Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Děti si užijí zábavné dopoledne v areálu Nemocnice Dačice, a.s.

Děti si užijí zábavné dopoledne v areálu Nemocnice Dačice, a.s.

Ve čtvrtek 19. září 2019 uspořádá Nemocnice Dačice, a.s. Den zdraví pro žáky 4. a 5. tříd základních škol z Dačic a okolních obcí.

„Zaměstnanci ambulantního rehabilitačního pracoviště naší nemocnice nejen léčí své pacienty, ale věnují pozornost i prevenci, a to zvláště mezi školní mládeží. Stalo se již tradicí, že v září fyzioterapeuti a další pracovníci nemocnice pořádají soutěžní den pro děti různého věku se sportovními disciplínami,“ uvádí předsedkyně představenstva Nemocnice Dačice, a.s. MUDr. Miroslava Člupková, MBA, LL.M.

Pro děti je připraveno deset disciplín - pohybové disciplíny jako například hod do výšky na cíl, překážková dráha s nestabilními plošinami, skákání panáka a tak dále, vědomostní disciplíny jako zdravověda, a také dále disciplíny zaměřené na šikovnost – jízda s invalidním vozíčkem
a oblíbená chůze po slackline – chůze po laně napjatém mezi stromy.

„Děti budou průběžně za jednotlivé disciplíny sbírat body a na konci je čeká sladká odměna. Tu nám poskytla opět firma Madeta, a.s. v podobě čokoládových mlíček pro každého účastníka. Každoročně se účastní kolem 250 dětí, se kterými přijdou učitelé a učitelky z jejich škol. Pokud se nám vydaří počasí, bude to pro děti zábavné dopoledne v areálu Nemocnice Dačice, a.s.,“ uzavírá MUDr. Miroslava Člupková, MBA, LL.M.