Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

14. 02. 2023 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Medik roku 2023 se vrací z on-line prostředí do skutečné nemocnice

Soutěž Medik roku se vrací do jihočeských nemocnic. Po dvouleté přestávce zapříčiněné opatřeními v souvislosti s onemocněním COVID-19 a loňské on-line verzi soutěže budou medici opět soutěžit v reálné nemocnici. Soutěžní disciplíny si do 7. ročníku soutěže pro týmy studentů 4. – 6. ročníků lékařských fakult připravuje Nemocnice Český Krumlov.

celá zpráva

14. 02. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku nabízejí šetrnější léčbu křečových žil

Ještě šetrnější ošetření čeká pacienty, kteří se rozhodli pro léčbu křečových žil v písecké nemocnici. Lékaři chirurgického oddělení tam už několik měsíců používají nový laser, díky němuž je odstranění křečových žil bezbolestné a velmi ohleduplné k tělu pacientů. Ti mohou krátce po zákroku nemocnici opustit.

celá zpráva

12. 02. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Zrušení zákazu návštěv v táborské nemocnici

Od pondělí 13. 2. 2023 jsou v Nemocnici Tábor, a.s., opět povoleny návštěvy pacientů.

celá zpráva

07. 02. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici nabízejí rodičkám pestřejší snídaně

Budoucí maminky, které se rozhodnou rodit v písecké nemocnici, čeká další příjemná novinka: pestřejší snídaně. Ty jsou nově připravovány ve čtyřech variantách s mléčným výrobkem navíc. Rodičky si z nabídky vybírají snídani na každý den, stejně jako v případě oběda.

celá zpráva

03. 02. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Zrušen zákaz návštěv ve strakonické nemocnici

S platností od 4. února 2023 ruší Nemocnice Strakonice, a.s. plošný zákaz návštěv. Stále ale platí omezení pro návštěvy.

celá zpráva

02. 02. 2023 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Zrušení zákazu návštěv v NJH

Počínaje dnem 4. 2. 2023 jsou v Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s. opět povoleny návštěvy pacientů.

celá zpráva

27. 01. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice představila novinky v nástrojích personálně-motivační politiky

S cílem rozšířit a posílit spektrum nástrojů pro nábor zaměstnanců představila Nemocnice České Budějovice, a.s. novinky v oblasti personálně-motivační politiky.

celá zpráva

27. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Nové pomůcky pomohou s péčí o ležící pacienty

Nemocnice Písek v uplynulých dnech nakoupila nové kompenzační pomůcky, které napomohou péči o dlouhodobě nemocné pacienty. Klíny, válce, opěrky a pomůcky k vypodložení pat za celkem 120 tisíc korun využijí zaměstnanci Oddělení následné péče k prevenci proleženin dlouhodobě nemocných.

celá zpráva

24. 01. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Ortopedické oddělení Nemocnice České Budějovice pořádá 1. Středoevropské kolenní osteotomické sympozium

Ve dnech 26. ledna - 27. ledna 2023 pořádá Ortopedické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. 1. Středoevropské kolenní osteotomické sympozium.

celá zpráva

19. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice pracuje s podněty pacientů

Písecká nemocnice letos pokračuje v anonymizovaném průzkumu spokojenosti svých pacientů. Ti mohli už vloni vyjádřit svůj názor na přístup zdravotníků k nemocným prostřednictvím elektronických tabletů, umístěných v prostorách Transfuzního oddělení a Infuzního centra. Letos se k péči a přístupu nemocničního personálu mohou vyjadřovat znovu, tentokrát ale prostřednictvím tabletů u ortopedické a interní ambulance.

celá zpráva

17. 01. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Gymnazisté díky vánočním přáním vydělali dětským pacientům na výtvarné potřeby

Vyrobit při výtvarné výchově vánoční přáníčka, na vánočním koncertě školního sboru a sborů ZUŠ je prodat a za utržené peníze nakoupit výtvarné potřeby pro pacienty dětského oddělení strakonické nemocnice. To je na první pohled velmi jednoduchý, ale už několik let radost přinášející recept strakonického gymnázia. Autorkou receptu byla před lety studentka, která sama často v nemocnici pobývala.

celá zpráva

10. 01. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Strakonická nemocnice má nové CT – je rychlejší a přesnější

Vyšetření rychlejší, diagnostika detailnější a především výrazně nižší dávka záření – to jsou výhody, které pacientům a lékařům přináší nové CT ve strakonické nemocnici. Vyšetření na CT (zkratka z anglického Computed Tomography) je radiologické vyšetření, které pomocí rentgenového záření umožňuje lékařům prohlédnout vnitřní orgány a tkáně pacienta.

celá zpráva

06. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písecké nemocnici se opět rodilo více dětí než se v celém okrese narodilo

Celkem 939 dětí přišlo v uplynulém roce na svět v písecké nemocnici. I tentokrát se jedná o téměř dvojnásobek oproti počtu narozených dětí ze spádové oblasti. Zdravotníci tu už roky přijímají rodičky z celých jižních Čech i z jiných regionů, které si píseckou nemocnici vybírají zejména kvůli špičkové péči o přirozené i rizikové porody, těhotenství i zdravá miminka.

celá zpráva

06. 01. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Endoskopické centrum Nemocnice České Budějovice získalo statut Centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopie

Endoskopické centrum Gastroenterologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. je jedním z 16 pracovišť v ČR, které získaly tento statut.

celá zpráva

05. 01. 2023 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Omezení návštěv v Nemocnici České Budějovice

Z důvodu epidemie akutních respiračních infekcí jsou omezeny návštěvy v Nemocnici České Budějovice, a.s.

celá zpráva

04. 01. 2023 / Nemocnice Tábor, a. s.

Zákaz návštěv v táborské nemocnici

Kvůli zvýšenému výskytu chřipkových a jiných akutních respiračních onemocnění v táborském okrese vyhlašuje Nemocnice Tábor, a.s. od 5. 1. 2023 zákaz návštěv.

celá zpráva

03. 01. 2023 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Zákaz návštěv v jindřichohradecké nemocnici

Z důvodu zvýšeného výskytu chřipkových a ostatních akutních respiračních onemocnění v okrese Jindřichův Hradec je vyhlášen od 5. 1. 2023 až do odvolání zákaz návštěv v Nemocnici Jindřichův Hradec, a.s.

celá zpráva

03. 01. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

První miminko roku 2023 se ve Strakonicích narodilo až 2. ledna

První strakonické miminko roku 2023 na sebe nechalo čekat. Maminka NGUYEN Thi Lan Phuong přivedla na svět chlapečka jménem TRAN Dinh Duc až 2. ledna v 00:57.

celá zpráva

03. 01. 2023 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Zákaz návštěv ve strakonické nemocnici

Vzhledem ke stoupajícímu počtu respiračních onemocnění v regionu vyhlašuje vedení Nemocnice Strakonice, a.s., od středy 4. ledna 2023 až do odvolání zákaz návštěv. Prosíme, s ohledem na naše pacienty a také zaměstnance nemocnice, o dodržování tohoto zákazu.

celá zpráva

02. 01. 2023 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice darovala ukrajinské nemocnici infuzní pumpy

Čtyřiatřicet infuzních pump z Nemocnice Písek pomůže při léčbě pacientů v ukrajinském městě Svaljava. Jihočeské krajské zdravotnické zařízení je v uplynulých dnech zaslalo darem tamní nemocnici.

celá zpráva