Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice Tábor investuje do nové sterilizační a mycí techniky. Zvyšuje tím bezpečnost a pohodlí zaměstnanců a šetří čas

Nemocnice Tábor investuje do nové sterilizační a mycí techniky. Zvyšuje tím bezpečnost a pohodlí zaměstnanců a šetří čas

Na přelomu dubna a května Nemocnice Tábor započala rozsáhlou přístrojovou modernizaci pracovišť sterilizace na centrálních operačních sálech. Investice ve výši bezmála 18,5 milionů korun  je součástí modernizačního projektu, který bude financován z evropských fondů REACT-EU. Cílem této akce bylo významné zkvalitnění materiální základny nemocnice a zrychlení předoperační přípravy nástrojového vybavení používaného při operačních výkonech na centrálních operačních sálech.

Na centrálních sálech nově funguje celkem 6 nových parních sterilizátorů a 3 myčky instrumentárií. Zcela nově personálu slouží ultrazvuková čistička s proplachem dutin a myčka obuvi. Díky technologii ultrazvukového čištění došlo k posunutí standardu pro hygienické vyčištění dutinových nástrojů na vyšší úroveň a  myčka obuvi významně usnadňuje práci personálu. Vedle toho v táborské nemocnici proběhla současně i výměna dvou parních sterilizátorů a jednoho plazmového sterilizátoru. Plazmová sterilizace patří mezi nejspolehlivější metody sterilizace dutých a termocitlivých nástrojů, složených z různých materiálů a zároveň je velice šetrná při sterilizaci optických částí přístrojů používaných ve zdravotnictví.

„Veškeré stavební úpravy a instalační dodávky se uskutečnily pouze s mírným omezením operačních výkonů a za stálého provozu centrálních operačních sálů. Za to patří obrovské poděkování managementu operačních sálů, který veškeré práce naplánoval přesně tak, aby výměna sterilizační a mycí techniky co nejméně zasáhla do provozu sálů,“ řekl Miroslav Kubeš, ekonomický náměstek nemocnice.

Dodávky parních sterilizátorů v hodnotě necelých 11 mil. Kč zajistila společnost BMT Medical Technology s.r.o., plazmový sterilizátor v hodnotě 4 mil. Kč dodala společnost UNIPRO-ALPHA C.S., spol. s r.o a stejná společnost dodala i veškeré myčky a čističky v hodnotě 3,3 mil. Kč.