Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Písecká nemocnice se připojí ke Světovému dni zdraví

Písecká nemocnice se připojí ke Světovému dni zdraví

Měření tlaku, měření podílu svalové hmoty v těle, výživové poradenství, psychologie a informace k prevenci civilizačních chorob – to vše bude součástí informační akce pro středoškoláky, kterou na středu 12. 4. připravuje Nemocnice Písek. Krajské zdravotnické zařízení se tím připojí ke Světovému dni zdraví, který připadá na 7. dubna.

„Protože letos připadá Světový den zdraví na velikonoční svátky, v Nemocnici Písek si jej připomeneme ve středu 12. dubna. Na tento den připravujeme informační akci pro střední školy. Na středoškoláky cílíme zejména proto, že se věk osob, postižených civilizačními nemocemi, stále snižuje,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

Pro studenty budou připraveny informace o zdravé životosprávě, dostatečném pohybu, správné stravě a důležitosti odpočinku. Zájemci si budou moci nechat změřit krevní tlak nebo podíl svalové hmoty ve svém těle. Zároveň si budou moci odnést informační letáky a dárky.

„Civilizační choroby postihují stále mladší věkové skupiny. Česká republika je na tom jednou z nejhůř ve výskytu nemocí srdce a cév. Přibývá osob s nadváhou a roste počet dětí s vyšší než normální váhou, zejména chlapců. Vzestupný trend každoročně zaznamenáváme u vysokého krevního tlaku, nově diagnostikovaných zhoubných nádorů nebo cukrovky,“ řekl Jiří Holan s tím, že osvěta a prevence je důležitá právě ve věku, kdy o sobě mladí lidé začínají sami rozhodovat.

Informační akce v písecké nemocnici se zúčastní několik tříd Gymnázia Písek a Střední zdravotnické školy v Písku. „Je dobře, že naši studenti získají více informací o důležitosti prevence. Pokud budou obeznámeni s hrozbou civilizačních chorob, mohou jim předcházet,“ řekl ředitel Gymnázia Písek Michal Drnec.

Světový den zdraví se slaví každoročně 7. dubna – v týž den, kdy byla v roce 1948 založena Světová zdravotnická organizace WHO. Jeho cílem je upozornit na důležitost péče o lidské zdraví. Každý rok jej provází tematická kampaň. Letošní oslavy k 75. výročí WHO se ponesou v duchu hesla: „Zdraví pro všechny“.