Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Omezení počtu vstupů do nemocnice z důvodu ochrany před koronavirem

Omezení počtu vstupů do nemocnice z důvodu ochrany před koronavirem

S účinností od 13. 3. 2020 omezuje Nemocnice Prachatice a.s. vstup pro veřejnost do nemocnice pouze hlavním vchodem a to ve všední dny od 15,30 hod a po celý víkend, včetně svátků.

Prosíme pacienty i návštěvy, aby používali hlavní vchod do nemocnice, kde přes videotelefon nahlásí personálu důvod návštěvy nebo své obtíže.

V případě, že uvedou respirační problémy či pobyt v zemích zasažených koronavirem za uplynulých 14 dní, budou se dále řádit pokyny ošetřujícího personálu. Takto označení „rizikoví pacienti“ dostanou roušku a budou odvedeni do speciálně upravené ambulance, která bude sloužit právě pro pacienty s podezřením na nákazu COVID 19. Zde dotyční vyčkají na personál nemocnice, který k nim bude přistupovat v osobních ochranných pomůckách.

Chceme tímto postupem ochránit ostatní ambulance, návštěvníky nemocnice, pacienty i personál, aby s těmito „rizikovými“ pacienty nepřišli v kontakt,“ zdůrazňuje předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA a dodává „pravidelné odborné ambulance i plánovaná operativa zatím v naší nemocnici pokračuje bez omezení.

Nemocnice Prachatice rovněž žádá pacienty, aby si během své návštěvy nemocnice desinfikovali ruce pomocí nainstalovaných dávkovačů desinfekce.

Pokyny pro občany

BYL jsem v oblasti výskytu nového koronaviru nebo v kontaktu s nemocným s prokázaným COVID-19 a MÁM PROJEVY respirační infekce (teplota, kašel nebo dušnost):

Pokud jste v závažném zdravotním stavu, volejte Zdravotní záchrannou službu na telefonu 155.

Pokud vaše příznaky nejsou závažné, kontaktujte svého praktického lékaře nebo volejte linku 736 514 386 (denně 7-17 hodin) a ohlaste, že máte podezření na koronavirus.

Epidemiolog KHS Vás bude po vyhodnocení informovat o případné možnosti vyšetření na koronavirus doma nebo na Infekčním oddělení Nemocnice České Budějovice.

 

Děkujeme všem za ohleduplnost a respektování těchto pravidel.