodního kurzu strakonické porodnice je možné se přihlásit telefonicky na čísle 725 714 301. Ideální je, když žena kurz absolvuje v průběhu druhého nebo na přelomu druhého a třetího trimestru.