Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Písecká nemocnice získala monitory dechu

Písecká nemocnice získala monitory dechu

Přístroje nadace zakoupila z finančního daru, který poskytly společnosti APA logistik, HIPP a BROTEX Z&J. V tomto týdnu je převzal primář dětského oddělení MUDr. Karel Chytrý. „Monitory rozšíří péči o novorozence. Máme je u všech novorozeneckých lůžek a využíváme je i na dětském oddělení pro hospitalizované novorozence a kojence,“ sdělil primář MUDr. Karel Chytrý.

S Nadací Křižovatka spolupracuje Nemocnice Písek od roku 2009. V Rámci projektu ,,Maminko, dýchám", získala sponzorsky už 13 monitorů.

O projektu „Maminko, dýchám“

Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit české nemocnice a jejich porodnická a novorozenecká oddělení monitory dechu pro každé lůžko (miminko). Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Syndrom náhlého úmrtí kojenců „SIDS“

K „SIDS“ dochází nejčastěji u dětí od narození do šesti měsíců. Dochází k němu náhle a neočekávaně, u dětí, které nejeví žádné zdravotní problémy. Přichází bez varovných signálů, když dítě spí, a proto je monitor dechu jako anděl strážný, který hlídá dech těch nejmenších.