Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice České Budějovice bude hostit studenty medicíny z celé republiky. Uspořádá pátý ročník soutěže Medik roku

Nemocnice České Budějovice bude hostit studenty medicíny z celé republiky. Uspořádá pátý ročník soutěže Medik roku

Ve dnech 12. až 14. dubna 2019 se v Nemocnici České Budějovice uskuteční již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku. Celkem se počítá s účastí 95 studentů medicíny z celé České republiky.

„Nachystali jsme pro studenty 14 stanovišť, mezi disciplínami nebude chybět resuscitace dítěte a dospělého, chirurgické šití, dialýza, robotická operace či porod. Na místě budou odborníci z naší nemocnice,“ informuje manažer projektu Bc. Iva Nováková, MBA.

Program začne v pátek 12. dubna prohlídkou Budějovického Budvaru, následovat bude seznamovací večer, jehož součástí budou zajímavé přednášky. Samotná soutěž odstartuje
o den později a potrvá až do sobotního odpoledne. Večer pak naváže slavnostní vyhlášení vítězů za účasti ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha a hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.

Na poslední den, tedy neděli 14. dubna, přichystali organizátoři pro soutěžící relaxační program včetně prohlídky zámku Hluboká nad Vltavou a sportovního vyžití ve sportovně-relaxačním areálu.

„Cílem soutěže je podpořit studenty medicíny v jejich studiu, rozvíjet formou soutěže jejich znalosti a dovednosti. Za jejich výkony je odměníme a poskytneme jim odbornou i finanční podporu k jejich dalšímu odbornému rozvoji. Současně je snahou této akce představit jihočeské nemocnice, jako potenciálního zaměstnavatele, a Jihočeský kraj, jako ideální místo k životu,“ dodává autor projektu Ing. Michal Čarvaš, MBA, člen představenstva skupiny Jihočeské nemocnice, a.s.

Soutěž Medik roku organizují Jihočeské nemocnice, a. s. ve spolupráci s Jihočeským krajem. Akce se uskuteční pod záštitou ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha a hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.