Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

V lékárně se nyní nakupuje zejména výbava na dovolenou

V lékárně se nyní nakupuje zejména výbava na dovolenou

Výbava na dovolenou je v těchto dnech nejžádanějším zbožím v písecké nemocniční lékárně. Lidé tak nakupují zejména léky proti průjmu, na zvýšenou teplotu, náplasti, opalovací krémy a prostředky na ošetření spálené pokožky Lékárna navíc většinu medikamentů na cesty nabízí se slevou v rámci akční prázdninové nabídky.

 Lékárna písecké nemocnice s nepřetržitým čtyřiadvacetihodinovým provozem u vstupu do nemocničního areálu slouží veřejnosti od roku 2015. Nabízí nejen léky a různé doplňky, ale je také jedinou lékárnou na Písecku, která zajišťuje odbornou přípravu mastí a jiných medikamentů a zabývá se přípravou léčiv pro onkologické oddělení nemocnice. Od roku 2016 prodává a vydává na poukazy také zdravotnické pomůcky.

 „Máme otevřeno denně. Pacienti si u nás mohou vyzvednout léky také o státních svátcích, a to jako v jediném zařízení na Písecku. Lékárna má otevřeno od pondělí do pátku od 7.30 do 20 hodin, o sobotách, nedělích a o svátcích pak od 8 do 12 hodin,“ uvedl Mgr. Milan Václavík, vedoucí lékárny Nemocnice Písek, a. s.

 Stavební práce a obnova přístrojového vybavení lékárny si v roce 2015 vyžádaly investici ve výši přibližně 15 milionů korun, kterou nemocnice pokryla z vlastních zdrojů. Největší přístrojovou investicí představovalo pořízení nového moderního izolátoru pro ředění cytostatik za 1,6 milionu korun. Lékárenská část proto umožňuje podstatné rozšíření nabídky lékárenských a drogistických produktů. „Otevřením lékárny přímo u vchodu do nemocnice se nám podařilo zečtyřnásobit obrat prodeje léčiv a zdravotnických pomůcek. Veškerý zisk z prodeje léků investujeme zpět do zdravotní péče a zajištění lepšího vybavení a služeb pro pacienty,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

 „Snahou Jihočeského kraje, jako provozovatele nemocnic v regionu, je nejen zachování dostupnosti zdravotnické péče, ale i přístupu k medikamentům a potřebným lékům. Proto je zajištěn i nepřetržitý lékárenský provoz,“ doplnila jihočeská hejtmanka Mgr. Ivana Stráská.