Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Aktuality

16. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice pomáhá Ukrajině – do země posílá zdravotnické pomůcky, uprchlíkům nabízí ubytování i ošetření

Písecká nemocnice se intenzívně zapojila do pomoci Ukrajině. Do válkou zasažené země zasílá zdravotnický materiál i přístroje, uprchlíkům nabízí ubytování i lékařskou péči. Zaměstnanci nemocnice finančně přispívají na konta pomoci.

celá zpráva

16. 03. 2022 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a. s.

Od 17.3.2022 budou opět povoleny návštěvy pacientů v jindřichohradecké nemocnici

Od zítřka tj. 17.3.2022 budou opět povoleny návštěvy pacientů v jindřichohradecké nemocnici za dodržení níže uvedených pravidel.

celá zpráva

14. 03. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice povoluje od 14. března návštěvy pacientů

Od pondělí 14. března se Nemocnice České Budějovice, a.s. znovu otevírá návštěvám.

celá zpráva

10. 03. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice přesouvá odběrové místo COVID-19

Českobudějovická nemocnice přesouvá od pondělí 14. března odběrové místo pro PCR diagnostiku COVID-19 z hlavního parkoviště před nemocnicí do pavilonu E, ve kterém sídlí Infekční oddělení.

celá zpráva

04. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Písecká nemocnice se letos opět přihlásí ke Světovému dni ledvin

Ani v době pandemie Covid-19 nepřestávají lékaři písecké nemocnice šířit osvětu k četnosti a závažnosti onemocnění ledvin. Ta budou podle zdravotnických prognóz do roku 2040 pátou hlavní příčinou úmrtí na světě. K nižší úmrtnosti i větší efektivitě léčby přitom významně přispívá včasný záchyt těchto nemocí. „Proto je dostatečná informovanost a péče o ledviny tak důležitá,“ říká primář Hemodialyzačního oddělení Nemocnice Písek MUDr. Zdeněk Hobzek.

celá zpráva

04. 03. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Lékaři písecké nemocnice úspěšně pečují o desítky pacientů s transplantovanou ledvinou

Ledviny jsou nejčastěji transplantovaným orgánem. První transplantace ledviny v ČR byla provedena v Hradci Králové v roce 1961, nebyla úspěšná. Ta první úspěšná proběhla v roce 1966 v IKEM v Praze – Krči. V roce 2020 bylo v České republice transplantováno 443 ledvin, o rok později 415. Nejvíce výkonů se provádí v pražském IKEM, vloni to bylo 306 výkonů. Čekací doba na novou ledvinu je v ČR průměrně 2 roky, to je méně než v jiných evropských zemích.

celá zpráva

03. 03. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. - primář/ primářka Gynekologicko-porodnického oddělení.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Představenstvo Nemocnice Prachatice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice: primář/ primářka Gynekologicko-porodnického oddělení.

celá zpráva

03. 03. 2022 / Nemocnice Prachatice, a. s.

NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. - primář/ primářka Anesteziologicko-resuscitačního oddělení

JIHOČESKÝ KRAJ NEMOCNICE PRACHATICE, A.S. VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ Představenstvo Nemocnice Prachatice, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice: primář/ primářka Anesteziologicko-resuscitačního oddělení.

celá zpráva

28. 02. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice slavnostně zahájila v pátek 25. února provoz nového endoskopického centra Gastroenterologického oddělení a hemodialyzačního střediska Interního oddělení

Nemocnice České Budějovice, a.s. v pátek 25. února slavnostně otevřela nové prostory endoskopického centra Gastroenterologického oddělení a hemodialyzačního střediska Interního oddělení v pavilonu C, blok 2. Nástavba pavilonu C – část nad lineárními urychlovači - byla realizována v průběhu jednoho roku. Dokončena byla v listopadu 2021. Celkové náklady stavby, včetně nákladů na projektovou dokumentaci a veškeré další související činnosti, činily téměř 170 mil. Kč vč. DPH.

celá zpráva

22. 02. 2022 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Očkovací centrum a odběrové centrum Nemocnice České Budějovice ukončují svůj provoz na výstavišti

Očkovací i odběrové centrum, která na Výstavišti České Budějovice zřídil Jihočeský kraj a provozovala Nemocnice České Budějovice, a.s., splnila své poslání. Poslední zájemci využijí jejich služby v pátek 25. února 2022.

celá zpráva

09. 02. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku pečují o onkologicky nemocné bez omezení i v době Covid-19

O pacienty s rakovinou z Písku a okolí pečují v písecké nemocnici bez omezení i během pandemie Covid-19. Onkologicky nemocní tam mají dokonce rozsáhlejší péči, než je v nemocnicích okresního typu běžné: k dispozici jim jsou dvě ambulance a dva lékaři. Prostory onkologického oddělení navíc byly nedávno zmodernizovány.

celá zpráva

25. 01. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Vlastní ordinaci opustila kvůli práci v nemocnici

Přestože se veřejná zdravotnická zařízení často potýkají s odchodem svých zaměstnanců do soukromých ordinací, v Písku se stal případ zcela opačný. Známá a oceňovaná praktická lékařka tam opustila svou soukromou praxi kvůli práci v nemocnici.

celá zpráva

18. 01. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Očkovací centrum v Písku funguje přesně rok a blíží se k jubilejní dávce

Přesně před rokem – 18. ledna 2021 – byl na okraji areálu nemocnice v bezbariérovém, oboustranně průchozím objektu rehabilitace spuštěn provoz píseckého očkovacího centra. V následujícím týdnu zde zdravotníci podají stou tisící dávku vakcíny proti onemocnění Covid-19.

celá zpráva

17. 01. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku pečují o pacienty s mrtvicí bez omezení i v době Covid-19

Písecká nemocnice je jedním z několika zdravotnických zařízení v tuzemsku, která navzdory většímu počtu hospitalizovaných pacientů s Covid-19 nezrušila nebo neomezila akutní péči o nemocné s cévní mozkovou příhodou neboli mrtvicí. Neurologické oddělení nepřetržitě provozuje iktové centrum s urgentním příjmem, díky němuž mají pacienti s mrtvicí co největší šanci na vysokou kvalitu dalšího života.

celá zpráva

14. 01. 2022 / Nemocnice Tábor, a. s.

Nemocnice Tábor, a.s. nabízí nově PCR diagnostiku viru SARS-CoV-2 ze slin

Nemocnici Tábor, a.s. se podařilo vybavit Oddělení lékařské mikrobiologie velkokapacitní linkou sloužící k detekci viru SARS-CoV-2. Nová moderní metoda přináší celou řadu benefitů. Prvním je navýšení kapacity vyšetřených vzorků až na 1500 za den, novinkou je také PCR detekce viru SARS-CoV-2 ze vzorku slin.

celá zpráva

12. 01. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

V Písku budují nové očkovací a testovací centrum

Písecké očkovací centrum se za necelé dva měsíce přesune z nynějších prostor nemocniční rehabilitace mimo areál nemocnice. Zájemci o očkování proti onemocnění Covid-19 je už koncem února 2022 naleznou v místě nynějšího odběrového místa v předpolí nemocnice.

celá zpráva

07. 01. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Jihočeské nemocnice připravují laboratoře na omikron - inovují přístroje a navyšují kapacitu vyhodnocených PCR testů

Jihočeské nemocnice navýší kapacitu laboratorních pracovišť pro vyhodnocování PCR testů. Bude to možné díky dovybavení laboratoří přístroji, které zvládají vyhodnotit více odebraných vzorků v kratším čase než doposud.

celá zpráva

06. 01. 2022 / Nemocnice Písek, a. s.

Nemocnice koupí další přístroj pro automatizaci PCR testování

Až 2000 vzorků slin či výtěrů denně bude schopna už v na konci ledna vyšetřit laboratoř písecké nemocnice v souvislosti s PCR testováním na onemocnění Covid-19. Větší počet rozborů v krátkém časovém intervalu zajistí nový přístroj. Po nedávno zakoupeném analyzátoru bude dalším laboratorním pomocníkem pro rychlejší určení virové nákazy.

celá zpráva

05. 01. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

Silvestr patřil k těm klidnějším, shodují se lékaři Jihočeských nemocnic

Jako jednu z klidnějších hodnotí lékaři Jihočeských nemocnice, a.s. uplynulou silvestrovskou noc. Dohromady bylo ve všech nemocnicích ošetřeno okolo jednoho sta pacientů.

celá zpráva

05. 01. 2022 / Jihočeské nemocnice, a. s.

1. miminka roku 2022 narozená v Jihočeských nemocnicích

První Jihočeské miminko roku 2022 se jednu minutu po půlnoci narodilo v Písku. Holčička Nela Dobiášová váží 3550 g a měří 50 cm. Narodila se šikovné mamince Heleně Dobiášové z Písku, jako její druhé miminko. Porod proběhl přirozenou cestou. Maminka i miminko jsou v pořádku a všichni včetně tatínka se moc těší z narození hezké holčičky.

celá zpráva