Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Příměstský tábor pro děti zaměstnanců NT, a.s., „MLADÝ ZÁCHRANÁŘ“

Příměstský tábor pro děti zaměstnanců NT, a.s.,  „MLADÝ ZÁCHRANÁŘ“

V areálu Nemocnice Tábor, a.s., je tento týden vidět i slyšet neobvykle mnoho dětí. V pondělí 22. července byl zahájen příměstský tábor pro děti zaměstnanců naší nemocnice „MLADÝ ZÁCHRANÁŘ“, zaměřený na činnost integrovaného záchranného systému.

Nápad se zrodil v hlavě pana sanitáře Oldy Svobody a od nápadu již nebylo daleko k realizaci. Za podpory vedení NT, a.s., a dotace Městského úřadu Tábor, navštěvuje nyní příměstský tábor skoro třicet dětí ve věku šest až dvanáct let.

Po pondělním seznamovacím dnu se v úterý vypravily děti do hasičské zbrojnice v Měšicích, kde je čekala ukázka interaktivní práce hasičů, vozového parku a soutěž v dovednostech ve výcvikovém středisku. Středeční den proběhl pod taktovkou Policie ČR včetně ukázky práce s policejním psem a čtvrtek děti strávily na základně Záchranné zdravotnické služby. Dnes se rozloučí návštěvou ZOO Tábor a odpoledním opékáním vuřtů, na které jsou zváni i rodiče.

Pokud byste se již dnes zeptali těchto MLADÝCH ZÁCHRANÁŘŮ, co dělat, když jsou účastníci například epileptického záchvatu či dopravní nehody, kam volat, když hoří či jak obvázat ruku, téměř bez váhání zná odpověď každý z nich.

A protože počasí dětem přeje, stihly se i vykoupat, zahrát spoustu her i si zasoutěžit.