Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

18. 03. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Stanovisko Nemocnice České Budějovice k přednostnímu antigennímu testování řidičů nákladní dopravy

Centrální řídící tým MZ ČR vydal „Metodický pokyn k zajištění testování řidičů nákladní dopravy“ dostupný na https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/03/Metodický-pokyn-k-testován%C3%AD-řidičů-nákladn%C3%AD-přepravy.pdf. Předmětem pokynu je doporučení udělení výjimky pro řidiče nákladní dopravy, která jim umožní podstoupit antigenní test na průkaz antigenu viru SARS-CoV-2 bez povinnosti předchozího objednání.

celá zpráva

16. 03. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nové video přináší Jihočechům praktické rady pro úspěšné dokončení rezervace termínu očkování

V Jihočeském kraji je v provozu 7 očkovacích center. Nemocnice České Budějovice, a.s. připravila na základě poznatků z provozu instruktážní video, které napomůže úspěšnému dokončení rezervace termínu očkování.

celá zpráva

09. 03. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Světový den ledvin připomíná závažnost onemocnění tohoto orgánu

Přestože je už rok péče o zdraví podřizována pandemii Covid, písečtí zdravotníci upozorňují na četnost a závažnost onemocnění ledvin. Ta vedou ve svých důsledcích k závažnému poškození zdraví s nutností nahradit funkci ledvin. Důležitost péče o ledviny nám připomíná Světový den ledvin, který se tradičně koná druhý březnový čtvrtek, letos tedy připadá na 11. 3.

celá zpráva

03. 03. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Ženám s rakovinou prsu nabízí písecká nemocnice kompletní péči

Písecká nemocnice nabízí jako jedno z málo pracovišť v jižních Čechách komplexní diagnostiku i léčbu ženám s rakovinou prsu. Součástí zdejších služeb je také mamologická poradna, v plánu pak pořádání setkání pacientek k předávání zkušeností. Vzhledem k tomu, že karcinom prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen a postihne až sedm tisíc Češek ročně, je rozvoj mamologické péče v Písku velmi vítaný.

celá zpráva

28. 02. 2021 / Nemocnice Tábor, a. s.

Očkování proti COVID-19 v táborském okrese

Oběma dávkami bylo doposud naočkováno 2.066 osob. První dávkou dalších 2.442 osob. Dohromady 4.508 osob, z toho například seniorů ve věkové skupině 80+ to bylo 2.449 osob a klientů a zaměstnanců domovů důchodců a pečovatelských služeb dohromady 901 osob. Zbytek tvoří především zdravotničtí pracovníci a rizikoví pacienti.

celá zpráva

22. 02. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku vypomáhají ochromeným nemocnicím Karlovarského kraje

Písečtí zdravotníci vypomáhají s péčí o covidové pacienty některým více ochromeným zdravotnickým zařízením Karlovarského kraje, konkrétně nemocnicím v Chebu a Sokolově. Odtud přijali k hospitalizaci na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) 4 pacienty a na standardní lůžka s kyslíkem 3 pacienty. Dovoluje to dosud stabilní situace v Nemocnici Písek, kde je v posledních týdnech hospitalizováno 35 až 40 pacientů.

celá zpráva

17. 02. 2021 / Nemocnice Tábor, a. s.

ZMĚNA místa OČKOVÁNÍ proti COVID 19

Od čtvrtka 18. února.2021 bude očkování proti COVID 19 prováděno v „OČKU“ na zimním stadionu v Táboře (viz mapa). Do té doby se očkovalo přímo v nemocnici.

celá zpráva

12. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přijímá pacienty s COVID-19 z ostatních krajů

Do českobudějovické nemocnice bylo ve čtvrtek 11. února přeloženo z nemocnice v Chebu k hospitalizaci celkem 5 pacientů s COVID-19, jejichž stav nevyžadoval intenzívní péči. O dalších 5 hospitalizovaných pacientů se podělila Nemocnice Strakonice, a.s. a Nemocnice Písek, a.s. Nemocnice České Budějovice, a.s. v předchozích týdnech takto převzala do péče dalších 7 pacientů z ostatních krajů, z toho 3 v těžkém stavu na umělé plicní ventilaci.

celá zpráva

11. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zakoupila novou SPECT/CT kameru

Nemocnice České Budějovice, a.s. dokončila obnovu přístrojového vybavení na Oddělení nukleární medicíny. Z vlastních zdrojů pořídila v hodnotě 16 milionů korun nejmodernější verzi zobrazovacího systému SPECT/CT.

celá zpráva

10. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice převzala od společnosti LINET hlavní cenu za vítězství v anketě Nemocnice ČR 2020

Nemocnice České Budějovice, a.s. byla nejlépe hodnocenou nemocnicí v rámci celé České republiky. Uspěla v hodnocení spokojenosti a bezpečnosti pacientů, zaměstnanců a také v kategorii finanční kondice a stala se tak absolutním vítězem pro rok 2020.

celá zpráva

04. 02. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice zakoupila jako první v Evropě mikrochirurgické odsávací zařízení Takayama

Zakoupením mikrochirurgické odsávačky s oplachem značky Takayama v hodnotě půl milionu korun českobudějovická nemocnice významně podpořila další možný rozvoj mikrochirurgické operativy.

celá zpráva

02. 02. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

OČKO není plně využité kvůli nedostatku vakcín

Přestože je písecké očkovací centrum už nyní připraveno pojmout denně až tisíc zájemců o očkování proti onemocnění Covid-19, vzhledem k omezenému množství vakcíny očkuje výrazně méně. Důvodem je nedostatek vakcín, které do krajských nemocnic míří od státu.

celá zpráva

28. 01. 2021 / Nemocnice Prachatice, a. s.

Nemocnice Prachatice dokončila modernizaci zázemí Oddělení klinické biochemie a hematologie. Vybudovala hygienickou smyčku

Oddělení klinické biochemie a hematologie Nemocnice Prachatice, a.s., disponuje hygienickou smyčkou. Její stavba, která začala vloni v listopadu, byla dokončena v úterý 26. ledna.

celá zpráva

21. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecké vakcinační centrum bude místo nemocniční elektroléčby

Jeden z okrajových pavilonů v areálu písecké nemocnice se na příští měsíce přemění ve vakcinační centrum. Zájemcům o očkování proti onemocnění Covid-19 bude určeno celé suterénní patro dosavadní elektroléčby s přístupem z Budějovické ulice, které umožní očkovat 80 lidí za hodinu, tedy 600 až 1000 lidí za den.

celá zpráva

14. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice vyhověly žádosti Národního dispečinku lůžkové péče o převzetí pacientů s velmi těžkým průběhem onemocnění covid-19 na lůžka intenzivní péče

Dostatečná kapacita lůžkového fondu jihočeských nemocnic umožnila přijetí 3 pacientů z Karlovarského kraje.

celá zpráva

13. 01. 2021 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Omezení návštěv v Nemocnici Strakonice i nadále trvá

Z důvodu stále nepříznivé a horšící se epidemické situace a rostoucímu počtu hospitalizovaných pacientů s vážným průběhem onemocnění covid-19 i nadále trvá v Nemocnici Strakonice, a.s. omezení návštěv.

celá zpráva

12. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Píseckou nemocnici si oblíbily rodičky z jiných okresů

V písecké porodnici přišlo v roce 2020 na svět celkem 969 dětí, z toho 505 chlapců a 464 děvčat. Pro srovnání: v roce 2019 se v písecké porodnici narodilo 993 dětí, což je nejvíce za posledních 30 let. Celých 47 procent rodiček vloni přijelo do Písku z jiných okresů, což svědčí o oblibě písecké porodnice.

celá zpráva

07. 01. 2021 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice začala očkovat nejohroženější personál

V písecké nemocnici od pondělka aplikují vakcínu proti onemocnění Covid-19 prvním zdravotníkům. Úvodní várku stovky vakcín nemocnice využije pro očkování nejohroženějších pracovníků, do konce týdne aplikuje dalších 300 vakcín.

celá zpráva

06. 01. 2021 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice opět navyšuje rezervní kapacitu pro nemocné s covid-19

Od pondělí 11. ledna odkládá Nemocnice České Budějovice, a.s. veškeré hospitalizace, plánované do 31. 1. 2021, u kterých je to medicínsky bezpečné, dle dikce mimořádného opatření MZ ČR „bez výrazného vlivu na zdravotní stav pacientů". Rovněž bude zastaveno objednávání nových pacientů k těmto procedurám.

celá zpráva

01. 01. 2021 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Úrazové ambulance jihočeských nemocnic měly poslední den roku 2020 napilno

Lékaři úrazových ambulancí jihočeských nemocnic měli poslední den roku 2020 vyšší počet ošetřených i k hospitalizaci přijatých pacientů.

celá zpráva