Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

16. 02. 2018 / Nemocnice Písek, a.s.

Písečtí lékaři pomáhají studentům

Lékaři písecké nemocnice se aktivně zapojili do vzdělávání budoucích zdravotníků. Se studenty Střední zdravotnické školy v Písku absolvují workshopy, na kterých se dělí například o své zkušenosti s praktickou léčbou nebo o poznatky z medicíny.

celá zpráva

13. 02. 2018 / Nemocnice Písek, a. s.

V písecké nemocnici radí pacientům s vývodem

Ulehčovat život lidem se stomií, laicky „vývodem“, radit s výběrem vhodných stomických pomůcek nebo pomáhat ošetřovat vývod – to je hlavním úkolem stomické poradny písecké nemocnice. Pacienti ji mohou navštěvovat každou středu od 12.00 do 13:30 v prostorách chirurgického oddělení.

celá zpráva

13. 02. 2018 / Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s.

Nemocnice v Jindřichově Hradci vydává e-recepty už více než rok

Elektronické recepty v nemocnici v Jindřichově Hradci vydávají lékaři bez problémů. Systém tu zavedli ještě předtím, než se stal od letoška povinným. Za více než rok se podařilo vyladit i možné chyby. Lékaři a lékárníci si e-recepty chválí, pacienti nezaznamenali rozdíl.

celá zpráva

06. 02. 2018 / Nemocnice Prachatice, a.s.

Od středy 7. února bude Nemocnice Prachatice uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění v prachatickém okrese vyhlásil ředitel Nemocnice Prachatice Ing. Michal Čarvaš, MBA zákaz návštěv pacientů. Platit bude od středy 7. února do odvolání.

celá zpráva