Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Písecké OČKO se přesunulo před nemocnici

Písecké OČKO se přesunulo před nemocnici

Písecké očkovací centrum funguje ode dneška v nových prostorách. Zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 je naleznou v místě dřívějšího odběrového místa, mimo areál nemocnice.

„Nové očkovací centrum je prostorově menší, ale kapacitou se vyrovná tomu dřívějšímu. Zdravotníci v něm dokáží naočkovat tisíc osob denně a odebrat až dva tisíce vzorků k analýze. Součástí centra jsou administrativní a lékařská stanoviště, aplikační buňky, prostory k pozorování osob a sociální zázemí pro personál i pro zájemce o očkování,“ sdělil MUDr. Pavel Malina, Ph.D., primář Oddělení klinické biochemie Nemocnice Písek, který má očkování v tomto zdravotnickém zařízení na starosti.

Očkovací centrum je přístupné z parkovišť města i nemocnice, odběrové centrum má vlastní vchod v jiné části pavilonu. Nemocnici objekt stál pět milionů korun, včetně vybavení. „Očkování i testování jsme přesunuli před nemocniční areál, abychom se v nemocnici mohli opět plně věnovat standardní zdravotnické péči. V budově rehabilitace, kde se očkovalo proti onemocnění Covid-19 dříve, tak obnovujeme vodoléčbu a další rehabilitační procedury pro ortopedické pacienty,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek MUDr. Jiří Holan, MBA.

Na Písecku je v současnosti proočkováno přibližně 65 procent populace. „Poptávka po očkování je nyní stabilně nižší. Očkujeme proto jen jeden den v týdnu,“ doplnil primář Malina.