Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice Prachatice, a.s. dokončila přístavbu urgentního příjmu

Nemocnice Prachatice, a.s. dokončila přístavbu urgentního příjmu

Nová interní ambulance, interní příjmová ambulance, infuzní stacionář, dětská pohotovostní ambulance, dva lékařské pokoje pro ortopedii a dospávací pokoj pro provoz operačních sálů. To vše najde místo v nové přístavbě mezi chirurgickou ambulancí
a radiodiagnostickým oddělením Nemocnice Prachatice, a.s. Slavnostní zahájení provozu v nových prostorách se uskutečnilo v pondělí 6. ledna 2020 za účasti hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.

„Na jednom místě v nemocnici tak budou všechny potřebné odbornosti pro řešení urgentních stavů pacientů a jejich příjmů - jak chirurgická, tak interní a dětská příjmová ambulance, moderně vybavená biochemická a hematologická laboratoř i radiodiagnostické oddělení s CT, rentgeny a ultrazvuky,“ vyjmenovává předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA.

Dle jeho slov se jedná o malý urgentní příjem pro potřeby okresní nemocnice doplněný infuzním stacionářem, kam budou moci pacienti chodit dopoledne i odpoledne na své infuze. To uleví personálu na lůžkových stanicích, který se dosud o tyto pacienty staral.

„Věřím, že se personálu i pacientům bude v novém prostředí líbit a uvítají tak další zlepšení kvality a komfortu v prachatické nemocnici,“ dodává hejtmanka Mgr. Ivana Stráská.

Stavba, jejíž zhotovitelem byla firma STAVOPLAST KL spol. s.r.o., Stachy, trvala 10 měsíců. Stála 16,8 mil. s DPH, z toho 12,8 mil. korun přispěl Jihočeský kraj, zbytek financovala nemocnice.