Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice Strakonice, a.s. tradičně upozorňuje na důležitost správné indikace antibiotik

Nemocnice Strakonice, a.s. tradičně upozorňuje na důležitost správné indikace antibiotik

Nemocnice Strakonice, a.s. se již podvanácté připojuje k celoevropské kampani věnované problematice antibiotické léčby. V rámci iniciativy Evropský antibiotický den, která připadá na 18. listopad 2019, připomíná Mikrobiologická laboratoř prostřednictvím plakátů všem spolupracujícím lékařům v terénu a klinickým oddělením v nemocnici důležitost správné indikace antibiotik, tedy nutnost předepisovat tato cenná léčiva pouze na infekce způsobené vnímavými bakteriemi.

Kromě toho je na televizních obrazovkách v nemocnici vysílán propagační spot o hrozbě ztráty účinnosti antibiotik v případě jejich neuváženého podávání.

„Vhodnou léčbu mohou v našem regionu konzultovat lékaři s odborníky v takzvaném Antibiotickém středisku, které v naší nemocnici rozvíjí svou činnost oficiálně již od roku 1999,“ informuje předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s. MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA a dodává, že se na zachování účinnosti antibiotik podílí jak odborníci, tak laická veřejnost. „Je nezbytné si uvědomit, že ne každý nález bakterie se musí léčit a že virová onemocnění, typicky chřipka v nadcházející době, se antibiotiky neléčí!“