Jsme nemocnice,
kterým na Vás záleží.

Nemocnice založené a vlastněné Jihočeským krajem

Jsme nemocnice, kterým na Vás záleží. Chceme Vám nabídnout vlídný přístup i nejmodernější dostupnou péči. Zajišťujeme pro Vás, občany i návštěvníky Jihočeského kraje, lékařskou i ošetřovatelskou péči v 8 rozvíjejících se a prosperujících nemocnicích. Jsme připraveni se o Vás postarat v Dačicích, Prachaticích, Českém Krumlově, Strakonicích, Jindřichově Hradci, Táboře, Písku a v Českých Budějovicích.

09. 05. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

Prácheňský ošetřovatelský den nabídne ve Strakonicích program plný přednášek

Dům kultury Strakonice bude 17. května hostit už třináctý ročník konference Prácheňský ošetřovatelský den. Pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské ho při příležitosti Dne ošetřovatelství pořádá Nemocnice Strakonice.

celá zpráva

09. 05. 2017 / Jihočeské nemocnice, a. s.

V jihočeských nemocnicích se v loňském roce narodilo téměř sedm tisíc dětí

Přesně 6529 porodů a 6724 narozených dětí. Takové jsou počty jihočeských nemocnic za rok 2016 podle nejnovější infografiky. Nejvíce porodů má za sebou Nemocnice České Budějovice, která jich zvládla téměř dva a půl tisíce. Za ní jsou v pořadí Nemocnice Tábor a Nemocnice Písek.

celá zpráva

03. 05. 2017 / Nemocnice Tábor, a. s.

5. květen – Světový den hygieny rukou

Světový den hygieny rukou si připomínáme každý rok 5. května a provází jej kampaň Světové zdravotnické organizace s názvem „Zachraň život – umývej si ruce“, která upozorňuje na význam mytí rukou.

celá zpráva

03. 05. 2017 / Nemocnice Strakonice, a. s.

5. květen 2017 - SVĚTOVÝ DEN HYGIENY RUKOU aneb zdraví máme ve svých rukou

Dovolujeme si Vás oslovit s kampaní, ke které se při příležitosti blížícího se Světového dne hygieny rukou připojila i Nemocnice Strakonice, a.s. Den hygieny rukou, který každý rok připadá na 5. květen a který je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) „SAVE Lives: Clean Your Hands“ (Zachraň život – umývej si ruce), upozorňuje na význam mytí rukou jako klíčového preventivního opatření proti přenosu mnoha infekčních onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama.

celá zpráva