Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne
Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Písečtí chirurgové očekávají nárůst dětských úrazů

Písečtí chirurgové očekávají nárůst dětských úrazů

Lékaři písecké nemocnice očekávají, že nadcházející letní prázdniny přinesou opět nárůst počtu dětských úrazů. K těm dochází zejména proto, že děti netráví dopoledne výukou, ale věnují se sportovním a volnočasovým aktivitám. A právě u nich je riziko úrazů větší.

„V létě u dětí nejčastěji ošetřujeme úrazy, k nimž došlo při nepozorné jízdě na kole, skákání na trampolíně nebo při pádu z některé atrakce na dětském hřišti. Jedná se zejména o zlomené horní končetiny v oblasti zápěstí a lokte, otevřené rány a oděrky. Objevují se ale také závažné úrazy jako poranění hrudníku a břicha, k nimž dochází po pádu z výšky,“ uvedla MUDr. Marta Horáková, primářka Oddělení chirurgie Nemocnice Písek, a. s.

Rodiče by podle ní neměli zanedbat ani riziko úrazů z vody a ohně, tedy tonutí a popálení. „Neplavcům hrozí například tonutí v zahradních bazénech, proto doporučuji vodní plochy oplotit. Nevhodné rozdělávání ohně nebo manipulace s ním zase může způsobit popáleniny,“ řekla Marta Horáková, která rodičům doporučuje, aby dětem aktivity nezakazovali. „Zákazy čehokoliv děti naopak lákají. Mnohem lepší je výchova ke zodpovědnému chování: naučit je plavat a upozornit je na rizika přeceňování svých sil nebo skoků do neznámé vody, naučit je bezpečně rozdělávat oheň a uvést případy, kdy může dojít k popáleninám,“ doplnila primářka písecké chirurgie.