Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Zdravotní klauni vyráží na každoroční Turné plné smíchu, tentokrát se zaměří na úsměvy seniorů

Zdravotní klauni vyráží na každoroční Turné plné smíchu, tentokrát se zaměří na úsměvy seniorů

Zdravotní klauni v dubnu opět rozvezou radost a smích do míst, která nemohou navštěvovat pravidelně. Cílem oblíbené akce Turné plné smíchu, která se uskuteční 24. – 27. 4. 2018, jsou letos domovy seniorů, léčebny dlouhodobě nemocných a geriatrická oddělení nemocnic po celé republice.

 

Dva předchozí ročníky Turné sklidily takový ohlas, že se stalo doslova tradicí a Zdravotní klauni vyrazí rozvážet smích i letos. Svou jednorázovou návštěvou tentokrát potěší deset zdravotnických zařízení, kam nemohou docházet pravidelně. Na rozdíl od prvních dvou ročníků je letošní akce zaměřena primárně na seniory a geriatrické pacienty.

Celkem 86 Zdravotních klaunů pravidelně navštěvuje 62 dětských oddělení nemocnic, 8 domovů pro seniory a jeden hospic. O klaunské návštěvy má však zájem přes 50 dalších zařízení, které organizace musí s ohledem na kapacity odmítat. V termínu 24. – 27. 4. 2018 tak Zdravotní klauni postupně rozvezou radost a smích seniorům do Českého Brodu, Chlumce nad Cidlinou, Tábora, Třebíče, Vyškova, Buchlovic, Brna a Ostravy.

Všední dny zpestří stovkám seniorů profesionální Zdravotní klauni, kteří jsou speciálně vyškoleni a vybaveni právě pro práci s geriatrickými pacienty. „V rámci klauniád pro starší generaci hraje zásadní roli hudba. Téměř každý se přidá, aby si zanotoval. Právě hudbou, ale i kostýmy a scénkami, které rozehráváme, se v seniorech snažíme vyvolat vzpomínky na mládí, které v nich vzbuzují příjemné pocity a chuť do aktivního života“, říká geriatrická specialistka organizace, Irena Dubail.

„Na našich klientech zanechala návštěva klaunů opravdu nesmazatelný zážitek, velmi si ten den užili a nyní se ptají, kdy zase přijedou. Pro nás zaměstnance bylo neuvěřitelné vidět proměnu seniorů – jejich bezprostřední reakce, smích a veselé oči – bylo to opravdu dojemné!“, uvedla po návštěvě Zdravotních klaunů ředitelka českobrodského Domova Anna, Lucie Hovorková.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravotní klaun, o. p. s., je nezisková organizace s mezinárodní působností, která již od roku 2001 přináší humor a radost hospitalizovaným dětem, geriatrickým pacientům a dalším potřebným v oblasti zdravotnictví. Přispívá tím ke zlepšení jejich psychického i celkového zdravotního stavu, a to prostřednictvím návštěv speciálně vyškolených Zdravotních klaunů. V současné době navštěvuje 86 Zdravotních klaunů pravidelně 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a jeden hospic. Zdravotní klaun je partnerem Red Noses International a členem European Federation of Hospital Clown Organizations.