Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Den otevřených dveří Nemocnice Dačice, a.s. měl tradičně úspěch

Den otevřených dveří Nemocnice Dačice, a.s. měl tradičně úspěch

Nemocnice Dačice a.s. uspořádala v pátek 11. října již 10. ročník Dne otevřených dveří pro obyvatele a zájemce z Dačic a okolí. Odpoledne pak na akci navázalo tradiční setkání bývalých a současných zaměstnanců nemocnice.

Zájemcům byly mimo jiné představeny letošní investiční akce Nemocnice Dačice, a.s. Pracujeme na stavebních úpravách 1. patra Léčebny dlouhodobě nemocných. Dosud byly pokoje pacientů bez vlastního sociálního zázemí. To měníme a vestavujeme krásné moderní bezbariérové koupelny s WC přímo na pokoje,“ informuje předsedkyně představenstva dačické nemocnice MUDr. Miroslava Člupková, MBA, LL.M.

Zároveň nemocnice předělává celé osvětlení pokojů, chodeb a všech místností na patře se záměrem úspor elektrické energie. Pro pacienty na pokojích instaluje u postelí osvětlení v záhlaví postele, aby světlem nebyl rušen soused. V celém patře LDN je pokládána nová podlahová krytina, která je snadno udržovatelná a její světlost pomůže projasnit jak pokoje, tak celé oddělení.

„Již dokončenou část bez vybavení si mohli naši návštěvníci prohlédnout a pokládat otázky k výstavbě, změně vybavení pracoviště, a i další otázky k chodu nemocnice. Této nabídky ve dvou skupinách využilo zhruba 65 osob,“ dodává MUDr. Miroslava Člupková, MBA, LL.M.

Setkání bývalých a současných zaměstnanců nemocnice v jídelně pro zaměstnance se uskutečnilo taktéž podesáté.

„Dostavili se zaměstnanci různých věkových skupin, vzpomínalo se na roky již dávno minulé nad fotografiemi kolektivů, ale i na posledních 10 let nemocnice. Pro účastníky jsme zajistili drobné občerstvení, aby se jim lépe vzpomínalo a bylo jim u nás dobře. Někteří se zdrželi krátce, jen se pozdravit s ostatními. Další účastníci si rádi společně zavzpomínali na spolupracovníky, svojí práci v nemocnici, a probrali, co měli na srdci. Sešlo se celkem 60 bývalých zaměstnanců a při loučení slibovali, že se dostaví i příští rok,“ uzavírá MUDr. Miroslava Člupková, MBA, LL.M.