Project Milenial featuring news blogs and tutorials Adjustable Beds – Not Just For The Elderly! How A Dermatologist Can Help With Acne Problems Aromatherapy And Kids Amazingly Simple Skin Care Tips For People With Acne
Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Písecké OČKO se přesunulo před nemocnici

Písecké OČKO se přesunulo před nemocnici

Písecké očkovací centrum funguje ode dneška v nových prostorách. Zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 je naleznou v místě dřívějšího odběrového místa, mimo areál nemocnice.

„Nové očkovací centrum je prostorově menší, ale kapacitou se vyrovná tomu dřívějšímu. Zdravotníci v něm dokáží naočkovat tisíc osob denně a odebrat až dva tisíce vzorků k analýze. Součástí centra jsou administrativní a lékařská stanoviště, aplikační buňky, prostory k pozorování osob a sociální zázemí pro personál i pro zájemce o očkování,“ sdělil MUDr. Pavel Malina, Ph.D., primář Oddělení klinické biochemie Nemocnice Písek, který má očkování v tomto zdravotnickém zařízení na starosti.

Očkovací centrum je přístupné z parkovišť města i nemocnice, odběrové centrum má vlastní vchod v jiné části pavilonu. Nemocnici objekt stál pět milionů korun, včetně vybavení. „Očkování i testování jsme přesunuli před nemocniční areál, abychom se v nemocnici mohli opět plně věnovat standardní zdravotnické péči. V budově rehabilitace, kde se očkovalo proti onemocnění Covid-19 dříve, tak obnovujeme vodoléčbu a další rehabilitační procedury pro ortopedické pacienty,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek MUDr. Jiří Holan, MBA.

Na Písecku je v současnosti proočkováno přibližně 65 procent populace. „Poptávka po očkování je nyní stabilně nižší. Očkujeme proto jen jeden den v týdnu,“ doplnil primář Malina.