Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

V Písku podají týdně tři stovky vakcín proti covidu

V Písku podají týdně tři stovky vakcín proti covidu

Píseckým očkovacím centrem, které už půl roku funguje v nových prostorách vedle areálu nemocnice, projde aktuálně každý týden kolem tří set zájemců o očkování proti onemocnění Covid-19. Zdravotníci jim podávají nejnovější vakcínu Comirnaty Original/Omicron BA.4/BA.5.

Očkovací centrum, které je přístupné z parkovišť města i nemocnice, stojí v místě dřívějšího odběrového místa. Jeho součástí jsou administrativní a lékařská stanoviště, aplikační buňky, prostory k pozorování osob a sociální zázemí pro personál i zájemce o očkování. Proti onemocnění Covid-19 očkujeme každý pátek od 8 do 12 hodin. Bez registrace,“ uvedl MUDr. Pavel Malina, Ph.D., primář Oddělení klinické biochemie Nemocnice Písek, který má očkování v tomto zdravotnickém zařízení na starosti.

Na Písecku je v současnosti proočkováno přibližně 65 procent populace. Čtyři dávky vakcíny má kolem 1.200 osob. Prostřednictvím OČKO centra při zdejší nemocnici už bylo podáno 103 tisíc dávek.

„V Očkovacím centru infekční ambulance jsme v těchto dnech, stejně jako každý rok na podzim, začali očkovat proti chřipce. K podání této vakcíny už je nutné objednání prostřednictvím Infekční ambulance Nemocnice Písek. Potřebné kontakty jsou na webu: www.nemopisek.cz,“ doplnil Pavel Malina.