Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

12. 06. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Lékaři Nemocnice České Budějovice apelují na zahrádkáře, aby při sklizni třešní a dalšího ovoce dbali zvýšené opatrnosti

V roce 2016 bylo v Českých Budějovicích operováno 63 pacientů se zlomenou hrudní nebo bederní páteří a 27 pacientů se zlomeninou v oblasti krční páteře. V obecném povědomí je, že zvýšené riziko těchto úrazů je například v zimě při lyžování či v létě při skocích do vody. Nebezpečná je ale v tomto období také sklizeň třešní a dalšího ovoce.

celá zpráva

12. 06. 2017 / Nemocnice Prachatice, a. s.

7. ročník dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“

7. ročník dětského dne a benefičního koncertu „Kdo má rád…“ se letos po 6 letech poprvé uskutečnil až téměř na samých hranicích s Rakouskem na zámku Nové Hrady ve městě Nové Hrady v jižních Čechách. Dětský den už začal v 11.00 hodin dopoledne a děti měly opět možnost projít pohádkovým, tentokráte zámeckým parkem, měly možnost svézt se na loďce přes zámecký rybník, vyzkoušet si nafukovací atrakce, elektrického býka nebo si podojit umělou krávu. Za splnění všech úkolů pak po právu získaly perníčky od krále českého perníku Pavla Janoše, hračky, dětské knížky od nakladatelství Brána a spoustu cukrovinek, včetně diplomu.

celá zpráva

09. 06. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

RADIOLOGICKÉ DNY KARLA CHYLÍKA 2017 V TÁBOŘE

Poslední květnovou sobotu proběhl další, již 13. ročník, kongresu – Radiologické dny Karla Chylíka v hotelu MAS v Sezimově Ústí.

celá zpráva

08. 06. 2017 / Nemocnice České Budějovice, a. s.

Nemocnice České Budějovice odmění prvodárce krve praktickým dárkem. Stane se tak v rámci akce 211 kapek pro záchranu života

Akce s názvem 211 kapek pro záchranu života se uskuteční v úterý 13. června od 6.30 do 10.30 hodin na Transfuzním oddělení Nemocnice České Budějovice. Zaměřena bude na prvodárce, pro které si organizátoři přichystali praktický dárek.

celá zpráva