Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Písecká nemocnice otevírá laktační poradnu

Písecká nemocnice otevírá laktační poradnu

Písecká nemocnice zajišťuje kompletní zdravotnické služby a vedle ambulancí a lůžkových oddělení provozuje také celou řadu poraden. Veřejnost se na ni může obracet například tehdy, pokud má potíže s hojením ran, trpí bolestí hlavy, má křečové žíly, potřebuje poradit s péčí o nedonošené dítě a v řadě dalších případů. Nově ji mohou kontaktovat i maminky, které mají potíže s kojením.

„Prvního července zahajuje provoz Ambulance pro laktační poradenství jako součást našeho dětského oddělení. Vyškolené laktační poradkyně zde budou k dispozici ženám, které mají problémy s kojením, ale i nastávajícím maminkám, jež kojení teprve čeká a chtějí se na ně co nejlépe připravit.,“ řekla Zdeňka Kožená, vrchní sestra Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Písek.

Ambulanci pro laktační poradenství, umístěnou v prostorách dětské ambulance, lze navštívit pouze na základě objednání. To je možné každý všední den v čase od 8 do 10 hodin na telefonních číslech: 382 772 206 a 382 772 472. „Trend dnešní doby, zaměřený na co nejrychlejší návrat do domácího prostředí, s sebou přináší i zvýšenou poptávku po laktačním poradenství. Důvodů, proč maminky potřebují poradit a dopomoci při kojení, je mnoho,“ sdělila Zdeňka Kožená. Doplnila, že s certifikovanými laktačními poradkyněmi se mohou rodičky potkat už během předporodních kurzů, které nemocnice pravidelně organizuje. Zde se laktační poradenství zaměřuje na praktické rady a tipy pro úspěšné kojení, například informace o vhodné stravě a ideálních polohách. Jeho součástí je také ukázka různých pomůcek, které lze při kojení používat.

Dětské oddělení, při němž bude laktační poradna fungovat, už provozuje například endokrinologickou poradnu zabývající se hormonálními problémy u dětí, kardiologickou poradnu zaměřenou na srdeční onemocnění a rizikovou poradnu pro nedonošené děti. „V rámci jiných oddělení provozujeme ještě i další poradny. Například mamologickou, kde se věnujeme nádorům prsu, kýlní, gastroenterologickou pro onemocnění trávicího traktu, proktologickou k onemocněním konečníku, hematologickou pro konzultace ke krvi, stomickou k poradenství ohledně vývodu střev . Máme i několik neurologických poraden, v nichž se zaměřujeme na péči o pacienty s nervovými onemocněními, i poradny vnitřního lékařství jako alergologii, nebo revmatologii,“ doplnil předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.